Gothic III – recenzja

gothic333Po miesiącach oczekiwań, tygodniach domysłów, dniach spekulacji, godzinach napięcia, wreszcie nastąpiło to, co w końcu nastąpić musiało. Świat dzienny ujrzała trzecia część jednego z najlepszych action-RPG w jakie kiedykolwiek dane było mi zagrać, a miałem styczność z mnóstwem innych tytułów, których formę można uznać za podobną. Gothic III stał się wreszcie zupełnie namacalny i to nie tylko u naszych zachodnich sąsiadów; my, Polacy, uraczeni zostaliśmy również znakomitą, choć moim zdaniem nieco gorszą w stosunku do części poprzednich, polską wersją językową gry. A więc sprawdźmy, co tam słychać u Bezimiennego…

Myrtana – nie zapomnisz o niej…

Tak, faktem stał się powrót okrytego sławą bezimiennego bohatera, na łono naszych ukochanych pecetów. Tym razem przyjdzie mu zmierzyć się z wyzwaniami ogarniętego wojną kontynentu Myrtana, o którym to głośno było już w częściach poprzednich. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, zagłębmy się na chwilę w otchłań wspomnień i wygrzebmy z nich kilka istotnych informacji.

Co tak naprawdę sprawiło, ze seria Gothic odniosła tak duży sukces na całym świecie? Elementów składniowych możemy wymienić tu naprawdę mnóstwo, skupmy się więc na tych najistotniejszych. Genialna fabuła, która od pierwszej chwili intryguje gracza i nie pozwala przestać myśleć o tym, co wkrótce przytrafi się naszemu bohaterowi. Niczym nieograniczona swoboda rozgrywki – sami decydujemy, co i dla kogo chcemy zrobić, kogo wspieramy, a przed kim otwarcie występujemy. Świetne, inteligentne dialogi, oryginalny rozwój postaci i system walki. No i przede wszystkim, ogromny, różnorodny świat pełen niebezpieczeństw i wspaniałych przygód, zapraszający nas do jego eksploracji. To wszystko razem stworzyło niesamowitą mieszankę, której efektem końcowym stał się świat Myrtany – świat, który na długo zapadnie nam w pamięć.

Jak będzie tym razem?

Wszyscy, którzy mieli już styczność z poprzednimi Gothicami, zastanawiali się zapewne jak wiele zmian przyniesie nam kolejna odsłona tej gry. Wiadomo było, że Bezimienny zakończył swą działalność na osławionej wyspie Khorinis, gdzie toczyła się akcja poprzednich części cyklu, by wraz ze swymi towarzyszami wyruszyć w długą podróż morską, której celem był ogarnięty wojną kontynent Myrtana. No dobrze, ale co z naszym bohaterem? Czy twórcy po raz kolejny w jakiś niezwykle podstępny sposób pozbawią go wszystkich nabytych umiejętności, oddając nam do dyspozycji niczym niewyróżniającego się mięczaka i słabeusza? Czy może zupełnie odwrotnie, Bezimienny przybędzie na kontynent ze zdolnościami przewyższającymi hordy elitarnych orkowych wojowników, dysponując przy tym wyposażeniem, którego nie powstydziłaby się piętnastowieczna armia husycka? Autorzy gry, dość sprytnie rozwiązali ten problem, pozostawiając bohaterowi pewne zdolności bojowe, atrybuty na całkiem przyzwoitym poziomie oraz dość standardowe wyposażenie, lecz pozbawiając go jego statku Esmeraldy, na którym to pozostały wszystkie łupy zdobyte na wyspie Khorinis. To nie koniec strat, jakich tu uświadczymy, ponieważ w wyniku działalności naszego starego znajomego, nekromanty Xardasa, cały kontynent został brutalnie pozbawiony magii runicznej, ustępując tym samym miejsca jej prastarej odpowiedniczce.

Tak więc gry nie rozpoczniemy kompletnym słabeuszem, tak jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach, ale nie dostaniemy również potężnego herosa, machiny wojennej, potrafiącej samodzielnie położyć trupem dziesiątki przeciwników, wychodząc z takiego starcia z najwyżej kilkoma rysami na lśniącej zbroi.
goth

Rozwiane wątpliwości…

Jak wspominałem wcześniej, naszą przygodę rozpoczynamy u brzegów Myrtany, kontynentu nękanego wojną pomiędzy ludźmi i orkami. Miejscem, do którego trafiamy, okazuje się niewielka wioska rybacka, Ardea, znajdująca się w posiadaniu orków. Gdy tylko postawimy nogę w wiosce, rzucamy się w wir walki, której celem jest oswobodzenie wioski spod władzy okupanta (orków). I tu pojawia się pytanie – czy nasz bohater jest zdolny do pokonania orka już na samym początku gry? Oczywiście, powiem nawet więcej – Bezimienny jest w stanie pokonać nawet całą grupę orków, z niewielką tylko pomocą swych towarzyszy oraz zniewolonych ludzi, walczących o wolność.

Fakt, że już od samego początku możemy bez kompleksów wdawać się w walki ze świetnie wyszkolonymi i uzbrojonymi przeciwnikami, wpływa niezwykle pozytywnie na rozgrywkę, ponieważ już na starcie możemy aktywnie włączyć się do walki o Myrtanę, ale o tym za moment.

Już podczas pierwszej, wspomnianej przeze mnie bitwy, zauważamy wiele zmian, czy to w systemie walki, czy w zachowaniach bohaterów niezależnych i można śmiało stwierdzić, że są to zmiany na lepsze.

Wojna wciąż trwa, czyli słów kilka o organizacjach…

Wróćmy jednak do fabuły. Dowiadujemy się, że ludzie przegrali wojnę z orkami, którzy stali się teraz nowymi panami Myrtany. Pomimo tego, pozostali jeszcze gotowi walczyć i w razie potrzeby umierać za wolność. Ci zwani są przez orków buntownikami…

Buntownicy nigdy nie złożyli broni i wciąż stawiają zaciekły opór okupantowi, prowadząc walkę podjazdową i wzniecając powstania, gdzie tylko jest na to okazja.

Inną grupą działającą w krainach centralnych, są Gońcy Leśni. Jak sama nazwa wskazuje, są to ludzie zamieszkujący obszary leśne i identyfikujący się z przyrodą. Przywódcami każdej z grup Gońców są druidzi, dysponujący pokaźną mocą magiczną i mogący zmieniać swą formę na zwierzęcą. Ludzie lasu również nienawidzą orków, szkodząc im jak tylko się da, mając w pamięci zniszczenia wyrządzone przez najeźdźców ludowi leśnemu podczas wojny.
goth2
Zwróćmy teraz swe oczy ku pustyni Varant i spójrzmy na bogatych mieszkańców tych terenów – Asasynów. Asasynowie otwarcie kolaborują z orkami, dostarczając im ludzkich niewolników i udostępniając swoje tereny na potrzeby orków.

Realnym zagrożeniem dla nich okazali się wędrowni nomadzi, zamieszkujący pustynię, czyli koczownicy. Walczą oni na wzór buntowników, wzniecając powstania i dążąc do przejęcia kontroli nad niektórymi osiedlami ludzkimi na pustyni.

Kolejnymi przedstawicielami kontynentu są górale z mroźnej północy – Nordmarczycy. Są to twardzi ludzie, ceniący przede wszystkim siłę swych klanów oraz ziemię, na której się wychowali. Oni również nienawidzą orków, z tą małą różnicą, że w Nordmarze szkoli się prawdziwych, orkowych zabójców, a sami zielonoskórzy traktowani są tu jak zwierzyna. Co za naród…

Ostatnimi, ale wcale nie najmniej ważnymi mieszkańcami kontynentu są wspominani niemal przy każdej okazji Orkowie. Zamieszkują oni niemal cały obszar Myrtany, od mroźnej północy, przez zielone krainy centralne, po piaszczyste południe. Co ciekawe, wizerunek orków uległ znacznej przemianie od czasów, gdy widzieliśmy się z nimi na wyspie Khorinis. Nie mamy tu już do czynienia z bezmyślnymi zwierzętami, uzbrojonymi w gigantyczny topór, których jedynym celem jest bliższe zapoznanie z nim gracza. Myrtańscy orkowie okazują się dumnymi stworzeniami, ceniącymi sobie przede wszystkim honor i wiarę we własne możliwości. Gardzą większością ludzi, ale nie znaczy to, że współpraca z nimi jest niemożliwa. Jeżeli gracz odpowiednio im zaimponuje i wkupi się w ich łaski, może zrobić nielichą karierę wśród orkowych zastępów. Z drugiej strony – bratać się z okupantem…

Pomimo faktu, że mamy tu naprawdę wiele różnych organizacji, które możemy wspierać, z żadną z nich nie musimy wiązać się na stałe. Oczywiście nie możemy dzielić na przykład interesów buntowników i orków, ponieważ są one zupełnie sprzeczne, ale już wspieranie orków i Asasynów jest jak najbardziej możliwe.
Gothic3_FlameSword01
Warto również dodać, że tak naprawdę nie mamy tu do czynienia z jasno określonymi, dobrymi lub złymi frakcjami. Każda z nich jest inna, wszystkie dążą do określonych celów zupełnie różnymi metodami, chcąc za wszelką cenę osiągnąć to, co sobie zamierzyły.

Określenie tego, kto tak naprawdę zasługuje na poparcie, zależy już tylko i wyłącznie od gracza.

Drobna informacja dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z serią Gothic. Bezimienny jest wybrańcem, tym, który na zawsze odmieni oblicze świata. Niezależnie więc od tego, kogo ostatecznie poprzemy i będziemy wspomagać, to od nas zależeć będzie ostateczny porządek Myrtany. Wiąże się to również z różnymi zakończeniami gry, których może być co najmniej kilka. Jest to dobra zagrywka ze strony twórców, ponieważ gdy już ukończymy rozgrywkę, wcale nie musimy odkładać pudełka z grą na dawno nie obcującą ze ścierką półkę, lecz zagrać jeszcze raz, dokonując zupełnie innych czynów spodziewając się całkiem innego zakończenia gry. Wiem to z własnego przykładu.

Swoiste piękno…

Tym, co wzbudzało największe emocje i wprawiało w prawdziwą euforię, podczas oglądania kolejnych promo-screenów oraz trailerów zapowiadających grę, była niewątpliwie oprawa graficzna gry. Ta stoi na naprawdę wysokim poziomie, ba, gdyby gra wyszła pół roku wcześniej, bez wahania nazwałbym ją bajeczną. Wspaniałe krajobrazy, górskie szczyty majaczące gdzieś w oddali, niezwykle żywe lasy, z bogatą i naturalną florą i fauną, jeziora, wodospady, rzeki – to wszystko wspaniale dopracowane i tworzące jedyny w swoim rodzaju, niemożliwy do powielenia klimat oraz niezaprzeczalne piękno tej gry.

Ale czymże byłoby to wszystko, gdybyśmy nie uświadczyli naprawdę dobrej oprawy dźwiękowej, towarzyszącej nam gdzieś w tle rozgrywki? Tego niestety nie dowiemy się nigdy, ponieważ muzyka w Gothic III, stoi na tak wysokim poziomie, że trzeba będzie czegoś naprawdę szczególnego, aby odwieść mnie od przekonania, że ta gra nie ma najlepszej oprawy dźwiękowej na rynku. Przysięgam ? czegoś tak genialnego nie słyszałem już od bardzo, bardzo dawna w grach na blaszaka, a gram całkiem sporo i to od dłuższego już czasu. Możecie mi wierzyć – zawieść się jedynie mogą fani muzyki ambitnej, takiej, jaką na pewno jest disco-polo…
goth1

Do broni!

Przejdźmy teraz do zupełnie nowego systemu walki, z jakim nie było nam dane spotkać się jeszcze w żadnej części serii. Walka wręcz stałą się jeszcze bardziej dynamiczna, wymagająca o wiele większego zaangażowania i mobilizacji od gracza oraz mocnych nerwów, ponieważ może minąć trochę czasu, zanim przyzwyczaimy się do zupełnie nowych zasad walki.

Co z broniami dystansowymi? W tym temacie również zastaniemy dość znaczące innowacje, takie jak celownik, czy balistyczny tor lotu wystrzelonego pocisku. Jeżeli o strzelaniu mowa, to wypada wspomnieć o najlepszej obronie w razie ostrzału, czyli o tarczach. Tarcze są zupełną nowością w świecie Gothica i okazują się całkiem pożyteczną nowością. Nie dość, że możemy włożyć coś w lewą rękę naszemu bohaterowi, to najlepszą obroną przeciwko łucznikom jest właśnie dobrze uformowany kawał drewna lub żelaza, który możemy bez przeszkód dzierżyć w ręce, w której nie mamy akurat miecza, w skrócie – tarczę.

Ja sam zrezygnowałem jednak z tej ochrony, ustępując miejsca w lewej dłoni, drugiemu mieczowi, i szkoląc się w dwuręczności. Pomimo tego, uważam, że tarcze są pomysłem godnym wypróbowania i kto wie czy nie lepszym od mojej taktyki?

