Kultury świata

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kultury świata

Post autor: CoB »

Yacek pisze: To raczej mieszanka ksenofobii, kompleksów, nieuzasadnionej dumy (wiem, to pozornie sprzeczność, ale tylko pozornie), ciasno pojmowanego katolicyzmu (choć przecież pokolenie JP 2 :D), obłudy, kłamstwa i lekceważenia (to ostatnie raczej do kultury politycznej się odnosi, ale to wszak też wyznacznik stanu kultury narodu).
Oj, ale myślę, że to nie do końca wina wnętrza, ale też tego, co na zewnątrz. Właściwie już od Sarmackiej szlachty się zaczęło... Przeskakując do XX wieku, nie powiem też, że mieliśmy pecha trafić pod skrzydła komunizmu, bo to też wyssało naród i spotęgowało złe przywary, które po Solidarności niestety zostały (w związku z trudnym "rozruchem" kapitalizmu w państwie i zmianą systemu wartości).

Myślę jednak, że w ciągu tych 20 lat od których żyję :P wiele się poprawiło i idzie w lepszym kierunku. Nie patrząc na rząd i prezydenta, wydaje mi się, że przeciętni ludzie nie są aż tak źli, a to oni tworzą w wielkim stopniu kulturę. Mimo wszystko ja jestem dumny z polskiego obywatelstwa i mogę starać się łamać złe stereotypy, w jakich postrzegają nas na zachodzie.
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Kultury świata

Post autor: Aras »

CoB bądźmy szczerzy, komunizm jak zly by nie był to jednak uratował Polskę, gdyby nie 'Ruscy' pewnie byśmy dziś mieli obywatelstwo niemieckie (tak w skrócie strasznym, mam nadzieję, ze każdy jest w maire zorientowany w tym o czym mówię). Polacy w czasie wojny walczyli, umierali i poswięcali się, postawa naszych przodków była naprawde heroiczna - niestety okazało sie, że niemal wszystkie nasze najwybitniejsze jednostki poniosły śmierć/wyemigrowały co odbija się wyraźnym piętnem na naszym narodzie do dziś. Mimo to, pod własną flagą wyrwaliśmy się z reżimu, mimo to nasz papież będzie na zawsze wspominany w dziejach świata jako niesamowita postać i bojownik o wolnosć i pokój. Zatem tak źle nie jest... tylko no właśnie - poetów, naukowców, polityków i filozofów którzy ponieśli śmierć w czasie IIwś. już nam nikt nie zwróci, ich strata to jest własnie rana, która do dziś nie chce się zakoić na ciele narodu.

Niestety tak to już jest, że wolność za którą tylu straciło swe miłości, młodzi dziś wykorzystują do ucieczki za granice... szkoda, że tak rzadko porusza się ten problem pod tym kątem. Dlatego też jestem dumny ze swego obywatelstwa i 'nie mówię szeptem gdy mówię skąd jestem' co nie przeszkadza mi być obywatelem świata ;]
Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Kultury świata

Post autor: Brzoza »

zresztą to widać po żartach i po tym, co przychodzi większości na myśl, kiedy słyszy słowo "Żyd".
Widze kolesia z garbatym nosem o lekko trójkatnej twarzy uszach lekko odstających, dużych lub jak od dzbanka. I teraz nazwiecie mnie antysemitą, a ja powiem tylko tyle że zawsze kiedy natrafiam na rysunki żydów o żydach, właśnie tak siebie przedstawiają(chociazby mały świat golema albo taniec z baszirem, chcoiaż tutaj wszystko oparte jest na zdjęciach, co w sumie tylko potwierdza moje wyobrazenia)


