ECUK i inne certyfikaty

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

ECUK i inne certyfikaty

Post autor: Sihamaah »

Chciałem stworzyć temat dotyczący Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Oczywiście na przyszłość można mówić o innych :P Kto wie, może sobie i inne wyrobię.

Ale do rzeczy. Chciałem Was spytać o porady. Kieruję to do osób, które zrobiły sobie ów certyfikat, lub zamierzają, lub cokolwiek wiedzą na ten temat. Jakie publikacje mogą być użyteczne? Jak przebiega taki test? Czy jest bardzo trudny? Czy warto zrobić sobie ten certyfikat? Gdzie złożyć podania na ten temat?

Planuję zrobić go jeszcze przed końcem roku szkolnego (z tego co wiem każdy moduł można zdać kiedy się chce, maks w ciągu 3lat). Myślicie, że to możliwe? :P


Z tego co ja wiem, certyfikat jest siebie wart, bo zapewnia pracodawcy o naszej umiejętności obsługiwania aplikacji komputerowych. Jest respektowany w całej Unii Europejskiej, a poza Europą raczej pracować nie zamierzam. Poza tym, nie patrząc aż tak przyszłościowo w dal, sądzę że wyrobienie sobie tego certyfikatu powinno wystarczyć na ocenę celującą z tech-inf (marzyciel, co...?).
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: ECUK i inne certyfikaty

Post autor: fds »

Hmm, a po co komu ten ECUK? To czy się potrafisz posługiwać komputerem, czy tylko grasz w sapera i tak wyjdzie w okresie próbnym :) Tylko idioci kłamią w CV.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: ECUK i inne certyfikaty

Post autor: Falka »

Ogólnie ten certyfikat nie ma żadnej wartości. Potwierdza tylko, że potrafisz włączyć kompa i odpalić podstawowe programy (co lepiej udowodnić samemu tworząc poprawnie sformatowane CV).

Strata czasu i pieniędzy. Jak chcesz robić cetryfikaty komputerowe, to zamiast ogólnych, skup się na jakimś konkretnym np. na jakimś języku programowania. No chyba że faktycznie tylko o ocenę Ci chodzi - bo pracodawcy to oleją.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
ODPOWIEDZ