Zaklęcia czarownika Conkursussa

Oto wybrane propozycje czarów uczestników jednego z naszych konkursów.

Euro-demon

Opis działania czaru: Objęci nim piłkarze dostają specjalne zdolności kung-fu, pozwalające im wygrać każdy mecz. Działa przez 3 godziny, od zakończenia ceremonii.

Warunki niezbędne do rzucenia czaru: 11 śmiałków i tyleż szklanek, 10 litrów wódki, 10 piw, 3 piłki biedronki (do treningu), drewniany stół – może być marmurowy ołtarz.

Sposób rzucania czaru: Mag zbiera w magicznym kręgu 11 osobników, którzy mają być poddani zaklęciu. Deklamuje magiczne formuły, rozlewając do szklanek wymieszane magiczne składniki. W odpowiednim czasie mikstura zostaje wypita (ważne by czynność powtórzyć 3 razy). Po drugiej kolejce wokół uczestników ceremonii zaczynają latać zawezwane przez maga demony, które udzielają części swojej mocy graczom.

Ograniczenia czaru: Nie działa na Rosjan i reprezentację Polski.

Kreacja bobrołaka

Opis działania czaru: Czar przeistacza zwykłego, wcinającego drewno bobra w krwiożerczą i niebezpieczną bestię.

Warunki niezbędne do rzucenia czaru: Potrzeba:

 • bobra,
 • czarownika urodzonego w zimie,
 • dwa wiadra trocin (brzozowe, ale mogą być i z dębu bądź buka, jeśli zależy nam na większej wytrzymałości bobrołaka kosztem szybkości i zwinności),
 • słoika miodu,
 • soli,
 • szklanki piwa (ciemnego),
 • co najmniej 3 śliwek węgierek, pochodzących z drzewa zasadzonego w innej strefie czasowej niż urodził się bóbr,
 • bliżej nieokreślonej liczby pomocników.

Sposób rzucania czaru: Najpierw należy zamarynować śliwki w mieszaninie piwa i soli, powinno to trwać 4 dni. Podczas czarowania mag powinien być ubrany na niebiesko. Następnie należy zlokalizować bobra. Kiedy mamy już bobra, należy go złapać, wysmarować miodem i wytarzać w trocinach, najlepiej niech to zrobią pomocnicy (nie żeby mag nie mógł, ale z obsypanymi trocinami dłońmi wyglądałby niepoważnie). Następnie czarodziej powinien rzucać w bobra zamarynowanymi śliwkami. Po pierwszym trafieniu musi wywrzeszczeć jak najbardziej wymyślne przekleństwo w kierunku bobra. Po drugim – przekląć jego matkę bobrzycę (w trakcie zgromadzeni dookoła pomocnicy również mogą przeklinać bobra). Przy trzecim trafieniu mag musi wykrzyczeć imię osoby na którą bóbr ma polować, po czym natychmiast zedrzeć z siebie niebieską szatę.

Wtedy powinna nastąpić przemiana – bóbr przemieni się w bobrołaka i ruszy natychmiast na łowy – polować będzie na ową konkretną osobę, przeciw której został wywołany. Jest bardzo trudny do zabicia, nie czuje zmęczenia ani głodu. Po zabiciu wyznaczonej osoby, przemienia się z powrotem w najzwyklejszego sympatycznego bobra.

Ograniczenia czaru:

 • jednego bobrołaka można nasłać tylko na jedną osobę,
 • imię osoby przeznaczonej do zagryzienia musi być wykrzyczane głośno i wyraźnie,
 • działa tylko na samce,
 • działa tylko w środy i soboty,
 • w około 23% przypadków czar się nie udaje i bóbr zabija maga. Nie wiadomo dokładnie czemu, badacze winią za to zły dobór trocin.

Ostatnia partia Bogów (The Last Game of Gods)

Opis działania czaru: Wszyscy (osoby żywe, nieumarli, konstrukty i przedmioty ożywione), w obrębie działania czaru (miejsce epickiego starcia, pojedynku), regenerują swoje obrażenia, odnawiają swoje czary oraz zdolności klasowe/rasowe, jednakże tracą wszelkie bonusy, jakie zapewniała im magia, np. (premie do morale, szczęścia itp.). Czar ten działa tylko do czasu rozstrzygnięcia starcia, pojedynku.

Warunki niezbędne do rzucenia czaru: Czar można rzucić jedynie podczas epickiego starcia, walki lub pojedynku. Tę sytuację określa Los (Mistrz Gry, Admin, etc.) Rzucający ten czar musi zostać wcześniej ranny oraz poświęcić najcenniejszy dla niego przedmiot (niekoniecznie chodzi o wartość w walucie).

Sposób rzucania czaru: Rzucający ten czar nacina swoją rękę tak, by krwawiła, następnie, wypowiadając słowa zaklęcia, polewa krwią najcenniejszy dla siebie przedmiot i rzuca go na ziemię.

Ograniczenia działania czaru: Czar można rzucić tylko i wyłącznie podczas epickiego starcia, pojedynku, podczas gdy rzucający czar jest ranny. Czar nie wskrzesza poległych. Można rzucić tylko jeden raz podczas jednego starcia.

Parkowanie tyłem

Opis działania czaru: Magiczna siła przejmuje kontrolę nad pojazdem i bezproblemowo zajmuje miejsce parkingowe.

Wymagania do rzucenia czaru: bycie blondynką, ewentualnie brunetką. Wiadomo, że mężczyzna nie potrzebuje uciekania się do magicznych sztuczek przy takich prostych rzeczach.