Co zaś tyczy się magii, to nastąpiła tu kompletna rewolucja. Koniec z runami! Teraz, jeżeli pragniemy zgłębić tajemne arkana magii, musimy uczyć się od podstaw prastarej wiedzy, w której zawarte zostały informacje odnośnie formy starożytnej magii. Dostępne są trzy szkoły magiczne: dominacji, przemiany i przywoływania, odpowiadające kolejno trzem bogom, czyli Innosowi, Adanosowi i Beliarowi. Każda ze szkół oferuje nam zupełnie inne zestawy zaklęć, zwiększając nasze możliwości w całkiem różnych dziedzinach magicznych. Moim zdaniem, warto uczyć się po trochę z każdej szkoły, bo nigdy nie wiadomo, do użycia jakich czarów zmusi nas sytuacja.

Jeżeli chodzi o rozwój postaci, to nadal zwiększamy swoje zdolności, wykorzystując zdobyte punkty doświadczenia, ucząc się od napotkanych nauczycieli. Samych zdolności mamy tu o niebo więcej niż w poprzednich odsłonach gry, jest ich tu bowiem aż 67! Wszystkie zostały oczywiście podzielone na odpowiednie kategorie, których jest siedem. Jak widać mamy naprawdę duże pole do popisu, w kwestii rozwoju naszego bohatera, dzięki czemu każdy może rozwinąć zupełnie inne umiejętności, zależnie od swoich potrzeb.
goth4

Kropla goryczy…

Zbliżając się powoli do końca, należy wspomnieć o jeszcze jednej, na pewno bardzo ważnej rzeczy. Niestety w życiu jest tak, że im coś lepsze tym więcej przyjdzie nam za to zapłacić. Tak jest i w przypadku Gothica III, a ceną są tu wymagania sprzętowe gry. Drugim faktem są błędy gry, które pomimo wciąż ukazujących się poprawek, nadal są widoczne i niekiedy naprawdę rażące. Czasami zmuszają nawet gracza do ponownego wczytania gry, ponieważ z jakichś niewyjaśnionych powodów nie udało nam się ukończyć misji, choć jesteśmy pewni, że wszystko wykonaliśmy poprawnie. Tutaj rada z mojej strony ? zapisujcie grę jak najczęściej, zwłaszcza w ważnych momentach rozgrywki, a unikniecie frustracji wywołanej niedoróbkami gry, niezwykle utrudniającymi życie.

A więc?

Pomimo tych paru problemów, nadal uważam, że produkt studia Piranha Bytes, jest grą jedyną w swoim rodzaju i zasługuje na większą uwagę od większości innych tytułów. Moim skromnym zdaniem, jest to obok Obliviona kandydat numer jeden do tytułu gry cRPG roku. Bezimienny powrócił i to w naprawdę wielkim stylu. Cóż dodać więcej?

Zapraszam do Myrtany!

Plusy:

 • grafika;
 • audio;
 • ogromny, zróżnicowany świat;
 • wiele zakończeń;
 • rozbudowany system rozwoju postaci;
 • możliwość kończenia misji na wiele sposobów.

Minusy:

 • występujące błędy gry;
 • wymagania sprzętowe;
 • prowadzi do natychmiastowego uzależnienia się.
Tytuł: Gothic III
Gatunek: cRPG
Wydawca: CD Projekt
Rok wydania: 2006
Producent: Piranha Bytes
Ocena: 6-
Lukasz Dabrowski Elf Opublikowane przez:

102 komentarze

 1. BAZYL
  30 listopada 2006
  Reply

  Robi wrażenie…

  Ale u mnie jedynka ledwo dawała radę, a twórcy trójki chyba nie bawili się w takie szczegóły jak optymalizacja gry… Wymagania skutecznie zawężają grono odbiorców tej gry…

 2. Ekhangel
  5 grudnia 2006
  Reply

  Lol?!

  Buahaha, ledwo dawała radę JEDYNKA???? To co ty masz za rzęcha lol… no ale nieważne. Toleruję to, że niektórych po prostu nie stać.

 3. tosiek
  6 grudnia 2006
  Reply

  r3sp3ct

  gothic 3 to gra genialna i tyle 🙂 niedorobki wkurzaja ale wg mnie jest ich mniej niz w 2/1. grafika piekna… a gdybym mial lepszego kompa to by byla genialna! ale coz niewiem co trzeba miec zeby ja uruchomic na full zeby dzialala plynnie jak ja mam p4 2,8ghz, 1,5 gb ramu i ati x600 i mi sie troche tnie na srednich detalach, a jak pojde na miasto na polnocy (snieg i duzo ludzi naraz) no to koniec :S
  A najlepsza metoda na bugi jest wciskanie F5 (quicksave) co 5 minut 🙂
  Co do rozgrywki warto dodac ze pojawily sie helmy, za dodawanie sily/zrecznosci trzeba placic oraz najwazniejsze- punkty zycia dodaje sie tak jak sile/zrecznasc a nie dodaja sie one automatycznie! wazne zeby o tym pamietac, ja bylem przyzwyczajony do G1/G2 i pozniej sie dziwilem dlaczego na wysokim lvlu co chwile gine… az do kiedy zrozumialem ze musze po prostu sobie dodach w cholere punktow zycia 🙂

 4. Lodo
  20 grudnia 2006
  Reply

  Cudo!!!!

  Nie wiem o co chodzi, może mój komp to rakieta albo coś, ale ta gra na full detalach i rozdzielczości 1280×1024 chodzi mi płynnie, a mój sprzęt to:
  Pentium 4 2.4GHZ, 1GB RAM-u I mocno podkręcona GeForce 6600GT. Aż sam się ździwiłem że mi się nie tnie. Co do gry i grywalności: BAJKA.
  Polecam

 5. by kruczex
  26 grudnia 2006
  Reply

  CHAMSTWO!!!!!!!!!!

  DUO CORE 2.66 X2
  2giga ramu
  Geforce 7800GTX.

  wszystko cudownie, ale TNIE sie jak huj. ot co.

  gra fajna, bo w nią gram 😛 ale ile nerwów przy tym…………..

 6. wojt
  6 stycznia 2007
  Reply

  może i wymagania są ale…

  jak ktoś grał w 1 i 2 to i w 3 jest w stanei pograć w 800×600 😉 na 1,4Ghz 1Gb ram i podkręconym radku 9600pro

 7. Don HIHOT
  19 stycznia 2007
  Reply

  dobrze ktos to ują HAMSTWOO!!!!

  takie wymagania inni tez chcą sobie zagrac trudno musze troche zainwestowac w mojego kompa 🙁

 8. Szczurek_124
  21 stycznia 2007
  Reply

  Boska GRA

  Takie gry powinny wychodzić. Gothic III to najlepsza gra w którą grałem. Tylko najgorsze wymagania. A le na moim kompie nie ma prawa sie ciąć.

 9. play69
  22 stycznia 2007
  Reply

  kody bez kodów hehe

  jak skoczycie nacisnijcie klawisz odpowiadający za odwrócenie głowy postacie a przekonacie sie że latanie to zaden problem (play69@wp.pl)

 10. `TeRy91
  23 stycznia 2007
  Reply

  Duzo beldow !!! 🙁 za duzo

  Ta gra ma full błedow
  masakra rozumiem te latki ale czytalem ze dopiero potem ma wejsc ten fajny patch
  wdlg mnie chcieli zrobic fajan gre udalo im sie ale……..full BŁĘDÓW!!!!!!!

 11. Jancio111
  26 stycznia 2007
  Reply

  o boże

  Grałem w 1, 2 mi działała ale nagle coś się schrzaniłó. Nie wiem co. Normalnie się wczytuje, ukazuje się obraz z gry i nagle bum…monitor robi się czarny i mruga, wcześniej nawet się nie cieła. Zdążyłem pokonać smoki i klops, gra się pieprzy.Więc nie wiem czy 3 też się nie spiepszy. Może mam za słabe sterownikido karty.

 12. Xand3r
  19 lipca 2007
  Reply

  Czy…

  … da się jakoś zoptymalizować grę zęby w miarę dobrze chodziła P4 3,00GHz 1,00GB ram i Ati Radeon 9250

 13. Xand3r
  19 lipca 2007
  Reply

  pomóżcie

  pomóżcie proszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. bartek
  20 lipca 2007
  Reply

  niezła jest

  A ja nawet jej nie skończyłem. Fajne jest, to fakt tylko jakaś sie robi schematyczna. gdzie sie nie pojawić, to samo – reputacja tu, reputacja tam, reputacja śmam. błędów parę było, ale bez przesady. problem G3 polega chyba na tym, że jest zbyt długa… Po raz kolejny wróciłem do G1. takiego klimatu nie miał dotąd żaden erpg, i nikt mnie nie przekona!

 15. ronaldinio
  8 sierpnia 2007
  Reply

  chamstwo

  mam p4 3,00GHz 3GB ram podkręconego radka 9600

 16. gothic353
  11 sierpnia 2007
  Reply

  pienknie

  nierozumiem o co ten krzyk mi na athlonie 3500+ am2 2gb ramu dualchanell twinmousa i geforce 7600gt(lekko podkrencony)na full i 1280×1024 chodzi pienknie tylko jak wchodze do jaskini czy miasta to troche przytnie na 1 czy 2 sekundy i tyle no i co jakies 500 metrow chodzenia(tak na oko)

 17. Stedyd
  19 sierpnia 2007
  Reply

  Pytanko

  Mam 2,2Gh procek, 1GB RAM, 256MB grafika pujdzie mi gothic 3??

 18. Stedyd
  19 sierpnia 2007
  Reply

  Pytanko

  Jak cos to pisac na gg 6488684

 19. Sasuke Uchiha
  22 sierpnia 2007
  Reply

  Pytanko

  Możecie napisać dokładne wymagania.
  Mam1,4 Ram 256.Wiem że mi nie wejdzie.Musze kupic pamięc i ram wie ktoś ile to bedzie kosztowało?

 20. BONIEK15
  22 sierpnia 2007
  Reply

  FAJNY Gothic III

  Gothic III SLUHAJ 1GIGA KOSZTUJE 160 ZŁ

 21. Lord Marcin
  28 sierpnia 2007
  Reply

  NAJLEPSZA GRA NA ŚWIECIE !!!

  Wszystkie części Gothica RZĄDZĄ i to w wielkim stylu ! Super jest również Morrowind , ale Gothic to Gothic

 22. Muszę podrasować sobie kompa
  28 sierpnia 2007
  Reply

  Racja , Lord Marcin

  Gothic3 jest cool tylko , że jego wymaganie sprzętowe w głowie się nie mieszczą !!!

 23. Fun Faze
  13 września 2007
  Reply

  Gra śmiga…

  na moim c2d 3Ghz, 2 gb ramu i geforce 8800 GTS. Jest bajeczna wręcz. Polecam

 24. diego
  3 października 2007
  Reply

  gothic

  ta gra jest superowe moim zdaniem i

 25. LOL
  6 października 2007
  Reply

  Miodek

  U mnie na Quadie 2.4
  Grafa 8600 GTS
  I ram 2 G
  Na maxa chodzi i jeszce zostaje 80 Fps 😀

 26. adam
  7 października 2007
  Reply

  ork

  polecam wam ta gre morra

 27. Lol
  27 października 2007
  Reply

  Kurde

  Mam pentium4 3ghz karte 256mb i 512ramu i mi sie tnie jak pojebana:/

 28. Domino
  4 listopada 2007
  Reply

  Super gra

  Gothic I,II,III……….. TO ZAWALISTE GRY!!!!!!!!!!!
  Zagraj we wszystkie części

 29. Domino
  4 listopada 2007
  Reply

  Kto nie gra w Gothic………

  Kto nie gra w GothicIII niech będzie przeklęty %]=/.,&#

 30. xavier
  24 listopada 2007
  Reply

  pjeebane wymagania

  co to za gra która wymaga 4GB RAM do pynnej animacji

 31. Kakashi
  4 grudnia 2007
  Reply

  Cena gothic III

  Ile to może tak na oko kosztować? Trudna jest???

 32. Mateuszek :)
  21 grudnia 2007
  Reply

  Wymagania, i coś o moich przeżyciach 🙂

  Mój brat ma komputer z 2,5gb ram z gf7 wersja galaxy procesor 3,2 i na wysokich detalach gra działa płynnie bez żadnego zacięcia z jej strony 😉 Według mnie to najlepsza gra cRPG jaka kiedykolwiek wyszła na rynek … A miałem styczność z Oblivionem ale mnie nie zachwycił aż tak bardzo jak Gothic 🙂 Szczególnie dlatego że grałem we wszystkie części gothic-a i wiedziałem o co chodzi itp …. Kiedy mój brat grywał w Oblivion-a ja grałem może tydzień w Gothic-a i zdobyłem 40 poziom 😉 Ale nie zdążyłem przejść jej a szkoda bo chciałbym pograć sobie z 20 razy jeszcze 😉 Jestem maniakiem tej gry wciąż gram w gothic1 i gothic2 i coraz to nowe tajemnice odkrywam pomimo że grałem już w gothic1 dobre 3 lata a w gothic2 to z 2 lata 😉
  Kocham tą grę i zachęcam do grania w nią bo warto mimo że uzależnia np jak uzależniła mnie 🙂

 33. Mysza ;*
  27 grudnia 2007
  Reply

  …:Bosko:…

  GOTHIC I/II/III ŻĄDZĄ……. POZDRO KREJZOLE…;)

 34. pimo
  28 grudnia 2007
  Reply

  mam problem

  kupiłem se gothica3 ale po zainstalowaniu gry jak chce ją uruchomić pojawia mi sie błąd ,,konfiguracja początkowa jest niewłaściwa” nie wiem o co z tym lata. jak ktoś to miał i wie jak to naprawić pisać na gg 5456010.

  naprawdę plz pomóżcie bo chce se pograć w 3 część a nie mogę !!!!!!!!!!

  mój komp: 2gb ram, karta geoforce 8800gt 512mb, procek 2 rdzeniowy po 2,8!!

