Przeglądarki internetowe

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

Która przeglądarka jest najlepsza?

Opera
13
42%
Firefox
15
48%
IE
2
6%
Chrome
1
3%
Safari
0
Brak głosów
inna
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Sir_herrbatka »

bo ja i tak używam cały czas pełnego ekranu, tyle że coś nie chce to dobrze współpracować z kilkoma pulpitami, dla tego teraz wygląda to tak. Do kompletu brakuje tylko ukrywanego panelu ale do tego nie mogę przywyknąć :(
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: corvus »

Ostatnio odkryłam całkiem ciekawie wyglądającą przeglądarkę - Iron. Z tego co piszą jest to po prostu odpluskwiony przez jakąś niemiecką firmę Chrome (z racji tego, że Chrome wszystkie dane nt aktywności użytkownika w sieci wysyła do Googla firma ta postanowiła ową przeglądarkę z tego oczyścić). Wrażenia? Nie polecam, przeglądarka jest wolna, często nie wczytuje stron internetowych tłumacząc to jakimś błędem.

Chyba pora zacząć szukać czegoś innego. ;)
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Oso »

"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Sir_herrbatka »

a ja z kolei nie widzę różnicy w działaniu opery 10.60 i 10.11. Zobaczymy czy poprawili stabilność
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Oso »

A nie wiem. Dziesiątka do tej pory ani razu mi się nie wywaliła. Na domowym laptopie w każdym razie. Bo w pracy, na Linuxie znalazłem sposób, jak zawiesić nią całe gnome :)

Za to różnica w działaniu jest diametralna. Kompletnie spieprzył się kalendarz google (edycja wydarzeń). Sama poczta też mi się lekko rozjechała, a i facebook nie zawsze kontaktuje. Przydałoby się trochę szlifów, oj przydałoby.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Sir_herrbatka »

Prawdę powiedziawszy to ja nie jestem przekonany do opery 10 - nie miło wspominam to, że w jednej z pierwszych wersji nie dało się normalnie wejść na wikipedię bo przeglądarka na chwilę się podwieszała.

Używam tej przeglądarki od lat ale nie ukrywam że ma swoje wady - np. klient bit torrent w wersjach 9 zajmował mnóstwo zasobów w trakcie pracy, w operze 10 już nawet nie chciało mi się tego testować. Dobry był z kolei klient poczty email... gdyby nie to, że jego możliwości zawsze były zbyt niskie (w 9, można było mieć tylko jedno konto pocztowe, filtrowania jak nie było tak chyba nie ma).

Mogliby się skupić an samej przeglądarce, bez tych wszystkich klientów irc, rss i pocztowych, unite wydaliby jako oddzielny program... eh, marzenia.
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Sir_herrbatka »

wow, opera 11 startuje naprawdę szybko. Jak na razie wygląda na to, że 11 znowu powróci u mnie do łask :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Deep »

Firefox 4 wygląda całkiem ładnie, sprawuje się równie dobrze jak poprzednie wersje. Ogółem zadowolony jestem.

Przy okazji chciałem jeszcze wrzucić fajną infografikę:
Obrazek
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

To ja może też zaspamuję obrazkiem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Alien »

W tym momencie jestem zmuszony korzystać z IE... Nienawidzę!
00088888000
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Diabeł »

Ja używam w pracy IE do aplikacji pisanych specjalnie pod niego, które średnio działają pod IE. Do przeglądania sieci mam FF3.6x. W domu FF4 (strasznie nie podoba mi się nowy design, ale ja jestem dziwny i mój system jest ustawiony na wygląd Win98 ;) ). Miałem Chrome, miałem Opere. Ja zostaję przy FF (nawet pasuję skrót do skrótu mojego ulubionego zajęcia :D).
Tawernakulum
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Tawernakulum »

Odkąd zaczęłam używać Chrome'a, inne przeglądarki zaczęły mnie najzwyczajniej w świecie drażnić. Żadna jak dla mnie nie jest tak intuicyjna, prosta w obsłudze i szybka w działaniu, jak właśnie ta.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Solarius Scorch »

Zgadzam sie, że Chrome to bardzo dobry produkt. Niestety brakuje w nim jednego: paska wyszukiwarek. I dlatego moją naczelną przeglądarką pozostaje FF.

(Tak, wiem że są pluginy które dodają do Chrome'a tę funkcję. Ale działają średnio.)
evilmg
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 13:45
Numer GG: 0

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: evilmg »

Przyznam, że nie czaję - przecież w chrome pasek adresu jest wyszukiwarką...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Solarius Scorch »

evilmg pisze:Przyznam, że nie czaję - przecież w chrome pasek adresu jest wyszukiwarką...
Tak, ale tylko gugla. :) Chodziło mi o ten pasek w FF, w któym możesz sobie wybrać bazę wyszukiwania - Google, Wikipedia, Last.fm czy co tam sobie zainstalujesz.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

Ogólnie Chromemu muszę zarzucić przede wszystkim to, że jest bardzo ubogi. Jednak wielu rzeczy mi w nim brakowało przez krótki okres, gdy go testowałem. On był skromniejszy nawet od IE7, co pewnie jest poniekąd tajemnicą jego szybkości. W każdym razie - przeglądarka zdecydowanie nie dla mnie.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: bOdziO Wolf »

Bo Chrome to zupełnie inna filozofia oprogramowania :). Masz prostą i szybką przeglądarkę a wszystkie inne funkcjonalności (poczta, zdjęcia, chat, filmy, mapy i co tam jeszcze można sobie wymarzyć) Google udostępnia drogą internetową.
ODPOWIEDZ