Magia i Miecz - planszówka wszech czasów i nowe dodatki

Kącik Gier Towarzyskich
Gieferg
Pomywacz
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 01:26

Magia i Miecz - planszówka wszech czasów i nowe dodatki

Post autor: Gieferg »

Z pewnoscią są tutaj tacy co grali w tą grę. Kilkanaście lat temu stała się podstawą mojego zainteresowania fantasy, a potem RPGami. Po paru latach popełnilismy z bratem straszne głupstwo sprzedając grę. Ale od pary miesięcy znowu mamy ją pod ręką :)

Ostatnio wziąłem się za jej rozbudowywanie, efekty możecie zobaczyć poniżej:

Obrazek
Obrazek
http://rapidshare.de/files/361134775/Ma ... a.rar.html

Magia i Miecz - Wyspa - czyli MiM po Japońsku (przed gwiazdką pojawi się poprawiona wersja, grafiki będą nieco odmangowacone - prezentowany powyżej daimyo pochodzi z tej poprawionej wersji).

A tutaj nieco więcej dodatkoweych kart.
http://www.filmweb.pl/user/351135/user.html
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 lipca 2007, 10:20 przez Gieferg, łącznie zmieniany 2 razy.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Zaraz obadam ;) Jak na razie zapowiada sie nawet ciekawie, ale trzeba by pomyslec nad czarami, potworkami, przedmiotami itp.
Jesli macie dostep do Legendy 5 Kregow, to polecam zaaplikowanie elementow z tej wspaniaj gry RPG :)

No i jesli mi sie spodoba trzeba bedzie to wydrukowac na duuuuuuzym formacie... dobrze, ze moj wujek ma drukare formatu A1 ^__^
Gieferg
Pomywacz
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 01:26

Post autor: Gieferg »

Jesli macie dostep do Legendy 5 Kregow
hehehe :twisted: a myślisz że skąd wziąłem grafiki na karty i pomysły?

co do formatu to plansza powinna być na A3 tak jak dodatki Podziemia i Miasto. Wyspa jest rozszerzeniem gry powstałym między innymi dlatego, że w grze były już wcześniej postacie o japońskim rodowodzie, były trochę "nie z tej bajki" więc trzeba było wyjaśnić skąd się tam wzięli :) oczywiście przybyli z Wyspy.

(z drukowaniem bym się wstrzymał jeszcze bo sądzę że nowa wersja prezentować się będzie nieco lepiej pod względem wyglądu postaci)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Wlasnie zauwazylem skad sa grafiki... no i na razie musialbym wytrzasnac pelna Magie i Miecz ;)

Karty postaci zdecydowanie potrzebuja liftingu, bo wiekszosc wyglada conajmniej dziwnie.
Co do katany - mysle, e powinna dojsc zasada, ze korzystanie z nich przez gaijina moze zostac uznane przez jakiegos tubylca za hanbiace dusze samuraja, ktory ja kiedys dzierzyl, przez co moga wyjsc pewne nieprzyjemnosci ;)

Mozna by tez wprowadzic koku zamiast zlota, ale to jest chyba zbytnie kombinowanie.

A tak poza tym to fajna by byla osobna gra bazujaca na tym pomysle ^_^
Gieferg
Pomywacz
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 01:26

Post autor: Gieferg »

Karty postaci zdecydowanie potrzebuja liftingu, bo wiekszosc wyglada conajmniej dziwnie.
co dokładnie rozumiesz przez "dziwnie" i przez "większość" ?

niektórym nie pasowało, że grafiki są mangowate, mi szczere mówiąc też nie do końca, ale odnosi się to tylko do niektórych z nich.

Mogę od razu powiedzieć że zmienione będą:
- Adept Iaijutsu i Daimyo (tylko twarze)
- Bushi, Berserker, Hatamoto (będzie w końcu wyglądał jak samuraj), Komuso, Shugenja, Uzurpator i Kenshi - na inne grafiki.
Reszta zostaje jak jest i dojdzie jeszcze kilka nowych.
Mozna by tez wprowadzic koku zamiast zlota, ale to jest chyba zbytnie kombinowanie
to nie RPG tylko planszówka, nie będę niepotrzebnie mieszał :P
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Akurat adept iaijutsu wyglada \m/ (ale ja mam zboczenie, bo Ukyo jet moja ulubiona postacia w Samurai Spirits ;))
Nowy daymio tez jest spox (tzn ten co jest tu zamieszczony)

Najgorzej ze wszystkich wypadl chyba berserker... Jest taki nieberserkowaty :/ Hatamoto i Kenshi tez niefajnie wygladaja (Kenshi nie pasuje mi stylem rysowania. Takie same odczucia mam w stosunku do Lowcy Demonow. Poza tym postaci Kunoichi i Shugenji przydalo by sie nieco pomniejszyc - po prostu w tej wielkosci brzydko wygladaja.