 35. LEE
  28 grudnia 2007
  Reply

  czarne tło

  Mam pytanko nie wiecie co może być przyczyną ze gdy zainstalowałem i odpaliłem gothica 3 to pokazują mi sie reklamy a puźniej wyskakuje mi czarne tło i nic nie moge zrobić
  Mój sprzet to :
  procek intel pentium D 2x 2,8 ,ram 512 i karta graficzna radeon 9000 128mb
  wydaje mi się ze karta graficzna jest przyczyną tego i zamieżam wymienić ją na radeona hd2600xt i dokupić 2 gb ramu i co sądzicie czy będzie to dobra karta graficzna hd2600 czy proponujecie mi inną karte tak w granicach 500 zł i na agp

 36. BAZYL
  29 grudnia 2007
  Reply

  Hmm…

  Na 100% to karta. Albo faktycznie za słaba, albo wystarczą najnowsze sterowniki. Możliwe też, że jeśli masz najnowsze, to musisz zainstalwać starsze, ale to akurat mało prawdopodobne w przypadku tej gry.

  Zresztą z taką ilością RAMu to sobie i tak nie pograsz…

 37. LEE
  29 grudnia 2007
  Reply

  czarne tło

  Bo w oblivion też nie chce się odpalić wyskakuje jakiś komunikat ze coś nie tak z video czy coś w tym stylu???

  A co sądzisz o redonie hd2600xt była by to dobra karta czy na tej karcie pogram se na najlepszej jakości w gothica bez zacinania jak jeszcze dokupił bym 2gb ramu
  i czy niema z tą kartą jakiś problemów z opni innych.

 38. maciek
  7 stycznia 2008
  Reply

  Cena gothic III

  ile kosztuje gothic III bo chciał bym go kupić

 39. gomez;)
  8 stycznia 2008
  Reply

  przejscie gothica

  A mój kuzyn właśnie wczoraj przeszedł gothica 3;)

 40. MANIAK SERII GOTHIC!!!!!!!
  13 stycznia 2008
  Reply

  KTO JEST MĄDRY TO MNIE POSŁUCHA

  LUDZIE ! FANI SERII GOTHIC !!! POSłUCHAJCIE MNIE TO żE KTOś MA 3GB RAMU I PISZE żE GOTHIC 3 TO GóWNO BO MU SIE TNIE TZN żE JEST TO CZłOWIEK UłOMNY BO JA MAM 1GB I 256 MB I TU CHODZI O SZYBKOść PłYTY GłOWNEJ I RAMU NP KTOśMA 3GB RAMU ALE SZYBKOść TO 667MHZ TO WIADOMO żE NIE BęDZIE PłYNNIE CHODZIC ALE JAK KTOś MA TAK JAK JA SZYBKOść RAMU 1000MHZ TO BęDZIE CHODZIłO CO Z TEGO żE INNI MAJA 3GB NIECH SE JE W DUPE WSADZA MOżESZ MIEć 1GB RAMU I JAK SZYBKOść TEGO 1GB RAMU BęDZIE OK 1000MHZ TO LUZ A LUDZIE KTóRZY TU MóWIA ZE GOTHIC 3 TO GóWNO TZN żE MATAK ICH NIE KOCHA GOTHIC TO GRA WIELKA LEPSZA W 100% OD TEGO ZASRANEGO OBLIVIONA WEDłUG MNIE OBLIVION MA SZTUCZNą GRAFE BUGI ITP AHA I JESZCZE ZJEBANA FABUłę GOTHIC RZąDZI I TYLE TO NAJLEPSZA GRA śWIATA A OBLIVION TWO WORLDS SIE DO NIEJ CHOWAJA NAWET NIE SA W CWIARTCE TAK WSPANIALE JAK GOTHIC
  JAK BY KTOS CHCIAL POGADAC ZE MNA O GOTHICU 3 ALBO O CALEJ SERII NIECH PISZE TO MOJ NR GG 11461577
  PS FANOW OBLIVIONA NIE ZAPRASZAM WIEC NIECH NIE PSIZA
  A TEN KTO TU NAPSIZE ZE OBLIVION JEST WIELKI NO NOB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 41. MANIAK SERII GOTHIC!!!!!!!
  13 stycznia 2008
  Reply

  MOJ KOMP

  DOBRA SLUCHAJCIE JA MAM KOMPA TAKIEGO
  PROCEK TO P4 DWURDZENIOWY 3,00GHZ 1 GB I 256MB RAMU SZYBKOSC 1000MHZ MAM PłYTE GłóWNą P35 NO I KARTE GRAFIKI GEO FORCA 8600GT 256MB GRAFA I CO I MI DZIALA JAK TALALA SMIGA JAK POJEBANE ZERO ZACIECIA POWTARZAM ZEROOOO NIC MAM ROZDZIELCZOSC 1024 NA 768 A W TYCH USTAWIENIACH RECZNYCH GOTHICA 3 WSZYSTKO NA FULL JESLI KTOS NIE WIEM JAKIEGO KOMPA SE KUPIC ALBO JAKIE CZESCI WYMIENIC I NA JAKIE NIECH PISZE CHETNIE DORADZE MOJE GG 11461577
  A TAK ZA NAWIASEM MOJ KUZYN GRAL NA PROCKU 2,00GHZ 1GB RAMU TYLE ZE PREDKOSC TO 1333MHZ I MIAL KARTE GEO FORCA 7300GT 128 MB I MU SMIGAL NA FULL DETALAH TYLKO SHADERY MIAL 2,00 A TAK WSZYSTKO NA FULL
  JESLI KTOS CHCE POGADAC O GOTHICU 3 ALBO CALEJ SERI NIECH PISZE SMIALO SLUZE POMOCA I ODPOWIEM NA PYTANIA PISAC FANI
  A TU INFORMACJA LA TYCH KTORZY NIE GRALI W GOTHICA UWAZAJCIE BO ON UZLEZNIA HEH MNIE UZALEZNIL NA CALEGO PRZEZ MIESIAC Z CHATY NIE WYCHODZILEM I ABY BYLO DZIEN I NOC GOTHIC GOTHIC GOTHIC W WAKACJE HEH PISAC SMIALO 11461577

 42. fabular
  31 stycznia 2008
  Reply

  ciekawe jak będzie????

  grałem w pierwszą część gothica i drugą
  najbardziej przypadła mi do gustu druga część
  niesamowity klimat
  po prostu rpg w 100 procentach
  jeszcze nie grałem w 3 część gothica ale już na dniach zagram
  niemoge sie doczekać……………
  a jak wy oceniacie porównanie 2 ki do 3ki
  która część jest lepsza według was????

 43. Diego-Gothic 3 MORA
  25 lutego 2008
  Reply

  Diego-Gothic 3 MORA

  Ej mam pytanie. Czy pójdzie mi Gothic 3 pl?

  Mój komp to :

  procesor- Intel Core 2 duo 2.00 GHz
  ram- 4096 MB 800GHz
  karta graficzna- NVidia GeForce 8600GTS 512 Mb DDR3 256-bit
  windows -Windows Vista Home Premium 32-bit
  twardy dysk- 250GB

 44. BAZYL
  25 lutego 2008
  Reply

  Hmm…

  Trochę Ci się chyba skróty pomyliły, ale tak – powinien Ci chodzić na pełnych detalach.

 45. Tomcio Mag
  28 lutego 2008
  Reply

  ???

  Czy mi pójdzie??????
  1,5 gb ramu, procek intel celeron 2.5, Gf fx 5500 128mb

 46. BAZYL
  28 lutego 2008
  Reply

  nie wiem

  Porównaj z wymaganiami -_-

 47. Tomcio Mag
  28 lutego 2008
  Reply

  Teoretycznie

  Teoretycznie by poszło ale czy warto próbować, jeśli gra ma chodzić jak bez jednej nogi???Może pomogła by wymiana karty grafiki????

 48. BAZYL
  28 lutego 2008
  Reply

  Wiesz…

  Nawet jak zmienisz kartę to jest szansa, ze po odpaleniu gry, Twój komputer wyleci w powietrze… Ja bym nie ryzykował…

 49. Tomcio Mag
  28 lutego 2008
  Reply

  lol

  A teraz szczerze.LOL zaraz oszaleje jak sie nie dowiem czegoś konkretnego.Chodzi tylko żeby dało sie grać.może sprzęt styknie??A MOZE jednak coś do wymiany??????????

 50. Fan
  5 marca 2008
  Reply

  fds

  ja tam uwazam ze i tak byly niedociagniecia w gothicu 3 pomimo tych ogromniastych wymagan, gothic 4 pewnie mi niewejdzie ale jestem dobrej mysli ze bedzie cool 🙂

 51. Incio
  12 marca 2008
  Reply

  Poprawcie to co twórcy nie dokończyli!!!

  Nom na prawdę nie którzy piszą że mają 2 lub 3gb ramu i im się tnie ja gram na kompie 1,5gb(400) ram karta ATI 9500 8potoków płycie ASROCK i procku P4 2,8 na początku prawda że się tnie ale LUDZIE trochę różcie głową i sami śie pobawcie z optymalizacją po pierwsze zainstalujcie najnowszego patcha i najważniejsze w folderze z grą znajduje się plik G3.ini i w nim powinniśmy zmienić (zoptymalizować) parametry zapraszam na:
  http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=116976
  Dodatkowo można looknąć na:
  http://www.nvision.pl/forum/lofiversion/index.php/t30633.html
  Te zabiegi na pewno dadzą grze prawdziwego KOPA!!!

 52. webcio
  16 marca 2008
  Reply

  Poprawcie to co twórcy nie dokończyli!!!

  ziomal ale sam przyznałes ze ci sie tnie !!! A sprubuj zagrac na pełnych detalach!!! wogóle ci nie ruszy albo ci komp wypier…. na ksienrzyc ~!!! Ja se kupiłem 4 gb ramu procka potkreciłem na 3.2 core 2 duo graficzna kart geforce 8600gts 512 ddr3 hdmi i kur.. chodzi bez zacinki na najwyrzszych detalach a gra jest bezbłędna z patchem 1.5 !!!!

 53. d.koyote
  16 marca 2008
  Reply

  dajta coś w stylu gothica 3 choć jeden tytuł

  ja miałem i szukam czegoś w tym stylu jeszcze jak macie to sie odezwijcie gg 12259713

 54. kamil zdobylak
  24 marca 2008
  Reply

  super gra

  kto lubi gothic III jest cool ponieważ lubię grę gothic III i jestem w deche tak jak wy

 55. Hagen
  4 maja 2008
  Reply

  gra

  graficznie gothic 3 moze jest dobry ale pod wzglęgem fabularnym chowa sie za swoimi poprzednikami 🙁 .

 56. Plotron
  4 maja 2008
  Reply

  No i git.

  Gra warta polecenia (przynajmniej sam początek :P).
  Mi śmiga na następującym PCie w rozdzielczości dość wysokiej (1980×1050) na max detalach. Radzę następującą konfigurację sprzętową: GF 8600 GT 512MB, 4GB RAMu 800 mHZ, Intel Core 2 Duo E6850 3.0 GHza, płyta główna z chipsetem P35.

  Komputer działa na standardowych zegarach (bez overclockingu). Nie rwie (czasami, ale to normalne). Głównie podczas wczytywania (tak mi się wydaje) kolejnych terenów. Polecam.

 57. Plotron
  4 maja 2008
  Reply

  Poprawka

  Literówka: powinno być 1680×1050.

 58. Javier
  19 maja 2008
  Reply

  Sprzet

  No na moim kompie niby da sie grac w ta gre ale ona do takich super przyjemnosci nie nalezy ;/ a tak precyzujac to brak mi RAMU … w sumei nie duzo ale jednak brak i to czuc 😐
  2 mi smigala bez problemu …

 59. Sargon
  4 czerwca 2008
  Reply

  Nie tego się spodziewałem

  według mnie 3 część jest słabsza od poprzednich. Brakuje wątków pobocznych, które byłyby wciągające oraz brak filmów które nadawały grze jakiś taki urok. Misje są nudne, a punkty doświadczenia są dziwnie przyznawane. Mimo tego gra jest ok. Ale ja jestem fanem tej gry i licze ze poprawią się w kolejnej odslonie gry

 60. FAAAN
  9 czerwca 2008
  Reply

  Piękno to jest Gothic III

  Nie mogę sięod tego cholerstwa oderwać! Piekna grafika, dobry dźwięk (zwierzęta najlepsze), podkład dobry, misje porządne (nie, że jak pogadasz to “misja wypełnione” tylko dostajesz nagrodę). No w ogóle przyczepiać się do bugów … chociaż jak się ma dobrą maszynkę (specjalnie pod tą grę ulepsdzyłem starego grata 4x -została z niego tylko obudowa…) to można grać mnie kłopocząc się nimi. Minusów ? ? ? Jestem tak zachwycony, że uważam, że cała ta gra jest jednym wielkim plusem, a ludzie którzy próbują ją porównywać z II i I sąnieprzemyślani. Bo to całkiem inna gra!

