PenPals

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

PenPals

Post autor: Sihamaah »

Pen pals (or penpals or pen friends) are people who regularly write to each other, particularly via postal mail.

A penpal relationship is often used to practice reading and writing in a foreign language, to improve literacy, to learn more about other countries and life-styles, and to reduce loneliness.(...)

Penpals come in all ages, nationalities and cultures. Pals may seek new penfriends based on their own age group, a specific occupation, hobby, or select someone totally different from them to gain knowledge about the world around them.
Więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/Penpal

Ja właśnie zarejestrowałem się na jednym z takich PenPalowych portali:
http://www.penpalworld.com Zobaczymy, jak dalej potoczą się moje losy i czy poznam kogoś :P

Kiedyś mój kolega utrzymywał kontakty z Portugalką która poznał na wyjeździe szkolnym. W końcu kontakt się urwał, jednak jak twierdził, było bardzo fajnie :)

A jak z wami? Macie jakieś kontakty drogą PenPal? Co sądzicie o tym? Też chcielibyście poznać kogoś z innego kraju drogą mailingu i utrzymywać z nim kontakty przez pewien czas.
Ostatnio zmieniony środa, 4 lutego 2009, 15:01 przez Sihamaah, łącznie zmieniany 1 raz.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Twilight
Pomywacz
Posty: 61
Rejestracja: niedziela, 15 czerwca 2008, 15:46
Numer GG: 6401347
Lokalizacja: Szczecin

Re: PenPals

Post autor: Twilight »

IMHO to bardzo ciekawa sprawa. Jakiś rok temu zapisałam się na jednym z takich portali w ramach językowych ćwiczeń i po kilku tygodniach dostałam pierwszego e-maila ze Sri Lanki. Mój penfriend był bardzo, bardzo miły, ale niestety kontakt nam się urwał. Ogólnie rzecz biorąc uważam to za niezwykle ciekawe przeżycie, pozwalające poznać naprawdę ciekawe osobowości z całego świata.
Róża pustyni
Której cień nosi ze sobą tajemną obietnicę
Ten pustynny kwiat
Żaden słodki perfum nie torturuje mnie bardziej niż ten

Śnię o deszczu
Podnoszę swój wzrok ku pustym przestworzom
Zamykam oczy
Ten rzadki perfum jest słodkim upojeniem miłości
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: PenPals

Post autor: Craw »

Miałem kilkoro penpali, ale nie przez tego typu serwisy. Czasy to były zamierzchłe, choć nie powiem, z dwoma osobami nadal kontakt utrzymuję.

Ogólnie fajny wynalazek, szczególnie jeśli korespondencja jest tradycyjna. E-maile zabijają całą ideę takiej zabawy, to już lepiej sobie przez ICQ/MSN/YM/cokolwiek pogadać.
ODPOWIEDZ