Edukacja Narodowa

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: fds »

Ciekawy wpis do przeczytania. Polecam. Właściwie polecam całego tego bloga bo jest genialny, czytam od dawna. ;)

Socjopatyczna Malkontentka - "Spis lektur, czyli dlaczego Dobraczyński"
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Ravandil »

fds pisze:Ciekawy wpis do przeczytania. Polecam. Właściwie polecam całego tego bloga bo jest genialny, czytam od dawna. ;)

Socjopatyczna Malkontentka - "Spis lektur, czyli dlaczego Dobraczyński"
Niezłe, podobało mi się. Gorzkie, ale inaczej tej sprawy przedstawić się nie da. Zresztą osobiście się tak samo na to zapatruję, więc tym bardziej do mnie trafia. Martwi mnie tylko, że większość ludzi dostrzega absurdalność tej sytuacji, tylko nie ci, od których to wszystko zależy. Jeśli to się nie zmieni, to współczuję kolejnym pokoleniom uczniów. Bo ja ten rok jeszcze przeżyję, a wycięte książki czytałem. Gorzej, że następni mogą ich nie poznać, bo doświadczenie uczy, że jeśli coś nie jest obowiązkowe, to młodzież tego nie czyta. I tu powtórzę za autorką bloga: "Jeśli trzeba do czegoś zmuszać, to lepiej do Goethego lub Dostojewskiego niż do Dobraczyńskiego". Będzie zabawnie... Na swój sposób.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Mistrz Małodobry »

chwała Romkowi za to! (i worek owsa )

nic tak jak cenzura nie wpływa na tworzenie się elit intelektualnych :wink:
Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Eglarest »

no tak wsrod grona debili wyksztalci sie elita intelektualna ale nadal bedziemy zyli wsrod debili :P
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Szelmon »

A slyszeliscie ze chca zniesc szkolnictwo koedukacyjne? Dziewczynki do Szkoly Podstawowej sw. Brygidy, chlopcy do tejze im sw. Hipolita. Robi sie ciekawie, chyba sie zrzekne obywatelstwa...
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Trankvilus »

Jeszcze rok temu, gdy mi ktoś krzyczał nad uchem, że trzeba sprywatyzować szkolnictwo, uważałem go za chorobliwego idealistę. Teraz przyznaję mu rację. Wyjdzie to nam zdecydowanie lepiej, niż taka oto kreatura na stanowisku, na którym może wyrządzić polskości większą krzywdę, niż rusyfikacja za zaborów.
Cóż... Może to nie przypadek, że najwybitniejsze placówki oświatowe i uniwersytety są w dużej mierze "prywatne"? (chyba - jeśli pomieszałem, sprostujcie).
Koyaanisqatsi!
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Danai »

Wybaczcie, ale uważam, że szkoły z klasami niekoedukacyjnymi/szkoły z podziałem płciowym to nie jest zła rzecz.

Dlaczego?
Ano, po pierwsze - w swoim gronie dziewczyny/chlopcy ciut mniej się popisują i łatwiej ich spacyfikować. Po drugie, badania dowodzą, że dzieciaki się lepiej uczą. Zresztą, to w żadnym stopniu nie ogranicza możliwości zawierania kontaktów z przeciwną płcią(wspólne dyskoteki, etc,etc...), a w mojej przynajmniej opinii szkoła jest przedewszystkim miejscem nauki, nie rewią do zarywania facetów/lasek.
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: fds »

Danai pisze:Wybaczcie, ale uważam, że szkoły z klasami niekoedukacyjnymi/szkoły z podziałem płciowym to nie jest zła rzecz.
Jak dla mnie jest złą :) Wystarczy się oprzeć o zdanie tych co chodzi do takich szkół niekoedukacyjnych. W tej kwestii ufam doświadczeniu własnemu konkretnej osoby.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: krucaFuks »

