Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Sir_herrbatka »

termodynamiki Newtona
:lol: :lol: :lol:

Wstydź się.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Sihamaah »

Thurs pisze:Przemyśl to dogłębnie. :D
Przemyślałem, nie widzę w swoim myśleniu błędu...
Ale juz praktyki wynikające z wiary w Coś mogą uprzykrzyć życie komuś kto tej wiary nie podziela. Zwłaszcza jeśli praktyki są głośne i bardzo widoczne, tamujące ruch samochodowy, burzące ład społeczny, odbierające godność człowieka, czasem i życie. ;)
To można powiedzieć o bardzo wielu rzeczach. Ale to już nie jest kwestia jednostkowej wiary, a tego, jakie rzeczy są dozwolone w miejscach publicznych. Praktyki w miejscach publicznych powinny być zakazane - zgodził się w tej kwestii kiedyś ze mną pewien konserwatywny-liberał katolik... Nawet się już tutaj chwaliłem chyba :P

Danai pisze:Hm. Nie wiedziałam o tym. Ale czy to nie jest po prostu kwestia tego, że zachodzą jakieś czynniki, których nauka jeszcze nie odkryła? Nie wiem, czy bym się z Tobą zgodziła, co do kwestii 'wiarygodności wiedzy', ale tak czy inaczej na pewno jest wiele spraw, których jeszcze nie rozgryźliśmy (jako gatunek).
Nie wiem, to trudna i długa w omówieniu sprawa, nie na ten topic ;)
Ha, a właśnie, że ma - to przykład, kiedy ta 'osobista' wiara przestaje być osobista i zaczyna wpływać na zycie innych.
Wtedy już nie jest osobista. Poza tym zależy, co masz na myśli mówiąc "wpływa" - pewne środki przymusu czy po prostu próby nakłaniania do swoich racji. To drugie jest okej, nawet, jeśli nie podobają ci się owe racje; i o ile nie jest to nakłanianie zbyt nachalne. Każdy ma prawo do własnej wiary, własnych poglądów - jeśli są błędne, i na jego szkodę, jego strata, nie? :twisted: ;)
Przekonania przekonaniami, to o czyny wynikające z tych przekonań idzie. Można być rasistą, głosić swoje poglądy (nie nawołując do czynów prawnie zabronionych - to jest karalne...) i nikt nie ma prawa Ci tego zabronić, mimo że najprawdopodobniej zostanie to napiętnowane i uznane za moralnie niewłaściwe.
To jest dobre w polskim prawie. Państwo nie powinno wtrącać się do takich spraw, jak głoszone poglądy - tutaj prawo do wolności jest konieczne.
dziurawe polskie prawo nie przewiduje wszczynania spraw o zniesławienie (KC) w momencie, kiedy wobec danego pozwanego toczy się postępowanie karne z KK.
Hmm... Tutaj trzeba by było coś chyba zmienić, ale muszę temu dogłębniej się przyjrzeć.

Sir_herrbatka pisze:
termodynamiki Newtona
:lol: :lol: :lol:

Wstydź się.
:lol: Przejęzyczene... :oops:

EDIT: Ale bydlaka napisałem :D
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Danai »

Sihamaah pisze: To można powiedzieć o bardzo wielu rzeczach. Ale to już nie jest kwestia jednostkowej wiary, a tego, jakie rzeczy są dozwolone w miejscach publicznych. Praktyki w miejscach publicznych powinny być zakazane - zgodził się w tej kwestii kiedyś ze mną pewien konserwatywny-liberał katolik... Nawet się już tutaj chwaliłem chyba :P
Nie, nie chwaliłeś sie, a przynajmniej ja nie pamiętam ;) Wiesz, nie mam nic przeciwko temu, ze ktoś będzie ćwiczył jogę na trawniku w parku, nawet jeżeli to będzie wyrazem jego wiary. Ale gdy ktoś zmusza innych by wstawali o 5 rano i popylali z nim na tą zieloną trawkę, to już coś jest nie tak!
No i druga rzecz: nie mogę zabronić nikomu pewnych poglądów, ale mogę się nie zgadzać ze sposobem ich manisfestowania, z ostentacyjnością, nachalnością... Chociaż to można zrzucić na karb dziecinnej fascynacji.
W każdym razie, sens całej mojej wypowiedzi ładnie sumuje cytat : "I may not agree with what you say, but I will to death defend your right to say it."
Chociaż przyznaję, że gdy spotykam się z hipokryzją, to te szlachetne pobudki mi przechodzą.
To jest dobre w polskim prawie. Państwo nie powinno wtrącać się do takich spraw, jak głoszone poglądy - tutaj prawo do wolności jest konieczne.
Agreed :)
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Thurs »

