"Fantasy"

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Noveth
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 19:27
Lokalizacja: Menzoberranzan

"Fantasy"

Post autor: Noveth »

Czy ktoś się może orientuję czy to pismo jeszcze wychodzi?
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi kto wędruje,
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje,
Z popiołów strzelą znów ogniska,
I mrok rozświetlą błyskawice...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Fantasy to jest kwartalnik, ale nie wychodzi zbyt regularnie. Ostatni numer jaki sie ukazał traktował o martwiakach i był to 3 numer w tym roku - następny powinien ukazać sie około października, bo na razie nie wiadomo mi nic o tym żeby wstrzymali jego wydawanie.
Jarlaxle
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 17:42
Kontakt:

"Fantasy" we wrześniu

Post autor: Jarlaxle »

Jacek Piekara mówił mi, że "Fantasy" planuje wypuścić we wrześniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że prace nad najnowszym numerem jeszcze się nie zaczęły. Możemy ujrzeć "Fantasy" dopiero w październiku albo w listopadzie.

Mam nadzieję, że uda mi się tam upchnąć relację z wycieczki do NZ :)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

BOSH!

Tylko nie jeszcze jedna relacja z tej wycieczki!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol:
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

A ja rozmyślałem: "Wychodzi to to jeszcze, czy już nie?". I tu BACH!!

Dzięki za podtrzymanie we mnie chociaż tej nadziei.
P.Iniemamocny
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 22 października 2005, 21:28
Kontakt:

Post autor: P.Iniemamocny »

Mieliśmy WIELKI POWRÓT FANTASY (przynajmniej w zamierzeniu) jakieś dwa miesiące temu - jak gdyby nigdy nic pismo się ukazało, numeracja zachowana - nr 14. Ale!!!!!!!!!!! Jest mnóstwo ale!!!!!!!!

Artykuły w Fantasy zawsze były słabe, niekompletne i pełne błędów. Ja kupowałem to pismo dla literaturki - Pilipiuk, Dębski, Piekara i co najważniejsze - Kucharski. Wyobraźcie sobie, że w 14-tym numerze, po ponad rocznej przerwie (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) nie ma literatury... jest "zajawka" nowej powieści Andrzeja Ziemiańskiego - "Toy" - o przygodach jakichśtam kobiet, nie pamiętam, wiem, że przyzwoite i opowiadanie Piekary o Arivaldzie z Wybrzeża. Opowiadanie, które jest dostępne od wielu lat w powieści "Arivald z Wybrzeża" wyd. Prószyński i s-ka. Chamstwo przez duże "H". Do tego dołożony film - "Sekta" - takie dno, jak mało co (lepiej bym się bawił, gdyby mi wycinali wyrostek bez znieczulenia) i gazeta przez to w folii, dzięki czemu nie można sprawdzić zawartości. 19,90zł poszło w dym....

No i jak pewnie wszyscy się orientują, bo w newsach ta informacja wyszła, Fantasy zmieniło wydawcę i nazwę na Fantasma i pan Piekara z panem Moskalem myślą, że wszystko jest tip-top. A kuna fak nie jest - tym razem bez ściemy - zero opowiadań, tylko same newsy i "pseudoartykuły". W drugim największym tekście - poświęconym Narnii - już w pierwszym akapicie są błędy... Ble. I nie rekompensuje braku literatury gra, nędzne action RPG (dobra, nie wiem czy nędzne, bo mam za słaby komputer, ale czytałem, że to dno :wink:

No, to wylałem z siebie trochę frustracji... ale nic mnie tak nie denerwuje jak chełpienie się redaktorów Click/CD-A/Fantasy/Fantasma wielkością nakładu i twierdzenia, jakoby ich pismo było the kurna best. Czasem mam wrażenie, że już niezrozumiałe teksty NowejFantastyki lub cyberpunk (ble) drukowany w Ubiku (R.I.P.) były lepsze...
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

<OT>Sekta to nawet niezły film, choć nieco denny, fakt ;P Mimo wszystko wolę Sektę niż zabawy z chirugiem xD</OT>
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Gość

Post autor: Gość »

A fantasy ostatnio ożyło jako fantasma, a to z powodu zmiany wydawcy, pojawił się większy dział o grach i filmach (przynajmniej w ostatnim numerze) a następny numer powinien ukazać się w tym miesiącu.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

w ostatnim roku widywalem je regularnie ale niezbyt ciekawe jest :/
ODPOWIEDZ