Poglądy polityczne - test

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Mekow »

Tradycjonalizm: -35%
Wolność gospodarcza: 55%
Wolności obywatelskie: 25%

Liberalizm demokratyczny (demoliberalizm)

Czyli:
Sformułowana przez Johna Stuarta Milla doktryna polityczna będąca próbą przystosowania liberalizmu do zmieniających się warunków społecznych, a w szczególności do demokratyzacji ustrojów państw.

John Stuart Mill postulował bardziej realistyczne i kompromisowe podejście do niektórych elementów doktryny liberalnej. Stąd też demoliberałowie widząc w państwie gwaranta wolności dopuszczają większy rozrost jego funkcji. Mill funkcje pełnione przez państwo podzielił na dwie grupy - niezbędne dla istnienia i funkcjonowania państwa (policja, emisja pieniądza, etc...) oraz "niekonieczne". W przeciwieństwie do liberałów konserwatywnych Mill, a za nim demoliberałowie godzą się z pełnieniem przez państwo funkcji "niekoniecznych".

Najistotniejszą zmianą w ideologii współczesnych demoliberałów w stosunku do postulatów Johna Stuarta Milla jest rozumienie demokracji. O ile dla Milla oczywiste było, że nie każdy obywatel ma prawo głosować (co więcej, obwarowywał on prawo wyborcze istotnymi ograniczeniami, takimi jak cenzus wykształcenia i majątku), o tyle współcześni demoliberałowie są zwolennikami powszechnego czynnego prawa wyborczego.

Typowe postulaty demoliberałów:
* prywatyzacja większości należących do państwa przedsiębiorstw
* obniżenie podatków (szczególnie tych płaconych przez przedsiębiorstwa) w celu stymulacji rozwoju gospodarczego
* zastępowanie podatków bezpośrednich pośrednimi
* Zmniejszenie prawnych ograniczeń dla działalności gospodarczej
* Zwiększanie uprawnień władzy ustawodawczej kosztem władzy wykonawczej
* lntegracja europejska
* Twarda polityka monetarna

Zbliżone doktryny polityczne:
* Ordoliberalizm
* Liberalizm socjalny

Partie demoliberalne: Forum Liberalne

Partie polityczne posiadające frakcje demoliberalne: Platforma Obywatelska RP



Czy ja wiem, czy to się zgadza - mnie polityka wcale nie interesuje. Tak w ogóle to opuszczam ten tonący okręt, więc co mnie obchodzi kto jest kapitanem.


Ale jedno mnie rozbawiło (jedna z możliwych odpowiedzi) :D :D :D
Pytanie: Kto powinien rządzić państwem?
Możliwa odpowiedź: Nikt.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Tevery Best »

Mekow pisze:Ale jedno mnie rozbawiło (jedna z możliwych odpowiedzi) :D :D :D
Pytanie: Kto powinien rządzić państwem?
Możliwa odpowiedź: Nikt.
Co w tym dziwnego? Podstawowa doktryna anarchizmu. Wg tych ludzi człowiek sam w sobie jest dobry i nie potrzebuje nad sobą żadnej władzy. Więcej nawet, to władza szkodzi i prowadzi człowieka do zła. Dlatego nikt nie powinien rządzić państwem.

Nie żebym się z tym zgadzał, ale...
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Nekonushi »

Ja se robiłem test w szkole i zapomniałem odpowiedzi :P a nie chcę mi się robić od początku. Pamiętam tylko, że byłem niesklasyfikowany.
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Mekow »

Tevery Best pisze:Co w tym dziwnego? Podstawowa doktryna anarchizmu. Wg tych ludzi człowiek sam w sobie jest dobry i nie potrzebuje nad sobą żadnej władzy. Więcej nawet, to władza szkodzi i prowadzi człowieka do zła. Dlatego nikt nie powinien rządzić państwem...
Rozumiem. Ale zauważ, że ja pisze tylko, że mnie to rozbawiło - nie, że jest to dziwne.