 61. matek
  14 czerwca 2008
  Reply

  parametry

  ehh intel core2 duo 2,33 ghz 4 giga ramy i geforce 8800GT smiega jak bajka ciekawe jakie bedzie miala wymagania nastepna czesc

 62. psotka_02
  3 lipca 2008
  Reply

  kody

  potrzeboje pomocy czy ktos z was zna moze kody do GIII byla bym wdzieczna

 63. Bezimienny
  8 lipca 2008
  Reply

  III

  Najlepsza gra na świecie – Gothic III

 64. A miało być tak pięknie...
  25 lipca 2008
  Reply

  Gothic Eins… Gothic Zwei… Gothic Dre….Szajsen!!!

  Myślałem, że nie można spierdolić gry należącej do mojej ukochanej serii… jednak można, i to na całej linii!
  Zero przyjemności z grania… masa nerwów przed kompem zapewniona. Człowieka krew zalewa, kiedy musi siedzieć 2 min. przed monitorem, by wczytać grę, po tym jak zginął po raz kolejny z powodu niedociągnięć zaoferowanych ze strony autorów tego “dzieła”. Przetrzymam nawet te zjebane kombosy prosiaków, przed którymi nie da się obronić, bo świniak na ciebie non-stop napiera… ale jak mam niby zabić kilku durnych orczych szamanów 🙁 1 fireball! JEDEN i leżę!!! WTF?! :-/ (Tak na marginesie 20-30 orków wojowników jadę ze stratą max. 50% życia… kolejne niedopatrzenie, tym razem w walce) W dodatku muszę pod ich magicznymi nochalami eskortować jakiegoś słabego ciulka z klanu wilka… no quest w pytke jego mać 🙁 Starczy mi tego grania… Srotikowi 3 już podziękujemy :/ Wytrwałym graczom życzę miłego klikania lewym przyciskiem myszki (bo na upartego to “cudo RPG” da się przejść po naciśnieciu 10000000000000 razy owy przycisk xD )

 65. bezimienny gothic
  26 lipca 2008
  Reply

  pójdzie

  elo wszystkim pójdzie mi na 1,5 gb ram, karta graficzna GeForce 6600gt 256 ram.

 66. asdf
  27 lipca 2008
  Reply

  asdf

  Ja jakoś średnio się zachwycam tą gierą… Chodzi mi na max wszystkim, mam c2duo 3.0ghz 4gbram gf9800gtx XDD. Nie podoba mi sie i tyle.

 67. mistrzwe
  29 lipca 2008
  Reply

  gothic

  gothic 1 2 i 3 to bez wątpienia najlepsz gra cRPG przeszłem je wszystkie po dwa razy martwi mnie tylko że czwurka jest twożona przez inną firmę i że nie będzi się chodzić tym BEZIMIENNYM. jak myślicie 4 będzie lepsz?

 68. Gothic IV
  1 sierpnia 2008
  Reply

  Gothic III

  Ja myśle że Gothic IV bedzie dużo lepszy niż I , II czy nawet III

  Pozdro……… XD

 69. misiu3121
  30 sierpnia 2008
  Reply

  3

  co ty gadasz wszystkie czesci gothic sa dobre

 70. aaaaaaaaa
  7 października 2008
  Reply

  Fan gothic

  pojdzie gothic 3 na 500 ram z super kartom?

 71. misiakos
  9 listopada 2008
  Reply

  fan

  Szczerze mowiąc wątpie zeby na 500 ram poszlo…. tam jest gigantyczny swiat wiec gra potrzebuje sobie zassac ramu 🙂 Ja mam 1024 ramu procka 3.2 gb karte 9600gx 512 a i tak przez ten ram czasami mi sie zatnie na najwyzszych detalach…… ale probowac mozesz 😀

 72. andrzej:-)
  25 listopada 2008
  Reply

  http://WWW.GOTHICONLINE1.TNB.PL

  Gram w grę gothic od 2004r. do tej pory i jak narazie nieznudziła mi się ta gra.Przeszłem już prawie wszystkie czenści oprucz jednej G3.Ta gra mnie naprawdę wciągła polecam wszystkim którzy lubiom gry RPG.

 73. czerwin
  2 grudnia 2008
  Reply

  ;PP szpan

  Ja mam 4 GHz mam 3 GB ramu ;PP polecam gierke jest super

 74. rudolf
  12 grudnia 2008
  Reply

  nie ma jak gothic

  Najlepsza gra w histori

 75. MB
  2 stycznia 2009
  Reply

  gothic 3

  moja ulubiona gra

 76. MB
  2 stycznia 2009
  Reply

  moj sprzęt

  MÓJ SPRZĘT 5,OOgHz 4 gb ram 1gb grafika

 77. Romcio
  19 lutego 2009
  Reply

  Pójdzie mi Gothic III

  Mam:
  Dual core 2,50 x2
  3 GB RAM
  ATi Readeon 3450 HD 256 MB
  Vista home premium 32 bit
  dysk twardy 320 GB

 78. NORBRT
  22 lutego 2009
  Reply

  pujdzie

  pujdzie ci gothic ja gram dual core 2,2 ram 3Giga Ge force 8400GS na full detalach bez przycinki zarombista gra

 79. Fan Gothica
  26 lutego 2009
  Reply

  Dodatek Gothic III

  Gothic III Zmierzch Bogów Jest Suepr !!

 80. Kucilup
  28 lutego 2009
  Reply

  asd

  O MÓJ BOżE JAK MOŻNA BYŁO DAĆ TEJ GRZE 6- Oo

  90% OCEN NA TAWERNIE TO ŚMIECH NA SALI!!!

  ASTROPIA 5- xD , Gothic 6-, Fable 5+ XD

 81. BAZYL
  28 lutego 2009
  Reply

  🙂

  Też się nie zgadzam z oceną recenzenta, ale to jest jego ocena, uargumentowana w artykule. Nie rozumiem więc o co Ci chodzi…

 82. Sir Piotr
  23 kwietnia 2009
  Reply

  Kim jest najlepiej grac

  Gram w Gothic 3 ale nie wiem jakom gildeje wybrac.
  Kim lepiej dobrym czy zlym ???????

 83. Sir Piotr
  23 kwietnia 2009
  Reply

  Super

  Gothic 1,2,3 to najlepsze gry jakie gralem

 84. Sir Piotr
  23 kwietnia 2009
  Reply

  Kody do gry Gothic 3

  Gothic 3
  Znajdź i otwórz plik: ge3.ini
  Znajde się on w folderze Gothic3/Ini.

  Zmień w nim linijkę:

  [Game]
  TestMode=false

  na

  [Game]
  TestMode=true

  Teraz możesz naciśnąć [~] tyldę podczas gry, by przywołać konsolę. Skorzystaj z poniższych kodów, by otrzymać pożądany efekt:

  God – tryb boga (nieśmiertelność)
  Invisibility – niewidzialność
  Teach all – nauka wszystkich umiejętności (statystyki na 0)

  Kill – zabija cel
  Give – dostajesz określony przedmiot
  Spawn – tworzy określony przedmiot lub kreaturę
  Give gold x – dostajesz X złota
  idkfa – wszystkiep przedmioty i bronie
  fullhealth – uzdrowienie
  give Cat_Armor – wszystkie pancerze
  give Cat_Weapon – wszystkie bronie
  give Cat_Artefact – wszystkia artefakty
  teach STR X – dostajesz X siły
  teach DEX X – dostajesz X zręczności
  teach INT X – dostajesz X inteligencji
  teach ALC X – dostajesz X alchemii
  teach THF X – dostajesz X umiejętności zręcznościowych
  teach HP X – dostajesz X zdrowia
  teach MP X – dostajesz X many
  teach SP X – dostajesz X energ

 85. Sir Piotr
  23 kwietnia 2009
  Reply

  Kody 2

  Aktywacja kodów jest niezwykle prosta. W Gothicu 3 musisz edytować plik ge3.ini, który znajduje się w folderze z grą, w katalogu „Ini” (przykładowa ścieżka dostępu -> E:Gothic 3Inige3.ini). Znajdź w tym pliku wers:

  TestMode=false

  i zamień go na:

  TestMode=true

  Komendy

  control – kontrolujesz wybraną postać
  fullhealth – przywraca całą energię życiową
  give all – dostajesz wszystkie możliwe przedmioty
  give Cat_Armor – dostajesz wszystkie zbroje
  give Cat_Artefact – dostajesz wszystkie artefakty
  give Cat_Weapon – dostajesz wszystkie bronie
  god – nieśmiertelność
  goto – pojawiasz się przy wybranej postaci
  help – pokazuje wszystkie komendy
  idkfa – dostajesz każdy przedmiot w stu egzemplarzach
  invisibility – niewidzialność
  kill – zabija wybrany cel (musi być koniecznie zaznaczony, inaczej to ty zginiesz)
  teach ALC – ustala ilość punktów Alchemii
  teach all – wyuczasz się wszystkich umiejętności, ale statystyki maleją do zera
  teach DEX – ustala ilość punktów Zdolności myśliwskich
  teach HP – ustala ilość punktów Energii Życiowej
  teach INT – ustala ilość punktów Prastarej Wiedzy
  teach LP – ustala ilość Punktów Nauki
  teach MP – ustala ilość punktów Many
  teach SMT – ustala ilość punktów Kowalstwa
  teach SP – ustala ilość punktów Wytrzymałości
  teach STR – ustala ilość punktów Siły
  teach THF – ustala ilość punktów Kradzieży
  watch – obserwujesz otoczenie kamerą „wiszącą” nad danym NPC
  give – daje określoną ilość danego przedmiotu
  spawn – przed tobą pojawia się wybrany przedmiot
  Przedmioty otrzymywane za pomocą give/spawn

