Neostrada vs Netia

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

Najlepszy internet:

Neostrada
4
27%
Netia
2
13%
Tele 2
0
Brak głosów
Dialog
1
7%
Radiowy
2
13%
Modem wewnętrzny O_o
0
Brak głosów
Inny, napisałem w poście
1
7%
Internet przez kablówkę
5
33%
 
Liczba głosów: 15
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Neostrada vs Netia

Post autor: Force »

Nadal jestem dzieckiem Neostrady chociaż mam już niespełna dwadzieścia lat.
Internet z TP SA jest jedynym rozwiązaniem które można zastosować na takiej wsi gdzie mieszkam (czytaj: Na Bałutach, 200 metrów od centrum Łodzi) Jest to wynikiem zażartej wojny wpływów którą prowadza ze sobą operatorzy firm Multimedia i TOYA, i która to wojnę wygrała tepsa. Uprzedzając pytania: nie, internet radiowy także nie wchodzi w grę***

Umowa kończy mi się w październiku a obecnie płacę ~93 zł za, uwaga, uwaga, 320 kb/s :shock: *

Neo mi się przykrzy ale innej opcji w zeszłym roku nie było. Teraz na szczęście jest Netia na łączach tepsy.**
A więc kieruje do zacnego grona userów trpg pytania:

Co jest lepsze Neostarda czy Netia?
Czy w Netii da się normalnie grać w gry internetowe czy tez są za duże pingi?
Jaki internet jest najlepszy?
Czy istnieje jakieś rozwiązanie którego nie wymieniłem?
Jak założyć internet radiowy i jakie są tego korzyści?
Czy mylę się mówiąc że Tele 2 i Dialog są koszmarnie drogie?

*20 zł wymuszonego podwyższonego abonamentu + usługa Neo za 73 zł (tak drogo bo na rok, na rok bo niestabilna sytuacja materialna)
**Dialog chyba jeszcze nie chodzi na terenie Łodzi.
***Bo nie mam o nim bladego pojęcia.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 sierpnia 2007, 19:46 przez Force, łącznie zmieniany 1 raz.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neostrada vs. Netia

Post autor: fds »

Zapomniałeś w ankiecie wspomnieć o internecie przez kablówkę. W tej chwili sieci kablowe oferują najstabilniejsze i najlepszej jakości połączenie (IMO). A jak zdążysz przed wrześniem to spróbuj załapać się na promocję tele2 ;) Choć nie sądzę, żeby twoi starzy chcieli zmienić operatora telefonicznego.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Neostrada vs. Netia

Post autor: Sihamaah »

Osobiście używam usług firmy, która funkcjonuje tylko na terenie mojego miasta. Radiówka. Płacę 60zł/miech za 512kb/s, limit:25GB. Chyba nieźle, nie? Tym bardziej, że działa świetnie, poza kilkoma wyjątkami średnio 3razy na tydzień, kiedy nagle przestaje działać na jakieś 15min. Ale to zdarza się wyjątkowo. Ogólnie to póki co jest świetny :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Neostrada vs. Netia

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Sihamaah pisze:Tym bardziej, że działa świetnie, poza kilkoma wyjątkami średnio 3razy na tydzień, kiedy nagle przestaje działać na jakieś 15min.
Przy neostradzie mam podobny problem, z tym że średnio raz na dzień.
Kiedyś też korzystałam z miejscowej radiówki. Dzialało dobrze przez... pół roku. Później był horror - otwarcie forum wielkości Tawerny graniczyłoby z cudem, chyba że między drugą a trzecią w nocy. Ale to też potrzebna była spora doza szczęścia.
Teraz mam neostradę i jestem średnio zadowolona, m.in. przez wyżej wymienione zacięcia, które ostatnio zdarzają się coraz częściej. Ponoć najlepszym rozwiązaniem jest Netia - żaden z użytkowników Netii nie skarżył się na swojego dostawcę, czego nie można powiedzieć o Neostradzie.
Ouzaru

Re: Neostrada vs. Netia

Post autor: Ouzaru »

A ja także polecam przez kablówkę :) Mój ojciec miał Chello i była to świetna sprawa, a ja w Cambridge korzystałam z netu od SkyOne. Teraz mam BT (coś jak nasze Neo) i jest to straszne... no... nie będę się wyrażać przy nienarodzonych dzieciach ^^. Radiówka nie jest zła, moja matka takową posiada i jest bardzo zadowolona. Jeśli masz możliwość - kablówka i nic innego :) Neozdrada to niestabilny śmieć! ^^'
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Neostrada vs. Netia

