"Zasady zobowiązują"

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: MAd Phantom »


A ja się tylko tak wtrącę, bo widzę iż parę osób nie rozumie koalicji UPR/PR/LPR. Partie te ( przynajmniej UPR) nie zamierzają współpracować ze sobą po wyborach - sojusz zawiązały tylko dlatego, że inaczej żadna z nich nie weszłaby do rządu, a tak to maja nawet jakąś szansę nie wpuścić do niego Samoobrony. Co wolicie, 8-10 % Samoobrony, czy po kilka % z każdej powyższej partii? (Uwaga, nie deklaruję się tutaj jako zwolennik, ani przeciwnik którejkolwiek formacji politycznej, a jedynie wyjaśniam pewną sytuację)

btw. Gdyby ktoś nie wiedział, to TheQ = AC i został zbanowany ze 2 tygodnie temu ;p
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Phoven »

MAd Phantom pisze:
A ja się tylko tak wtrącę, bo widzę iż parę osób nie rozumie koalicji UPR/PR/LPR. Partie te ( przynajmniej UPR) nie zamierzają współpracować ze sobą po wyborach - sojusz zawiązały tylko dlatego, że inaczej żadna z nich nie weszłaby do rządu, a tak to maja nawet jakąś szansę nie wpuścić do niego Samoobrony. Co wolicie, 8-10 % Samoobrony, czy po kilka % z każdej powyższej partii? (Uwaga, nie deklaruję się tutaj jako zwolennik, ani przeciwnik którejkolwiek formacji politycznej, a jedynie wyjaśniam pewną sytuację)

btw. Gdyby ktoś nie wiedział, to TheQ = AC i został zbanowany ze 2 tygodnie temu ;p
8-10 % dla Samoobrony? Że co proszę? O_o" Poparcie dla Samoobrony wg sondaży waha się w granicach kilku procent. Zresztą sam nie jestem pewien kto z tej zgrai jest lepszy - JKM ma chore moim zdaniem poglądy społeczne.* Zresztą nawet połączone siły UPR-PR-LPR maja mniejsze szanse wejścia do sejmu niż np. PSL, które przecież waha się w okolicach progu wyborczego. Jak widać pozostaje tylko Partia Kobiet ;)

*Choć jeśli o gospodarkę to jest jedynym z niewielu prawdziwych liberałów wśród polskiej prawicy, niestety czy z prawa, czy z lewa dominują socjaliści. Bo pardon - wszyscy obiecuja wcześniejsze emerytury, zasiłki etc. - tylko, że dla gospodarki to kop w krocze jest. ;P
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: MAd Phantom »


Dosyć losowy % rzuciłem, bo chodziło mi głównie o przedstawienie logiki tamtej koalicji i nie udawaj, że tego nie załapałeś ;p + mówiłem też o % miejsc, a nie poparcia, który będzie wyższy dla tych, którzy się dostaną, bo nie obniżony o tych, którym "zabraknie" ;p
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: LOD »

Właśnie oglądałem ogólnie wiadomości... PiS - nie trzeba nic mówić, LiD - byłe SLD, PO - właśnie orzekło, że nie wyklucza sojuszu ani z PiS, ani z LiD... Nie zdziwię się gdy powtórzy się historia z 1795 roku. Nie chodzi o zaborców, chodzi o sam fakt upadku Polski. Czy to jakieś fatum, że od pewnego momentu, ciągle Polska upada i się podnosi by upaść?
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Szasza »

Oglądałem wczoraj Kubę Wojewódzkiego i doznałem szoku.
Otóż gościł tam Paweł Kukiz i udało mu się tam przemycić naprawdę mądrą pogaduchę na temat obowiązku wyborczego i polityce. Serdecznie polecam szczególnie tym co to nie pójdą głosowac, ale chętnie ponarzekają na to jaki ten rząd z[ yeah króliczku. ang].
Trzeba też omówić reklamy, przecież takiej okazji do ponabijania się nie wolno przepuścić.
Szczególnie rozbawiły mnie reklamy PiSu, a oto dlaczego.
W jednej z reklam zostało ukazane że ruska mafia ściga naszego Duckmana i jego Robina, którym jest minister Ziobro.
W drugiej zaś pokazano złych, eleganckich ludzi na złym, wystawnym bankiecie, którzy nie są z ludem i tylko się po salonach byczą.
Jakie wnioski? Otóż proste- Jaro ew. Lesio (trudno mi ich nie mylić) naoglądali się za dużo teledysków 50centa i Snoop Doga, albo ich tańszych polskich odpowiedników przez co uznali że tak naprawdę opozycja to zła gangsta i oni jako prawdziwi ludzie ulicy chcą obalić tych obłudnych pimpów. Co więcej przymierzają się do nakręcenia własnego teledysku gdzie to Zyta Gilowska i Nelly Rokita będą im dżinglowac "Hej ho i dwadzieścia miliardów dla służby zdrowia.", groźni panowie z CBA i ABW będą prężyć muskuły, a za ride będzie robił maluch (jako symbol taniego państwa). *.
No ludzie! Skoro kogoś stać by żyć w luksusie to mu się tego gratuluje, i tak samo jak nie wierzę w świętego mikołaj, tak samo nie wierzę w łysych panów w czarnych gajerkach, którzy chcą polować na kaczki.
Obrazek
Ouzaru

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Ouzaru »

No dobra, to ja też się wypowiem w sprawie polityki i takich tam... dość obrazowo... ;)

sorry za spam ^^'


Obrazek

Obrazek

Obrazek
TawernaRPG
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 13:24
Numer GG: 0

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: TawernaRPG »

Hohoho, Tusk już złamał kilka swoich obietnic, a nawet nie ma jeszcze rządu. "Polacy poznają swój rząd 1 listopada".