  Bronie

  It_1H_AncestorSword_01 – Miecz Przodków
  It_1H_AssDagger_01 – Nóż Asasyna
  It_1H_AssSword_01 – Miecz Asasyna
  It_1H_BarbarianSword_01 – Miecz barbarzyńcy
  It_1H_Bastardsword_01 – Miecz półtoraręczny
  It_1H_Broadsword_01 – Szeroki miecz
  It_1H_Club_01 – Pałka
  It_1H_Crescent_01 – Półksiężc
  It_1H_ElBastardo_01 – El Bastardo
  It_1H_Epee_01 – Rapier
  It_1H_FlameSword_01 – Ognisty miecz
  It_1H_GreatSword_01 – Wielki miecz
  It_1H_Iceblade_01 – Lodowe ostrze
  It_1H_Ingvar_Sword – Miecz Nordmarczyka
  It_1H_Inquisitor_01 – Inkwizytor
  It_1H_Katana_01 – Katana
  It_1H_Longsword_01 – Długi miecz
  It_1H_MasterSword_01 – Miecz mistrzowski
  It_1H_MiloksFirst_Sword_01 – Krush Milok
  It_1H_Moonblade_01 – Księżycowe ostrze
  It_1H_OrcSlayer_01 – Zabójca Orków
  It_1H_PaladinSword_01 – Miecz paladyna
  It_1H_Rubyblade_01 – Rubinowe Ostrze
  It_1H_Runesword_01 – Miecz runiczny
  It_1H_Scimitar_01 – Kordelas
  It_1H_Sword_01 – Miecz
  It_1H_Sword_Rhobar_01 – Miecz królewski
  It_1H_Sword_Rust_01 – Zardzewiały miecz
  It_1H_Wenzel_Sword_01 – Miecz Wenzela
  It_2H_AncestorMight_01 – Moc Przodków
  It_2H_Axe_Lumberjack – Topór drwala
  It_2H_Bak-Arash_Staff – Szamański kostur
  It_2H_DemonSword_01 – Miecz demona
  It_2H_Executioner_01 – Miecz katowski
  It_2H_GreatInquisitor_01 – Wielki Inkwizytor
  It_2H_InnosWrath_01 – Gniew Innosa
  It_2H_OrderSword_01 – Miecz zakonu
  It_2H_Sword_01 – Miecz dwuręczny
  It_2H_Sword_Ore_01 – Miecz dwuręczny z rudy
  It_2H_Sword_Rust_01 – Zardzewiały miecz dwuręczny
  It_Axe_BarbarianAxe_01 – Topór bojowy barbarzyńcy
  It_Axe_Bardiche_01 – Wielki topór
  It_Axe_BattleAxe_01 – Topór bojowy
  It_Axe_BerserkerAxe_01 – Topór berserkera
  It_Axe_BerserkerRageAxe_01 – Gniew berserkera
  It_Axe_HeavyClub_01 – Ciężka gałąź
  It_Axe_NailedClub_01 – Nabijana kolcami pałka
  It_Axe_OgreMorningStar_01 – Ogrowy morgenstern
  It_Axe_OrcSword_01 – Krush Varok
  It_Axe_OrcSword_02 – Krush Morok
  It_Axe_OrcWaraxe_01 – Krush Agash
  It_Axe_Orc_01 – Krush Pach
  It_Axe_Rust_01 – Zardzewiały topór bojowy
  It_Axe_SpikedClub_01 – Kolczasta pałka
  It_Axe_Waraxe_01 – Toporek do mięsa
  It_Axe_Warhammer_01 – Młot wojenny
  It_Bow_01 – Łuk
  It_Bow_Army – Łuk armijny
  It_Bow_Ass – Łuk Asasyna
  It_Bow_Bone – Kościany łuk
  It_Bow_Composite – Łuk kompozytowy
  It_Bow_Deathbringer – Siewca śmierci
  It_Bow_Demon – Demoniczny łuk
  It_Bow_Fight – Łuk bojowy
  It_Bow_Horn – Rogowy łuk
  It_Bow_Hunting – Łuk myśliwski
  It_Bow_Long – Długi łuk
  It_Bow_Nimroder – Nimrod
  It_Bow_Oak – Łuk dębowy
  It_Bow_OrcRipper – Orkowy rozpruwacz
  It_Bow_Ranger – Łuk Gońca Leśnego
  It_Bow_Rune – Łuk runiczny
  It_Bow_SilentDeath – Cicha śmierć
  It_Bow_War – Łuk wojenny
  It_Bow_WolfRipper – Wilczy rozpruwacz
  It_Crossbow_01 – Kusza
  It_Crossbow_BloodHarvest – Krwawe żniwa
  It_Crossbow_Bounty – Kusza łowcy głów
  It_Crossbow_Heavy – Ciężka kusza
  It_Crossbow_KrashMorra – Krash Morra
  It_Crossbow_Merc – Kusza najemnika
  It_Crossbow_Nrd – Kusza Nordmarczyka
  It_Crossbow_Orc – Orkowa kusza
  It_Crossbow_Rhino – Zabójca nosorożców
  It_Crossbow_SlaveKiller – Śmierć niewolnika
  It_Crossbow_War – Kusza bojowa
  It_Halberd_01 – Halabarda
  It_Halberd_Orc_01 – Krush Tarach
  It_Irmak_2H_Halberd – Krush Irmak
  It_Staff – Kostur
  It_Staff_BladeStaff_01 – Kostur z ostrzem
  It_Staff_Darkmage_01 – Kostur maga
  It_Staff_Darkmage_02 – Kostur maga
  It_Staff_Darkmage_03 – Kostur maga
  It_Staff_Druid_01 – Kostur druida
  It_Staff_Firemage_01 – Kostur maga
  It_Staff_Firemage_02 – Kostur maga
  It_Staff_Firemage_03 – Kostur maga
  It_Staff_JudgementStaff_01 – Kostur sędziego
  It_Staff_Mana_01 – Kostur maga
  It_Staff_Mana_02 – Kostur maga
  It_Staff_Mana_03 – Kostur maga
  It_Staff_Prot_01 – Kostur maga
  It_Staff_Prot_02 – Kostur maga
  It_Staff_Prot_03 – Kostur maga
  It_Staff_Quarterstaff_01 – Okuty kostur
  It_Staff_Scythe_01 – Kosa
  It_Staff_Spear_01 – Włócznia
  It_Staff_Watermage_01 – Kostur maga
  It_Staff_Watermage_02 – Kostur maga
  It_Staff_Watermage_03 – Kostur maga
  Arrow – Strzała
  BluntArrow – Ogłuszacz
  Bolt – Bełt
  Bolt_Sharp – Ostry bełt
  ExplosiveArrow – Wybuchowa strzała
  FireArrow – Ognista strzała
  Fist – Pięść
  Mike_Arrow – Strzała
  Mike_Axe – Topór
  Mike_Bolt – Strzały
  Mike_Bow – Łuk
  Mike_Crossbow – Kusza
  Mike_Staff – Kostur
  Mike_Sword – Miecz
  TrollFist – Pięść trolla
  PoisonArrow – Zatruta strzała

  Zbroje (niektóre zbroje można jedynie pooglądać, gdyż nie pojawiają się w ekwipunku)

  Body_AssNovice – Lekki pancerz Asasyna
  Body_AssWarrior – Pancerz Asasyna
  Body_Babe_Myrtana_Peasant – –
  Body_Babe_Myrtana_Peasant_02 – –
  Body_Babe_Myrtana_Slave – –
  Body_Babe_Nrd_Peasant – –
  Body_Babe_Varant_Dance – –
  Body_Babe_Varant_Peasant – –
  Body_Babe_Varant_Slave – –
  Body_Druid – Szata druida
  Body_Firemage – Szata ognia
  Body_Firemage_Dirty – Szata ognia
  Body_Ghost – –
  Body_King – Pancerz Rhobara
  Body_KingGuard – Pancerz ceremonialny
  Body_Leather – Skórzany strój
  Body_MercElite – Ciężki pancerz najemnika
  Body_MercNovice – Lekki pancerz najemnika
  Body_MercNovice_02 – Lekki pancerz najemnika
  Body_Merc_Orcish – Pancerz orka
  Body_Mercenary – Pancerz najemnika orków
  Body_Mercenary_02 – Pancerz najemnika orków
  Body_Nom_Elite_Outlaw – Ciężkie ubranie koczownika
  Body_Nom_Novice_Outlaw – Lekkie ubranie koczownika
  Body_Nom_Warrior_Outlaw – Ubranie koczownika
  Body_Nomad – Ubranie koczownika
  Body_NomadNovice – Lekkie ubranie koczownika
  Body_NomadWarrior – Ciężkie ubranie koczownika
  Body_NrdElite – Ciężki pancerz Nordmarczyka
  Body_NrdScout – Lekki pancerz Nordmarczyka
  Body_NrdWarrior – Pancerz Nordmarczyka
  Body_Nrd_Ancient – –
  Body_Out_Elite – Pancerz bandyty
  Body_Out_Novice – Pancerz bandyty
  Body_Out_Novice_02 – Pancerz bandyty
  Body_Out_Warrior – Pancerz bandyty
  Body_Out_Warrior_02 – Pancerz bandyty
  Body_Paladin – Pancerz paladyna
  Body_PaladinWounded – –
  Body_PaladinWounded_02 – –
  Body_PaladinWounded_03 – –
  Body_Paladin_02 – Pancerz paladyna
  Body_Paladin_03 – Pancerz paladyna
  Body_Peasant – Ubranie farmera
  Body_Peasant_02 – Ubranie farmera
  Body_Player – Ubrania
  Body_Ranger – Ubranie Gońca Leśnego
  Body_RebBandit – Lekki pancerz buntownika
  Body_RebBandit_02 – Lekki pancerz buntownika
  Body_RebElite – Ciężki pancerz buntownika
  Body_RebWarrior – Pancerz buntownika
  Body_RebWarrior_02 – Pancerz buntownika
  Body_Slave – Szmaty
  Body_Watermage – Szata wody
  Body_Xardas – Szata Czarnego Maga
  Body_Zuben – Pancerz Zubena
  Fat_Body_AssTrader – Ubrania
  Fat_Body_AssTrader_02 – –
  Fat_Body_Cook – –
  Fat_Body_NrdElite – –
  Fat_Body_Slave – –
  Fat_Body_Smith – –
  It_Armor_Ass_H – Elitarny pancerz Asasyna
  It_Armor_Ass_L – Lekki pancerz Asasyna
  It_Armor_Ass_M – Pancerz Asasyna
  It_Armor_Druid – Szata druida
  It_Armor_KDF – Szata ognia
  It_Armor_KDW – Szata wody
  It_Armor_Leather – Skórzany strój
  It_Armor_Merc_H – Ciężki pancerz najemnika
  It_Armor_Merc_L – Lekki pancerz najemnika
  It_Armor_Merc_M – Pancerz najemnika orków
  It_Armor_Nom_H – Ciężkie ubranie koczownika
  It_Armor_Nom_L – Lekkie ubranie koczownika
  It_Armor_Nom_M – Ubranie koczownika
  It_Armor_Nrd_H – Ciężki pancerz Nordmarczyka
  It_Armor_Nrd_L – Lekki pancerz Nordmarczyka
  It_Armor_Nrd_M – Pancerz Nordmarczyka
  It_Armor_Paladin – Pancerz paladyna
  It_Armor_Peasant – Ubranie farmera
  It_Armor_Ranger – Ubranie Gońca Leśnego
  It_Armor_Reb_H – Ciężki pancerz buntownika
  It_Armor_Reb_L – Lekki pancerz buntownika
  It_Armor_Reb_M – Pancerz Buntownika
  It_Armor_Rhobar – Pancerz Rhobara
  It_Armor_RoyalGuard – Ceremonialny pancerz
  It_Armor_Xardas – Szata Czarnego Maga
  It_Armor_Zuben – Pancerz Zubena
  It_Helmet_Crown_01 – Korona
  It_Helmet_Guard_01 – Hełm
  It_Helmet_HeavyTurban_01 – Turban
  It_Helmet_Horn_01 – Hełm (Rogaty hełm)
  It_Helmet_Leather_01 – Hełm
  It_Helmet_Leather_02 – Hełm
  It_Helmet_LightHorn_01 – Hełm (Lekki rogaty hełm)
  It_Helmet_LightLeather_01 – Hełm
  It_Helmet_LightMerc_01 – Hełm
  It_Helmet_Merc_01 – Hełm
  It_Helmet_Turban_01 – Turban

  Tarcze

  It_Shield_Knight_01 – Tarcza rycerza
  It_Shield_Leather_01 – Skórzana tarcza
  It_Shield_Paladin_01 – Tarcza paladyna
  It_Shield_Rhobar_01 – Królewska tarcza
  It_Shield_Round_01 – Okrągła tarcza
  It_Shield_Rune_01 – Tarcza runiczna
  It_Shield_Skull_01 – Tarcza czaszki
  It_Shield_Wood_01 – Drewniana tarcza
  It_Shield_Wood_02 – Drewniana tarcza
  It_Shield_Wood_03 – Drewniana tarcza
  It_Shield_Wood_04 – Drewniana tarcza
  It_Shield_Wood_05 – Drewniana tarcza
  It_Shield_Wood_06 – Drewniana tarcza
  It_Shield_Wood_07 – Drewniana tarcza
  Mike_Shield – Tarcza

  Amulety

  It_Am_Assassin_01 – Amulet (Amulet Asasyna)
  It_Am_DEX_01 – Amulet (Amulet łowcy)
  It_Am_Druid_01 – Amulet (Amulet druida)
  It_Am_HP_01 – Amulet (Amulet siły życiowej)
  It_Am_Hunter_01 – Amulet (Amulet łowcy)
  It_Am_Mage_01 –Amulet (Amulet maga)
  It_Am_MP_01 – Amulet (Amulet magii)
  It_Am_Paladin_01 – Amulet (Amulet paladyna)
  It_Am_Prot_Edge_01 – Amulet (Amulet obrony)
  It_Am_Prot_Edge_02 – Amulet (Amulet mistrzowskiego łucznictwa)
  It_Am_Prot_Edge_03 – Amulet (Amulet pancerza)
  It_Am_Prot_Edge_04 – Amulet (Amulet żelaznej skóry)
  It_Am_Prot_Fire_01 – Amulet (Amulet ochrony przed ogniem)
  It_Am_Prot_Ice_01 – Amulet (Amulet ochrony przed lodem)
  It_Am_Prot_Lightning_01 – Amulet (Amulet ochrony przed energią)
  It_Am_Prot_Missile_01 – Amulet (Amulet obrony przed pociskami)
  It_Am_SP_01 – Amulet (Amulet wytrzymałości)
  It_Am_STR_01 – Amulet (Amulet siły)
  It_Am_Thief_01 – Amulet (Amulet złodzieja)
  It_Am_Warrior_01 – Amulet (Amulet wojownika)
  It_Artefact_Amulet – Amulet Adanosa
  It_Ramon_Amulet – Amulet Ramona

