Poglądy polityczne - test

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Ardel »

Tradycjonalizm 32%
Wolność gospodarcza 70 %
Wolności obywatelskie 23%

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Minarchizm (nurt libertarianizmu)
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Aras »

Tradycjonalizm: -6%
Wolność gospodarcza: -14%
Wolności obywatelskie: -4%

to ładnie xD wyszło co powinno, jestem apolityczny :)



Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Liberalizm socjalny (socjal-liberalizm), naciągane jak byk
Obrazek
TawernaRPG
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 13:24
Numer GG: 0

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: TawernaRPG »

Tradycjonalizm: 75%
Wolność gospodarcza: 0%
Wolności obywatelskie: -40%


Test trochę stronniczy. We wnioskach napisali, że w dzisiejszych czasach nie ma takich doktryn. Cóż, nadaję się na senatora Imperium Rzymskiego z czasów Pryncypatu, czy stronnika reform z Polski XVI wieku. Innymi słowy trzeba trochę zmian wprowadzić, ludzkość powoli budzi się z letargu komunistycznego. Po Jesieni Ludów nadchodzi Zima Ludów i wszystko będzie lepsze.

"Tradycjonalizm: 75%" << napewno nie "lewakopostępowość", z wolnościami gosporadczymi i obywatelskimi to mniej więcej tak myślę. Nie widzę powodu, żeby nie było w miejscach publicznych kamer i podsłuchów, mój telefon już jest na podsłuchy i nikogo to nie obchodzi. Mówi się, że to "techniczny podsłuch", tylko czemu tak często?
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Keyhell »

Trochę się spóźniłem, no ale....

Tradycjonalizm: -8%
Wolność gospodarcza: 45%
Wolność obywatelska: -5%

Demoliberalizm - zawsze się za takiego uważałem. Test dobry. Dobrze określił moje poglądy. :D
Avitto
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 15:25
Numer GG: 0
Lokalizacja: Północna Kraina Betonu

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Avitto »

Keyhell: Dzięki, gdyby sie ten temat nie wyświetlił w "nowych postach" to chyba bym się do niego nie dokopał... :P. Moje wyniki:

Tradycjonalizm: -1%
Wolność gospodarcza: 65%
Wolność obywatelska: 30%

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Liberalizm demokratyczny (demoliberalizm).

Dobrze czy źle? :P
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: kajtek Raulin »

Tradycjonalizm -19%
Wolność gospodarcza 7%
Wolności obywatelskie 47%

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Liberalizm socjalny (socjal-liberalizm)

Zaznaczałem to co dla mnie słuszne.
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Thurs »

Tradycjonalizm - 13%
Wolność gospodarcza - 25%
Wolności obywatelskie - -34%

Przykro nam, ale Twoje poglądy nie odpowiadają żadnej istniejącej doktrynie politycznej. Sprawdź czy Twoje odpowiedzi byly spójne i nie podważaly się nawzajem.


Ja bym to określił jako polityka "Wielkiego Brata". :lol:
Verufer
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 16 stycznia 2008, 00:32
Numer GG: 0
Lokalizacja: Out of time, out of despair...

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Verufer »

Tradycjonalizm: -28%
Wolność gospodarcza: 87%
Wolności obywatelskie: 88%

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Obiektywizm (nurt libertarianizmu)

Obiektywizm (nurt libertarianizmu)

Mianem libertarianizmu określa się wykształcony w Stanach Zjednoczonych radykalny nurt myśli liberalnej. Libertarianizm, podobnie jak liberalizm konserwatywny stoi w opozycji do ideologii demoliberalnej i socjal-liberalnej. Libertarianie uważają się za prawdziwych kontynuatorów tradycji liberalizmu w przeciwieństwie do skażonych etatyzmem i interwencjonizmem demoliberałów i socjal-liberałów, oraz adaptujących pewne elementu konserwatyzmu liberałów konserwatywnych.

