Postapokaliptyczna Polska

To miejsce gdzie będzie następowała rekrutacja do gry RPG na forum Tawerny RPG.
ODPOWIEDZ
Anderson
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2012, 21:54

Postapokaliptyczna Polska

Post autor: Anderson »

Witam.

Nawiązując do coraz większego ruchu w internecie na pewien temat, postanowiłem stworzyć sesję:


8 listopada 2012, Warszawa, Polska
Koalicja rządząca PO+PLS przegłosowała ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia.

Wiosna 2013, Polska
Część rolników, będąca zwolennikami żywności modyfikowanej genetycznie, rozpoczęła zasiewy roślin GMO a także opryski "wzmacniające rośliny". Mimo sprzeciwów znacznej liczby obywateli - w tym także szanowanych naukowców - ustawa nie została wycofana.

Jesień 2013, Polska
Sprawa GMO ucicha. Na polski rynek trafiają produkty żywnościowe niewiadomego pochodzenia. Na opakowaniach i etykietach, brak jest jakiejkolwiek informacji o sposobie hodowli czy też uprawy. Społeczeństwo polskie, znane między innymi z ignorancji, nie zaprząta sobie głowy takimi błahostkami jak sprawdzenie producenta. Na stołach milionów polaków pojawiają się produkty ze zmienionym kodem DNA, a jeszcze więcej tzw. "hybryd" - czyli upraw naturalnych 'zakażonych' przez pyłki roślin GMO.

16 czerwca 2013, Polska
W internecie zaczęły ponownie pojawiać się apele i wezwania społeczeństwa by obalić ustawę o GMO, a na ulicach dziesiątek miast rozwieszono plakaty, mające na celu uświadomienie społeczeństwa, jakie zagrożenie niesie spożywanie żywności GMO.
Brak odpowiedzi ze strony rządu na nawoływania ludu, rozzłościł go jeszcze bardziej.

Zima 2013, Polska
Liczne manifestacje - legalne i nie - zmusiły rząd polski na wycofanie ustawy i zakazanie uprawy GMO na terenie polski, w wyniku czego, wielu rolników uprawiających GMO, w złości podpaliło swoje sady i pola uprawne. Dziesiątki pożarów każdego dnia uwalniał do atmosfery toksyczne związki organiczne.

Wiosna 2014, Polska
Zdawać by się mogło, że czas zimowych przeziębień już minął, mimo to do szpitali trafia coraz więcej chorych. Z czasem coraz więcej w ciężkim stanie. Zapalenia płuc, grypa, ospa... Medycyna była bezsilna na nowe szczepy wirusów. W Polsce nie zanotowano do tej pory takiej ilości zachorowań. Młodsi i starsi pacjenci coraz trudniej radzili sobie z chorobami. Wiele z nich niestety została pokonana przez chorobę.

Rok 2015, Europa Środkowa
Europa stanęła w obliczu pandemii nowego wirusa. Jak podają media, jest to hybryda grypy, ospy, odry oraz nieznanego czynnika. Do 10 listopada 2015 roku zanotowano 13 milionów zachorowań na tzw. Wirus P.

Wczesna wiosna 2016, Warszawa
W nocy z 24 na 25 marca, mieszkańcy warszawy zostali obudzeni przez wycia syren alarmowych. Wielu z nich dostało telefony od rodziny czy też przyjaciół z informacją, że wszystkie większe miasta w europie zostają poddane kwarantannie.

Lato 2016, Warszawa
Kwarantanna zarządzona kilka miesięcy temu nie sprawdziła się. Wielu mieszkańców warszawy (i innych miast) byli już zainfekowani przez wirus P, który zaczął pasożytować na ciałach istot żywych. Wirus infekował każdą napotkaną komórkę, czyniąc ją "wiecznie głodną". Proces "przemiany" u dorosłego człowieka trwa średnio 3 godziny. Po tym procesie, organizm domaga się stale pożywienia, by dostarczyć energii zainfekowanym komórkom - a przy okazji wirusowi. W krótkim czasie, zainfekowani przestali racjonalnie myśleć. Chodziło im tylko o powstrzymanie głodu.
Rozpoczęła się rzeź. Wielu zdrowych ludzi nie przeżyło spotkania z chorymi. Kanibalizm zmienił ciała chorych jeszcze bardziej, przekrwiona skóra i gałki oczne, szkorbut, zęby przystosowane do szarpania mięsa. Miasta objęte kwarantanną szybko stały się puste... no, może nie do końca...


Karty postaci:
Imię:
Nazwisko:

Miejsce i data urodzenia:
Miejsce zamieszkania: (na terenie Warszawy)

Zawód wyuczony:
Zawód wykonywany:

Styl postaci: (ubranie, ozdoby tj. kolczyki itp.)
Krótka historia postaci:


Kod karty postaci:

Kod: Zaznacz cały

Imię:
Nazwisko:

Miejsce i data urodzenia:
Miejsce zamieszkania:

Zawód wyuczony:
Zawód wykonywany:

Styl postaci: (ubranie, ozdoby tj. kolczyki itp.)
Krótka historia postaci:
Zasady sesji:
Każdy gracz rozpoczyna z podanego przez siebie miejsca zamieszkania. Nie zostali zarażeni wirusem P. ale muszą uważać by nie zostać ranieni przez chorych.
Piszemy w trzeciej osobie liczby pojedynczej.
Dialogi rozpoczynamy od myślnika, przemyślenia i spostrzeżenia piszemy kursywą w pierwszej osobie liczby pojedynczej.
Gracze mogą wykorzystywać zawody wyuczone i wykonywane - MG dostosuje fabułę do potrzeb.
Można poruszać się po całym mieście - pamiętając o podstawowych zasadach PBF, czyli 'nie teleportować się' :)

Link do sesji: Wirus P I (Anderson)

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