Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

Symbolika

orientuję się w symbolice i ukrytych znaczeniach
10
40%
mniej więcej wiem o co się rozchodzi
11
44%
nie za bardzo siedzę w tym
3
12%
nie wiem co to jest symbolika
1
4%
 
Liczba głosów: 25
Cryticus
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 7 stycznia 2011, 22:44

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Cryticus »

Po pierwsze to podawanie symboliki z książek Browna jest ten teges trochę głupie.Autor piszę thrillery o tajemniczych spiskach i sekretnych testach z minionych wieków(choć z każdą książką wydaje mi się że idzie mu co raz gorzej.)a pomysły bierze typowe i podaje je kontrowersyjnym sosie żeby się sprzedały bo jasne że jak napisze że kościół kłamie o Jezusie to kościół to pewnie potępi a stąd droga do popularności daleka nie jest część kupi bo obraża kościół,część kupi bo chce sprawdzić o co chodzi,część z przypadku.I bum mamy hit który kupi jeszcze więcej osób bo to hit i zrobiono z tego film.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Alien »

14113 pisze: 1. Będziesz czcił bogów
2. Będziesz zabijał
3. Będziesz pragnął żony bliźniego swego [...]
Jak dla mnie to tekst na zasadzie tego żeby jak najbardziej zniesławić, pokazać jacy to są źli itd. Prawdziwe cele pomijając ;)
00088888000
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: RXA »

Proszę Cię Cryticus:
Pisz krótsze zdania, bo nie chcę wyrywać fragmentów z kontekstu, ani cytować monologów bez kropek.
Cryticus pisze:Po pierwsze to podawanie symboliki z książek Browna jest ten teges trochę głupie.Autor piszę thrillery o tajemniczych spiskach i sekretnych testach z minionych wieków(choć z każdą książką wydaje mi się że idzie mu co raz gorzej.)a pomysły bierze typowe i podaje je kontrowersyjnym sosie żeby się sprzedały
Autor chce zarobić, co jest oczywiste, ale pomysłów z kosmosu przecież nie bierze. Większość informacji zawartych w jego książkach (tych naukowych informacji) jest jak najbardziej prawdziwa.
A wracając do pytań 14113, to zacznę od końca. MDCCLXXVI to rzymska data 1776. W tym roku uchwalono konstytucję Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo 1 maja 1776 r. został założony zakon Iluminatów. Co do tych przykazań, to radzę nie czytać podobnych rzeczy. Krążyły co prawda pogłoski, że Iluminaci babrali się w różnych, nieciekawych obrzędach i maczali palce w wielu historycznych wydarzeniach (jak np. wspomniana rewolucja), jednak do praktyk potwierdzających te przykazania było im daleko. Po prostu niektórzy wyszukiwacze sensacji zbyt dokładnie analizowali łacińską nazwę Iluminati (co bodajże znaczy oświecony) i zaczęli się w niej doszukiwać słów "lux" i "ferre", co było odniesieniem do Lucyfera (w tłumaczeniu "niosącego światło"). Iluminaci dążyli do oświecenia umysłowego i doskonałości. A jeśli wierzyć satanistycznym teoriom, to cała epoka oświecenia była globalnym kultem Szatana. Piramida ma według oficjalnych informacji symbolizować złączenie Stanów Zjednoczonych, a oko na szczycie piramidy - opatrzność Boską. W kategorii teorii konspiracyjnych mówi się o Niedokończonej Piramidzie, która była używana przez Wolnomularzy [którzy, w zależności od źródeł, byli posądzani o współpracę z Iluminatami (założyciel zakonu wstąpił później w szeregi masonerii) lub o "rządzenie" nimi]. Symbolizowała pracę nad sobą, dążenie do doskonałości, a "niedokończenie" wskazywało, że nie wszystko jeszcze osiągnięto. Wszechwiedzące oko symbolizowało Wielkiego Budowniczego Wszechświata, w którego wierzyli masoni. Oko to było też znakiem Iluminatów, symbolizującym wiedzę i oświecenie. Teoria konspiracyjna ma tu bardzo dużo odnośników, bo cały banknot jest jednolitą papką symboli masońskich i iluminackich. A jako ciekawostkę podam, że niektórzy piramidę utożsamiają ze starożytnym Egiptem (słusznie) i kultem Szatana 3000 lat p.n.e. (mniej słusznie). Mam nadzieję, że pomogłem.
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
14113
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 14:45