Sposób rzucania czaru: Błędny – oglądanie się w lusterku, pudrowanie nosa, poprawianie włosów, rozglądanie się za najbliższym facetem. Prawidłowy – skupienie się na miejscu parkingowym oraz wypowiedzenie sekwencji W takich chwilach chciałabym być mężczyzną.

Skutek rzucenia czaru: Samochód bezpiecznie wjeżdża na miejsce parkingowe bez strat w lakierze.

Dodatkowe informacje: Cooldown – 12h, czas castowania – 3 sekundy.

Czyste szaty

Opis działania czaru: To nowoczesne zaklęcie w magiczny sposób pozwoli mieć czyste szaty, wyglądające jak nowe!

Warunki niezbędne do rzucenia czaru: Aby rzucić zaklęcie, musimy zgromadzić następujące przedmioty: magiczny pył, zwany w niektórych kręgach proszkiem do prania, tajemniczą skrzynkę z okrągłym okienkiem w środku, źródło wody, źródło energii.

Sposób rzucania czaru: Układamy brudne odzienie w środku skrzyni, do małej wysuwanej szufladki wsypujemy magiczny pył, zamykamy ją, zamykamy okienko, dostarczamy wody i energii. Mówimy podniosłym tonem: Witaj proszku do prania, wypierz moje ubrania.

Ograniczenia czaru: Zaklęcie działa tylko przy spełnieniu podanych wyżej warunków. Nie należy rzucać tego zaklęcia podczas burzy.

Ochrona przed krwiożerczymi potworami

Opis działania czaru: To współczesne zaklęcie pozwala czarownikowi chronić siebie i swoich bliskich przed atakiem nienasyconych, krwiożerczych, bzykających potworów.

Warunki niezbędne do rzucenia czaru: Czarodziejska moc i magiczny spray.

Sposób rzucania czaru: Czarownik staje na środku polany (istnieje także wersja domowa) i wypowiada zaklęcie:

Z całej mocy mi dziś danej,
I aerozolem zwanej.
Tępię wszystkie komarzyce,
Robacznice oraz mszyce.
Byście z dala się trzymały,
Spokój temu ciału dały!

Następnie zamaszystymi ruchami spryskuje swoje ciało magicznymi sprayem.

Ograniczenia czaru: Zaklęcie działa od 2 do 3 godzin w zależności od intensywności ataku krwiożerczych stworzeń i stopnia ich nienasycenia.

Zniechęcenie rodzeństwa do korzystania z komputera

Opis działania czaru: Zaklęcie gwarantuje czarownikowi nieograniczony dostęp do komputera.

Warunki niezbędne do rzucenia czaru: Posiadanie przez czarownika grubego, wypchanego dolarami, frankami szwajcarskimi, ewentualnie polskimi złotymi, portfela.

Sposób rzucania czaru: Czarownik sięga do portfela, wyciąga banknoty, a następnie kieruje je w stronę rodzeństwa.

Ograniczenia czaru: Czar trwa dopóki kasa, zarówno czarownika jak i rodzeństwa, się nie skończy.

Aktywizacja fujarkowa

Opis działania czaru: przekwalifikowanie wiecznego polityka, pozbawiając go przyjemności opowiadania dyrdymałów, które w żaden sposób nie mogą być przetworzone na język bliski i zrozumiały dla obywatela.

Warunki niezbędne do rzucenia czaru: Posiadanie przez czarownika wiejskiej fujarki, wystruganej tuż po porannej modlitwie.

Sposób rzucania czaru: zrelaksowany czarownik, wyzwolony z resztek narcyzmu, kropi brutalnie Brutalem ciało i w rytmie radosnych pląsów (nadal kropi), zaczepia usta o ustnik małej fujarki i gra…

Ograniczenia czaru: żaden szanujący się czarownik nie zagwarantuje, iż czar odniesie zamierzony skutek i miejsce polityki w umyśle czarowanego wypełni chęć bycia pastuszkiem, marsz ku robótkom ręcznym czy rzeźbiarstwu. Zawsze istnieje ryzyko, że znajdzie się oporny na wiedzę oraz czynności magiczne i co najwyżej może zostać największą fujarą.

Wygrywanie konkursów w Tawernie RPG

Opis działania czaru: to antyczne zaklęcie pozwala czarownikowi wygrywać wszystkie konkursy organizowane przez Tawernę RPG.

Warunki niezbędne do rzucenia czaru: czarownik musi posiadać własny adres e-mail i połączenie z Internetem.

Sposób rzucania czaru: rzucający unosi dłonie tuż nad powierzchnię klawiatury i, szybko opuszczając wybrane palce na odpowiednie klawisze, mamrocze zaklęcie.

Ograniczenia czaru: zaklęcie działa tylko w czasie trwania konkursów i jeden czarownik może je rzucić tylko raz w tym okresie. Niestety, kapryśni mroczni bogowie zawsze mogą odwrócić się od rzucającego i sprawić, że nawet poprawnie rzucone zaklęcie nie zagwarantuje sukcesu w losowaniu nagród.

Autorzy: Etherard de Godwin, Michał, Grzegorz, Damian, Adrianna, Joanna, Barbara, Renata, BAZYL

Redakcja Opublikowane przez:

Tawerna RPG to ogólnopolski serwis zajmujący się fantastyką i grami fantastycznymi. Znajdziesz u nas zarówno gry fabularne, karciane, planszowe i komputerowe, a także recenzje, opowiadania i sporą dawkę humoru.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.