To raczej mieszanka ksenofobii, kompleksów, nieuzasadnionej dumy (wiem, to pozornie sprzeczność, ale tylko pozornie), ciasno pojmowanego katolicyzmu (choć przecież pokolenie JP 2 ), obłudy, kłamstwa i lekceważenia (to ostatnie raczej do kultury politycznej się odnosi, ale to wszak też wyznacznik stanu kultury narodu).
Jestem dumny z naszej ksenofobii, kompleksów, nieuzasadnionej dumy, ciasno pojmowanego katolicyzmu, obłudy, kłamstwa i lekceważenia.
Nie ode mnie to zależało, że urodziłem się tu gdzie się urodziłem. Jako człowiek wolny mogę wybrać sobie taka kulturę, religie i obyczaje jakie mi się podobają.
Możesz, ale nigdy nie odetniesz całkowicie pępowiny.
CoB bądźmy szczerzy, komunizm jak zly by nie był to jednak uratował Polskę, gdyby nie 'Ruscy' pewnie byśmy dziś mieli obywatelstwo niemieckie (tak w skrócie strasznym, mam nadzieję, ze każdy jest w maire zorientowany w tym o czym mówię).
a ja mam palmę zamiast fiuta
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Re: Kultury świata

Post autor: Yacek »

Jestem dumny z naszej ksenofobii, kompleksów, nieuzasadnionej dumy, ciasno pojmowanego katolicyzmu, obłudy, kłamstwa i lekceważenia.
To wolny (jeszcze) kraj i każdemu wolno być dumnym z czego chce. Nawet dumnym z własnego gnojowiska.
To po prostu kwestia co kto lubi :)
Ostatnio zmieniony sobota, 4 lipca 2009, 19:31 przez Yacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Kultury świata

Post autor: Brzoza »

Yacek pisze:
Jestem dumny z naszej ksenofobii, kompleksów, nieuzasadnionej dumy, ciasno pojmowanego katolicyzmu, obłudy, kłamstwa i lekceważenia.
Wolno ci być nawet dumnym z własnego gnojowiska.
Co kto lubi :)
Tylko widzisz w tym momencie obrażasz mnie, mówiąc że mój ukochany kącik to gnojowisko. To bardzo, ale to bardzo nieładnie. Masz tego świadomość?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Kultury świata

Post autor: Szelmon »

Twoj ukochany kacik moze jawic sie innym jako kupa gnoju. Masz tego swoadomosc? I niby o co sie obrazasz?
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Re: Kultury świata

Post autor: Yacek »

Napisałem "nawet" z własnego, czytaj uważnie co piszą inni. :)
Zdanie :
Wolno ci być NAWET dumnym ze swojego gnojowiska ma inne znaczenie niż : Wolno ci być dumnym z własnego gnojowiska :)
Ot odrobina zrozumienia tego co się czyta się kłania :)

Wiesz ze czytanie tego co piszą inni "po łebkach", to właśnie przejaw lekceważenia z którego jesteś tak ponoć dumny ? :D

Ale żeby sprawę wyjaśnić do końca.
Owszem Polska jawi mi się jako chlew gdzie kolejne świnie myślą tylko o tym jak by tu dopchać się do koryta. :)
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Kultury świata

Post autor: Brzoza »

Yacek pisze:Napisałem "nawet" z własnego, czytaj uważnie co piszą inni. :)
Zdanie :
Wolno ci być NAWET dumnym ze swojego gnojowiska ma inne znaczenie niż : Wolno ci być dumnym z własnego gnojowiska :)
Ot odrobina zrozumienia tego co się czyta się kłania :)

Wiesz ze czytanie tego co piszą inni "po łebkach", to właśnie przejaw lekceważenia z którego jesteś tak ponoć dumny ? :D

Ale żeby sprawę wyjaśnić do końca.
Owszem Polska jawi mi się jako chlew gdzie kolejne świnie myślą tylko o tym jak by tu dopchać się do koryta. :)
Nie a tak na serio, jestem bardziej dumny z własnego regionu niż całego państwa srsly.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Kultury świata

Post autor: Eglarest »

a ja mam palmę zamiast fiuta
To wiele wyjaśnia....


Każdy ma prawo być dumny z czego chce. Jego wybór.
Ja tam jestem zadowolony ze swojego kraju (mimo że do ideału mu brakuje kilkaset lat rozwoju) trochę mniej z ludzi ale i ci się zmieniają ;)
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Kultury świata

Post autor: Thurs »

mimo że do ideału mu brakuje kilkaset lat rozwoju
Bez przesady.

