Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Ouzaru

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Ouzaru »

Cały ten mistycyzm - pełnia, piątek, ładne ubranie, północ... Ech, to dodaje temu wszystkiemu niepowtarzalnego uroku :) Dlatego nie mam zamiaru rezygnować z tych symboli, w końcu mam się czuć dobrze z tym co robię i jak to robię, prawda? :) I masz rację, to pochodziło ode mnie, a nie od przedmiotów czy okoliczności...
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: gaudat »

A bo to nieraz bywa tak, że z katastrofy lotniczej cudem wychodzi parę osób żywcem ? Z reszta teraz z perspektywy czasu tamte odczucia mogą być spotęgowane.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Dream
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 21 grudnia 2008, 15:00
Numer GG: 0

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Dream »

Opowiadam bajki. Śpię na przedmiotach. Brawo, rozpracowałeś mnie. Kurczę chyba zmienię imię i zapadnę w mroki ziemi. Oho! już słyszę tłustą jak krowa nauczycielkę od matematyki wołającą do mnie " do odpowiedzi! Siadaj, pała"
tja
Nie ja tu jestem dzieckiem lecz ty. Mój ty materialsito. Czy ty wiesz że ja wiem że ty wiesz że ja wiem?
Natura/przyroda rządzi się prawami. A są to prawa fizyki, bio, che, itp. To są właśnie prawa Matki Natury/przyrody. Jarzysz? Nie? Sorry, ale jaśniej nie mogę. Jak nie rozumiesz, to idźże do domu i pij wodę z cukrem.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Deep »

Ja z tym ma tyle styczności, że słucham pogańskiej muzyki :P
Ot ostatnio Żywiołak w kółko leci :P

A tak na poważnie - Może nie tyle co nie wierzę w magię (w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem) co po prostu nie obchodzi mnie czy kotś to praktykuje czy nie. Sam nigdy nie miałbym chyba odwagi czegoś takiego spróbować (choćby ze względu na to, że uważam siebie za wierzącego chrześcijanina). Jak ktoś chce sobie uprawiać czary - proszę bardzo, byleby to nie była osoba bardzo wazna dla mnie i nie próbowałaby tego na mnie.

A kultura Słowian jest w pytkę :D
.
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: gaudat »

Tyle że po co nazywać to wszystko jakimiś matkami naturami?
Jak wyjdzie ci prawidłowy wynik w rachunku różniczkowym to też dziękujesz ojcu mnożenie ?
Poza tym w ani jednym miejscu nie nazwałem cie dzieckiem. Materialista ? WTF ? Chyba miałeś na myśli racjonalistę, materializm dotyczy zupełnie czego innego.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: scorez »

Deep pisze:Ja z tym ma tyle styczności, że słucham pogańskiej muzyki :P
Ot ostatnio Żywiołak w kółko leci :P
Posłuchaj lepiej Radogosta albo Alvefard.
Deep pisze:A kultura Słowian jest w pytkę :D
Pagan Neo-Folk też jest w pytkę :P
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Santus Faustus I »

Ouzaru pisze: Dlatego nie mam zamiaru rezygnować z tych symboli, w końcu mam się czuć dobrze z tym co robię i jak to robię, prawda?
Nie prawda. Ostatecznym celem nie jest dobre czucie się tu na ziemii, ale zbawienie po śmierci. Wiecie - są na świecie różni ludzie. Mają różne kolory skóry, wyznają różne religie, mają różne upodobania, ale mają jedną cechę wspólną. Wszyscy zejdą z tego padołu. I co potem? To sobie sami odpowiedzcie.
Dziki Osioł
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 18:37
Numer GG: 5933186

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Dziki Osioł »

Ostatecznym celem nie jest dobre czucie się tu na ziemii, ale zbawienie po śmierci
A kimże jesteś, żeby mi mówić, co jest moim, czy innych ludzi, ostatecznym celem? Co do magii, dopuszczam jej istnienie. Ale nie uważam, żeby była to jakaś "moc", "energia", lecz możliwość wpływania na siebie lub innych za pomocą umysłu. Dowodów na jej istnienie nie mam, dlatego na razie pozostaję sceptyczny, ale sam zaczynam eksperymentować, na początku z medytacją, może później pójdę trochę dalej. Życzcie mi szczęścia. :D .
P.S. Ouzaru, jak długo już bawisz się magią i po jakim czasie da się zauważyć efekty? Choćby minimalne?
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Santus Faustus I »

Dziki Osioł pisze:
Ostatecznym celem nie jest dobre czucie się tu na ziemii, ale zbawienie po śmierci
A kimże jesteś, żeby mi mówić, co jest moim, czy innych ludzi, ostatecznym celem?
W sumie nie muszę mówić. To wyjdzie samo przez siebie czy tego chcesz czy nie. Ja nikomu nie chcę narzucać żadnych celów. Przyjdą same.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Sihamaah »

Wiecie - są na świecie różni ludzie. Mają różne kolory skóry, wyznają różne religie, mają różne upodobania, ale mają jedną cechę wspólną. Wszyscy zejdą z tego padołu. I co potem? To sobie sami odpowiedzcie.
Potem nic, cisza, pustka, zero. Taki jest fakt, tego nie zmienisz. Wraz ze śmiercią mózgu kończy się świadomość, kończy się człowiek. Kończy się odczuwanie. Nie ma bólu, nie ma nieprzyjemności, ale i nie ma przyjemności. Nie ma żalu za straconym życiem. Niczego nie ma, także Ciebie, gdy umrzesz. Zostają co najwyżej szczątki, wpływ czynów tego człowieka na świat, no i wspomnienia... Dlatego obecne życie jest takie cenne.