  Przepisy

  It_Recipe_2Handed – Miecz dwuręczny
  It_Recipe_2HandedOre – Miecz dwuręczny z rudy
  It_Recipe_Alligator – Krokodyl
  It_Recipe_AncestorMight – Moc Przodków
  It_Recipe_AncestorSword – Miecz Przodków
  It_Recipe_Bastardsword – Miecz półtoraręczny
  It_Recipe_Bison – Bizon
  It_Recipe_Bloodfly – Krwiopijca
  It_Recipe_BluntArrow – Ogłuszacz
  It_Recipe_Boar – Dzik
  It_Recipe_Booze_1 – Wóda (z alkojagód)
  It_Recipe_Booze_2 – Wóda (z kwiatów kaktusa)
  It_Recipe_Booze_Nrd – Nordmarska Starka
  It_Recipe_Broadsword – Szeroki miecz
  It_Recipe_CureDisease – Mikstura wzmacniająca
  It_Recipe_CurePoison – Odtrutka
  It_Recipe_Deadly – Śmiertelna trucizna
  It_Recipe_DEX – Mikstura myśliwska
  It_Recipe_ElBastardo – El Bastardo
  It_Recipe_ExplosiveArrow – Wybuchowa strzała
  It_Recipe_FireArrow – Ognista strzała
  It_Recipe_Firewaran – Ognisty jaszczur
  It_Recipe_Health_1 – Mikstura lecznicza (z ziela leczniczego)
  It_Recipe_Health_2 – Mikstura lecznicza (ze słonecznego ziela)
  It_Recipe_Health_3 – Mikstura lecznicza (z korzenia leczniczego)
  It_Recipe_Health_4 – Mikstura lecznicza (z dzikiej jagody)
  It_Recipe_HPMax – Mikstura siły życiowej
  It_Recipe_Lion – Lew
  It_Recipe_Longsword – Długi miecz
  It_Recipe_Lurker – Topielec
  It_Recipe_Mana_1 – Mikstura many (z zioła many)
  It_Recipe_Mana_2 – Mikstura many (z ognistej pokrzywy)
  It_Recipe_Mana_3 – Mikstura many (z magicznego korzenia)
  It_Recipe_Mana_4 – Mikstura many (z rosy porannej)
  It_Recipe_MasterSword – Mistrzowski miecz
  It_Recipe_MC – Pełzacz
  It_Recipe_Meatbug – Chrząszcz
  It_Recipe_Meatbugragout – Potrawka z chrząszcza
  It_Recipe_MPMax – Mikstura koncentracji
  It_Recipe_NrdSword – Miecz Nordmarczyka
  It_Recipe_PoisonArrow – Zatruta strzała
  It_Recipe_Poison_1 – Trucizna (z pęcherza z trucizną)
  It_Recipe_Poison_2 – Trucizna (z języka jaszczura)
  It_Recipe_Poison_3 – Trucizna (z żądeł krwiopijcy)
  It_Recipe_Rhino – Nosorożec
  It_Recipe_Rubyblade – Rubinowe Ostrze
  It_Recipe_Runesword – Miecz runiczny
  It_Recipe_Sabertooth – Szabloząb
  It_Recipe_Scavenger – Ścierwojad
  It_Recipe_Shadowbeast – Cieniostwór
  It_Recipe_Snapper – Zębacz
  It_Recipe_SPMax – Mikstura wytrzymałości (efekt stały)
  It_Recipe_Stamina_1 – Mikstura wytrzymałości (z ogrzyliścia)
  It_Recipe_Stamina_2 – Miskstura wytrzymałości (z żelazodygi)
  It_Recipe_Stew – Gulasz
  It_Recipe_Stollengrollen – Tunelowy Bulgot
  It_Recipe_STR – Mikstura siły
  It_Recipe_SwampLurker – Bagienny topielec
  It_Recipe_Waran – Jaszczur
  It_Recipe_Wolf – Wilk

  Umiejętności (nie da się ich uzyskać za pomocą spawn)

  It_Perk_1H1H_1 – Walka dwoma ostrzami
  It_Perk_1H1H_2 – Mistrz dwóch ostrzy
  It_Perk_1H_1 – Walka mieczem
  It_Perk_1H_2 – Lepsza walka mieczem
  It_Perk_1H_3 – Mistrz walki mieczem
  It_Perk_Acrobatic – Akrobatyka
  It_Perk_Assassin – Morderstwo
  It_Perk_Axe_1 – Duży oręż
  It_Perk_Axe_2 – Duży oręż II
  It_Perk_Axe_3 – Duży oręż III
  It_Perk_Barter – Targowanie
  It_Perk_Bow_1 – Łuk
  It_Perk_Bow_2 – Łucznik
  It_Perk_Bow_3 – Mistrz łucznictwa
  It_Perk_Crossbow_1 – Ciężka kusza
  It_Perk_Crossbow_2 – Kusznik
  It_Perk_Crossbow_3 – Mistrz łucznictwa
  It_Perk_Darkmage – Mroczny mag
  It_Perk_Druid – Druid
  It_Perk_Excuse – Tłumaczenie się
  It_Perk_ExplosiveArrow – Wyrób strzał wybuchowych
  It_Perk_FireArrow – Wyrób strzał ognistych
  It_Perk_Firemage – Mag Ognia
  It_Perk_HeavyArmor – Ulepszanie pancerza
  It_Perk_Hunter_1 – Myśliwy
  It_Perk_Hunter_2 – Myśliwy (gruba zwierzyna)
  It_Perk_ImmuneToDisease – Odporność na osłabienie
  It_Perk_ImmuneToPoison – Odporność na trucizny
  It_Perk_KnockOut – Obalenie
  It_Perk_Learn Schnelles – Szybka nauka
  It_Perk_LightArmor – Ulepszanie szat
  It_Perk_LockPick_1 – Otwieranie prostych zamków
  It_Perk_LockPick_2 – Otwieranie trudnych zamków
  It_Perk_LockPick_3 – Otwieranie arcytrudnych zamków
  It_Perk_MasterGladiator – Regeneracja
  It_Perk_MasterMage – Regeneracja many
  It_Perk_MasterThief – Mistrz złodziejstwa
  It_Perk_Mining – Poszukiwacz złóż
  It_Perk_OrcHunter – Łowca orków
  It_Perk_Orcslayer – Zabójca orków
  It_Perk_Paladin – Paladyn
  It_Perk_PickPocket_1 – Prosta kradzież kieszonkowa
  It_Perk_PickPocket_2 – Trudna kradzież kieszonkowa
  It_Perk_PickPocket_3 – Arcytrudna kradzież kieszonkowa
  It_Perk_PoisonArrow – Wyrób zatrutych strzał
  It_Perk_PoisonBlade – Zatrute ostrze
  It_Perk_PotionHP – Warzenie mikstur leczenia
  It_Perk_PotionMP – Warzenie mikstur many
  It_Perk_PotionPerm – Mikstury o efektach stałych
  It_Perk_PotionPoison – Wyrób trucizn
  It_Perk_PotionTransform – Warzenie mikstur przemiany
  It_Perk_ResistCold – Odporność na chłód
  It_Perk_ResistHeat – Odporność na gorąco
  It_Perk_SharpenBlade – Ostrzenie oręża
  It_Perk_Shield_1 – Parowanie tarczą
  It_Perk_Shield_2 – Silne parowanie tarczą
  It_Perk_Smith_1 – Kowal
  It_Perk_Smith_2 – Kucie broni z rudy
  It_Perk_Smith_3 – Kucie broni z czystej rudy
  It_Perk_Sneak_1 – Skradanie
  It_Perk_Sneak_2 – Cichy łowca
  It_Perk_Sprinter – Wytrzymałość wilka
  It_Perk_StaffMagic – Kostury magiczne
  It_Perk_Staff_1 – Walka kosturem
  It_Perk_Staff_2 – Walka kosturem II
  It_Perk_Staff_3 – Walka kosturem III
  It_Perk_TrophyFur – Pozyskiwanie skór
  It_Perk_TrophySkin – Pozyskiwanie skór gadów
  It_Perk_TrophyTeeth – Zęby, szpony i rogi
  It_Perk_Watermage – Mag Wody

  Rośliny

  It_Plant_Alligator – Krwawa trzcina
  It_Plant_Booze – Alkojagoda
  It_Plant_Booze_Snow – Alkojagoda (wersja zimowa)
  It_Plant_Cactus – Kwiat kaktusa
  It_Plant_DemonMush – Demoniczny grzyb
  It_Plant_DemonMush_Snow – Demoniczny grzyb (wersja zimowa)
  It_Plant_DEX – Goblińska jagoda
  It_Plant_DEX_Snow – Goblińska jagoda (wersja zimowa)
  It_Plant_DruidStone – Kamienny korzeń
  It_Plant_Health – Ziele lecznicze
  It_Plant_HealthPerm – Ziele królewskie
  It_Plant_HealthPerm_Snow – Ziele królewskie (wersja zimowa)
  It_Plant_Health_02 – Słoneczne ziele
  It_Plant_Health_02_Snow – Słoneczne ziele (wersja zimowa)
  It_Plant_Health_03 – Korzeń leczniczy
  It_Plant_Health_03_Snow – Korzeń leczniczy (wersja zimowa)
  It_Plant_Health_04 – Dzika jagoda
  It_Plant_Health_04_Snow – Dzika jagoda (wersja zimowa)
  It_Plant_Health_Snow – Ziele lecznicze (wersja zimowa)
  It_Plant_Lion – Oset królewski
  It_Plant_Mana – Zioło many
  It_Plant_ManaPerm – Ognista jagoda
  It_Plant_ManaPerm_Snow – Ognista jagoda (wersja zimowa)
  It_Plant_Mana_02 – Ognista pokrzywa
  It_Plant_Mana_02_Snow – Ognista pokrzywa (wersja zimowa)
  It_Plant_Mana_03 – Magiczny korzeń
  It_Plant_Mana_03_Snow – Magiczny korzeń (wersja zimowa)
  It_Plant_Mana_04 – Rosa poranna
  It_Plant_Mana_04_Snow – Rosa poranna (wersja zimowa)
  It_Plant_Mana_Snow – Zioło many (wersja zimowa)
  It_Plant_Perm_01 – Szczaw królewski
  It_Plant_Perm_01_Snow – Szczaw królewski (wersja zimowa)
  It_Plant_ShapeMush – Dziwny grzyb
  It_Plant_ShapeMush_Snow – Dziwny grzyb (wersja zimowa)
  It_Plant_Snapper – Zębate ziele
  It_Plant_Stamina_01 – Ogrzyliść
  It_Plant_Stamina_01_Snow – Ogrzyliść (wersja zimowa)
  It_Plant_Stamina_02 – Żelazodyga
  It_Plant_Stamina_02_Snow – Żelazodyga (wersja zimowa)
  It_Plant_STAPerm – Ziele pancerza
  It_Plant_STAPerm_Snow – Ziele pancerza (wersja zimowa)
  It_Plant_StoneNettle – Kamienna pokrzywa
  It_Plant_StoneNettle_Snow – Kamienna pokrzywa (wersja zimowa)
  It_Plant_STR – Dragrot
  It_Plant_STR_Snow – Dragrot (wersja zimowa)
  It_Plant_SwampWeed –Bagienne ziele
  It_Plant_ToadMush – Żabi korzeń
  It_Plant_ToadMush_Snow – Żabi korzeń (wersja zimowa)
  It_Plant_Trelott – Lobelia zielna
  It_Plant_Wolf – Wilcze ziele
  It_Plant_Wolf_Snow – Wilcze ziele (wersja zimowa)

  Magia

  It_DruidStone_Lion – Druidzki kamień lwa
  It_DruidStone_Lurker – Druidzki kamień topielca
  It_DruidStone_Ripper – Druidzki kamień rozpruwacza
  It_DruidStone_Ripper_Broken – Zniszczony kamień druidów
  It_DruidStone_Shadowbeast – Druidzki kamień cieniostwora
  It_DruidStone_Snapper – Druidzki kamień zębacza
  It_DruidStone_Waran – Druidzki kamień jaszczura
  It_DruidStone_Wolf – Druidzki kamień wilka
  It_Scroll_ALC_01 – Alchemia I
  It_Scroll_AnimalForm – Forma zwierzęca
  It_Scroll_ArmyOfDarkness – Armia Ciemności
  It_Scroll_BlessWeapon – Błogosławiony oręż
  It_Scroll_Bloodlust – Żądza krwi
  It_Scroll_CallAnimals – Przywołanie zwierząt
  It_Scroll_Charm – Amnezja
  It_Scroll_CureDisease – Wzmocnienie
  It_Scroll_CurePoison – Leczenie trucizny
  It_Scroll_DestroyEvil – Wypędzenie zła
  It_Scroll_Disease – Osłabienie
  It_Scroll_DuskToDawn – Noc w dzień
  It_Scroll_Fear – Terror
  It_Scroll_Fireball – Kula ognia
  It_Scroll_Firerain – Ognisty deszcz
  It_Scroll_Flamesword – Przywołanie ognistego miecza
  It_Scroll_FrostWave – Fala mrozu
  It_Scroll_Hailstorm – Burza gradowa
  It_Scroll_Healing – Leczenie
  It_Scroll_HealOther – Uleczenie innych
  It_Scroll_HeatWave – Fala płomieni
  It_Scroll_Icelance – Lodowa lanca
  It_Scroll_INT_01 – Stary zwój
  It_Scroll_Light – Światło
  It_Scroll_Lightningbolt – Błyskawica
  It_Scroll_Meteor – Meteor
  It_Scroll_Mist – Mgła
  It_Scroll_OpenLocks – Otwieranie zamków
  It_Scroll_Poison – Trucizna
  It_Scroll_Sleep – Sen
  It_Scroll_SoulTravel – Podróż duszy
  It_Scroll_SummonDemon – Przywołanie demona
  It_Scroll_SummonGoblin – Przywołanie goblina
  It_Scroll_SummonGolem – Przywołanie golema
  It_Scroll_SummonLightning – Przywołanie błyskawicy
  It_Scroll_SummonSkeleton – Przywołanie szkieletu
  It_Scroll_TameAnimal – Oswojenie zwierzęcia
  It_Scroll_Telekinesis – Telekineza
  It_Scroll_TimeBubble – Bąbel czasowy
  It_Scroll_WordOfControl – Słowo dominacji
  It_Spell_AnimalForm – Forma zwierzęca
  It_Spell_ArmyOfDarkness – Armia Ciemności
  It_Spell_BlessWeapon – Błogosławiony oręż
  It_Spell_Bloodlust – Żądza krwi
  It_Spell_CallAnimals – Przywołanie zwierząt
  It_Spell_Charm – Amnezja
  It_Spell_CureDisease – Wzmocnienie
  It_Spell_CurePoison – Leczenie trucizny
  It_Spell_DestroyEvil – Wypędzenie zła
  It_Spell_Disease – Oslabienie
  It_Spell_DuskToDawn – Noc w dzień
  It_Spell_Fear – Terror
  It_Spell_Fireball – Kula ognia
  It_Spell_Firerain – Ognisty deszcz
  It_Spell_Flamesword – Przywołanie ognistego miecza
  It_Spell_FrostWave – Fala mrozu
  It_Spell_Hailstorm – Burza gradowa
  It_Spell_Healing – Leczenie
  It_Spell_HealOther – Uleczenie innych
  It_Spell_HeatWave – Fala płomieni
  It_Spell_IceBomb – Eksplozja lodu
  It_Spell_Icelance – Lodowa lanca
  It_Spell_Light – Światło
  It_Spell_Lightningbolt – Błyskawica
  It_Spell_Meteor – Meteor
  It_Spell_Mist – Mgła
  It_Spell_OpenLocks – Otwieranie zamków
  It_Spell_Poison – Trucizna
  It_Spell_Sleep – Sen
  It_Spell_SoulTravel – Podróż duszy
  It_Spell_SummonDemon – Przywołanie demona
  It_Spell_SummonGoblin – Przywołanie goblina
  It_Spell_SummonGolem – Przywołanie golema
  It_Spell_SummonLightning – Przywołanie błyskawicy
  It_Spell_SummonSkeleton – Przywołanie szkieletu
  It_Spell_TameAnimal – Oswojenie
  It_Spell_Telekinesis – Telekineza
  It_Spell_TimeBubble – Bąbel czasowy
  It_Spell_WordOfControl – Słowo dominacji