Obiektywizm jest stworzonym przez pisarkę i filozofkę Ayn Rand szczególnym nurtem libertarianizmu zbliżonym do minarchizmu. Obiektywiści zaciekle bronią kapitalizmu, pojmowanego przez nich jako rodzaj ideału, optymalnego mechanizmu pożytkowania ludzkiej energii i osiągania szczęścia. Ta gloryfikacja kapitalizmu podobnie jak w przypadku libertarian-minarchistów czy konserwatywnych liberałów prowadzi do przekonania, że konieczne jest znaczne ograniczenie władzy państwa nad jednostką. Obiektywizm jednak w przeciwieństwie do innych nurtów myśli wolnościowej otwarcie gloryfikuje egoizm. Według Rand z chaosu indywidualnych dążeń do osiągnięcia szczęścia wyłania się większe dobro, naturalna sprawiedliwość. Obiektywiści starają się również zwalczyć religię i tradycyjne, doktrynalne systemy etyczne jako - podobnie jak państwo - krępujące ludzką wolność.

Typowe postulaty obiektywistów:

owszechna prywatyzacja (łącznie ze szkolnictwem i służbą zdrowia)
radykalne obniżenie i uproszczenie podatków (całkowite przychody państwa z tytułu podatków bezpośrednich i pośrednich w granicach 10-30%)
likwidacja prawnych ograniczeń dla działalności gospodarczej (zezwoleń, koncesji, etc...) i radykalne zmniejszenie ilości urzędników państwowych
zaprzestanie udzielania przez państwo pomocy społecznej (zasiłki dla bezrobotnych, etc...)
ułatwienie dostępu obywateli do broni palnej
laickość państwa
twarda polityka monetarna
Zbliżone doktryny polityczne:

Minarchizm (nurt libertarianizmu)
Anarchokapitalizm (nurt libertarianizmu)
Partie obiektywistyczne: brak

Partie polityczne posiadające frakcje obiektywistyczne: Unia Polityki Realnej

Jak dla mnie test nie moze dawac realnych wynikow bo pytania(a raczej mozliwe odpowiedzi) sa zle skonstruowane... Co i raz nie znajdowalem takiej, ktorej chcialbym udzielic:( Choc w zyciu staram sie byc obiektywny ;)
TaVer(ufer)niany Kret(yn) to ja :)
(Oficjalnie przepraszam tu wszystkich Kret(yn)ów, którzy mogli się poczuć obrażeni przyrównaniem do mnie...)
mauser
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 22 kwietnia 2008, 17:44
Numer GG: 10315830

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: mauser »

A mi wyszło:
-Tradycjonalizm -20%
-Wolność Gospodarcza 38%
-Wolność obywatelska 47%

A najbardziej pasuje mi liberalizm demokratyczny!!
LEGALIZOWAĆ MARYNKEE!!
Tabaka mą miłością. Najlepszą fazą jest brak fazy!!
Radżaman
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 00:20
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bombaj

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Radżaman »

Tradycjonalizm 49%
Wolność gospodarcza 4%
Wolności obywatelskie 1%
Chadecja.
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Kloner »

Tradycjonalizm 32%
Wolność gospodarcza 19%
Wolności obywatelskie 24%

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Chrześcijańska demokracja (chadecja) O.o

Nurt w myśli politycznej i społecznej, który pojawił się pod koniec XIX wieku jako odpowiedź myśli katolickiej na rosnące wpływy socjalizmu. Myśliciele katoliccy poczęli zdawać sobie sprawę, że Kościół katolicki może utracić wpływ na robotników, jeżeli nie zaproponuje atrakcyjnej i jednocześnie konkurencyjnej doktryny politycznej wobec socjalistycznej wizji porządku społecznego. Tworząc doktrynę chrześcijańskiej demokracji czerpano z dwóch źródeł: społecznej nauki Kościoła katolickiego oraz kierunku filozoficznego zwanego personalizmem.

Po drugiej wojnie światowej nastąpiła istotna zmiana programowa partii chadeckich, przeobrażająca doktrynę chrześcijańskiej demokracji. Chrześcijańska demokracja oddaliła się od katolickich korzeni (choć często podkreśla inspirację etyką chrześcijańską), dopuszcza też w niektórych wypadkach postulaty programowe sprzeczne z nauką Kościoła (częściowa legalizacja aborcji, rozwody, rejestracja związków osób tej samej płci).

Typowe postulaty chrześcijańskich demokratów:

* utrzymywanie organizowanej przez państwo pomocy dla najuboższych
* decentralizacja państwa
*
* utrzymywanie dobrych stosunków pomiędzy władzami państwowymi a kościelnymi
* polityka prorodzinna (ulgi podatkowe dla rodzin, etc...)

Zbliżone doktryny polityczne: Ordoliberalizm, Konserwatyzm (nurt burke`owski).