No a poza tym to stonowalbym barwe niektorych grafik (chocby berserkera czy shugenje), bo zbytnio daja po oczach (no i jak dla mnie nieco nieestetycznie wygladaja).
Gieferg
Pomywacz
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 01:26

Post autor: Gieferg »

Ukyo wygląda fajnie, ale jednak mangowato. Grafika zostanie, zrobiłem mu tylko przeszczep twarzy 8)
Najgorzej ze wszystkich wypadl chyba berserker... Jest taki nieberserkowaty :/
spoko, jak już mówiłem, teraz wygląda zupełnie inaczej :) Hatamoto i Kenshi mi też niezbyt pasowali.
łowca demonów (Yoshimitsu 8) ) to już druga grafika jaką dałem do tej postaci, wcześniej miał obrazek tego pomalowanego świra z naginatą z Samurai Spirits, widocznie zawsze ktoś musi na niego narzekać.
po prostu w tej wielkosci brzydko wygladaja.
w tej wielkości to nieistotne jak wyglądają, ważne jak wyglądają po wydrukowaniu na karcie o wymiarach 6,5x8 cm :P a z dotychczasowych testów wychodzi że całkiem dobrze.
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Nekonushi »

Ja z moim kolegą mamy pierwszą wersję, dziś chodzi na allegro po pare tysiaków :twisted: Mówię wam, jest świetna. Choć te aktualne też dobre ....
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Gieferg
Pomywacz
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 01:26

Post autor: Gieferg »

Choć te aktualne też dobre ....
jakie znowu "aktualne" ?
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Nekonushi »

Mam na myśli te nowe powstające wersje. Takie w końcu też są. Wydłużam tego posta, by BAZYL znów mi nie napisał, że piszę za krótkie posty ^_^
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Gieferg
Pomywacz
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 01:26

Post autor: Gieferg »

Nowe wersje MiMa ?
chodzi ci o dodatki autorskie czy o coś innego? BO jak o cośinnego to ja nie wiem o co....

A tymczasem zamieszczam link do ostatecznej wersji Wyspy, już ze zmianami w grafikach:

http://rapidshare.com/files/5168678/Mag ... 5.rar.html
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Post autor: Septimus Helmheid »

A zna ktos taka planszowke jak 'Magiczny Miecz'? Jak pierwszy raz zagralem to nie moglem przestac przez pare miesiecy... Wciaga jak odkurzacz Rowenty!
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

A podobno Magia i Miecz to Talisman? Czy też ta planszówka była przed MiM?

Bo jak zapowiadają Black Industries, zamierzają zrobić kolejną edycję tej cudownej planszówki :).

Ja niestety nie posiadam obecnie MiMa, więc jestem skazany na grę w Dungeoneera. Ma przewagę nad MiMem ze względu na planszę - nie jest ona stała, tylko układają ją gracze w zależności od kart, jakie podejdą na rękę. Boskość ]:->
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Post autor: Mistrz Małodobry »

najpierw był angielski Talisman na jego licencji jest Magia i Miecz po czym żeby nie płacic za licencje przy kolejnej edycji SEGA ( hmm jeśli mnie pamię nie myli ) zrobiła Magiczny Miecz który de facto był MiM w innej oprawie :wink:
Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Ano, bylo tak jak mowi Mistrz Małodobry. Ja ze swojej strony dodam, ze Magiczny Miecz wykazywal sie ciekawym poczuciem humoru na niektorych polach ;)
ZauraK
Majtek
Majtek
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 21:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Świat Wynurzony

Post autor: ZauraK »

Mistrz Małodobry pisze:... po czym żeby nie płaci za licencje przy kolejnej edycji SEGA ( hmm jeśli mnie pamię nie myli ) ...
A "przypadkiem" jestem posiadaczem MM i wydawcą jest SFERA (obecna na rynku SFERA to zupełnie inna firma - to tak w razie wątpliwości co proporczyk ma do planszówki). Aczkolwiek nadal się pewni ludzie upominają o prawa autorskie do MM (o ile w ogóle mają do tego prawo, jeśli brać pod uwagę MiM - ale to nie mnie już rozstrzygać i w ogóle temat szeroki i głęboki jak ocean). Wiem bo nawiązałem kontakt z głównym szefem zamieszania :wink:
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

A zna ktos taka planszowke jak 'Magiczny Miecz'? Jak pierwszy raz zagralem to nie moglem przestac przez pare miesiecy... Wciaga jak odkurzacz Rowenty!
"Magiczny Miecz" to tak podróbka "Magii i Miecza", troszkę gorsza ale da się fajnie pobawić. Mam swój egzemplarz schowany razem z jakimś dodatkiem chyba "Miasto" w szafie i już dawno nie grałem.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
ODPOWIEDZ