Dungeons & Dragons - Co myślicie o tym systemie?

Forum poświęcone Dungeons and Dragons oraz wszystkim systemom opartym na mechanice d20.
ODPOWIEDZ

Który system (związany ze średniowieczem) Ci najbardziej pasuje?

Oko Yrrhedesa
2
2%
Earthdawn
5
5%
Warhammer
36
38%
Dungeons and Dragons
41
44%
Kryształy Czasu
2
2%
inny ...
8
9%
 
Liczba głosów: 94
Szczurza Juha
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 19 sierpnia 2006, 13:49

Post autor: Szczurza Juha »

Moze wizja faktycznego prowadzenia po mechanice bitwy z tymi wszystkimi dziwnymi modyfikatorami troche mnie rozbawila, ale przeciez nie jest to nic zlego - przeciwnie, do kogos kto potrafi to dobrze zrobic zywie wielki szacunek.
To właśnie jest H&S, kiedy jest dużo do rąbania, a sieczka jest w miarę zgodna z mechaniką :).

Muszę zacząć sprawdzać swoje posty, co za głupie orty. :oops:
jednak czuje ze ze Szczurza Juha (Jucha?) graloby mi sie swietnie.
Argh, błąd w ksywce, głupek ze mnie. ;)
Co do samej świetności grania to powątpiewam, bo wciąż brakuje temu wszystkiemu odpowiedniej płynności, że tak to nazwę.
Mors certa, hora incerta
V'ger
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 sierpnia 2006, 10:56
Lokalizacja: Żelechów\Puławy

Post autor: V'ger »

Osobiście nie lubię DnD. Niałem wątpliwoą przyjemność uczestniczenia w kilku sesjach tego systemu, ale zdecydowanie nie przypadł mi do gustu. Wręcz nienawidze mechaniki d20. Te wszystkie poziomy, awanse, umiejętności zlatujące nagle z nieba po zebraniu odpowiedniej ilości expów, to się sprawdza ale w cRPG (Baldur's Gate rulezzzzz :) ) Nie lubie też straaasznie Hero Fantasy: "Dzielni bohaterowie, mieszkańcy pradawnego miasta jednoczą swe siły w walce z przerażającym i okrutnym czarownikiem który myśli tylko o jednym- władza nad światem!Dosiadają swych szlachetnych rumaków i ruszają w dal......" Ehhh wiem, wiem może troszke przesadzam, ale nie lubie takich światów i już. Aa i jeszcze.... ciut za dużo tam kostkowania mimo wszystko.

Yyyyy i tak w ogóle, dziwna troche ta ankieta...... :wink:
Szczurza Juha
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 19 sierpnia 2006, 13:49

Post autor: Szczurza Juha »

Nie lubie też straaasznie Hero Fantasy: "Dzielni bohaterowie, mieszkańcy pradawnego miasta jednoczą swe siły w walce z przerażającym i okrutnym czarownikiem który myśli tylko o jednym- władza nad światem!Dosiadają swych szlachetnych rumaków i ruszają w dal......" Ehhh wiem, wiem może troszke przesadzam, ale nie lubie takich światów i już.
Patrząc przez pryzmat mojej drużyny to przesadzasz nie troszkę acz bardzo. :D Dla mnie obecność tych wszystkich złych i niedobrych organizacji w takim Faerunie daje możliwość konfliktu na lini nie tylko dobro - zło, ale także zło - zło. :) Moi gracze dla przykładu nie walczą ze straszliwym złem zagrażającym światu tylko ratują interesy Kultu Smoka (gwoli wyjaśnienia - banda nekromantów ;) ), nie w imię wyższych racji tylko dla własnego interesu/przyjemności, ścierając się nie z wielkim dobrem i obrońcami sprawiedliwości, lecz z ludźmi o odmiennych poglądach na panujący stan rzeczy - czytaj "tymi złymi". Tak właściwie "jasna strona mocy" występuje tu tylko jak graczom popuszczają hamulce moralne, że tak to określe. Albo jak się przez przypadek wkręci w akcję. :)
I żeby nikt nie pomyślał, że jest tam tylko czerń i biel, owszem, występują odcienie szarości. W małym stopniu, ale są. :)

