Human right watch - wątek alarmowy

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Canaris »

I poprosze cytat, gdzie HRW porównało Guantanamo do obozów zagłady.
czytałem to jakieś dwa lata temu więc linka nie bedzie :P poza tym napisałem że organizacje takie jak HRW ( nie pamiętam czy to było konkretnie HRW ) :P

te raporty które przytaczasz ... hmmm dobra coś tam robili , tylko dlaczego w momencie kiedy wieszali hussaina sie wielki dym zaczął i płacz i rozdzieranie szat w TV a tak to ograniczyli sie od jakichś raportów których nikt nie czyta ???

ja to tak widze może sie myle
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: krucaFuks »

Canaris pisze:czytałem to jakieś dwa lata temu więc linka nie bedzie :P poza tym napisałem że organizacje takie jak HRW ( nie pamiętam czy to było konkretnie HRW ) :P
te raporty które przytaczasz ... hmmm dobra coś tam robili , tylko dlaczego w momencie kiedy wieszali hussaina sie wielki dym zaczął i płacz i rozdzieranie szat w TV a tak to ograniczyli sie od jakichś raportów których nikt nie czyta ???
ja to tak widze może sie myle
Wedle twojej logiki to "tacy jak Canaris gazowali Żydów w Oświęcimiu". Rozumiem, że dla wielu HRW, AI jest tym samym co Greenpeace i Kampania przeciwko Homofobii, ale prezentując jakiś zarzut, kieruj go do konkretnej osoby/instytucji/organizacji. Jeżeli pytam cie o szczegóły, to zaraz zaczyna się: "gdzieś tam coś słyszałem, ale nie pamiętam". Moja rada na przyszłość - nie wyrabiaj sobie poglądów na podstawie plotek.

Druga sprawa, to akurat HRW zajmuje się głównie (jeśli nie wyłacznie) pisaniem raportów, takie jest jej zadanie. I robi to dobrze. Kogo widziałeś rozdzierającego szaty nad Hussainem w TV? Kogoś z HRW? Proszę...
To że media robią często szopki z byle czego, to nie powód, żeby winą o to obarczać organizację przygotowującą rzetelne raporty. Krytykuj dziennikarzy, którzy robią medialny spektakl z nośnych marketingowo tematów, a pomijają naprawde ważne sprawy, które ciężej sprzedać.
Obrazek Obrazek
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Canaris »

Jeżeli pytam cie o szczegóły, to zaraz zaczyna się: "gdzieś tam coś słyszałem, ale nie pamiętam". Moja rada na przyszłość - nie wyrabiaj sobie poglądów na podstawie plotek.
to nie jest plotka bo pamietam że czytałem taką wypowiedź jakiegoś działacza takiej jak HRW organizacji . A że było to dwa lata temu to wyleciało mi ze łba totalnie kto zacz i gdzie to pisało ;p a pamietam tą fraze bo bardzo często w komentarzach do jakiś takich artykułów ( o Guantanamo , o więzieniach CIA w Europie itp ) pojawia sie jakiś taki geniusz który mówi coś podobnego :P
Wedle twojej logiki to "tacy jak Canaris gazowali Żydów w Oświęcimiu".
bo Canaris też ponosił część odpowiedzialności za to co sie działo z żydami tylko że on przejrzał na oczy i starał sie ratować jak mógł niektórych :|
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: fds »

Podając za gazetawyborcza.pl

Nie mogąc rozładować prawie 80 ton broni i amunicji dla władz pozbawionego dostępu do morza Zimbabwe, chińskie władze postanowiły w czwartek zawrócić statek "An Yue Jiang". Statek z ładunkiem dla rządu Zimbabwe, który sfałszował właśnie kolejne wybory, wpłynął w zeszłym tygodniu do portu w Durbanie w RPA. Portowi robotnicy odmówili jednak jego rozładunku. Pod naciskiem Zachodu wpuszczenia statku odmówiły też Mozambik, Angola i Namibia.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: krucaFuks »

Canaris pisze:to nie jest plotka bo pamietam że czytałem taką wypowiedź jakiegoś działacza takiej jak HRW organizacji .
"takiej jak"? czyli jakiej?
Nie rozumiem, czemu osoby jak ty wolą upierać się przy bzdurach na podstawie pogłosek, zamiast faktycznie sprawdzić fakty... Proszę, mam nadzieję, że znasz angielski, jeżeli nie, to mogę ci przetłumaczyć:

źródło: Wikipedia [en]
Human Rights Watch and Amnesty International are the only two international human rights organizations operating worldwide in most situations of severe oppression or abuse. Though close allies, the two groups play complementary roles, reflecting a division of labour. The major differences lie in the groups’ structure and methods for promoting change.
Amnesty International is a mass-membership organization. Mobilization of those members is the organization's central advocacy tool. Human Rights Watch's main products are its crisis-directed research and lengthy reports, whereas Amnesty lobbies and writes detailed reports, but also focuses on mass letter-writing campaigns, adopting individuals as "prisoners of conscience" and lobbying for their release. Human Rights Watch will openly lobby for specific actions for other governments to take against human rights offenders, including naming specific individuals for arrest, or for sanctions to be levied against certain countries, recently calling for punitive sanctions against the top leaders in Sudan who have overseen a killing campaign in Darfur.
Its documentations of human rights abuses often include extensive analyses of the political and historical backgrounds of the conflicts concerned, some of which have been published in academic journals. AI's reports, on the other hand, tend to contain less analysis, and instead focus on specific abuses of rights.


Jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o tego typu organizacjach:
Reporterzy bez Granic
http://en.wikipedia.org/wiki/Reporters_Without_Borders
http://www.rsf.org/rubrique.php3?id_rubrique=280
Amnesty International
http://en.wikipedia.org/wiki/Amnesty_International
http://www.amnesty.org/
Human Rights Watch
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_Rights_Watch
http://hrw.org/about/

i jeżeli chcesz coś na przyszłość krytykować, to poproszę konkretnie, jaką organizację i za co...
Obrazek Obrazek
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Santus Faustus I »

Nie wierzę w istnienie czegoś takiego jak "prawa człowieka". To zwykła abstrakcja wymyślona przez umysł człowieka. Weźmy np. prawo do życia. Ja myślę inaczej. Żyjesz, drogi czytelniku tego posta, nie dlatego, że urodziłeś się z jakimś prawem do życia, ale dlatego, że wszystkim na około nie wolno cię zamordować (bez powodu). Co ciekawe często ideę "praw człowieka" popierają zadeklaroweani ateiści i materialiści. Nie wierzą w Boga "bo go nie widzieli", ale za to widzieli takie rzeczy jak godność ludzka, prawa człowieka itd. Nie tylko widzieli, ale też zważyli je i zmierzyli linijką. Ot dziwactwo.
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 10:07 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Santus Faustus I »

Trankvilus pisze:
wszystkim na około nie wolno cię zamordować
Ale dlaczego nie wolno im mnie zabić?
Przeczytaj niżej. Tam będzie odpowiedź.
Nie wierzą w Boga "bo go nie widzieli", ale za to widzieli takie rzeczy jak godność ludzka, prawa człowieka itd. Nie tylko widzieli, ale też zważyli je i zmierzyli linijką. Ot dziwactwo.
A gdy ateista zmienia argument cały ta piękna fraza zaczyna tracić sens :lol:
Bóg (bądź inny Absolut) istnieje niezależnie od tego, czy ktokolwiek w niego wierzy. Jak chcesz możesz ignorować Jego prawo i nie okazywać przy tym najmniejszego śladu żalu za to co robisz. Nie robis tym krzywdy Bogu tylko sobie. Na złość cioci odmrażasz sobie uszy.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Sihamaah »

Bóg (bądź inny Absolut) istnieje niezależnie od tego, czy ktokolwiek w niego wierzy. Jak chcesz możesz ignorować Jego prawo i nie okazywać przy tym najmniejszego śladu żalu za to co robisz. Nie robis tym krzywdy Bogu tylko sobie. Na złość cioci odmrażasz sobie uszy.
Okej, Twoja wiara, możesz tak wierzyć ;)
Nie wierzę w istnienie czegoś takiego jak "prawa człowieka". To zwykła abstrakcja wymyślona przez umysł człowieka.
Zgadza się. To jest prawo, do którego stosują się ludzie, dla dobra ogólnospołecznego. Bo gdy w społeczeństwie dobrze się dzieje, to i ludziom dobrze się w nim żyje. A w życiu o to chodzi, żeby żyć dobrze.
Nie wierzą w Boga "bo go nie widzieli", ale za to widzieli takie rzeczy jak godność ludzka, prawa człowieka itd.
Nie widzieli, po prostu doń się stosują. Patrz argument wyżej. A tego o mierzeniu linijką itp. komentować nie będę.
Ot dziwactwo.
Bez odchyły nie ma postępu :P :D
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Santus Faustus I »