To jest dobre w polskim prawie. Państwo nie powinno wtrącać się do takich spraw, jak głoszone poglądy - tutaj prawo do wolności jest konieczne.
Do czasu aż powstaną jakieś frakcje rewolucyjne zdobywające dużą popularność. Kiedy "poprawność polityczna" i taktyka nieangażowania się w ograniczanie, piętnowanie poglądów przestanie działać, prawo będzie trzeba zmienić na bardziej restrykcyjne, ale zanim to się stanie będzie już za późno bo prawo zareaguje z opóźnieniem, przez swoją tolerancyjną naturę. I dupa zbita. :D
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Sihamaah »

Danai pisze:"I may not agree with what you say, but I will to death defend your right to say it."
Też lubię ten cytat, państwo też powinno się z nim zaznajomić.
No i druga rzecz: nie mogę zabronić nikomu pewnych poglądów
To zależy. W miejscach pracy itp. osoba musi się dostosować do określonego kodeksu postępowania, czy stroju - jeśli chce pracować, niech robi to, co chce pracodawca; przecież można się zwolnić. Jako pracodawca czy zwierzchnik możesz głoszenia poglądów w takich miejscach zabronić. W miejscach publicznych po prostu nie robić pewnych rzeczy uchodzących za niezgodne z obyczajowością społeczną (np. nie można latać z gołą d*pą), ale jak ktoś chce, niech to robi. A już na pewno w miejscach prywatnych - tam niech się robi, co chce (poza przestępstwami, czyli krzywdzeniem innych).
Ale gdy ktoś zmusza innych by wstawali o 5 rano i popylali z nim na tą zieloną trawkę, to już coś jest nie tak!
Tak jest! Ale Ciebie chyba nikt nie zmusza ;)
Thurs pisze:Do czasu aż powstaną jakieś frakcje rewolucyjne zdobywające dużą popularność. Kiedy "poprawność polityczna" i taktyka nieangażowania się w ograniczanie, piętnowanie poglądów przestanie działać, prawo będzie trzeba zmienić na bardziej restrykcyjne, ale zanim to się stanie będzie już za późno bo prawo zareaguje z opóźnieniem, przez swoją tolerancyjną naturę. I d*pa zbita. :D
Znowu bym się musiał rozpisywać, jak powyżej... Więc co proponujesz, Szerloku? Inwigilację, cenzurę itd. dla dobra bezpieczeństwa narodowego, a?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Danai »

Sihamaah pisze: To zależy. W miejscach pracy itp. osoba musi się dostosować do określonego kodeksu postępowania, czy stroju - jeśli chce pracować, niech robi to, co chce pracodawca; przecież można się zwolnić. Jako pracodawca czy zwierzchnik możesz głoszenia poglądów w takich miejscach zabronić. W miejscach publicznych po prostu nie robić pewnych rzeczy uchodzących za niezgodne z obyczajowością społeczną (np. nie można latać z gołą d*pą), ale jak ktoś chce, niech to robi. A już na pewno w miejscach prywatnych - tam niech się robi, co chce (poza przestępstwami, czyli krzywdzeniem innych).

Jasne, ale to już jest kwestia tego, czemu TY zdecydujesz się sam z siebie podporządkować ( w koncu pracę można zmienić...) a nie coś, co jest narzucane odgórnie przez większość społeczeństwa- którego NIE wybierałeś...
Tak jest! Ale Ciebie chyba nikt nie zmusza ;)
Ale jak byla pielgrzymka papieza,to piwa nie mozna bylo kupic. Jak jest swieto koscielne, sklepy sa zamkniete, nawet chleba nie dostaniesz. I sa zamkniete odgornie! Wiec czy to nie jest zmuszanie?