Polecam

http://www.platforma-watch.org/

http://antypo.blog.onet.pl/ << lista sukcesów PiS, dla każdego matoła który uwierzył GW i TVN że jest źle

http://powatch.blox.pl/html
spectral.wolf
Pomywacz
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 21:36
Numer GG: 2176076

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: spectral.wolf »

Wymiękłem przy drugim punkcie:

2. W maju 2007 roku Sejm uchwalił ustawę o odpowiedzialności cywilnej, zgodnie z którą leczenie ofiar wypadków samochodowych będzie finansowane z OC sprawców tych wypadków.

Autor coś się nie orientuje w temacie, bo prawo ubezpieczeniowa od dawna jest tak skonstruowane, że za leczenie ofiary pokrywa się koszty z polisy sprawcy. I znam ludzi, którzy tak byli leczeni. No to wielki sukces PiS, lol. Jedyne co im się udało, to zwiększyć koszty OC dla wszystkich, ale nie usprawnić działanie obowiązującego prawo.

3. W 2006 roku przyznano 30-procentowe podwyżki dla pracowników służby zdrowia

Też by się znalazło paru pracowników służby zdrowia, których znam i jakoś nie dostali takowych.


To jest jakiś mało precyzyjny czysto marketingowy bełkot.
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Carchmage »

spectral.wolf pisze:3. W 2006 roku przyznano 30-procentowe podwyżki dla pracowników służby zdrowia
"Pierdoły saskie", jak mawia pewna moja znajoma, która pracując w służbie zdrowia jako pielęgniarka nie dostała zgoła nic.

Rządowi PO z PSLem wróżę nie tyle sukcesy polityczno-gospodarcze ale na pewno większa popularność. Prezydent + premier Kaczyńscy nie byli medialni, krótko mówiąc, czego owocem jest wyżej zamieszczona koszulka. Z Tuska specjalnie wyśmiewać się nie da, wadę wymowy miał i po części zlikwidował, postarał się, Pawlak nie sprawia wrażenia totalnego wieśniaka, choc czasami mówi śmiesznie, odnoszę wrażenie, że ludziom po prostu nie chce się z niego nabijać. Mimo iż spoty PSLu były obmierzłe, zwłaszcza ten z babcią i dowodem, to PSL ma najwięcej ludzi z wykształceniem wyższym. Więc, sukces medialny RACZEJ będzie.
Podatkiem liniowym, i tym, że go jednak nie będzie (jak czytałem w Dzienniku ostatnio) nie przejmuje się zgoła nikt, poza ekonomistami i komntatorami politycznymi. Nikt nie wie co to jest podatek liniowy! 80% narodu, dokładnie. Uogólniam rzecz jasna z tym "nikt" ale w tym jest znacznie więcej niż ziarno prawdy.

Ja tam się cieszę. Może wreszcie będzie poważnie.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Brzoza »

Ot, z Giertycha się śmiali, a tu Katarzyna Hall wyskakuje z IDENTYCZNIE TYM SAMYM, ba nawet gorszym.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,51514,wid,9 ... omosc.html
No i jeszcze pomysły z dniami wolnymi od szkoły. Skrócic wakacje do 15 sierpnia albo skończyc na 30 czerwca. Kiedy właśnie umysł młodej osoby w ogóle nie jest podatny na wiedzę, w przeciwieństwie skóry do słońca. Albo w zamian skróconych wakacji jakieś ferie Jesienne... Poronione pomysły. Już wydaje mi się że Giertych był lepszy.

Kochajmy PO!
Dla mnie żarty o Kaczyńskich są już dawno niesmieszne. A cała teoria kaczyzmu jest żenująca. Kaczyńscy by nadal rządzili, gdyby nie (dosłownie) zmasowany atak ze strony nieobiektywnych mediów. Jedyną ostoją jest TV trvam, która jako jedyna stacja ogólnopolska, której kapitał jest całkowicie polski(no, nie licząc kanałów państwowych). To ciekawe prawda, że to co zagraniczne atakuje to co polskie. A no i nie rozumiem za co bez przerwy banowany jest/był/może i znów będzie Acid skoro on wyraża tylko swoje własne zdanie o polityce. Jeżeli własnie za to co mówi o polityce, to jesteście zwykłymi faszystami. Ach no i ja w żadnym wypadku nie bronię Kaczyńskich czy Rydzyka.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Azrael »

A no i nie rozumiem za co bez przerwy banowany jest/był/może i znów będzie Acid skoro on wyraża tylko swoje własne zdanie o polityce. Jeżeli własnie za to co mówi o polityce, to jesteście zwykłymi faszystami. Ach no i ja w żadnym wypadku nie bronię Kaczyńskich czy Rydzyka.
Jeśli chodzi o AC to (z moich info.) kiedyś zachowywał się wulgarnie, spamował no i dostał bana, a tym samym od tamtej pory ma zakas wstepu na forum.
(weź pod uwagę, że klony są zabronione)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Brzoza »

W międzyczasie, pomiędzy zadaniem tutaj pytania i twoją odpowiedzią dotarłem do niego:
Nie mam pojęcia. Napisałem 100000 post, i napisałem że czyiś wiersz jest do bani. Potem zostałem zbanowany a bazyl mi napisał że "głos ludu to głos boga", a w skargach napisał że za psucie atmosfery forum.
najzabawniejszy jest "głos ludu". Nie nie uważam się za demokratę.

[To nie jest tematem tej dyskusji. Dziwne, żeby skazany nie próbował się bronić... Proszę nie roztrząsać tu kwestii kto za co dostał bana - dop. BAZYL]
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