Ło matko jedyno! Nie ma "moja prawda i twoja prawda"! Jest święta prawda i gówno prawda! 2+2=4 a nie 5! W drodze kompromisu można ustalić, że 4,5. Tylko, że to dalej będzie błąd. Przez tyle lat nie było czegoś takiego jak "prawa człowieka" i wystarczył Dekalog. Najgorsze rzeczy zdarzyły się PO odkryciu idei "praw człowieka". A wiesz dlaczego? Bo zmienił się ludziom sposób myślenia. Zważ jeszcze na to kto nadał nam tzw. "prawa człowieka". Jakim prawem ci ludzie decydowali co mamy prawo a co nie i jakie obowiązki nam przydzielić a jakie nie? Czym się legitymizowali? Pochodzenie władzy od Boga odrzucili na rzecz idei, że władza pochodzi od ludu. Tylko cały problem w tym, że żaden lud nie wybierał ich na swoich przedstawicieli. To miało taką samą wartość jakby mi coś nagle odbiło, wziąłbym kartkę i długopis i zaczął spisywać własne prawa i obowiązki człowieka. Tylko nie wiem czemu ludzie raczej nie potraktowaliby mojej karty poważnie.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Azrael »

To miało taką samą wartość jakby mi coś nagle odbiło, wziąłbym kartkę i długopis i zaczął spisywać własne prawa i obowiązki człowieka. Tylko nie wiem czemu ludzie raczej nie potraktowaliby mojej karty poważnie.
Bo za cienki w butach jesteś!... ale jakbyś wpadł na coś dobrego, wystartowałbyś w wyborach, wprowadziłbyś i... a no, kurde... zapomniałem! Ludzie są za głupi, aby zrozumieć twoje wspaniałe rozumowanie :roll:
Przez tyle lat nie było czegoś takiego jak "prawa człowieka" i wystarczył Dekalog.
Na jakiej zasadzie uważasz, że "wystarczył"? Bo ludziom się kiedyś żyło lepiej? Szczególnie w Chinach, gdzie nie wiedzieli co to JAHWE nie?
Jakim prawem ci ludzie decydowali co mamy prawo a co nie i jakie obowiązki nam przydzielić a jakie nie?
Wiesz... oni mają władze, a że większość osób nie chciała by być zabita więc uznają te prawa. Zauważ, że nie są to "obowiązki", a prawa. Właśnie, Ci co napisali tą "durnote" pisali nie czego nie możesz, a co możesz!
Możesz żyć! Możesz wchodzić na forum i wygłaszać swoje durne poglądy (za to lubie ich najbardziej), możesz, możesz, możesz! A, że ty usilnie chciałbyś kogoś zabić... wiesz teoretycznie muzułmanina w Iraku wciąż możesz, a i bóg nie będzie sie na ciebie gniewał. Idź zrób sobie krucjate.

No i tak serio... jakim prawem bóg zabronił mi cudzołożyć :roll:
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Sihamaah »

Santus Faustus - nawet jak prawda jest jedna, to nie można uważać, że masz na nią monopol. Możesz się mylić. Inna sprawa - czy wg Ciebie niewierzącym w związku z Twoim rozumowaniem nie powinny przysługiwać prawa, nawet te z Dekalogu?
Najgorsze rzeczy zdarzyły się PO odkryciu idei "praw człowieka".
W przeciwieństwie do religijnych ofiar Azteków, palenia na stosie et cetera.