Danai pisze:Wybaczcie, ale uważam, że szkoły z klasami niekoedukacyjnymi/szkoły z podziałem płciowym to nie jest zła rzecz.
Dlaczego?
Ano, po pierwsze - w swoim gronie dziewczyny/chlopcy ciut mniej się popisują i łatwiej ich spacyfikować. Po drugie, badania dowodzą, że dzieciaki się lepiej uczą. Zresztą, to w żadnym stopniu nie ogranicza możliwości zawierania kontaktów z przeciwną płcią(wspólne dyskoteki, etc,etc...), a w mojej przynajmniej opinii szkoła jest przedewszystkim miejscem nauki, nie rewią do zarywania facetów/lasek.
Szkoła (podobnie jak przedszkole, zerówka etc.) jest też miejscem gdzie uczymy się koegzystować z innymi rówieśnikami, uczymy się komunikacji, uczymy się, że nie wszyscy są tacy jak my. W klasach niekoedukacyjnych obawiam się, że jest to dużo trudniejsze.
Inna sprawa, że obecnie sytuacja w edukacji (głownie za sprawą nieprzemyślanego wprowadzenia gimnazjów) jest tragiczna. I nie chodzi mi tylko o to, że np warsztaty genderowe są przez ministra uważane za propagacje homoseksualizmu (rotfl), ale że zamiast wprowadzania form nauki wymagających współpracy (warsztaty, projekty) jedynym pomysłem na wychowanie w szkole jest czytanie książek Sienkiewicza, JP2 oraz testy antynarkotykowe.
Obrazek Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Eglarest »

o kruca milo znow sie z toba zgodzic
coz mi szkola z podzialem na plec nawet by lezala :D:D:D:D:D:D - to dopiero propagowanie .... ;)
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Trankvilus »

Danai - jakie badania? Bo ja słyszałem o czymś zupełnie odmiennym :)
Koyaanisqatsi!
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: krucaFuks »

8)
Tobie to niedługo chip wszczepia, żebyś sie do szkół nie mógł zbliżać.

Przecież powszechnie to wiadomo, że pedały = pedofile... :P
Obrazek Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Eglarest »

Przecież powszechnie to wiadomo, że pedały = pedofile...
ps a kto tu jest pedałem ??

wiadomo, ze sa to pedofile, nekrofile, zoofile, i wszelkie znane file jakie istnieją w koncu to zboczency, mordercy, chuligani, deprewatorzy, propagatorzy oraz złodzieje i pijacy no bo kazdy pijak to złodziej...
Werewolf
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 12:59
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z miejsca gdzie psy d**ami szczekają a wrony zabijają się o znak "koniec świata"

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Werewolf »

Szkoły niekoedukacyjne? Sorry, ale gostek sam sobie przeczy. Wypleniamy zboczenia, co? Przepraszam, on sam chce tworzyc tych homo. (ścieżka myślenia) Chłopak idzie do szkoły niekoedukacyjnej => Popęd wciąż istnieje => Zamiast spożytkować go na koleżance, ma do dostępu tylko kolegę.

Przy okazji. Nie "pedał" a "gej". Mi to nie przeszkadza, ale ktoś się może doczepić :wink:
Does it matter what is on the top?
Way too down below, that's how this werewolf burns in me
O God, I see the light again
I'm gonna be getting someone in my brain
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: krucaFuks »

khem... myślałem, że ironia będzie oczywista, ze względu na prezentowane na mnie wielokrotnie poglądy, ale chyba się pomyliłem, więc wyjaśniam

mój poprzedni post miał na celu jedynie wyszydzenie przytoczonego poglądu...
Obrazek Obrazek
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Danai »

Kruca: Ano stąd, że znam osoby, które do takich szkół chodziły i były bardzo zadowolone. Wnioskuję też z moich doświadczeń z liceum/podstawówki - skądinąd placówek na dobrym poziomie - w których często 15 minut z lekcji było tracone na uspokajanie chichoczących z chłopakami w ławkach idiotek.
Szkoła to placówka oświatowa, miejsce nauki. Spotkania towarzyskie - po zajęciach, na wycieczkach, na dyskotekach, w kółkach zainteresowań, whatever. Zresztą, nie widzę, gdzie pojawiają się problemy z integracją międzyludzką? To znaczy, że wg Ciebie takowa następuje tylko wtedy, kiedy spotykają się osoby różnej płci? Bo jeżeli tak uważasz, to tchnie to odrobinkę absurdem...
Nie wydaje mi się, by pokolenie, które chodziło do szkół niekoedukacyjnych miało jakiekolwiek problemy z "brakiem integracji z przeciwną płcią".

Poza tym - fakt, że Roman Edukator generalnie ma spaczone poglądy na świat i ludzi nie oznacza iż nie zdarza mu się wpaść na pomysł dobry. Choć te partoli fatalnym wykonaniem - jak np. mundurki.

A, proszę czasem nie pomyślec, że popieram pana G. - jestem tego jak najbardziej daleka.
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Trankvilus »

Argumentację już mamy, ale takową posiadają obie strony. I obie są równie przekonujące. Mówiłeś coś o jakichś badaniach, statystykach... :D
Koyaanisqatsi!
ODPOWIEDZ