A co do rewolucyjnych frakcji... jeżeli zdobywają popularność dozwolonymi metodami i są zgodne z prawem...To co z tego?
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Ouzaru »

Hah, myślę, że niemal każda kasjerka z hipermarketu cieszy się z dodatkowego dnia wolnego ;) Szkoda tylko, że państwo nie podchodzi tak chętnie do świąt w innych wyznaniach. Co do pielgrzymek - mam kościół dosłownie po drugiej stronie ulicy. Msze w niedziele odprawiane są przez megafon, co chwilę przechodzi mi pod oknem procesja i czasami mam szczerą ochotę rzucać w ten jęczący pochód czymś ciężkim. Jak dla mnie to jest to zwykłe zakłócanie spokoju. Żadna inna religia się aż tak nie obnosi ze swoją wiarą i nie narzuca innym.
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Sihamaah »

Ouzaru pisze:Żadna inna religia się aż tak nie obnosi ze swoją wiarą i nie narzuca innym.
W naszym kraju ok, ale tak ogólnie to bym nie powiedział :lol: Popatrz na kraje islamu - tam się nie narzucają...?
Danai pisze:Ale jak byla pielgrzymka papieza,to piwa nie mozna bylo kupic. Jak jest swieto koscielne, sklepy sa zamkniete, nawet chleba nie dostaniesz. I sa zamkniete odgornie! Wiec czy to nie jest zmuszanie?
To prawda. Państwo nie powinno nakazywać takich rzeczy. W ogóle nie powinno takich spraw regulować. Mówię to z ciężkim sercem, bo np. jutrzejsze Boże Ciało jest mi na rękę... :P Ale takie powinno być prawo - święto katolików to dla rządu powinien być dzień jak każdy inny. BTW. Mam wrażenie, że KK Ci strasznie za skórę zaszedł :P
A co do rewolucyjnych frakcji... jeżeli zdobywają popularność dozwolonymi metodami i są zgodne z prawem...To co z tego?
No właśnie! Widać, jeśli zdobywają popularność, to z jakiegoś powodu.
Ostatnio zmieniony środa, 10 czerwca 2009, 15:59 przez Sihamaah, łącznie zmieniany 1 raz.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Sir_herrbatka »

Jak dla mnie to jest to zwykłe zakłócanie spokoju.
No widzisz. Po prostu jesteś bardzo tolerancyjna. Gdybyś była mniej tolerancyjna to byś zebrała ludzi i zorganizowała Paradę Spokoju, obrzucała idących do kościoła kamieniami i byłby spokój :)

Ale ponieważ jesteś tolerancyjna nie robisz tego. I gdzie "dziękujemy" ze strony biskupów? Nie ma.

Większość zawsze narzuca swoją wolę dla mniejszości. Te gadanie o wyborze itd. to zwykłe bzdury ;)
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: CoB »

Sih, wspominałeś w tym temacie o prawie termodynamiki, czyli wzroście entropii w układach (żeby w tym miejscu o tym wspominać... :P). Z tego, co pisze na ten temat np. Brian Greene w "Strukturze Kosmosu" wynika, że jednak prawo to odnosi się do całego naszego wszechświata, tylko może być mylnie interpretowane lub (w specjalnych okolicznościach - tj. w chwili Wielkiego Wybuchu) może chwilowo "nie obowiązywać" - jednak entropia i tak z nawiązką odbierze należną jej część.

Swoją drogą, szkoda, że fizyka pojawiła się w tym temacie - tak samo upychają ją księgarnie internetowe (obok ezoteryki itp.)

Ale jeśli popatrzeć już od strony nauk ścisłych, teoria, że magia może istnieć, wydaje się zbyt grubymi nićmi szyta i nie przeszłaby przez brzytwę Okhama. Zresztą, gdyby każdy mógłby wpływać na rzeczywistość podług chęci, żylibyśmy w wielkiej kupie gówna za przeproszeniem. I to tyle, ponieważ naukom ścisłym należałby się osobny temat ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Sihamaah »

CoB pisze:Sih, wspominałeś w tym temacie o prawie termodynamiki
Raczej dynamiki, "termo-" wpisałem z rozpędu ;)
I to tyle, ponieważ naukom ścisłym należałby się osobny temat ;)
Zapraszam do założenia, jednak ja się udzielać raczej nie mogę, bo za słaby jestem w te klocki. Co nie zmienia faktu, że znam ludzi, którzy mogą godzinami dyskutować nt. entropii czy innych zasad fizyki i ich przydatności dla ludzkości. Niemniej nauki ścisłe są wg mnie ekstra - wreszcie coś, co nie jest tym humanistycznym pieprzeniem od rzeczy...