Wg przykładowego ateisty ludzie to zwierzęta, najważniejsze wg szowinizmu gatunkowego, ale zwierzęta :P. Te prawa mają nas chronić. Prawo jest egzekwowane przez społeczeństwo, nie jakieś tam byty odgórne jak bogowie. Moje prawa to moja wolność.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Santus Faustus I »

Azrael - mi chodziło o tych pierwszych twórców idei "praw człowieka" z XVIII w. To nie byli politycy tylko filozofowie bez żadnej władzy. Ot usiadł jakiś maniak pokroju Locke'a, Russeau, Kartezjusza, Kanta i reszty tej zgrai, i zaczął wymyślać głupoty. Chiny to całkiem inna kultura. Dzisiaj np. oskarża się i ch w Europie o to, że tamtejsze procesy są niesprawiedliwe. A co znaczy sprawiedliwy proces w ujęciu europejskim? Zgodny z zasadami prawa rzymskiego. Tylko skąd ci biedni Chińczycy mieli znać prawo rzymskie? Oni mają swoje zasady wyjęte z konfucjanizmu i taoizmu. Ci ludzie na serio myślą innymi torami niż my (a raczej wy). Sprawdźmy może jeszcze czy gdzieś na początku tej deklaracji jest napisane co to jest człowiek. Jeśli nie ma to jest to bardzo niebezpieczne narzędzie. Wystarczy tylko niezakwalifikować kogoś jako człowieka. Sihamaah - jeśli prawda jest jedna i tylko ja bym ją głosił to wtedy owszem - miałbym monopol na prawdę. Na razie nie mam, bo niie jestem osamotniony w tym co głoszę. W Dekalogu nie ma żadnych praw w znaczeniu takim jakie są w deklaracji praw człowieka i obywatela. Powtarzam jeszcze raz - Dekalog prezentuje inny tok myślenia. Są zakazy i obowiązki (choć jest ich tylko dziesięć). Wszystkich obowiązuje całe 10, ale ostatecznie niewierzący mogą się kierować tylko siedmioma. Oczywiście znacznie lepsza jest rewolucja francuska z Wandeą, Holocaust w Niemczech i Polsce, polpotyzm w Kambodży (zginęła wtedy 1/3 ludności tego kraju), stalinizm w Rosji, kimirsenizm w KRLD, maoizm w Chinach i cała reszta. Aztekowie to byli tylko prymitywne dzikusy jak to południowoamerykańskimi (i północnoamerykańskimi też) plemionami indiańskimi zwykle bywało.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Azrael »

Aztekowie to byli tylko prymitywne dzikusy jak to południowoamerykańskimi (i północnoamerykańskimi też) plemionami indiańskimi zwykle bywało.
No nie wiem, według mnie byli bardziej ucywilizowani niż średniowieczni europejczycy.
Azrael - mi chodziło o tych pierwszych twórców idei "praw człowieka" z XVIII w. To nie byli politycy tylko filozofowie bez żadnej władzy.
A... tylko widzisz oni niczego nie narzucili, oni jako filozofowie wpadli na pomysł, a tego nie można mieć im za złe. No, a że ludziom się ten pomysł spodobał to co innego.
Sprawdźmy może jeszcze czy gdzieś na początku tej deklaracji jest napisane co to jest człowiek.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Człowiek wiki wie.
Wszystkich obowiązuje całe 10, ale ostatecznie niewierzący mogą się kierować tylko siedmioma.
Aha... to nie uwarzasz, że zamiast powiedzieć do kogoś(zresztą jakim prawem?) "No dobra, jesteś niewierzącym chinolem to przestrzegaj tylko tych siedmiu obowiązków z dekalogu" niż spisać prawa które są korzystne dla każdego człowieka, a chodzi w nich o to samo.
(poza mordercami i psychopatami)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Szelmon »

Santus Faustus I pisze:Aztekowie to byli tylko prymitywne dzikusy jak to południowoamerykańskimi (i północnoamerykańskimi też) plemionami indiańskimi zwykle bywało.
Te prymitywne dzikusy najprawdopodobniej znaly budowe ludzkiego DNA, przynajmniej tak wynika z ich prymitywnych sciennych bohomazow. W dziedzinie astronomii ich wiedza tez byla ogromna. Te prymitywne dzikusy budowaly miasta i swiatynie przy ktorych sredniowieczne miasta eurpoejskie wygladaly jak drewniane chlewiki. A to ze nie znali prochu, nie byli omamieni zadna kazacom im zabijac wszystko co sie rusza religia, i ze mieli zloto ktore bylo bogiem dla zakutych w zbroje dzikusow z Europy... Coz mieli pecha. To przez dzikusow wlasnie zostali wybici heh.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Tevery Best »