Post autor: Force »

fds pisze:Zapomniałeś w ankiecie wspomnieć o internecie przez kablówkę.
Dodałem. Skasowało ankietę więc zachęcam do ponownego oddawania głosów.
fds pisze:A jak zdążysz przed wrześniem to spróbuj załapać się na promocję tele2
Sprawdziłem tą promocję, jest okrutnie droga kiedy się podpisze na rok, a na 3 lata nie mam zamiaru zakładać sobie smyczy na szyję.
Sihamaah pisze:Tym bardziej, że działa świetnie, poza kilkoma wyjątkami średnio 3razy na tydzień, kiedy nagle przestaje działać na jakieś 15min. Ale to zdarza się wyjątkowo.
Ile się nasłuchałem o tym jak internet radiowy siada przy złej pogodzie :D Nie wiem czy to prawda, nie potrafię zweryfikować (chociaż coś mi sie tam obiło o uszy że jonosfera zakłóca bądź też wspomaga przekaz sygnału radiowego, dunno).
Ouzaru pisze:Jeśli masz możliwość - kablówka i nic innego
No niestety nie mam. Multimedia i Toya sprawiły że o internecie z kablówki mogę pomarzyć (chociaż mam kablówkę z Multimedii).
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Neostrada vs. Netia

Post autor: scorez »

Ja mam radiówkę, i mimo że internet mam wolniejszy to zawsze mam koło 30 komputerów na które mogę się włamać bez konsekwencji...

...oraz pograć w et z kuuupą kolegów.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neostrada vs. Netia

Post autor: fds »

Ekchem, jonosfera nie ma nic wspólnego z radiówką .....
Zła pogoda rzeczywiście potrafi całkowicie zepsuć połączenie internetowe. Miałem kiedyś rok czasu to wiem. Podczas deszczu można było dostać cholery a podczas burz w ogóle zapomnieć o internecie. Oczywiście wiele zależy od konkretnego usytuowania. Może się tak zdarzyć, że gdy sąsiad obok będzie się cieszył cudownym połączeniem, Ty będziesz kląć na słaby sygnał. Dużą zaletą sieci radiowych jest symetryczny dostęp do internetu. Mi by sie akurat przydał, jednak zostanę przy kablówce ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Neostrada vs Netia

Post autor: BAZYL »

Mam kilku znajomych, którzy korzystają z łącza radiowego i... często marudzą, ale mają powód bo widzę jak często znikają z Sieci. Generalnie pogoda, budynki i inne takie rzeczy bardzo przeszkadzają. Nie narzeka jeden kumpel, który ma antenę nadawczą na wprost okna, na sąsiednim bloku. Wiem, że ja raczej się nie zdecyduję.

Miałem neta we Wrocławiu szybkie łącze, ale padał średnio raz w tygodniu i zwykle pojawiał się komunikat, ze za godzinę naprawią, a net wracał po kilku godzinach. Wystarczyło poczytać komentarze na osiedlowym kanale, żeby sobie wyrobić zdanie i wiedzę, ze to nie jest ewenement a niekompetencja dostawcy.

Mieszkałem w innym miejscu we Wrocku i była siec osiedlowa dostarczana przez studenta, kumpla zresztą. Pady się zdarzały, ale koleś znał się na rzeczy i szybko to naprawiał. A jak trzeba było to po znajomości przychodził i sprawdzał na miejscu co i jak.

W trzecim miejscu we Wrocku miałem Neostradę i działała praktycznie cały czas, ale miała limity transferowe, które mnie dobijały. Teraz jak je znieśli mam Neostradę jako możliwą alternatywę.

W domu za to mam kablówkę (Multimedia). Nie pamiętam kiedy ostatnio nie było netu. Inna sprawa, ze mam niską prędkość (taki pakiet), za to bez limitów. Generalnie nie narzekam, ale mogliby zwiększyć przepustowość ;)

Co do Tele2 to nasłuchałem się wiele od znajomych. To tak naprawdę tylko w reklamach dobrze wygląda. Zalecam czytanie tego co drobnym maczkiem na umowie. Poza tym i tak działają (działali?) na łączach TP, wiec nie mogą mieć lepszej od TP oferty...