Zauważyłem, że każda wzmianka o fiucie wywołuje twoją żywą reakcję. Czy mógłbyś nieco powściągnąć swoją homoseksualną chuć?
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Kultury świata

Post autor: Eglarest »

Zauważyłem, że każda wzmianka o fiucie wywołuje twoją żywą reakcję. Czy mógłbyś nieco powściągnąć swoją homoseksualną chuć?
to źle zauważyłeś i tobie polecam powściągnięcie się od nietrafnych uwag jeśli nie rozumiesz kontekstu. Poza tym to nie ja tu o fiutach gadam tylko Wy.

Co do tematu to może i racja kilkaset lat to przesada. Niemniej jednak w czołówce nasz kraj nie jest ale i na szczęście na końcu też nie.
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Kultury świata

Post autor: Thurs »

Eglarest pisze:
Zauważyłem, że każda wzmianka o fiucie wywołuje twoją żywą reakcję. Czy mógłbyś nieco powściągnąć swoją homoseksualną chuć?
to źle zauważyłeś i tobie polecam powściągnięcie się od nietrafnych uwag jeśli nie rozumiesz kontekstu. Poza tym to nie ja tu o fiutach gadam tylko Wy.

Co do tematu to może i racja kilkaset lat to przesada. Niemniej jednak w czołówce nasz kraj nie jest ale i na szczęście na końcu też nie.
To twoja obserwacja jest nietrafna jokoby moje obserwacje były nietrafne. Zainteresował ciebie ostatnio fiut Sir Herbatki. Czy wy zawsze musicie dawać wszystkim do rozumienia, że jesteście tacy gejowi i homoseksualni? Jeśli się pisze na forum gdzie większości nie stanowią osobnicy homoseksualni, to trzeba z wyczuciem dawkować swój entuzjazm. A nie robić homoftop. :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Kultury świata

Post autor: Brzoza »

o kaman thurs, nie przesadzaj Ty. Strasznie genralizujesz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Kultury świata

Post autor: Eglarest »

To twoja obserwacja jest nietrafna jokoby moje obserwacje były nietrafne.
Nie no odwracasz kota ogonem ;)
Zainteresował ciebie ostatnio fiut Sir Herbatki.

To była odpowiedź na oskarżenie jakoby ta cześc nikogo nie interesowała :P:P ot podważyłem tamten argument :P przy okazji żartując.
Czy wy zawsze musicie dawać wszystkim do rozumienia, że jesteście tacy gejowi i homoseksualni?
Przesadzasz i to bardzo gdyby ta herbatka była kobietą i była by mowa i piczce pewnie by tematu nie było...
Jeśli się pisze na forum gdzie większości nie stanowią osobnicy homoseksualni
BUAHAHAHHAHA
a skąd ta pewność ?:P:P ?
to trzeba z wyczuciem dawkować swój entuzjazm.
1. zadnego entuzjazmu nie było
2. a to niby czemu trzeba to chyba wolny kraj.
A nie robić homoftop.
na razie to ty robisz bo ja tematu nie rozwijałem :P

No i cala ta dyskusja odzwierciedla nasze kochane społeczenstwo.
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Kultury świata

Post autor: Thurs »

No sorry, ale generalnie poczułem, że zaczyna się jakaś homoofensywa. :P
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Kultury świata

Post autor: Solarius Scorch »

Thurs pisze:No sorry, ale generalnie poczułem, że zaczyna się jakaś homoofensywa. :P
Byłeś jedyny.

A wiesz Thurs, co się mówi o chłopcach, którzy bardzo się boją gejów? Że siebie się boją...
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Kultury świata

Post autor: Thurs »

Solarius Scorch pisze:
Thurs pisze:No sorry, ale generalnie poczułem, że zaczyna się jakaś homoofensywa. :P
Byłeś jedyny.

A wiesz Thurs, co się mówi o chłopcach, którzy bardzo się boją gejów? Że siebie się boją...
Mówić to sobie ludzie mogą różne głupoty. Nie jestem żadnym gejem i nie ciągnie mnie do facetów. Dla mnie to było niesmaczne. Zwróciłem uwagę. Tyle.
ODPOWIEDZ