Przy tym pytaniu mój głos padł na: "Większość z poszanowaniem praw mniejszości" (czy jakoś tak).
Ale "Nikt" było u mnie na drugim miejscu.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Brzoza »

Ja kiedys go robiłem i wyszedł mi http://pl.wikipedia.org/wiki/Ordoliberalizm Blisko. Konserwatyzm i liberalizm gospodarczy tak. Ale kościół nie, może jedynie pewne wartości przedstawiane przez kościół.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: krucaFuks »

tradycjonalizm : -31%
Wolność gospodarcza: 7%
Wolności obywatelskie: 21%

Liberalizm socjalny (socjal-liberalizm)
Obrazek Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Brzoza »

Od nowa zrobiłem test i co mi wyszło?
Tradycjonalizm = 54%
Wolność Gospodarcza 54%
Wolności obywatelskie 24%

I coś mi się wydaje że nie jest to obiektywna ankieta lecz straszliwie lewa. Nie zaznaczałem nic co mogłoby obnizyc wolnosci obywatelskie (no nie licząc sprawdzania emigrantow i regulowania napływu). Zaznaczałem cenzurę w mediach jeśli to konieczne (względy moralne) i możliwośc podsłuchu obywatela (rwónież względy moralne), brak eutanazji(względy moralne) i brak aborcji (względy moralne, ale kto wie...). I czy są to rzeczy aż tak ograniczające wolności obywatelskie? Moze wolnością obywatelską w tej ankiecie jest totalna równośc majątkowa, równość klas?

Ciekawą rzeczą jest ze wczesniej wyszedł mi ordoliberalizm... A teraz nic. Z tego co ja widze UPR by najlepiej pasował do moich procencików.

I pytanie do Was użytkownicy - czemu macie takie sceptyczne podejście dotradycjonalizmu i jego wartości?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: BAZYL »

Brzoza pisze:I pytanie do Was użytkownicy - czemu macie takie sceptyczne podejście dotradycjonalizmu i jego wartości?
To proste: Bo jesteśmy młodzi :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Neprijatel »

To nie jest argument, ja też jestem młody :>
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: BAZYL »

Mówię statystycznie, bo w sumie też nie miałem jakoś specjalnie niskiego tego wyniku...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Brzoza »

Ja również jestem młody, a uwazam się za konserwatystę, jesli chodzi o ideę. Z resztą można było to już zauważyć chociazby w dominium Tawerny -'Homoseksualiźmie' gdzie panuje gejwładca eglarest. Na innym forum gdzie udzielam się (nie jest to forum w żadnym wypadku upolitycznione) podział sił jest w stronę konserwtyzmu ideoowego. A średnia wieku podobna, więc pytam się ludzi co mieli przy Tradycjonaliźmie ujemne procenty co was tak odpycha od tych idei?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Canaris »

Tradycjonalizm 1 %
Wolność gospodarcza 65 %
Wolności Obywatelski 34 %

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Liberalizm demokratyczny (demoliberalizm)

Z tego co widze jestem w większości tutaj :D :D

najlepiej według nich pasuje do mnie PO ale jak głosowałem na PPP i LID :twisted:
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Brzoza »

najlepiej według nich pasuje do mnie PO ale jak głosowałem na PPP i LID
Chcesz już doszczetnie to państwo zniszczyć?!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Falka »

Brzoza pisze:więc pytam się ludzi co mieli przy Tradycjonaliźmie ujemne procenty co was tak odpycha od tych idei?
Ale czemu od razu "odpycha"? Po prostu w moim przypadku trudno jest pogodzić feminizm z tradycjonalizmem, więc ten pierwszy wygrywa.

Zrobiłam sobie test jeszcze raz, aby sprawdzić, które pytania dały mi minusy przy tradycjonaliźmie i zgaduję, że wynik był taki, a nie inny, bo m.in. osobiście nie mam nic przeciwko gejom/lesbijkom, jestem za prawem do aborcji, za oddzieleniem Kościoła od państwa (niech się nie miesza do polityki i płaci podatki) i uważam, że tradycyjny model rodziny (czyli mąż pracuje, a żona siedzi z dziećmi w domu i nie zarabia) jest krzywdzący dla kobiet.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: BAZYL »

Canaris pisze:najlepiej według nich pasuje do mnie PO ale jak głosowałem na PPP i LID :twisted:
W życiu bym się do populistów z PPP nie przyznał. Podbnie jak do feminazistek...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Brzoza »

Falka, Widzisz - ale za feministke uważa się również i żona Romana Giertycha, jednak ona ma tradycyjne podejście do większości spraw. Jak dla mnie feminizm w dzisiejszych czasach całkowicie został zuzurpowany przez lewicę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Falka »

Uważa się za feministkę != Jest feministką
Ja się uważam za modelkę, ale tych moich deklaracji też nikt nie traktuje poważnie ;)

Z tego co na szybko udało mi się znaleźć wynika, że pani Barbara Giertych jest za zakazem aborcji. Jak to się ma do prawa wyboru, który jest podstawą feminizmu? Kobieta ma prawo decydować o sobie, a pani Barbara "Feministka" Giertych to prawo chce odebrać.

[Dobra, ale starczy tego offtopu, bo zacznę kończyny wyrywać - dop. fds]
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
ODPOWIEDZ