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: 14113 »

Pomogłeś tak, jednak są jeszcze inne hmm"dowody"
Trzech papieży zostało zamordowanych przez, prawdopodobnie Iluminatów.
Z godnie z ich"oświeceniem"mieli za zdanie(i ich właściwie celem) usunąć, zemścić się na Kościele Katolickim, właśnie dlatego że, to w okresie Oświecenia kościół traktował naukę jak czarną magię. Dalsza ciekawostka. Iluminaci, zbierają do siebie wszystkie tajne zgromadzenia od masońskich do syjonów. Tak symbol był prawdopodobnie zabrany ze starożytnego Egiptu, zwie się Okiem Horusa co też, w nie których religiach (Symbol odrodzenia i powracania do zdrowia)jak w przypadku Piramidy. Oko może przedstawiać Oko Boga który wspiera i patrzy na ludzi (Tzw. Oko Opaczności).
Co do hmm, Oka na dolarze USA. Spiskowcy twierdzą że iluminaci i masoni, przyjęli bankowość. Co do ich niecnych planów, przytoczę ich zadania które mieli(lub)mają zrobić. Informację te zawarte odszukałem w necie i własnymi słowami przedstawiam z powodu że nie całość pamiętam:
- Podbicie Kościoła Katolickiego(Chrześcijan), może nie użyli słowa "podbicie" jednak, są małe teorie, że chcieli wprowadzić na stanowisko Papieża swych członków.
- Bankierstwo. Ich zadaniem było zdobyć największe korporację finansowe na całym Świecie. Tu ciekawostka, o trzech papieżach zamordowanych w Watykanie.
Trzeci z papieży, szukał "przecieków" finansowych, które wpływały na konta nie których księży, zrobiono listę w tym był dwie lub trzy osoby należące do Iluminatów.
- Militaria 1 września 2001roku. Chodzą pogłoski że część iluminatów czy też osoby z innej sekcji są na wysokim stołku wojskowym. Dramat z WTC był spiskiem stworzony przez rząd USA, to było tak zwane ich ustanowienie Nowego Porządku Świata
I jak pamiętam, ale nie wiem gdzie to usłyszałem.
Dodam coś o "szatanie" Nostradamus przepowiedział, "[...]a na pustyni, zrodzi się syn Lucyfera[...]"
Iluminaci mają prawdopodobnie własną biblię. W którym to imię znaczy "niosący światło".
Co, do tego temu nie jestem dalej powiedzieć nic więcej...
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: RXA »

Zakon oficjanie nie istnieje od chyba 1790. Walkę z Kościołem prowadzą i owszem, ale nie są terrorystami. Prawdziwy członek zakonu poszukuje wiedzy. Niektórzy są mniej otwarci, a niektórzy bardziej. Były w historii wzmianki o bardzo złych planach Iluminatów, ale były rozpowszechniane głównie przez przeciwników. W końcu czemu wszyscy wszystko tak dobrze wiedzą skoro zakon jest tajny ("jest" bo najprawdopodobniej jeszcze istnieje)? Te konflikty z Kościołem oczywiście zostały zaostrzone przez podobne sytuacje i ogólny klimat czasów (wiwat inkwizycja!). Skoro Kościół walczył, to nic nie stało na przeszkodzie żeby i z Iluminatów zrobić wojowników "złej sprawy". Kilku spośród nich na pewno miało bardziej radykalne poglądy (typu "spalić Watykan"), ale w większości reprezentowali jednak naukę i potępiali przelew krwi. Ktoś nawet w tamtych czasach napisał, że zakon ukrył się przed upadkiem Kościoła. Bo, jak widać wszędzie wokół, Kościół się wali. Ale to już zbytnie odbieganie od tematu. Jeśli jacyś współcześni, radykalni Iluminaci mieszają się do otwartych konfliktów, zamachów itp. to na pewno nie są grupą dowodzącą w walce z Kościołem, a najwyżej jakąś agresywną bojówką.
Co do zabójstw papieży, to o jakich papieży Ci konkretnie chodzi?