Dobra, jeszcze jedno:
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii"
Arthur C. Clarke
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Ouzaru »

CoB pisze: Zresztą, gdyby każdy mógłby wpływać na rzeczywistość podług chęci, żylibyśmy w wielkiej kupie gówna za przeproszeniem.
A tak nie jest? ;) Zresztą nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w odpowiedni sposób można kształtować Los.
Obrazek
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Sir_herrbatka »

Sih, wspominałeś w tym temacie o prawie termodynamiki, czyli wzroście entropii w układach (żeby w tym miejscu o tym wspominać... ).
Nigdy, ale to naprawdę NIGDY nie zapominaj że termodynamika jest tylko takim przybliżeniem statystycznym tego co się dzieje. W związku z czym...
Z tego, co pisze na ten temat np. Brian Greene w "Strukturze Kosmosu" wynika, że jednak prawo to odnosi się do całego naszego wszechświata, tylko może być mylnie interpretowane lub (w specjalnych okolicznościach - tj. w chwili Wielkiego Wybuchu) może chwilowo "nie obowiązywać" - jednak entropia i tak z nawiązką odbierze należną jej część.
Daleki przykład. Bliższy jest filiżanka herbaty posłodzona kostką cukru. Generalnie problem polega na tym że człowiek nie ma tendencji do patrzenia na problem z odpowiedniej perspektywy krótko mówiąc ;)
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii"
aha, brzmi mocno ale to tylko skrót myślowy i w tym temaci traci swój wydźwięk. Nie mam pojęcia jak działa mój komputer np. Może mi wyjaśnić działanie bramki logicznej albo tranzystora? Nikt? Magia! Ale w żadnym razie nikt nie będzie próbował używać tranzystora do rzucania zaklęć (choć pomysł do rpg ciekawy). Technologia zawsze ma swoje ograniczenie, zawsze podlega zasadom nauki której jest wytworem... W świadomości nie ma jakiegoś przeświadczenia o wszechmocy inżynierów, no może po za jakąś bliższą lub dalszą przyszłością.
A tak nie jest? Zresztą nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w odpowiedni sposób można kształtować Los.
Punkt dla ciebie ;)

Edit
Niemniej nauki ścisłe są wg mnie ekstra - wreszcie coś, co nie jest tym humanistycznym pieprzeniem od rzeczy...
Nauki humanistyczne nie są przeciwieństwem nauk ścisłych. Nauki ścisłe są określane przez metodologię a humanistyczne przez przedmiot zainteresowania ;)
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Thurs »

No właśnie! Widać, jeśli zdobywają popularność, to z jakiegoś powodu.
A co jeśli nie są zbyt "poprawne politycznie"? Spójrz na Niemców, u nich naprzykład bardzo restrykcyjnie podchodzą do spraw związanych z ideologią nazistowską. Trzeba wiedzieć czego się wystrzegać, a co jest dozwolone drogi Watsonie. Prawo powinno te kwestie regulować.

Wracając do tematu, w każdym człowieku jest odrobina prymitywisty, we mnie też, myślenie magiczne i zależności magiczne są bardzo rozpowszechnione (sam się na zależnościach czasem łapię) chociaż nie widać tego na pierwszy rzut oka i ludzie nie przywiązują do tego dużej wagi, po prostu robią różne dziwne rzeczy i przechodzą nad tym do porządku dziennego bez zastanawiania się dlaczego, ale przekonani są że tak jest lepiej. Podam przykład z życia wzięty - mój kolega nigdy nie wita się przez próg. :)
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: CoB »

Ouzaru pisze:
CoB pisze: Zresztą, gdyby każdy mógłby wpływać na rzeczywistość podług chęci, żylibyśmy w wielkiej kupie gówna za przeproszeniem.
A tak nie jest? ;) Zresztą nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w odpowiedni sposób można kształtować Los.
Raczej nie, bo my musimy się dostosować do świata, w którym żyjemy. Nikt nie może zrezygnować z jedzenia i picia, bo ma takie widzimisie. Nikt "siłą telekinezy" nie poda sobie pilota leżącego dwa metry dalej. Trzeba wstać i użyć mięśni, w jakie wyposażyła nas natura.