  Pierścienie

  It_Artefact_Ring_01 – Pierścień Adanosa
  It_Artefact_Ring_02 – Pierścień Adanosa
  It_Artefact_Ring_Geldern – Stary pierścień alchemika
  It_Ring_DEX_01 – Pierścień (Pierścień łowów)
  It_Ring_HP_01 – Pierścień (Pierścień zdrowia)
  It_Ring_MP_01 – Pierścień (Pierścień magii)
  It_Ring_Prot_Combat_01 – Pierścień (Bojowy pierścień ochronny)
  It_Ring_Prot_Edge_01 – Pierścień (Pierścień ochrony przed bronią)
  It_Ring_Prot_Edge_02 – Pierścień (Pierścień obrony)
  It_Ring_Prot_Fire_01 – Pierścień (Pierścień ochorny przed ogniem)
  It_Ring_Prot_Ice_01 – Pierścień (Pierścień ochorny przed lodem)
  It_Ring_Prot_Lightning_01 – Pierścień (Pierścień ochrony przed energią)
  It_Ring_Prot_Magic_01 – Pierścień (Pierścień ochrony przed magią)
  It_Ring_Prot_Missile_01 – Pierścień (Pierścień ochrony przed strzałami)
  It_Ring_SP_01 – Pierścień (Pierścień wytrzymałości)
  It_Ring_STR_01 – Pierścień (Pierścień siły)

  Teleporty

  It_Teleport_Ardea – Kamień teleportacyjny (Teleport do Ardei)
  It_Teleport_Bakaresh – Kamień teleportacyjny (Teleport do Bakareshu)
  It_Teleport_Beliar – Kamień teleportacyjny (Teleport do wielkiej świątyni Beliara w Bakareshu)
  It_Teleport_BenErai – Kamień teleportacyjny (Teleport do Ben Erai)
  It_Teleport_BenSala – Kamień teleportacyjny (Teleport do Ben Sali)
  It_Teleport_Braga – Kamień teleportacyjny (Teleport do Bragi)
  It_Teleport_Faring – Kamień teleportacyjny (Teleport do Faring)
  It_Teleport_FireClan – Kamień teleportacyjny (Teleport do Klanu Ognia)
  It_Teleport_Geldern – Kamień teleportacyjny (Teleport do Geldern)
  It_Teleport_Gotha – Kamień teleportacyjny (Teleport do Gothy)
  It_Teleport_Hammerclan – Kamień teleportacyjny (Teleport do Klanu Młota)
  It_Teleport_Innos – Kamień teleportacyjny (Teleport do świątyni Innosa w klasztorze)
  It_Teleport_Ishtar – Kamień teleportacyjny (Teleport do Ishtar)
  It_Teleport_KapDun – Kamień teleportacyjny (Teleport do Cape Dun)
  It_Teleport_King – Kamień teleportacyjny (Teleport do sali tronowej Rhobara II)
  It_Teleport_Lago – Kamień teleportacyjny (Teleport do Lago)
  It_Teleport_LeaveVangard – Kamień teleportacyjny (Nikt nie wie, dokąd prowadzi)
  It_Teleport_Monastery – Kamień teleportacyjny (Teleport do klasztoru)
  It_Teleport_Montera – Kamień teleportacyjny (Teleport do Montery)
  It_Teleport_MoraSul – Kamień teleportacyjny (Teleport do Mora Sul)
  It_Teleport_Nemora – Kamień teleportacyjny (Teleport do Nemory)
  It_Teleport_Okara – Kamień teleportacyjny (Teleport do Okary)
  It_Teleport_Reddock – Kamień teleportacyjny (Teleport do Reddock)
  It_Teleport_Silden – Kamień teleportacyjny (Teleport do Silden)
  It_Teleport_Trelis – Kamień teleportacyjny (Teleport do Trelis)
  It_Teleport_VangardTempel – Kamień teleportacyjny (Teleport do świątyni w Vengardzie)
  It_Teleport_Wolfclan – Kamień teleportacyjny (Teleport do Klanu Wilka)
  It_Teleport_Xardas – Kamień teleportacyjny (Teleport do wieży Xardasa)
  It_Teleport_Zuben – Kamień teleportacyjny (Teleport do pałacu Zubena)

  Mikstury

  It_Potion – Butelka
  It_Potion_Alligator – Mikstura przemiany (Przemiana w krokodyla)
  It_Potion_Bison – Mikstura przemiany (Przemiana w bizona)
  It_Potion_Bloodfly – Mikstura przemiany (Przemiana w krwiopijcę)
  It_Potion_Boar – Mikstura przemiany (Przemiana w dzika)
  It_Potion_CureDisease – Mikstura wzmacniająca
  It_Potion_CurePoison – Odtrutka
  It_Potion_Deadly – Trucizna
  It_Potion_DEX – Mikstura myśliwska
  It_Potion_Empty – Fiolka
  It_Potion_Firewaran – Mikstura przemiany (Przemiana w ognistego jaszczura)
  It_Potion_Health – Mikstura lecznicza
  It_Potion_HPMax – Mikstura siły życiowej
  It_Potion_Lion – Mikstura przemiany (Przemiana w lwa)
  It_Potion_Lurker – Mikstura przemiany (Przemiana w topielca)
  It_Potion_Mana – Mikstura many
  It_Potion_MC – Mikstura przemiany (Przemiana w pełzacza
  It_Potion_Meatbug – Mikstura przemiany (Przemiana w chrząszcza)
  It_Potion_MPMax – Mikstura koncentracji
  It_Potion_Poison – Trucizna
  It_Potion_Rhino – Mikstura przemiany (Przemiana w nosorożca)
  It_Potion_Sabertooth – Mikstura przemiany (Przemiana w szablozęba)
  It_Potion_Scavenger – Mikstura przemiany (Przemiana w ścierwojada)
  It_Potion_Shadowbeast – Mikstura przemiany (Przemiana w cieniostwora)
  It_Potion_Snapper – Mikstura przemiany (Przemiana w zębacza)
  It_Potion_SPMax – Mikstura wytrzymałości (efekt stały)
  It_Potion_Stamina – Mikstura wytrzymałości
  It_Potion_STR – Mikstura siły
  It_Potion_SwampLurker – Mikstura przemiany (Przemiana w bagiennego topielca)
  It_Potion_Waran – Mikstura przemiany (Przemiana w jaszczura)
  It_Potion_Wolf – Mikstura przemiany (Przemiana w wilka)

  Kosztowności

  It_Aldo_Schatulle – Stara szkatuła
  It_Ali_Artefact – Kamień przodków (Ejnara)
  It_AlShedim_Deadkeeper_01 – Urna strazników umarłych
  It_AlShedim_Healer_01 – Kufel uzdrowicieli
  It_AlShedim_Warrior_01 – Figurka wojowników
  It_Amul_Goldsack – Mieszek ze złotem
  It_Ancestor_Stone_01 – Kamień przodków (Akashy)
  It_Ancestor_Stone_03 – Kamień przodków (Snorre’a)
  It_Ancestor_Stone_04 – Kamień przodków (Baldara)
  It_Ancestor_Stone_05 – Kamień przodków (Angira)
  It_Ancestor_Stone_06 – Kamień przodków (Berek)
  It_Artefact_Abbas – Kielich (Kielich sprzedawców wody)
  It_Artefact_Crown – Korona Adanosa
  It_Artefact_GeldernShadowBeastRuin – Berło cienia
  It_Artefact_Helmet_Geldern – Hełm pierwszego paladyna
  It_Artefact_Robe – Szata Adanosa
  It_Basir_GoldChest – Złota szkatuła (Należy do Basira)
  It_Chalice_Beliar – Misa (Misa Asama)
  It_Chest_Good – Szkatuła
  It_Chest_Normal – Szkatuła
  It_Cup_Gold – Złoty kielich
  It_Cup_Gold_KapDun – Złoty kielich (Pochodzi z Cape Dun)
  It_Cup_Gold_MoraSul – Puchar Duszy
  It_Cup_Horn – Róg do picia
  It_Cup_Silver – Srebrny kielich
  It_Cup_Silver_KapDun – Srebrny kielich (Pochodzi z Cape Dun)
  It_Ejnar_Helm – Hełm (Hełm Ejnara)
  It_FiremageCup – Ognisty puchar
  It_FiremageCup_Blessed – Błogosławiony ognisty puchar
  It_Fokus – Kamień ogniskujący
  It_Gold – Moneta
  It_GoldChalice_Lares – Złota misa (Stara misa)
  It_GoldNugget – Złoty samorodek
  It_GoldRing – Kosztowności
  It_Gold_Stack_01 – Złoto
  It_Gold_Stack_02 – Mnóstwo złota
  It_Gold_Stack_03 – Skarb
  It_Ilja_Artefact – Artefakt Ilji
  It_Kamak_Artefact – Artefakt Kamaka
  It_Necklace – Kosztowności
  It_Nefarius_Spell – Dziwny kamień
  It_Ore – Ruda
  It_Scepter – Berło Varantu
  It_Thorald_Armor – Pancerz Thoralda

  Pisma

  It_Ashton_GoldList – Złota lista Ashtona
  It_Aidan_Book – Księga Aidana
  It_AlShedim_Priest_01 – Kamienna tablica kapłanów
  It_AlShedim_Wise_01 – Zwój badaczy
  It_Bernado_Letter – List Bernardo
  It_Bradley_SlaveList – Lista niewolników Bradleya
  It_Book – Księga
  It_Book_ALC_01 – Podstawy Alchemii
  It_Book_INT_01 – Stara księga
  It_ChumanaBook – Historia Akashy
  It_Ingvar_Recipe – Przepis
  It_Letter – Liścik
  It_Map – Mapa
  It_Map_Ancestorgraves – Grobowce przodków (Mapa)
  It_Map_Caves – ?
  It_Map_Saturastemplekeys – Mapa ruin (Al Shedim)
  It_Map_World – Mapa świata
  It_Map_Xardasexcavations – Orkowe wykopaliska (Mapa)
  It_Masil_Debt – Weksel Masila
  It_Sancho_Letter – List od Sancha
  It_SanfordsRebList – List od Sanforda
  It_Scroll – Zwój
  It_Stoneplate – Kamienna tablica
  It_Stoneplate_INT_01 – Kamienna tablica (Prastara wiedza +5)
  It_Stoneplate_INT_02 – Sfatygowana kamienna tablica (Prastara wiedza +10)
  It_Surus_Order – Rozkaz Surusa
  It_TipplerList – Lista Tipplera
  It_Ugolf_Recipe – Lista składników (Tunelowy Bulgot)
  It_Xardas_Book – Księga Xardasa
  It_Hassan_Letter – List Hassana
  It_Hatlod_Blueprint – Plany łodzi

  Klucze

  It_AlShedim_TempleKey_01 – Klucz do świątyni (Al Shedim)
  It_AlShedim_TempleKey_02 – Klucz do świątyni (Al Shedim)
  It_AlShedim_TempleKey_03 – Klucz do świątyni (Al Shedim)
  It_AlShedim_TempleKey_04 – Klucz do świątyni (Al Shedim)
  It_AlShedim_TempleKey_05 – Klucz do świątyni (Al Shedim)
  It_Key – Klucz
  It_Key_Ali – Klucz (Alego)
  It_Key_Fabio – Klucz (Fabia)
  It_Key_Lockpick – Wytrych
  It_Key_Sigmor – Klucz (Sigmora)
  It_Key_Tjalf – Klucz (Tjalfa)
  It_MoraSul_TempleKey_01 – Klucz do świątyni (Mora Sul)
  It_MoraSul_TempleKey_02 – Klucz do świątyni (Mora Sul)
  It_MoraSul_TempleKey_03 – Klucz do świątyni (Mora Sul)
  It_MoraSul_TempleKey_04 – Klucz do świątyni (Mora Sul)
  It_MoraSul_TempleKey_05 – Klucz do świątyni (Mora Sul)
  It_HaranHo_Key – Klucz

