1.

Zablokowany
Wilczy Głód
Mat
Mat
Posty: 416
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2006, 13:03
Numer GG: 818926
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.

Post autor: Wilczy Głód »

No ciekawa sprawa z tym pozwaniem Boga... teoretycznie rzecz biorąc można by uznac, że Bóg jednak istnieje "prawnie." A przynajmniej istniał. Kiedyśtam przecież był sobie taki koleś imieniem Jezus, który był sobą, swoim ojcem i jeszcze Duchem Świętym. Nie wiem tylko czy jakiekolwiek ślady (np. wspomniany akt urodzenia) z tamtych czasów jeszcze istnieją. Wątpie. Ale jeśli tak to z jednej strony mamy dowód na prawne istnienie Boga, a z drugiej powinniśmy też miec dowód na jego prawną śmierc w postaci aktu zgonu... aktu zmartwychwstania nigdy jeszcze nie widziałem. :)

Czy normalni ludzie naprawdę zajmują się takimi rozważaniami? :D
Co jest gorsze? Niewiedza, czy obojętnośc?
Nie wiem... nie obchodzi mnie to.

"Najchętniej zaraz oddałbym się diabłu gdybym, do krocset, sam diabłem nie był!"
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: 1.

Post autor: kaziu »

tak na prawde to jezusa zlagowało i dlatego po 3 dniach się zrespił:P
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: 1.

Post autor: Force »

Jak ja cię zlaguje... Nie przeginaj są tu tacy co wierzą.

Pozywanie Boga... Sprawa zostanie umorzona ponieważ pozywający zostanie uznany za niepoczytalnego. Nie dlatego że Boga nie ma, tylko dlatego że ten się nie możliwości pojawienia sie na sali, więc każdy kto go pozywa musi być niezrównoważony :P Więc nie zajmujmy się głupimi sprawami. I kropka. Kto daje nowy temat?
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: 1.

Post autor: kaziu »

Na kawałach się nie znasz???

Co do pozywania Boga... n/c
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: 1.

Post autor: kajtek Raulin »

Co Wy teraz zaczeliście dyskusje o Bogu? I otym czy naprawde istaniał?
Heh....
Napewno w tamtych czasach był jakiś Jezus bo było to tak częste imie jak dzisiejszy Jan,Paweł czy Kamil.A czy istniał ten właściwy?
To sprawa wiary,....mógł nie istnieć tak naprawde ale ludzie wierzą.
Przypuśćmi takową teze że go nie było.
To czyni jego wyznawców z jednej strony dziwnymi że wierzą w rzeczy nie istniejącej bądź w ogóle nie zaistniałej a z drugiej strony czyni ich mocnymi w swej wierze iż tak naprawde go nie ma ale oni sa tak silnej wiary i wierzą że był.....

Nie ma co się kłucić bo wiara jest rzeczą napewno osobistą.
Zmieńmy temat.
Jaka jest wasza systematyczność sesji?
Ile razy w miesiącu.tygodniu/roku gracie?

I jeszce jedno pytanie:
Z ilu osób składa sie wasz team do gry?
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: 1.

Post autor: Aras »

w to, że Jezus był, bym nie wątpił (i nie wątpię) ale to, że był synem samego Boga to już jawne wyolbrzymienie rzymian. Zresztą nie chcę się kłucić na temat chrześcijaństwa, ale sesji rpg w ogóle nie mam, a posta mi się chciało nabić to napisałem sobie co wiem...
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: 1.

Post autor: Alucard »

Aras pisze:w to, że Jezus był, bym nie wątpił (i nie wątpię) ale to, że był synem samego Boga to już jawne wyolbrzymienie rzymian.
Tego bym nie był taki pewien. To twoja teoria...
Aras pisze:ale sesji rpg w ogóle nie mam,
Ostatnio raz nma miesiąc, drużyna 4 lub 5 os (+MG)
Aras pisze:a posta mi się chciało nabić to napisałem sobie co wiem...
Skoro tym co wiesz są 3 zdania to wybacz ale skomentuję. Żenua. Nie spamuj.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: 1.

Post autor: Pita »

Alucard możesz wytłumaczyc dlaczego w kazdym mozliwym miejscu, jesli masz okazję czepiasz sie Arasa? Sam go zaprosiłem na forum, dla tawerny maznął kilka textów, a maznąc może jeszcze wiele. O stan jego wiedzy z zakresu religioznastwa się nie bój, bo już porył mi nią beret niejednokrotnie i totalnie. Nie wiem jak tawerna ma zdobywac na popularnosci w takich przypadkach, gdy nowi są bluzgani na każdym kroku.
Aras pisze co prawda chaotycznie, ale rzuca trochę życia w to forum. A nic złego jeszcze nie zrobił, nie czepiał się bezpodstawnie itp

W RPG nie gram, szkoda mi czasu, kiedys grałem w równe systemy, różne druzyny itd.
Har Har Har
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: 1.

Post autor: Aras »

Skoro tym co wiesz są 3 zdania to wybacz ale skomentuję. Żenua.
policz ile zdań strzeliłeś koleżko ;]

A Joszua został wrobiony ;] , co innego być przywódcom duchowym, rewolucjonistom a co innego samym wielkim duchem. Polecam poczytać choćby książki historyczne o tym jak nagle Rzym sam z siebie się nawrócił, i zamiast bawić się w ubijanie chrześicjan (warto takze obejrzeć cudne dzieło, symbol iniemamocnej polskiej kinmatografii- Kfo Wadis, by sobie to ładnie zobrazwać. Na wypadek gdyby czytanie przerastało możliwości) to się do nich przyłączył. Potem powstała TA Biblia (w skrótcie, bo niedostępna dla plebsu i tak była, genialny ruch pozwalający zachowac jeszcze większa kontrolę nad masą na...wieki) którą właściwie do teraz się czyta. Sama trójca święta była ciekawie inspirowana, wg kanonu znanego już między innymi egipcjanom czy chińczykom (tak więc staaaaare sprawy) zdecydowano się na 'trójosobowego' boga, taka tam ściąga.pl starożytna.