A co do Twojego zdania na temat dnd- jak sama nazwa wskazuje :) opinia ta jest Twoja i nic mi do niej ;)
Mors certa, hora incerta
V'ger
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 sierpnia 2006, 10:56
Lokalizacja: Żelechów\Puławy

Post autor: V'ger »

No tak już niestety jest :D No i jeszcze jedno (ale to już nie wina systemu, a wydawcy): milioooony podręczników- irytuje mnie trochę takie ssanie z graczy :x (chociaż z drugiej strony nikt nie każe tego wszystkiego kupować :)

No i DnD ma złwy wpływ na graczy, mózgi im lasuje :D
Słyszałem takę historię: patrol policyjny został wezwany na pewne osiedle (działo sie to w Hameryce), po przyjeździe stwierdzili, że jakiś koleś leży na ziemi ze strzałą wbitą w ciało. Jego kolega grzecznie wyjaśnił, że nie udało się chłopakowi rozbroić pułapki goblinów i musiał dostać obrażenia.Panowie posterunkowi popukali się w głowę i chcieli zabrać strzelca, ale ten zaczął uciekać wykrzykująć, że ma Buty Ucieczki +10 i napewno go nie złapią :D :D :D :D
Memo
Bombardier
Bombardier
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Memo »

http://youtube.com/watch?v=HUOhoS2HyMQ

Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to jest prawdziwe ;p
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!
Odmiana nicka mego:
M: Memo; D: Mema; C: Memowi; B: Mema; N: Memem; Msc: Memie; W: Memo!
V'ger
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 sierpnia 2006, 10:56
Lokalizacja: Żelechów\Puławy

Post autor: V'ger »

Bahahahahahahaha :D :D :D :D
Tą historyjkę znałem tylko z opowieści :) Matko jeżeli to jest prawda to ja nie wiem....jak można być takim głupim :) Może mama mojego kolegi miała rację: "Synku nie graj w RPG, kiedyś jeden chłopak grał i wiesz co? Nie zdał matury" :D Powiedzmy sobie szczerze Panowie i Panie, z czasem nasze mózgi poprostu wyparują przez tą całą "rozrywkę" :) Pozabijamy sąsiadów normalnie..... :D :D :D
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

V'ger pisze:No i jeszcze jedno (ale to już nie wina systemu, a wydawcy): milioooony podręczników- irytuje mnie trochę takie ssanie z graczy :x (chociaż z drugiej strony nikt nie każe tego wszystkiego kupować :)
Bogowie kolejny ... :? D&D ma dużo dodatków?
Wampir: Maskarada - 131 książek i dodatków,
Wampir: Mroczne Wieki - 55 książek i dodatków,
Wilkołak: Apokalipsa - 104 książki i dodatki,
Mag: Wstąpienie - 90 książek i dodatków,
etc. etc.
I to niby do dnd jest dużo? :D
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

