Wakacje a fantastyka

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Egan Wolf
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2005, 14:33
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Egan Wolf »

Ja mówiłem sobie, że jak gdzieś pojadę to w końcu będę miał czas żeby dokończyć swoją przygodę. I wiecie co? Tak, brawo. Nawet nad nią godziny nie siedziałem. Ale może jeszcze się uda. W końcu dopiero prawie środek wakacji.

W przeciwieństwie do RPG, sporo czasu poświęciłem książkom. Przeczytane dwa tomy Wojny Dusz z DragonLance. A ponieważ już kupiłem następną lekturkę, to moję osiągnięcia jeszcze się poprawią. :)
"Nadzieja jest jak marchew, którą zawieszają koniowi przed pyskiem, żeby zmusić go do dalszej harówki"
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Pokońcvzyć książki zaczete kawał czasu temu - to musze zrobić na wakacjach ;P. Sto lat samotnosci, Kryształowy relikt, Wilk Stepowy... Jeszcze pare by się pewnie znalazło...
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Wakacje a fantastyka

Post autor: BAZYL »

Minął rok, nagromadziło się wielu nowych userów, a i starzy się zmienili... Może teraz spróbujcie odpowiedzieć na to, co w temacie:
Jarlaxle pisze:Czy w wakacje - w czas wyjazdów i dobrej zabawy - macie czas na zajmowanie się tym, co tak bardzo lubicie? Może jeździcie na obozy RPG-owe, czy turnieje rycerskie? Czy czas wakacji to dla Was upragnione chwile, kiedy wreszcie możecie sobie pograć ze znajomymi w RPG, karcianki, bitewniaki? Może w wakacje nadrabiacie książkowe zaległości, czytając najnowszą powieść Sapkowskiego lub Kresa?

A może, wręcz przeciwnie, w wakacje odcinacie się od fantastyki, zajmując się sportem i dalekimi wyprawami?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja ciagle pisze przygody, postaci i mysle nad kolejnymi przydatnymi rzeczami do WFRP. Z konwentow nic (przegapie Teleport! Argh!), bo jestem za granica... Z ksiazek czytam dalej cykl Mrocznej Wiezy, ale wolno mi to idzie :).
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Eeeeeeemiiiiigrowalem...

...czyli z konwentow nici na czas nieokreslony. :( Chyba ze w Dublinie cos sie bedzie dzialo (po drugiej stronie wyspy)...

Za to wlasnie 15 minut temu zapisalem sie do lokalnej biblioteki i wybralem pare perelek.... Miedzy innymi "The War of the Flowers" Tada Williamsa. Tad Williams to moj ulubiony pisarz fantasy. Uwielbiam Tada Williamsa. Wy tez czytajcie Tada Williamsa. Tad Williams uczyni Was szczesliwymi. Kupujcie Tada Williamsa. :twisted:

Co do sesji to jak zwykle - siec i komunikator. :)
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

A ja wrocilem ze studiow do rodzinnego miasta i... nic. W Legnicy to chociaz jakis klub rpgowcow byl a w Dzierzoniowie to najwyzej moge sobie tawerne poczytac:P Moze nie za czesto bo bardziej sie mam zamiar skupiac na odpoczywaniu od komputera(studiowanie informatyki skutecznie zniecheca do korzystania z tej piekelnej machiny) ale jak to wyjdzie ciezko powiedziec.
Ksiazki czytam i owszem, nadrabiam zwlaszcza. Wlasnie skonczylem 2 tom sagi o magunie Debrenie, jak sie uda to moze jeszcze dorwe tom 3 ostatni...
No i czekam z niecieprliwoscia na Lux Perpetua AS'a. Chyba juz teraz zaczne czytac wczesniejsze czesci zeby byc na swierzo gdy wyjdzie we wrzesniu :)
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Heh... Temat założony dawno, a jednak jest jak najbardziej na czasie :D Ja spędzam je nad książkami o tematyce fantasy, nad sesjami RPG (mam chwilę wytchnienia - gracze się rozleźli po świecie :P ), wszelkimi cRPG jakie mam w domu (czas odświerzyć stare tytuły) oraz na czytaniu Tawerny. Mam sporo czasu więc robię różne rzeczy po trochu. Zaczynam się trochę martwić, bo mam już 4 różne książki zaczęte i raczej nie kwapię się do ich kończenia. Rysowanie też póki co przerwałam, a rękę powinno się ćwiczyć. Opowiadanie stoi w miejscu... Ot leniuchuję 8) Wakacje czasem na odpoczynek :wink:
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Maldaen
Pomywacz
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 12:30
Lokalizacja: Z Alathilu( Torunia )

