Radio fantastyczne

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

Czy fantastyczne radio ma sens?

Tak, chętnie posłucham.
26
70%
Nie, to niczemu nie służy.
6
16%
Nie mam zdania.
5
14%
 
Liczba głosów: 37
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

W Radiostacji bodajże była audycja 'Dzikie pola', gdzie dwóch kolesi prowadziło sesję dla jednej postaci, a tą postać odgrywały kolejno dzwoniące osoby.
Nie miałam okazji tego słuchać, ale ktoś mi o tym opowiadał.
Raz np. główny bohater był samurajem i był uzbrojony w notatnik, więc sobie zrobił katanę z papieru :D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Radio fantastyczne

Post autor: Adamir »

Dobra ^^ Jako, że mam (jakieś) doświadczenie w radiu*, mogę podjąć się poprowadzenia lub współtworzenia tegoż. Najlepszym wyjściem byłby serwer Shoutcast (shoutcast.com.pl), kosztuje jakieś 70- zł/miesiąc. Można zrobić próbną zrzutkę na 2 miesiące, jeśli nie wypali po prostu zrezygnować.

Świetny pomysł - audycje o nowościach fantastycznych, może czytanie książek na antenie, relacje z konwentów, ambitniejsza muzyka niż pospolite 'nawalanki', itp, itd. Ogólnie jako radio internetowe to może być fajne. I do obsługi wystarczy zwykły PC z Winampem ;]

*Żadne tam zetki czy inne RMFy, rozgłośnia miejska ;] Ale co nieco wiem.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Radio fantastyczne

Post autor: Azrael »

Temat sprzed dwóch lat, ale fajnie by było posłuchać trochę o fantastyce... pewnie wrzuciłbym coś kasy, bo 70zł za miesiąc nie brzmi źle.

EDIT: Ale czytać to by chyba trzeba było opowidania z Polany Lorien, bo podejrzewam iż potrzebne jest zezwolenie autora.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Radio fantastyczne

Post autor: Sihamaah »

W Radiostacji bodajże była audycja 'Dzikie pola', gdzie dwóch kolesi prowadziło sesję dla jednej postaci, a tą postać odgrywały kolejno dzwoniące osoby.
Nie miałam okazji tego słuchać, ale ktoś mi o tym opowiadał.
Raz np. główny bohater był samurajem i był uzbrojony w notatnik, więc sobie zrobił katanę z papieru :D
Przelol :D
Z kolei w ś.p. Radiu BIS były dwie sesje, z czego jedną miałem okazję usłyszeć. Gracze byli uciekinierami z domu wariatów. Dość szybko z gry wyleciał jeden... Drugiego za to czekała ucieczka kanałami i walka ze zmutowanymi (?) szczurami. Ogólnie świetnie było :D

@Adamir - jest sporo dobrych takich stacji internetowych, o jakich mówisz. Ostatnio słuchałem sobie Radia Toksyna... Akurat była audycja rockowa. Jak tak bardzo Ci do tego chętno to napisz do prezesa radia :P Pewnie się zgodzi. Gorzej ze słuchaczami... :P

I fajnie jakbyście prowadzili takie sesje. Chociaż jedną. Wystarczyłby teamspeak...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Radio fantastyczne

Post autor: Adamir »

To jak, jedziemy z radiem?

Ktoś, (najlepiej BAZYL, bo nie dość, że pełnoletni, to jeszcze szef ;p) niech wykupi na miesiąc serwer - koszt około 70 złotych, każdy może się dołożyć.

Propozycje audycji? Gry komputerowe, książki, filmy, muzyczne (historia jakiegoś tam zespołu, czy coś), reklamy Tawerny itp, itp. Podejmuję się zrobienia jingli tegoż radia ;p

EDIT: Kuhwa, błogosławieństwa BAZYLa brak ;p W każdym razie, jeśli ktoś chciałby współtworzyć to radio, zapraszam na moje GG, jesli będzie wystarczająco dużo osób, to czemu by nie spróbować?
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Radio fantastyczne

Post autor: BAZYL »

Nie tyle błogosławieństwa BAZYLa brak, co BAZYL nie ma czasu żeby się tym zając, a potem świecić oczami przed wszystkimi, którzy na to czekają.

Może, jeśli koniecznie chcecie, zróbcie nie radio, ale audycje w postaci np. 10-15 minutowych plików mp3. Wtedy można by je wrzucać na serwer Tawerny RPG i ew. oceniać czy jest sens rozszerzać działalność na radio nadające dłużej.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Radio fantastyczne

Post autor: gaudat »

Mam kumpla, który kiedyś brał w czymś takim udział. Tylko tematem byłą muzyka. Z jego doświadczenia wiem że radia internetowe to dużo roboty, z reguły mało słuchaczy, a wszystko to co przekazuje się przez nie idzie spokojnie napisać. Dodatkowo problemy techniczne itp. No i takie nadawanie nawet 2 h dziennie to mimo wszystko jest pewien problem. Ale powodzenia ;)
Pomysł podany przez Bazyla jest lepszy.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Radio fantastyczne

Post autor: Sihamaah »

Może, jeśli koniecznie chcecie, zróbcie nie radio, ale audycje w postaci np. 10-15 minutowych plików mp3. Wtedy można by je wrzucać na serwer Tawerny RPG i ew. oceniać czy jest sens rozszerzać działalność na radio nadające dłużej.
Po polsku będzie podcasting. No, nie do końca po polsku... :P Taki pomysł jest IMO faktycznie najlepszy. Poszukajcie co to na wiki.

Potrzebne są teraz: osoba (lub lepiej dwie), posiadająca mikrofon, rejestrator dźwięku, dobry głos, dobrą dykcję; i ktoś, kto będzie pisał teksty :P Ja od razu mówię, że się nie nadaję.

Ale najważniejsza wciąż pozostaje tematyka? Co można by publikować? Może skrótowe przeglądy nowo wydanych numerów Tawerny? ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