Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Cyprian
Pomywacz
Posty: 59
Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 20:32
Numer GG: 0

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Cyprian »

Uważam, że mało która (nie "żadna"."mało która" ) rodzina składająca się z dobrze wykształconych ludzi świadomie decyduje się na więcej niż 2-3 potomstwa, zdając sobie sprawę z możliwych przeszkód w zapewnieniu im przyszłości.
Mniej dzieci mają dlatego, że samoświadomość i umiejętność prognozowania jest większa, w związku z czym też powszechniejsze stosowanie antykoncepcji ( ale dochodzi także kwestia finansowa).
Po pierwsze, prędzej stać wykształconych na utrzymanie piątki dzieci niż, ludzi po zawodówce. A mimo to Ci drudzy jeśli nie popadną w patologię (pijaństwo itp.) wychowują ich na porządnych ludzi, w porządnych warunkach.
No bo ile niby kosztuje utrzymanie dziecka? Nie tak dużo jak przedstawiają to zbyt leniwi, aby dopuścić do życia kolejną istotę.
Czy teraz już rozumiesz moje podejście?
Nie bardzo.
Powiedz mi jeszcze, w czym ma piątka dzieci pomagać w domu - zakładając, że rodzina jest z miasta? Każdy będzie ścierał inny rodzaj kurzu z półek?
Pomijając pranie, sprzątanie, porządki, gotowanie? Uczyć się, lub dorabiać jeśli pomaganie w domu to dla nich za mało.
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Thurs »

Słyszeliście o tym, że ludzie zjedli prawie wszystkie dorsze z bałtyku? Podobno tak mało zostało, że już nie powinno się go absolutnie łowić bo wyginie doszczętnie. Chyba niedługo przyjdzie nam jeść jakąś breję genetycznie modyfikowaną z soczewicy i kukurydzy. Feee. Myślę, że tak za 50 lat rozwinie się zapotrzebowanie na czarnym rynku na zwykłe szprotki.

Wiem, pesymista ze mnie... :D
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Tori »

Taaa... Ale co to ma do tematu?

Akcja dziwna- w założeniach dobra, w wykonaniu to zalatuje totalitaryzmem i technikami jeszcze nie tak dawno temu stosowanymi przez miłych panów, którzy propagowali wysokich, szczupłych, niebieskookich blondynów, gdy sami byli małymi, tłustawymi brunetami.

Jest nas za dużo na tej planecie, to na pewno. Pytanie tylko, jak temu zaradzić- antykoncepcja- ok, ale to nie przejdzie. Aborcja, eutanazja? Jako co, sposób usuwania niepotrzebnych elementów środowiska?

Dziwne to trochę wszystko. Śmieci palić nie można, jednorazówek rozdawać też nie, masa żelastwa zalega na złomowiskach, rosną góry śmieci, bo "aaa, jak sobie poradzą nasze dzieci", a teraz rodzenia dzieci zabraniają...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Thurs »

Tori pomyśl.... o to głównie się tym biedakom rozchodzi, deficyt żywności który przewidują, że nastąpi... Stąd zwiększanie produktywności i limity połowowe. Gdyby się okazało, że jednak jest nas za dużo, widoczne skutki byłyby tego, to myślę, że będzie taka akcja zarządzona odgórnie, jak w chinach. I tyle.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: LOD »

Żyjemy w dziwnych czasach. Dawniej problem z nadwyżką ludności rozwiązywały wojny, a dziś... Myślę, że im więcej ludzi jest, tym większy problem z zadowoleniem każdego, wyżywieniem itd. w końcu biedota rozpocznie bunt, więc i tak dojdzie do wyrzynki. Albo załatwi nas AIDS... Antykoncepcja nie pomoże, bo tak jak w Europie ludzie jakoś to działa, tak wytłumaczcie to człekowi ze slumsów, żeby wydawał pieniądze co ma na chleb na prezerwatywy... tiaaaa... A to w sumie wśród biedoty jest największy rozród.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Cyprian
Pomywacz
Posty: 59
Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 20:32
Numer GG: 0

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Cyprian »

Gdy w Europie będzie poważne zagrożenie AIDS, rządy państw zaczną rozdawać prezerwatywy.

Pierwszym krokiem ograniczenia rozrodu może być zakazanie zapłodnień "invitro". Nawet kościół będzie zadowolony - ;)
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: LOD »

Cyprian pisze:Pierwszym krokiem ograniczenia rozrodu może być zakazanie zapłodnień "invitro". Nawet kościół będzie zadowolony - ;)
LOL. A co to ma do rzeczy? :D Z tego korzystają głównie osoby, które mają problemy z zajściem w ciążę, a największy wpływ na powiększanie naszej populacji mają azjaci (uświadamiam, że 2/6 całej populacji to Chińczycy i Hindusi). Tak więc co to ma do rzeczy to ja nie wiem :D
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Mistrz Małodobry »

Słyszeliście o tym, że ludzie zjedli prawie wszystkie dorsze z bałtyku? Podobno tak mało zostało, że już nie powinno się go absolutnie łowić bo wyginie doszczętnie. Chyba niedługo przyjdzie nam jeść jakąś breję genetycznie modyfikowaną z soczewicy i kukurydzy.
Obrazek
zielona pożywka... ;)
Obrazek
Cyprian
Pomywacz
Posty: 59
Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 20:32
Numer GG: 0

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Cyprian »

LOL. A co to ma do rzeczy? :D Z tego korzystają głównie osoby, które mają problemy z zajściem w ciążę, a największy wpływ na powiększanie naszej populacji mają azjaci (uświadamiam, że 2/6 całej populacji to Chińczycy i Hindusi). Tak więc co to ma do rzeczy to ja nie wiem :D
Właśnie dlatego, że post był pisany nie do końca serio na koniec postawiłem " ;) "
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Danai »

Ale dlaczego od razu aborcja i eutanazja?

Przecież wystarczy antykoncepcja...:)
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Brzoza »

Mnie zastanawia tylko: Po co?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Danai »

Żeby nie musiec patrzec w okna sasiadowi :)
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Brzoza »

obawiam się że za późno na niepatrzenie w okna sąsiadowi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Danai »

Nie, jeżeli będzie nas mniej :)
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Brzoza »

Mówiłbym tak gdyby było nas więcej niż żółtych.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Danai »

To się odnosi do wszystkich.
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wojna o seks i Ziemię bez dzieci

Post autor: Brzoza »

To znaczy że to bezsensowna syzyfowa wojna na poziomie intelektualnym, która nigdy nie odniesie pozytywnego skutku. Już lepiej pójść sladem pana A. Hitlera, Heinriha Himmlera i poprostu część ludzi, tę groźną nadwyżkę zagazować. I zakopać w jednym miejscu albo usypac na ich część kopiec i napisać "ku pamięci tym którzy zgineli żeby nie było głodu na świecie". Ooo.. alebo jeszcze lepiej - możnaby ich zamrozić i sprzedawac jako mięso wołowe w krajach trzeciego świata. Ofc sobie żartuje. Tylko nie rozumiem, czemu kontunuujemy temat, raczej wszystko zostalo powiedziane, a zwłaszcza to że wojna wybuchnie prędzej czy później i ona obniży populację do pewnego bezpiecznego stopnia, na tyle żeby było wystarczająco jedzenia dla wszystkich. Wizja przeludnienia to wizja jakiegoś opiumowego ćpuna morfinisty myślącego że pokój będzie trwał wiecznie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