Szelmon pisze:Te prymitywne dzikusy najprawdopodobniej znaly budowe ludzkiego DNA, przynajmniej tak wynika z ich prymitywnych sciennych bohomazow.
Źródło proszę, bo mi się jakoś wierzyć nie chce...
Szelmon pisze:W dziedzinie astronomii ich wiedza tez byla ogromna.
*khy, khy* Egipt *khy, khy*
Szelmon pisze:Te prymitywne dzikusy budowaly miasta i swiatynie przy ktorych sredniowieczne miasta eurpoejskie wygladaly jak drewniane chlewiki.
Może jeżeli chodzi o rozmiar, ale na pewno nie rozmach. Kiedy widzę świątynię Azteków, widzę kupę gruzu w środku dżungli. Fajne, ładne, ale jakieś takie minimalistyczne, już większe wrażenie robią piramidy egipskie. Do takich gotyckich katedr to to nie ma co startować.
Szelmon pisze:A to ze nie znali prochu, nie byli omamieni zadna kazacom im zabijac wszystko co sie rusza religia, i ze mieli zloto ktore bylo bogiem dla zakutych w zbroje dzikusow z Europy... Coz mieli pecha. To przez dzikusow wlasnie zostali wybici heh.
Nie znali prochu, koni, wytopu stali, żelaza, brązu i tryliona innych rzeczy, które dla Europejczyków były codziennością. Znali jakąś ilość innych rzeczy, których z kolei nie odkryli konkwistadorzy. Co do morderczej religii - pominę, ale coś mi świta, że to jednak Indianie wyrywali serca na ołtarzach ofiarnych, przeplatali sobie przez ciało patyki tylko po to, żeby popłynęła krew, toczyli wojny po to, żeby zdobyć jeńców na ofiary, et cetera, et cetera. Pacyfiści, taka ich mać.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Phoven »

Może jeżeli chodzi o rozmiar, ale na pewno nie rozmach. Kiedy widzę świątynię Azteków, widzę kupę gruzu w środku dżungli. Fajne, ładne, ale jakieś takie minimalistyczne, już większe wrażenie robią piramidy egipskie. Do takich gotyckich katedr to to nie ma co startować.
A piramidy egipskie to zapewne kupa gruzu na pustyni. Zaś Akropol to kilka kolumienek na krzyż.
Sorry, Tevery - ale piramidy azteckie (pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, i piąty obrazek) na mnie robią wrażenie. Robią cholernie duże wrażenie, większe od większości katedr - sorry, ale po względem budownictwa Aztekowie mimo nieznajomości np. koła byli na naszym poziomie.
*khy, khy* Egipt *khy, khy*
*khy, khy* Starożytny Egipt to nie jest kultura europejska. *khy, khy*
*khy, khy* Europejczycy dzięki Kościołowi zatracili wiedzę zgromadzoną przez starożytnych i doszli do niej w pełni dopiero po ponad tysiącu lat - już po odkryciu Ameryki. *khy, khy*
Najgorsze rzeczy zdarzyły się PO odkryciu idei "praw człowieka".
No oczywiscie, że to prawda.
Wszyscy przecież wiedzą, że wojna trzydziestoletnia zatraciła tylko dwóch żołnierzy którzy upili sie na służbie.
Wszyscy przecież wiedzą, że wyprawa Corteza i Pizzarra przebiegała spokojnie i bezkrwawo.
Wszyscy przecież wiedzą, że podboje mongolskie polegały tylko nas straszeniu i płaceniu okupu.
Wszyscy przecież wiedzą, że Bazyli Bułgarobójca, po zawartym pokoju wypuścił każdego ze swych jenców darując mu prezencik na drogę.
Dzisiaj np. oskarża się i ch w Europie o to, że tamtejsze procesy są niesprawiedliwe. A co znaczy sprawiedliwy proces w ujęciu europejskim?
Oznacza m.in., że skazany nie zostanie rozstrzelany za inne poglądy niż ma rząd.
Jeśli nie ma to jest to bardzo niebezpieczne narzędzie. Wystarczy tylko niezakwalifikować kogoś jako człowieka
Widać, że na biologii w szkole też się spało, co?

Już sam nie wiem, czy Ty jesteś rzeczywiście taki głupi czy tylko bawi Cię prowokacja.
ODPOWIEDZ