Post autor: Maldaen »

Ja ogólnie pogrążam się w fantastyce. Gram w karcianki, biore udział w sesjach, PRÓBUJĘ jeździć na konwenty i spotkania, zloty oraz... randki? :wink: :) Mimo znacznych utrudnień czasami coś przeczytam( ostatnio trylogia klingi łowcy R.A. Salvatore'a) po prosty próbuję wejść w ten wspaniały świat w nadziei, że nigdy stamtąd nie wrócę...
Walcze, póki nie padnę...
http://s12.bitefight.pl/c.php?uid=36271- ...witaj bracie/siostro...
Nwo HadeS
Majtek
Majtek
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 17:54
Numer GG: 1349086
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nwo HadeS »

To mój pierwszy post!! Cześc!! :D
Ja przeczytam kilka książek i tyle.
Na konwenty nie pozwala mi brak urlopu a na grę nie mam czasu bo płytę nagrywam i to mi cały czas zawala
Chyba żeby coś sie w Warszawie działo
Jaedda
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: środa, 6 września 2006, 16:23
Lokalizacja: z wiesi;)

Post autor: Jaedda »

Wakacje to dla mnie czas rpg, właśnie wtedy mam okazje grać całymi tygodniami, w pełnym drużynowym składzie<rozpływa sie>
Co sie zaś tyczy książek to te czytam cały rok przeważnie w autobusie w drodze na uczelnie. Natomiast zdecydowanie rozstaje sie komputerem i moimi kochanymi strategiami, po prostu na środku pola nie ma co marzyć o jakiejkolwiek wtyczce, a co dopiero o internecie, skoro nawet komórka traci tam zasięg.
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

Ja sądze że wakacje o bardzo dobry czas na RPG ale tylko dla uczniów którym ja jescze jestem 8) . W wakacje jest mase wolnego czasu, i każdy robi to co go interesuje. W wakacje to jest z kim grać bo tak to nie bardzo. :( A na komputerze gram czy deszcz czy słońce. :P A musz się pochwalić bo ja nie cały czas gram czy coś bo nie ma w co. Tylko np. w Photoshop'a się bawie albo coś 8) A jak już gram na kompie co tak czy inaczej mi się zdarza to gram w strategie albo w RPG albo w gry akcji. Gier sportowych nie trawie jak z resztą samochodówek :evil: Ops trochę się rozpisałem sory :roll: .
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

My ze Smirnovem w przyplywie potrzeby odmiany zrobilismy... gre Magia i Miecz. Tak, te stara planszowke, od podstaw, z pamieci. Gra sie swietnie :D
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Pewnie, że wakacje, to mnóstwo czasu, więc organizuję sesje.
Problem w tym, że moi gracze w wakacje jacyś tacy zmuleni przychodzą całkowicie, prawie się kładą na tych tapczanach i w ogóle im się nie chce myśleć.
Ale przynajmniej w te wakacje zagrałem pierwszy raz z młodszymi kuzynami w porządną sesje - ci nie byli zmuleni, bo bardzo się na to napalili.
kerlik
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 8 grudnia 2006, 13:59
Numer GG: 0
Lokalizacja: Dziki Busz :P
Kontakt:

Post autor: kerlik »

W gry fabularne gram zazwyczaj tylko w wakacje/przerwy świąteczne, zimowe. Ewentualnie pogrywam w nieliczne weekendy.
Jeśli robię coś innego w wakacje związanego z RPG, to piszę własnego RPG (system) - z kumplem.
ODPOWIEDZ