A Twoja organizacja chce wykorzystać ten ludzki strach (bądź choćby zwykłą niechęć) przed zakończeniem świadomości, przed śmiercią do czerpania własnych korzyści, przez niedającą się sprawdzić dziecinną obietnicę życia w superszczęściu, daną od jakiegoś supermocarnego i dobrego gościa zwanego Jahwe? I że niby tatusia, sorry, Ojca mojego? I on mnie uratuje, taki wspaniały i nieskończenie miłosierny jest? Ekstra, już się nawracam!
W sumie nie muszę mówić. To wyjdzie samo przez siebie czy tego chcesz czy nie. Ja nikomu nie chcę narzucać żadnych celów. Przyjdą same.
Generalnie skoro niby nie masz obowiązku a zalecenie głoszenia dobrej nowiny, po prostu się do niego wreszcie nie stosuj! :)

Pytanie bezpośrednio do Ouz: od czego zacząć, gdy chciałoby się zostać Wiccaninem? Nie odsyłaj mnie, proszę, do samouczków :P Podrzuć może jeden, ale generalnie chodzi mi o Twoje własne rady i przemyślenia.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Dream
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 21 grudnia 2008, 15:00
Numer GG: 0

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Dream »

gaudut. Jasna cholera, weź ty się uspokój, bo już ja dobrze wiem, co to znaczy materialista i racjonalista. Po twoim poście należy sądzić że ty, tych, jakże trudnych i zawiłych słów, po prostu nie KUMmasz. :mrgreen:
Nie chcę się kłócić, ale sam zacząłeś, i poniosłeś tego konsekwencje. Nie odpisuj, bardzo cię proszę, na ten tekst, ale po prostu... Nie konwersuj ze mną, ok?
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Deep »

scorez pisze:
Deep pisze:Ja z tym ma tyle styczności, że słucham pogańskiej muzyki :P
Ot ostatnio Żywiołak w kółko leci :P
Posłuchaj lepiej Radogosta albo Alvefard.
Radogost też fajny, tego drugiego nie znam ;)
.
Ouzaru

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Ouzaru »

O, bogowie... Ale się rozpisaliście :)

@Santus i Sihamaah
1) wierzę w reinkarnację, więc piekło mnie nie przeraża :)
2) Fakt, po śmierci nie ma dosłownie NIC. Byłam martwa przez kilka minut, potem leżałam w śpiączce i naprawdę, śmierć nie jest straszna. Umieranie to najgorsze przeżycie, jakie pamiętam, ale potem jest tylko pustka, czerń i spokój.

@Sihamaah
Hmm... mam wiele książek, każda w sumie pisze o tym samym, ale inaczej. Bo droga Wicca jest dla każdego inna. To, jak nazywasz Bogów, jakich używasz przedmiotów i jak odprawiasz rytuały - zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli coś Ci się nie podoba, to z tego rezygnujesz. Taki przykład: wiele tradycji używa przy czarach athame - obosiecznego sztyletu, który ma służyć za przedłużenie ręki adepta i pomaga w nakierowaniu przepływu mocy. Mam małe dziecko w domu, więc zamieniłam to na piękny kryształ górski :)
moto_0871.jpg
Od czego zacząć? Od zmiany toku myślenia. Magia istnieje i jeśli się komuś źle życzy - można ściągnąć na tę osobę nieszczęścia i pecha. Dlatego nie powinno się bawić energią... Mogę wrzucić spis naprawdę ciekawych książek i sklepów online, w których można je kupić.

@Dziki Osioł (fajna ksywka :D)
W sumie to nie pamiętam, kiedy się tym zainteresowałam O_O Praktykuję od niedawna, będzie tego zaledwie kilka miesięcy. Efekty widziałam i czułam od razu. Z każdym zaklęciem moje doświadczenie jest większe i czary silniejsze. Ostatnio tak leczyłam Serge'a z przeziębienia, że następnego dnia nie mogliśmy się ruszyć ^^ Ale już jest prawie zdrowy :)


Proponuję zacząć od zgłoszenia się do osoby, która zdejmie klątwy i pozbędzie się negatywnej aury (tu też mogę podać konkretne namiary). Potem warto kupić pentakl, który nie tylko uchroni, ale też odbije złe intencje do nadawcy :) [/b][/i][/color]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Serge »

Tak, Ouzi postanowiła ostatnio użyć swoich zaklęć, by mnie wyleczyć z choróbska które się do mnie przyplątało. Jak pisałem już wyżej, nie wierzę w Jej czary itd. ale też nie zabraniam Jej stosować ich na mnie.

Okazało się, że po tym czarowaniu czułem się rano jeszcze gorzej niż do tej pory – ostra gorączka, dreszcze, w kościach łamało tak, że się chodzić nie dało. Ale potem, stopniowo, było coraz lepiej - dziś już jest prawie dobrze, bez żadnej farmakologicznej pomocy; niemal dwie doby po tym, jak Ouzi rzucała czary został mi tylko katar i kaszel, a gorączka sobie poszła na piwo ;). Może coś jednak jest na rzeczy? :)
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
stukley
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 25 grudnia 2008, 17:23
Numer GG: 0

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: stukley »

Reinkarnacja jest bleee....
Osobiście mój stosunek do religi działa na zasadzie nie wierze bo nie widze
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Kloner »

Dlaczego jest Bleee?
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Dream
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 21 grudnia 2008, 15:00
Numer GG: 0

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Dream »

Kurczę, Kloner...
czemu blee?
po co poprawiać?
czemu?
dlaczego?
ja rozumiem że stukley nowy, i trochę trolluje, ale w tym momencie, ty też to robisz.
ODPOWIEDZ