Wikipedia

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wikipedia

Post autor: Mr.Ofca »

Wikipedia jest dobrym zrodlem informacji. I przyznam ze zwykle pierwszym po ktore siegam. Z innych wiki, przegladam czasem nonsensopedie, ale tam trzeba miec poczucie humoru i zepsuty mozg :P.

PS. Wikipedie tworza wolni ludzie. Narzekaniem nie ulepszycie polskiej wersji. A praca tak....
dópa
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Wikipedia

Post autor: Eriol Velcrow »

Warto, również zwrócić uwagę na sporą liczbę (zwłaszcza po angielsku)"fan-encyklopedii" traktujących tylko i wyłącznie o danej, wybranej dziedzinie. Daje to bardzo dokładne źródło informacji, gdyż takie rzeczy tworzą prawdziwi fanowie, a nikt nie ma żadnego interesu w specjalnym zmienianiu wpisów, a prężnie działające społeczności często debatują bardzo długo nad każdą nowinką. Nikt też nie próbuje specjalnie wprowadzać nieprawidłowych informacji ( w końcu zmiana informacji w haśle poświęconym jakiejś postaci z gry\książki nie będzie nagłośniona przez wspaniałe i opiniotwórcze portale internetowe tak jak "podły atak hackerski na serwer Wikipedii i wprowadzenie na stronie o muzułmaniźmie tekstów dyskryminujących ludzi tego wyznania" )
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wikipedia

Post autor: Brzoza »

Ja tam lubię zajrzec na encyclopedia dramatica. :mrgreen: http://www.encyclopediadramatica.com/Main_Page
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Artos
Kok
Kok
Posty: 928
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 19:37
Numer GG: 1692393
Lokalizacja: Świnoujście - Koszalin -Szczecin
Kontakt:

Re: Wikipedia

Post autor: Artos »

Lubie wiki, gdyżpomaga wyszukiwać hasła do dalszego sprawdzenia w celu tworzenia sprawozdań :) Jeśli potrzebuje napisać krótkie sprawko na labolatorium to tylko ściągam hasła z wiki - zazwyczaj wystarcza i to pomimo stosunkowo małego zasobu z tematyki technicznej. W końcu wiki to tylko pomoc i niewskazane byłoby zawarcie tam wiedzy czysto specjalistycznej np wszystkich warunków wytrzymałościowych dla każdego rodzaju materiałów i złącz - od tego są normy i literatura fachowa :D
Obrazek
Obrazek
War, war never changes...
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Wikipedia

Post autor: mone0 »

Fajny artykuł :D

Teraz do rzeczy. Wikipedia nie jest wolna od błędów mimo to sprawdzam nie tylko tam. Angielska wersja ma o wiele więcej haseł i są bardziej rozbudowane. Jeszcze nie dawno temu pisałem artykuły do niej, a szczególnie interesowała mnie fantastyka. Nie zacząłbym tego robić gdyby nie fakt, że właśnie na wiki nie było pewnych haseł, które potrzebowałem. Stwierdziłem, że warto tam co nieco wrzucić. Może znów zacznę tam pisać hahaha.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Wikipedia

Post autor: scorez »

Wikipedia jest bezpieczna. Jeśli nie podajecie źródła dlaczego zmieniacie dany tekst to administratorzy go usuną w ciągu niecałych 2 dni. Jeśli podaliście źródło to tylko je sprawdzą.

Jakoś tak. Wiem, że jest bezpieczna, ponieważ byłem
szczęśliwym rozmówcą jednego z moderatorów Wikipedii,
który mnie przekonał co do bezpieczeństwa, zbijał moje
argumenty jak nie przymierzając duże, wolne kaczki. ^^
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Wikipedia

Post autor: jokemaster »

scorez pisze:Wikipedia jest bezpieczna. Jeśli nie podajecie źródła dlaczego zmieniacie dany tekst to administratorzy go usuną w ciągu niecałych 2 dni. Jeśli podaliście źródło to tylko je sprawdzą.
Obrazek
Przykład bezpieczeństwa. Nie mówię że wiki jest zła ( sam często z niej korzystam ) ale jako 100 % pewnego źródła informacji z pewnością jej nie uważam. Wole poświecić 5 min więcej na wyszukanie czegoś i mieć pewność co do informacji.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Wikipedia

Post autor: Ravandil »

jokemaster pisze:Nie mówię że wiki jest zła ( sam często z niej korzystam ) ale jako 100 % pewnego źródła informacji z pewnością jej nie uważam. Wole poświecić 5 min więcej na wyszukanie czegoś i mieć pewność co do informacji.
Niezależnie czy to jest wikipedia, czy nie, zawsze lepiej poszukać w większej ilości źródeł. Szczególnie jak trzeba sprawdzić coś ważnego. Gdy uczyłem się do matury z historii sprawdzałem niektóre rzeczy nawet w czterech miejscach, bo pojawiały się rozbieżności. Jednemu źródłu nigdy nie należy ufać w 100% ;) Za to do szukania ciekawostek (np. info o zespołach :P ) wiki jest wystarczająca ;]
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
ODPOWIEDZ