Partie chrześcijańsko-demokratyczne: Partia Centrum, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polskie Stronnictwo Ludowe "Piast".

Partie polityczne posiadające frakcje chrześcijańsko-demokratyczne: Platforma Obywatelska RP, Prawo i Sprawiedliwość.
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: jokemaster »

Tradycjonalizm 20%
Wolność gospodarcza 52%
Wolności obywatelskie 20%

Liberalizm demokratyczny (demoliberalizm)

Sformułowana przez Johna Stuarta Milla doktryna polityczna będąca próbą przystosowania liberalizmu do zmieniających się warunków społecznych, a w szczególności do demokratyzacji ustrojów państw.

John Stuart Mill postulował bardziej realistyczne i kompromisowe podejście do niektórych elementów doktryny liberalnej. Stąd też demoliberałowie widząc w państwie gwaranta wolności dopuszczają większy rozrost jego funkcji. Mill funkcje pełnione przez państwo podzielił na dwie grupy - niezbędne dla istnienia i funkcjonowania państwa (policja, emisja pieniądza, etc...) oraz "niekonieczne". W przeciwieństwie do liberałów konserwatywnych Mill, a za nim demoliberałowie godzą się z pełnieniem przez państwo funkcji "niekoniecznych".

Najistotniejszą zmianą w ideologii współczesnych demoliberałów w stosunku do postulatów Johna Stuarta Milla jest rozumienie demokracji. O ile dla Milla oczywiste było, że nie każdy obywatel ma prawo głosować (co więcej, obwarowywał on prawo wyborcze istotnymi ograniczeniami, takimi jak cenzus wykształcenia i majątku), o tyle współcześni demoliberałowie są zwolennikami powszechnego czynnego prawa wyborczego.

Typowe postulaty demoliberałów:

prywatyzacja większości należących do państwa przedsiębiorstw
obniżenie podatków (szczególnie tych płaconych przez przedsiębiorstwa) w celu stymulacji rozwoju gospodarczego
zastępowanie podatków bezpośrednich pośrednimi
Zmniejszenie prawnych ograniczeń dla działalności gospodarczej
Zwiększanie uprawnień władzy ustawodawczej kosztem władzy wykonawczej
lntegracja europejska
Twarda polityka monetarna
Zbliżone doktryny polityczne:

Ordoliberalizm
Liberalizm socjalny
Partie demoliberalne: Forum Liberalne

Partie polityczne posiadające frakcje demoliberalne: Platforma Obywatelska RP

Cholera liczyłem że będę anarchistą .
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Adamir »

Tradycjonalizm - 14%
Wolność gospodarcza - 99%
Wolności obywatelskie - 62%

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Anarchokapitalizm (nurt libertarianizmu)

W sumie się zgadzam, tylko nie jestem anarchokapitalistą, tylko skrajnym liberałem, ale co tam :P
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Phoven »

Że ja jeszcze nie zrobiłem sobie tego testu. O.o"

Tradycjonalizm - 16%
Wolność gospodarcza - 50%
Wolnosci obywatelskie - 10%

Doktryna: Liberalizm demokratyczny (demoliberalizm)

W sumie to nawet pasuje do moich poglądów, co najwyżej dziwi mnie tak wysoki procent tradycjonalizmu i tak niski wolności obywatelskich - ale cóż, test zawiera niekiedy bardzo dziwne pytania. ;P
Gavrill
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:56
Numer GG: 3511208
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Gavrill »

Tradycjonalizm -5%
Wolność gospodarcza 37%
Wolności obywatelskie 23%

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Liberalizm demokratyczny (demoliberalizm)
http://handinhand.co.91.com/link.php?uin=1345 Conquer Online - mmorpg warte zachodu.
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Danai »

Liberalizm demokratyczny (demoliberalizm)

Tradycjonalizm -15% Wolność gospodarcza-51% Wolności obywatelskie-8%


Tylko trochę mi ta niska ostatnia wartość nie do końca pasuje... :)
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne - test

Post autor: Eriol Velcrow »

Tradycjonalizm: 8%
Wolność gospodarcza: 46%
Wolność obywatelska: 22%

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Liberalizm demokratyczny (demoliberalizm)

Hmmm... jakoś mnie to nie dziwi - może cząstkowe wyniki trochę, ale doktryna nie.
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
ODPOWIEDZ