  Inne

  It_Anog_Supply – Dostawa z Nordmaru
  It_Bens_Shovel – Łopata Bena
  It_Block – Kloc do rzeźbienia
  It_Bottle – Butelka
  It_Bozep_Supply – Skrzynia dzikich jagód Bozepa
  It_Broom – Miotła
  It_Brush – Szczotka
  It_Cup_Clay – Kufel
  It_Drum – Bęben
  It_DrumStick – Patyk
  It_Enzo_Supply – Ciężki kufer
  It_Fan – Wachlarz
  It_Flint_BoozeBarrel – Beczka z wódą
  It_Gancka_Wood – Drewno opałowe
  It_Giores_Supply – Kufer z towarami
  It_Hammer – Młot
  It_Hammer_Smith – Młot Kowalski
  It_Health_Sack – Worek
  It_Iomar_Supply – Skrzynia oleju do lamp
  It_IronOre – Ruda żelaza
  It_IronOreNugget – Bryłki rudy żelaza
  It_Jaffar_Weapons – Broń Jaffara
  It_Knife – Nóż
  It_Knife_Butcher – Tasak rzeźniczy
  It_Lukjan_FurPack – Futra
  It_Lute – Lutnia
  It_MilkBarrel – Beczka z mlekiem
  It_OrcPipe – Fajka
  It_Pan – Patelnia
  It_Pickaxe – Kilof
  It_Plate_Silver_Ardea – Płyta Hamlara
  It_Poker – Pogrzebacz
  It_Rake – Grabie
  It_Russel_Supply – Towary z pustyni
  It_Saw – Piła
  It_Scoop – Chochla
  It_Shovel – Łopata
  It_Stick – Patyk
  It_Sulfur – Siarka
  It_SulfurNugget – Bryłka siarki
  It_Swampherb_Paket – Paczka bagiennego ziela
  It_Sword – Tępy miecz
  It_Sword_Hot – Rozżarzona stal
  It_Sword_PureOre – Sztaba czystej magicznej rudy
  It_Sword_Raw – Surowa stal
  It_Sword_RawOre – Sztaba magicznej rudy
  It_Temmy_Fishpacks – Beczka z rybami
  It_Torch – Pochodnia
  It_Torch_Burning – Płonąca pochodnia
  It_Urkrass_Supply – Dostawa towarów
  It_WeaponPack – Paczka z bronią
  It_WheatSack – Worek pszenicy

  Obiekty, z którymi można „zareagować”, ale nie brać do ekwipunku (tylko spawn)

  Adanos – Święty chram
  Beliar_Tester – Beliar
  G3_Object_Interact_Alchemy_Table_01 – Stół alchemiczny
  G3_Object_Interact_Animated_BBQ_01 – Rożen
  G3_Object_Interact_Animated_ChestPod_01 – Koszyk
  G3_Object_Interact_Animated_ChestPod_02 – Koszyk
  G3_Object_Interact_Animated_Chest_01 – Kufer
  G3_Object_Interact_Animated_Chest_02 – Kufer (Zamknięty)
  G3_Object_Interact_Animated_Chest_03 – Metalowy kufer (Zamknięty)
  G3_Object_Interact_Animated_Chest_Ali – Kufer Alego
  G3_Object_Interact_Animated_Chest_Tjalf – Kufer Tjalfa
  G3_Object_Interact_Animated_Door_01 – Drzwi (Zamknięte)
  G3_Object_Interact_Animated_Door_02 – Drzwi (Zamknięte)
  G3_Object_Interact_Animated_GrindStone_01 – Osełka
  G3_Object_Interact_Animated_OrcBoulder_Faring – Kamień młyński
  G3_Object_Interact_Animated_Waterpipe_01 – Fajka wodna
  G3_Object_Interact_Anvil_01 – Kowadło
  G3_Object_Interact_Barrel_01 – Beczka z wodą
  G3_Object_Interact_Bed_01 – Łóżko
  G3_Object_Interact_Bed_02 – Łóżko
  G3_Object_Interact_Bed_03 – Łóżko
  G3_Object_Interact_Bed_04 – Łóżko
  G3_Object_Interact_Bed_05 – Łóżko
  G3_Object_Interact_Bed_06 – Łóżko
  G3_Object_Interact_Beliar_Statue_01 – Chram (Beliara)
  G3_Object_Interact_Bench_01 – Ława
  G3_Object_Interact_Bench_02 – Ława
  G3_Object_Interact_Bench_03 – Ława
  G3_Object_Interact_Bench_04 – Ława
  G3_Object_Interact_Bookstand_01 – Pulpit
  G3_Object_Interact_Bookstand_Alchemy_01 – Pulpit (Alchemia)
  G3_Object_Interact_Bookstand_AncientWisdom_01 – Pulpit (Prastara wiedza)
  G3_Object_Interact_Bookstand_Chronicles_01 – Kroniki Dominacji
  G3_Object_Interact_Campfire_01 – Ognisko
  G3_Object_Interact_Campfire_02 – Ognisko
  G3_Object_Interact_Campfire_03 – Ognisko
  G3_Object_Interact_Campfire_04 – Ognisko
  G3_Object_Interact_Cauldron_01 – Kociołek
  G3_Object_Interact_Innos_Statue_01 – Chram (Innos)
  G3_Object_Interact_Logstand_01 – Pień drzewa
  G3_Object_Interact_Lumberjack_01 – ?
  G3_Object_Interact_Orc_Drum_01 – Orkowy bęben
  G3_Object_Interact_Pick_Gold_01 – Żyła złota
  G3_Object_Interact_Pick_Iron_01 – Żyła żelaza
  G3_Object_Interact_Pick_Ore_01 – Żyła rudy
  G3_Object_Interact_Pick_Sulfur_01 – Żyła siarki
  G3_Object_Interact_Repair_Hut_01 – ?
  G3_Object_Interact_Stoneplate_01 – Kamienna tablica
  G3_Object_Interact_Stoneplate_AncientWisdom_01 – Kamienna tablica (Prastara wiedza)
  G3_Object_Interact_Stool_01 – Stołek
  G3_Object_Interact_Stool_02 – Stołek
  G3_Object_Interact_Stool_03 – Stołek
  G3_Object_Interact_Stool_04 – Stołek
  G3_Object_Interact_Stool_05 – Stołek
  G3_Object_Interact_Throne_Human_01 – Tron (Ludzki)
  G3_Object_Interact_Throne_Orc_01 – Tron (Orkowy)
  Innos_Tester – Innos

  Znaki

  Sign_Ardea – Ardea
  Sign_Bakaresh – Bakaresh
  Sign_BenErai – Ben Erai
  Sign_BenSala – Ben Sala
  Sign_Braga – Braga
  Sign_Faring – Faring
  Sign_Fireclan – Klan Ognia
  Sign_Geldern – Geldern
  Sign_Gotha – Gotha
  Sign_Hammerclan – Klan Młota
  Sign_Ishtar – Ishtar
  Sign_KapDun – Cape Dun
  Sign_Lago – Lago
  Sign_Monastery – Klasztor
  Sign_Montera – Montera
  Sign_MoraSul – Mora Sul
  Sign_Nemora – Nemora
  Sign_Okara – Okara
  Sign_Pass – Przełęcz
  Sign_Pass_Nrd – Nordmar
  Sign_Pass_Varant – Varant
  Sign_Reddock – Reddock
  Sign_Silden – Silden
  Sign_Trelis – Trelis
  Sign_Vangard – Vengard
  Sign_Wolfclan – Klan Wilka

  Uwaga!! Powyższe kody powinny działać z każdym egzemplarzem Gothic 3, aczkolwiek nie muszą. Mogą być one przygotowane tylko dla jednej wersji programu i nie współpracować poprawnie z innymi. W wyjątkowych przypadkach kody mogą także działać nie poprawnie!
  Drukuj | AAA

  Zobacz całą galerię Gothic 3 PC

  Komentarze Dodaj Opinię
  Komentarze

  Komentarze do gry nie zostały jeszcze dodane.
  Aby dodać własną opinię i powiększać swój poziom doświadczenia
  skorzystaj z zakładki DODAJ OPINIĘ, znajdującej się powyżej.

  Najnowsze Kody
  Najnowsze Kody

  PC ToonCar
  PC Twierdza Deluxe
  PC Warlords: Battlecry III
  PC Warlords: Battlecry II
  PC Warlords: Battlecry
  PC Brygada E5: New Jagged Union
  PS2 Outlaw Golf 2
  PC SpecNaz 2
  PC Wanted: Weapons of Fate
  PC Sid Meier’s Colonization
  Więcej Kodów

  Tagi Twoje Tagi
  Tagi

  gothic xardas bezimienny kolonia górnicza myrtana piranha
  Wszystkie Tagi

  Podobne Gry Rodzina Gry
  Podobne Gry

  PC The Elder Scrolls IV: Obliv…
  PC Risen
  PC Two Worlds
  PC Diccuric

 86. emil22
  19 lipca 2009
  Reply

  grafa

  Może jak komuś się tnie to niech zmieni na niską szczególowośc to się może nie będzie się tnąc

 87. Beliar
  29 lipca 2009
  Reply

  bezio to hercules

  to ja tu żądze

 88. :)
  10 września 2009
  Reply

  hahahah

  mi sie nie tni epo pathe wyszedł

 89. werrrrrr
  18 września 2009
  Reply

  😛

  ja ma karte 8600gt 2giga procesor 2 rdzeniowy 1.6 i na fuul detalach chodzi spoko 😀

 90. KOLO
  30 grudnia 2009
  Reply

  Niezłe, lecz nie najlepsze

  ZIOMY!!! G3 to dobra, wręczświetna gra… tak mówi wielu graczy, natomiast ja sądzę że TO dobra gra cRPG. Jestem wielkim fanem całej serii grałem i przeszedłem wszystkie części po kilka razy, muszę stwierdzić, iż… najlepiej grało mi się w G2. G3 to fajna gra, jednak świat jest trochę zbyt duży (nie żeby mi to bardzo przeszkadzało). W G1,G2 zapamiętywałem wszystkie postacie bez problemów, natomiast w G3 i ZB sprawiała mi to wielki kłopot. Tosrawa klimatu, który jest na 45%. Ja G3 ocenił bym na 8/8+. moje uwagi do trójki to KLIMAT, WYMAGANIA, BUGI i WYGLĄD WIOSEK. Dzęki SIR PIOTR za kody, niestety mam je wszystkie 🙂

 91. czapla
  8 stycznia 2010
  Reply

  :I

  Powiem tak G3 to dobra gra, lecz ma za duże wymagania sprzętowe. Czekam na G4 i mam nadzieje, że bedzie miała mniejsze wymagania. Musze se też kupić lepszą karte graqficzną bo 3 strasznie mi się tnie…

  KOLO nie rozpisuj sie tak bo innym miejsca zabraknie ;]

 92. lipa
  24 stycznia 2010
  Reply

  Nie wiem

  Szczerze mówiąc ja nie wiem czy mi pójdzie bo nie znam się na kompach a mój komp to :

  pentium4 procesor 2.6 dwurdzeniowy 2,5gb dysk 80 karta
  graficzna Ati radeon xpress 200series

 93. puściłem bąka co się błąka, szuka swego domu, który jest z kartonu, jestem śmierdząco pachnący
  3 lutego 2010
  Reply

  dgdg

  ja mam intel core 2 quad, 3 rdzenie, grafika geforce 220, 2 gb ramu, twarde kupsko : 250 gb, pójdzie mi? proszę o szybką ospowiedź, bo będe kupował gothica 3

 94. sasda
  5 lutego 2010
  Reply

  d

  to ile kosztuje

 95. jk
  14 lutego 2010
  Reply

  tede

  69zł

 96. Kamil
  15 lutego 2010
  Reply

  gothic 3

  słaba gra bardzo nieciekawa i nudna nie warto w nią grać

 97. konrad
  19 marca 2010
  Reply

  gothic3

  to zarombista gierka

 98. konrad
  19 marca 2010
  Reply

  gothic3

  a ty co kurde a twoja gra może jest zarombista

 99. LEBIEJ ZAMKINIJ RYJA
  30 marca 2010
  Reply

  Spec :-))

  ~Kamil
  nieznany
  słaba gra bardzo nieciekawa i nudna nie warto w nią grać

  TO SE PIERW SIE NAUCZ GRAC TA GRA JEST DLA MYSLACYCH GRACZY A NIE TAKICH JAK TY TYLKO ŻEBY FAJNE KODY WYCHODZILY (kamil jestes totalnym WIOHMENEM )

 100. Gesiu
  26 września 2010
  Reply

  CONTROL

  ktos moze mi powiedziec jak wrocic do swojej postaci po wpisaniu na kims komendy “control”?? prosze pomozcie

 101. dase
  23 października 2010
  Reply

  Wasd

  Co zrobić jeśli zrezygnowałem z misji dla Bradleya [w Monterze] (nowa zmiana niewolników) a chcę odesłać Oslo i tego drugiego niewolnika?

 102. ważne
  27 lutego 2012
  Reply

  Ile kosztuje i gdzie można ją kupić?

  jest powyżej w tytule

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.