Przy okazji zaznaczam, że ten post to jest całkowita prywata xD z nikim wierzącym się kłucić nie będę
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: 1.

Post autor: Alucard »

Pita pisze:Alucard możesz wytłumaczyc dlaczego w kazdym mozliwym miejscu, jesli masz okazję czepiasz sie Arasa?
Teraz drugi o ile mnie pamięć możliwy, Miejsc było o wiele więcej. Dlaczego? Przypatrz się zdaniu "a to cośa walnąłem żeby sobie nabić posty" a dowiesz sie czemu (nie tak dokładnie było) mnie zirytował.
Pita pisze:Sam go zaprosiłem na forum, dla tawerny maznął kilka textów, a maznąc może jeszcze wiele. O stan jego wiedzy z zakresu religioznastwa się nie bój, bo już porył mi nią beret niejednokrotnie i totalnie.
A kiedy mówiłem, że się boję. Po prostu to jego teoria. Moja jest inna. Jeżeli chodzi o religoe to akurat go nie zaatakowałem
Pita pisze:Nie wiem jak tawerna ma zdobywac na popularnosci w takich przypadkach, gdy nowi są bluzgani na każdym kroku.
Popatrz jeszcze raz. Kiedy go zbluzgałem? Wkurzyłem się o to jedno zdanie. Jeżeli nie miałem prawa-sorry.

EDIT. Wiem, że Aras nie jest głupi i nie odcina się bezsensownie co pokaza w powyższym poście. Nie dyskryminuję/gnoję/ośmieszam go. Po prostu oceniłem jedną z jego wypowiedzi. Co do całokształtu to nie mam jeszcze ugruntowanej opinii. Teraz mnie możesz Pita powiesić.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: 1.

Post autor: Pita »

Alucard pisze: Teraz mnie możesz Pita powiesić.
powieśic wampira :P ? haha na tyle głupi nie jestem, by powiesci wampira i odwrócic się do niego plecami xD
Har Har Har
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: 1.

Post autor: kaziu »

Pita pisze:
Alucard pisze: Teraz mnie możesz Pita powiesić.
powieśic wampira :P ? haha na tyle głupi nie jestem, by powiesci wampira i odwrócic się do niego plecami xD

da się ....obetnij głowe, wbij kołek albo możesz być okrutny, pokarz zdjecie mandaryny/dody
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Re: 1.

Post autor: Kaczor »

Nie wiem czemu czepiacie sie biednego Alucarda. Pisze ladne wierszyki, mile teksty. Jest ogolnie uprzejmy(dla mnie:P). Poza tym, nie bluzga sie nowych, czego jestem przykladem. Przyszedlem sobie do Tawerny, jestem sobie, tylko jeden fds sie czepil za ortografie. Hyba nieslusznie, zadnych ortograficznyh bykuw nie robie:D:D:D:D
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Tu jest temat!

Post autor: kajtek Raulin »

No mnie sie wszyscy od razu czepili za ortografię i za krótkie posty.
Tylko że słysznie... :)

Na forum mam nawet swoich fan(a/ów)...(hej Phoven :) )

Staram sie pisać dłuższe,poprawne posty.
Jakaś zmiana napewno jest od czasu wstąpienia na forum....

@Alucard i Aras
Nie kłóćcie się! :D
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: 1.

Post autor: Alucard »

A kto się kłóci :D To po prostu agresywna wymiana zdań. Zreszta już wszystko wyjaśnione. Co ciekawe Arasa jakoś polubiłe po jego rozmowie o kozie z cyckami.

Kolejny yntelygentny członek tawerny. A juz sie bałem, że będzie powtórka AC

Ufff :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: 1.

Post autor: Ravandil »

Alucard pisze:A kto się kłóci :D To po prostu agresywna wymiana zdań. Zreszta już wszystko wyjaśnione. Co ciekawe Arasa jakoś polubiłe po jego rozmowie o kozie z cyckami.

Kolejny yntelygentny członek tawerny. A juz sie bałem, że będzie powtórka AC
Nie strasz :) Już prawie zdążyłem zapomnieć... Ale może nie obgadujmy nieobecnych ;]

Kod: Zaznacz cały

da się ....obetnij głowe, wbij kołek albo możesz być okrutny, pokarz zdjecie mandaryny/dody
O narzędziach tortur już był osobny temat... Poza tym nie sądzę, żeby Alucard zasłużył na tak okrutną karę, jaką jest obcowanie z Mandaryną (puszczanie jej piosenek to już chyba złamanie jakiejś tam konwencji o prawach człowieka)... Na nerwy polecam transmisję obrad sejmu, od rana do wieczora na Trójce. Jak ktoś to wytrzyma, to już nigdy nie będzie taki sam... :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Re: 1.

Post autor: Heimdall »

Ravandil pisze:Na nerwy polecam transmisję obrad sejmu, od rana do wieczora na Trójce. Jak ktoś to wytrzyma, to już nigdy nie będzie taki sam...
Ja ostatnio obejrzłem fragment (tak z 15 min), całkiem śmieszne było, bo akurat wypowiadał się niejaki Romek, ale całego dnia nie wytrzymałem, bo oglądanie tego byłoby zbyt dużą stratą czasu.
...
Zablokowany