Imię Lucyfer nawet w naszej Biblii znaczy "niosący światło". Nie będę już nawet wnikał w to, że Szatan to nie Lucyfer, a satanizm nie jest kultem zła, bo zostałbym publicznie ukrzyżowany.
Wspominałeś jeszcze o zamachu na WTC. To jest już całkiem inna bajka. Możliwe, że ktoś z Tajemniczych i Mrocznych Zakonów brał w tym udział. Ale pewne jest, że ma to większy związek z polityką USA i walką z terroryzmem, bo budynek został po chamsku wysadzony.
14113 pisze: Co, do tego temu nie jestem dalej powiedzieć nic więcej...
Sam bym tego lepiej nie ujął:P
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
14113
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 14:45

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: 14113 »

Co do zabójstw papieży, to o jakich papieży Ci konkretnie chodzi?
Jeśli znajdę imiona to je podam. Na stan obecny nie pamiętam...
Wiadomo tylko że, nie było możliwości na sekcję zwłok. (Prawo Watykanu) A zmarli prawdopodobnie na tą samą nie znaną chorobę lub mogli zostać otruci
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia
14113
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 14:45

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: 14113 »

A teraz mam pytanie, oczywiście dalej szukam informacji o trzech papieżach.
O to pytanie.

http://www.ojceimatki.republika.pl/mono ... supper.jpg

Co oznaczają te trzy herby na górze?

I teraz informacja. Nudziło mi się i wciągu godziny przyjrzałem się literom po lewej stronie pierwszego herbu. Litery takie jak
M S E C O - Można nazwać to przypadkiem albo szaleństwem ale, po rozszyfrowaniu tych liter wyszło mi imię Jazon(z łać. Iason)co do liter po prawej stronie tego samego herbu. Wychodziły mi same bzdety. Pierwsze litery M X prawdopodobnie znaczą rok 1010 albo inną date. A N oraz P P(R*) nie wiem
*R - Prawdopodobnie druga litera "P" jest tak naprawdę "R"Można się przyjrzeć i dostrzec małe cienkie linie.
W każdym razie..czekam na odpowiedź dotyczącą tych trzech herbów.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: RXA »

Z tego co widzę, te herby nie są częścią obrazu. Czyli w rzeczywistości znajdują się nad nim. A nad obrazem, o ile dobrze pamiętam, znajdowały się herby Ludwika Sforzy (który bodajże obraz zamówił), jego żony Beatrice d'Este i ich dwóch synów. W stu procentach tego nie potwierdzę, bo herby "trochę" zniszczone. Co do tych liter, to nie mam pojęcia, co oznaczają. Autor był dość pomysłowy, więc mogą znaczyć praktycznie wszystko. Jakbym miał się tym na poważnie zająć, to potrzebowałbym lepszych zdjęć tych herbów. Parę lat temu sprawa ich sprawa się rozniosła za pośrednictwem jakiejś (chyba watykańskiej) uczonej, która na podstawie analizy manuskryptów Leonarda złamała jego "kod" i w połączeniu z literami przy herbach ustaliła, że da Vinci przekazał nam datę końca świata (który ma nastąpić 1 listopada 4006 roku, po 8 miesiącach powodzi), ale to "odkrycie" nie zostało bliżej wyjaśnione i trochę nie trzymało się kupy.
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
14113
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 14:45

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: 14113 »

Data końca świata zaszyfrowana w "Ostatniej wieczerzy"

"Leonardo Da Vinci przewidział, że koniec świata nastąpi w 4006 roku, konkretnie 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych. Watykańska badaczka, na którą powołuje się brytyjski dziennik "Times" twierdzi, że stosowne informacje artysta miał zakodować w swoim słynnym malowidle" "Ostatnia wieczerza".
Może jest, w tym ziarno prawdy...
a i ps:
Uczona nazywa się Sabrina SforzaGalitzia
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia
ODPOWIEDZ