Przeglądarki internetowe

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ

Która przeglądarka jest najlepsza?

Opera
13
42%
Firefox
15
48%
IE
2
6%
Chrome
1
3%
Safari
0
Brak głosów
inna
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: No Name »

Nie wiem jak u innych, ale ja po ostatniej aktualizacji Opery, tracę nerwy do tego programu. Ciągle się coś ścina! Chce poprawić błąd ze słownikiem - zwiech, otwieram nową kartę (a mam dość sporo stron w szybkim wybieraniu) - zwiech, odpalam filmik w wysokiej jakości - zwiech, flashowa reklama - zwiech.

Ciągle uważam że jest najbardziej funkcjonalna, ale jak tak dalej pójdzie z tymi aktualizacjami to będę musiał sobie kupić nowego kompa pod Operę. -_-
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

Hmm... ja miałem drobne problemy z poprzednia wersją, ale aktualna jest jak najbardziej stabilna. Ale to może być kwestia sprzętu i/lub systemu.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: bOdziO Wolf »

Ja mam jedynie kłopoty przy uruchomieniu. Podczas aktualizacji kanałów RSS trzeba trochę poczekać (5 - 10s) ponieważ interfejs przestaje odpowiadać.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

A próbowałeś czyścić stare RSS-y z kosza? Jeśli tego nie robiłeś, to możesz mieć tam ogromną ilość informacji, które zwyczajnie spowalniają przeglądarkę. Kiedyś usunięcie postu RSS-u wywalało go definitywnie, ale od paru wersji Opera umieszcza je w koszu razem z mailami, przez co gromadzi się ich trochę i trzeba je usuwać.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Sir_herrbatka »

Nie używaj czytnika RSS w przeglądarce.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Deep »

Mam pewien problem, może będziecie wiedzieli o co chodzi albo odeślecie mnie gdzieś, gdzie mi pomogą. Czasami nie mogę wejść na konkretne strony (chodzi mi dokładnie o last.fm), mimo że u znajomych wszystko ładnie chodzi a na stronie http://stats.last.fm nie pokazują żadnych problemów. Już kiedyś mi się tak zdarzyło i coś zrobiłem, że mi zadziałało ale dzisiaj znowu jest ten sam problem. Nie działa na wszystkich przeglądarkach jakie mam, pokazuje się wiadomość, że przekroczono limit czasu połączenia. Czyściłem już ciasteczka ale nic to nie dało. Wiecie może o co może chodzić?

edit: zadziałało po zresetowaniu routera. Ale to trochę dziwny przypadek jest imho, bo inne strony mi dobrze chodzą.
.
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Diabeł »

Wina twojego ISP. Resetowanie routera powinno pomagać, ale czasami jeden raz nie wystarczy :) .
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Sir_herrbatka »

Pora zacząć używać jakiegoś VPN albo TOR bo twój provider blokuje ci dostęp do tej odrażającej, wulgarnej strony ;-)
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Heos »

Opera - za Opera Link, zarządzenie zakładkami i możliwość używania wszystkich pozostałych funkcji bez konieczności doinstalowywania setek dodatków.
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Diabeł »

Heos pisze:Opera - za Opera Link, zarządzenie zakładkami i możliwość używania wszystkich pozostałych funkcji bez konieczności doinstalowywania setek dodatków.
Za to posiadanie wszystkich tych dodatków które są ci nie potrzebne, śmiecą przeglądarkę od momentu uruchomienia. Nie, dzięki. Jak bym chciał kombajn, to bym wyprowadził się na wieś i założył farmę ;) .
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: No Name »

Diabeł pisze:
Heos pisze:Opera - za Opera Link, zarządzenie zakładkami i możliwość używania wszystkich pozostałych funkcji bez konieczności doinstalowywania setek dodatków.
Za to posiadanie wszystkich tych dodatków które są ci nie potrzebne, śmiecą przeglądarkę od momentu uruchomienia. Nie, dzięki. Jak bym chciał kombajn, to bym wyprowadził się na wieś i założył farmę ;) .
Jeśli chodzi o sprzętożerność podczas powszedniego przeglądania internetu (kilka otwartych kart, jakieś grafiki, youtube), to Opera jest nieco wydajniejsza niż Firefox bez żadnych dodatków (sic!). Testowałem wiele razy, w tym przed chwilą. Różnica jest minimalna ale jednak. Gorzej sprawa wygląda właśnie z niektórymi aplikacjami, ale kombajnem na pewno nie jest
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: bOdziO Wolf »

Dodatkowe funkcje: czat, poczta, Unite, Link, Turbo etc. nie są włączanie dopóki ich nie skonfigurujesz więc o tego typu problemy nie musisz się martwić. Co ciekawe Opera jakimś cudem od całkiem dawna jest szybsza od Firefoksa - najnowsze dzieła odpaliłem sobie zarówno na Windowsie jak i na Linuksie. Odczucia podobne.
Przez jakiś czas Opera była dość niestabilna - wieszała się na flashach itp. ale już widać znaczącą poprawę.
kkopi
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 5 marca 2011, 13:22
Lokalizacja: Wszechświat

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: kkopi »

Kiedyś używałem firefoxa ale jak zmieniłem sie na opere to odrazu wszystko zaczelo chodzić (max w nocy mam 50Kb/s )
Tylko Chuck Norris potrafi spaść z dywanu na podłogę i złamać rękę w kolanie xd
ODPOWIEDZ