fds pisze:]
Wampir: Maskarada - 131 książek i dodatków,
Wampir: Mroczne Wieki - 55 książek i dodatków,
Wilkołak: Apokalipsa - 104 książki i dodatki,
Mag: Wstąpienie - 90 książek i dodatków,
etc. etc.
I to niby do dnd jest dużo? :D
Szczerze mówiac mnie zaskoczyłeś :D Ja V:tM prowadze już od dawna a mam... eee... [liczy].. 3 książki z WoDu? :D A jakoś nigdy żadnych problemów nie miałem ;)
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Ja uważam, że do Wilkołaka potrzeba tylko dwóch ;). Jednak wydrukowanych książek była przerażająca ilość. To samo się tyczy też innych systemów jak np Warhammer. W Polsce przekonanie, że do dnd są miliony dodatków, a do innych systemów nie, bierze się z prostego faktu, że najwięcej tłumaczonych książek jest do dnd. Wchodząc do księgarni, wpierw w oczy rzuca się masa dd-kowych książek (czyli z 10), potem młotkowych (czyli z 7), a innych systemów szukamy długo i namiętnie. :)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Prawda jest taka że każdy system posiada wiele dodatkow i ksiąg. Ale to DnD w swoich księgach umieszcza zalążek danego problemu, po czym widnieje odsyłacz: "Reszte informacji uzyskasz w podreczniku X". Gdzie X stanowi daną dziedzinę.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Falandar pisze:Ale to DnD w swoich księgach umieszcza zalążek danego problemu, po czym widnieje odsyłacz: "Reszte informacji uzyskasz w podreczniku X". Gdzie X stanowi daną dziedzinę.
Właście zacytowałeś połowę podręcznika do Warhammera z drugiej edycji :/ Tam tak jest co chwila właśnie, cholery można dostać. Zresztą takie zdania też da się spotkać w innych systemach. W podręcznikach do Świata Mroku są bardzo podstawowe informacje, ale reszta jest w dodatkach.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Szczurza Juha
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 19 sierpnia 2006, 13:49

Post autor: Szczurza Juha »

Prawda jest taka że każdy system posiada wiele dodatkow i ksiąg. Ale to DnD w swoich księgach umieszcza zalążek danego problemu, po czym widnieje odsyłacz: "Reszte informacji uzyskasz w podreczniku X". Gdzie X stanowi daną dziedzinę.
Podaj przykład w którym któryś z podstawowych podręczników odsyła do innego podręcznika? :roll:
A może w Opisie Świata:Zapomniane Krainy kiedy jest wzmianka o klasach epickich powinni odrazu skopiować podręcznik do klas epickich, bagatela 200 stron? BTW po krótce jest to opisane.
Mors certa, hora incerta
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ale!

W WFRP nie odsyła do podręcznika, tylko pisze, że te zasady wkrótce zostaną rozwinięte w którymś z podręczników!

A dlaczego ciągle porównujecie WFRP DO DND? PORÓWNAJCIE SOBIE DO HEROICÓW W STYLU EARTHDAWNA!!!!!

A nie mieszacie mi tu gatunki i nic twórczego z tego nie wychodzi.

:D
Szczurza Juha
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 19 sierpnia 2006, 13:49

Post autor: Szczurza Juha »

Eee... Aktualnie to się porównuje ilości podręczników, a od konwencji to ona raczej średnio zależy, nie?
W WFRP nie odsyła do podręcznika, tylko pisze, że te zasady wkrótce zostaną rozwinięte w którymś z podręczników!
A jaka różnica, bo nie za bardzo rozumiem.
Mors certa, hora incerta
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Może zamiast wyliczać sobie, do jakiego systemu potrzeba ile podręczników, ruszyć samemu kiepełami i pomyśleć. :wink:
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Szczurza Juha pisze:Eee... Aktualnie to się porównuje ilości podręczników, a od konwencji to ona raczej średnio zależy, nie?
W WFRP nie odsyła do podręcznika, tylko pisze, że te zasady wkrótce zostaną rozwinięte w którymś z podręczników!
A jaka różnica, bo nie za bardzo rozumiem.
Taka różnica, że podręcznik przez najbliższy czas nie będzie mógł Cię odesłać do innego, ponieważ ten inny nie istnieje i musisz używać tych zasad, które są w podręczniku głównym. Czyli, zamiast "znajduje się w podręczniku X" jest "póki co nie ma, ale jak będzie, to na pewno w podręczniku X" :D.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

BLACKSouL pisze:Taka różnica, że podręcznik przez najbliższy czas nie będzie mógł Cię odesłać do innego, ponieważ ten inny nie istnieje i musisz używać tych zasad, które są w podręczniku głównym. Czyli, zamiast "znajduje się w podręczniku X" jest "póki co nie ma, ale jak będzie, to na pewno w podręczniku X" :D.
Raczej "póki co nie ma spolszczonego :p"
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
ODPOWIEDZ