Cień - restauracja

Autorski system fantasy.
Zablokowany
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Cień - restauracja

Post autor: mrufon »

Cień - restauracja, to nowy temat, ale nie ma nic wspólnego z konsumpcją.
Po dłuższym niebycie na forum postanowiliśmy wskrzesić podforum Cienia na Tawernie.
Zbiega się to mniej więcej z pisaniem drugiej, poprawionej edycji. Do grona autorów dołączył Shadowrunner, co wydatnie przyspieszyło prace nad systemem. W warunkach polowych (czytaj - sesja na żywca) został sprawdzony przez naszą kadrę i tylko żal, że wcześniej nie zassaliśmy twórczego autora do sysu.

Tyle na razie. Strona systemu jest pod tą linką:

http://www.cien.maxx.pl

Nie jest jeszcze kompletna. Nowe i poprawione materiały wrzucamy w miarę postępu prac.
Niemniej szybko znajdą się tam, gdzie jest ich miejsce.
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
Shadowrunner
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2007, 23:03
Numer GG: 5460249
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Cień - restauracja

Post autor: Shadowrunner »

No baaa - w sumie mój przedmówca powiedział wszystko co najważniejsze - od siebie jedynie dodam, że w nowej edycji Cienia zaszło sporo zmian - i to w niektórych przypadkach bardzo radykalnych - o czym będą mogli sie przekonać Ci, którzy pamiętają jeszcze edycję pierwszą ;-)

Jako że sporo tematów na Tawernie odnosi się jeszcze do I edycji (np. Grywalne rasy nieludzi :-) ), będziemy na bieżąco informować w odpowiednich tematach.

W planach jest w zasadzie już nawet III Edycja Cienia - tu uchylę taki mały rąbek autorskiej tajemnicy (mam nadzieję, że nie pokrzyżuję tym samym planów Mrufona na przyszłość co do pełnego zaskoczenia i mocnego uderzenia jaką będzie III EdCzP :P), za którą grono autorskie ma zamiar się wziąć jak tylko skończy z II Ed. a więc głównymi zmianami w mechanice i modelowaniu świata. Na paletę III Ed zostawiamy sobie bowiem maksymalnie poszerzony opis świata jak to tylko będzie możliwe na miarę naszych możliwości (bo my tym Cieniem otwieramy oczy niedowiarkom ;-) :-P ) ze wszystkimi możliwymi bajerami w stylu szczegółowych mapek krain, państw, miast itp., a więc to co tygryski lubią najbardziej.
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić: Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystało w milczeniu się zbroić..."
J.Kaczmarski


Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4851
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Cień - restauracja

Post autor: BAZYL »

Zapowiada się interesująco. Niedługo się zjawię we Wrocku, więc z przyjemnością osobiście będę obalał Wasze genialne pomysły i rzucał kłody pod nogi, tak jak tylko ja to potrafię robić ;-)

Pierwsza edycja Cienia była dobrą rzemieślniczą robotą, ale mi brakowało swoistej magii i nieszablonowości w tym wszystkim. Może druga edycja będzie miała wreszcie to coś, czego brakowało pierwszej... W każdym razie powodzenia.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Cień - restauracja

Post autor: mrufon »

Dzięki za wsparcie. Wkrótce osobiście będziesz testował zmiany w sysie, jak to i drzewiej bywało w starym, piastowskim Wrocławiu.

Magia dość mocno się zmieniła. Więcej stawiamy na inwencję graczy w prowadzeniu czarodzieja i kreowaniu zaklęć. Szczegóły naturalnie na stronicy, choć i tu się pojawią - w odpowiednim temacie do dyskusji.

Tymczasem muszę się zbieraćdo pracy.
:?
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
Zablokowany