Nie sprawimy także, że nielubianego przez nas nauczyciela potrąci samochód myśląc tylko o tym albo wykonując działania zupełnie nie związane z tym potrąceniem (fizycznie).

Aha. I nie nazywajmy leni humanistami ;) Humanizm też jest sensowny. A powołując się na Greene'a sugerowałem zapoznanie się z jego książką ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Danai »

Ouzaru pisze:Hah, myślę, że niemal każda kasjerka z hipermarketu cieszy się z dodatkowego dnia wolnego ;) Szkoda tylko, że państwo nie podchodzi tak chętnie do świąt w innych wyznaniach.
Mielibyśmy wtedy tygodnie i tygodnie wolnego - a co dopiero jeśliby uwzględnić wszystkie pomniejsze sekty, zrzeszenia wyznaniowe i tak dalej... Normalnie 365 dni laby :]
CoB pisze: Zresztą, gdyby każdy mógłby wpływać na rzeczywistość podług chęci, żylibyśmy w wielkiej kupie gówna za przeproszeniem.
A tak nie jest? ;)
Póki nie ma załamania gospodarki z powodu nadmiernej ilości wygranych w totolotka, uważam, że nie.
Zresztą nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w odpowiedni sposób można kształtować Los.
[/quote]
Tak, to się nazywa "branie spraw w swoje ręce" :)
Sihamaah pisze:To prawda. Państwo nie powinno nakazywać takich rzeczy. W ogóle nie powinno takich spraw regulować. Mówię to z ciężkim sercem, bo np. jutrzejsze Boże Ciało jest mi na rękę... :P Ale takie powinno być prawo - święto katolików to dla rządu powinien być dzień jak każdy inny. BTW. Mam wrażenie, że KK Ci strasznie za skórę zaszedł
Nah, po prostu nie lubię organizacji, które próbują narzucać społeczeństwu co myśleć, jak myśleć - nie w sposób opiniotwórczy, czyli taki, który dąży do tego, żeby jednostka wyrobiła sobie jakiś pogląd na coś, tylko poprzez pranie mózgów.
Niemniej nauki ścisłe są wg mnie ekstra - wreszcie coś, co nie jest tym humanistycznym pieprzeniem od rzeczy...
Ja sobie wypraszam takie uwagi! To, że coś zawiera kilka faktów i dużo cyferek nie oznacza, że jest mniejszym pieprzeniem niż dywagacje na temat podtekstów seksualnych w poezji Owidiusza.
CoB pisze: Raczej nie, bo my musimy się dostosować do świata, w którym żyjemy. Nikt nie może zrezygnować z jedzenia i picia, bo ma takie widzimisie.
To pierwsze nazywa się breatharianizm, polega na odżywianiu się energią słoneczną.
Konsekwentnych i zywych wielbicieli tego nurtu żywienia nie spotkano :P
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: Wicca, Neopogaństwo, Czarostwo

Post autor: Ouzaru »

Żeby nagiąć Los do własnej woli, trzeba wiedzieć, jak to zrobić ;) No i nie może to nikomu innemu szkodzić. Gdyby któraś z czarownic naprawdę z całego serca pragnąła wygranej w lotto, jestem pewna, że trafiłaby szóstkę. Jednak po co? Nie kasa jest najważniejsza w życiu, choć owszem - jest przydatna :) Skoro ktoś już ma wszystko to, na czym mu najbardziej zależało, to po co ma jeszcze gonić za pieniędzmi?

Magia istnieje i działa, jest ona dziełem tylko i wyłącznie człowieka. Zaklęcie czy modlitwa, czarownica czy ksiądz - każdy potrafi działać cuda, musi jedynie wiedzieć jak i tego chcieć. Mam miłość, o której ZAWSZE marzyłam, nie potrzebuję niczego więcej :D

@Sciass
Magia czy siła umysłu - jak zwał... tak zwał, ważne że działa ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