Generalnie radzę popytać się znajomych w mieście o to co mogą powiedzieć o tych, którzy dostarczają im neta. To najlepsze wyjście.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: Neostrada vs Netia

Post autor: Epyon »

IMO równie dobre wyjście co kablówka (jak nie lepsze), to dobra sieć osiedlowa + publiczne IP. Na chwilę obecną mam łącze o prędkości 1024kbps w dzień (13-23) i 2048kbps w nocy (23-13), co w 100% starcza do wszystkiego. Cena? 48zł/m-c.
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Neostrada vs Netia

Post autor: Ravandil »

Ja powiem tak - w obecnej chwili używam Neostrady i jakoś specjalnie nie mam powodów do narzekań. Co prawda czasami się sama z siebie rozłącza, ale w przeciągu minuty wszystko jest ok. Ale dzieje się to nie za często, więc jest ok. W gry, w które grałem też nie było problemów, a jeśli chodzi o limity to nigdy się w tym nie orientowałem, bo jakoś mnie to nie obchodziło. Co prawda nie miałem innej alternatywy (zmiana operatora raczej odpada, a kablowym tez mogę zapomnieć - chyba, żebym w bloku mieszkał), ale za to nasłuchałem się sporo narzekań na radiówkę. A to nie działa, a to słaby transfer, a to śnieg spadł i coś się chrzani :P
Generalnie - do tego, do czego mi potrzebny internet Neostrada wystarczy, i, o dziwo, jeszcze mnie specjalnie nie wpieniła :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Neostrada vs Netia

Post autor: Azrael »

Ja mam Neostrade 512, a płacę 28zł/miech... JAK WY ROBICIE, ŻE TAK DUŻO BULICIE?
Ogólnie prędkość jest dla mnie niemalże wystarczająca (niedługo zmieniam na 1mg, i wtedy będzie spoko) gdy gram w ET zaczynam odczuwać lagi przy około 28 - 32 graczach.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Neostrada vs Netia

Post autor: Force »

Azrael666 pisze:a płacę 28zł/miech.
Czyli podpisałeś na dwa lata... No cóż gratuluje wiązania się z TPSA na dłużej niż rok :P Ja bym nie wyrobił.
Acha skoro podpisałeś na dwa to będziesz mógł na 1Mb/s zmienić po wygaśnięciu umowy promocyjnej :P chyba
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Neostrada vs Netia

Post autor: Sihamaah »

Ogólnie to uważam, że Neo jest do d**y, bo macie mały limit transferu. Mój jest 25GB, a Neonowcy mają... 10GB, tak? :D :D :D Hahahaha... No i to, że podobno prędkość zwalnia bardzo często. I net blokuje telefon (ale to nie wiem czy prawda) :P Moja sieć rlz!
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Ouzaru

Re: Neostrada vs Netia

Post autor: Ouzaru »

Sihamaah pisze:I net blokuje telefon (ale to nie wiem czy prawda)

Nie blokuje, to nie modem ;) Kiedyś miałam Neozdradę, ale cieszę się, że te czasy już za mą. Nadal to to się samo rozłącza po 24h?
Jak ktoś ma mały transfer, to i duży limit mu nie potrzebny, bo i tak duże pliki będzie tygodniami zasysał ;)
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Neostrada vs Netia

Post autor: LOD »

Nadal się rozłącza po 24h i nadal się gryzie z Windowsem, przez co często to owocuje przy odpalaniu kompem nie znalezieniem odpowiednich plików, czy coś takiego, a i czasami lubi mnie informować, że lampka miga i mam poczekać, aż będzie się świecić równo, a się świeci równo... tiaaaa... Neostrada czasami potrafi "ułatwić" życie...
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Neostrada vs Netia

Post autor: Force »

@Ouz, LOD, Sihamaah- Nie o to chodzi że Neostrada jest technicznym niewypałem ale oto że po prostu za droga jest.

U mnie Neo nie rozłącza się po 24 h (przynajmniej nie zauważyłem) nie blokuje linii ( jest rozdzielacz sygnału i mikrofiltry) ani nie mamy limitu transferu.

Jedyne nieprawidłowości jakie zauważyłem:
-serwer POP 3 sie zawiesza średnio 1 na 2 miechy
-Czasami żąda żebym ją ponownie zainstalował co jest oczywistą głupotą bo i tak wszystko działa jak przedtem.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