Edukacja Narodowa

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Deep pisze:No co ty, garniturków nawet w UK nie ma :P
Ewentualnie koszula. Ale koszule nie są złe. Zwłaszcza jak se na plecach walniesz naszywkę jakiegoś fajnego zespołu ;)
W UK nie ma ale... w niektórych polskich szkołach są :P Dlatego się boje że będzie tak wszędzie na tym świecie spoczywającym pod łaską Boską, gdzie myśl łączy się z czynem, gdzie jedynym głosem wolności jest śmiech...

[No dobra, zagalopowałem się :P]
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Gigaman pisze:Jestęsmy przeciwni szkolnym mundurkom.
Ja nie jestęsm :D
Deep pisze:Mówcie co chcecie ale mi się mundurki wcale źle nie widzą. Po prostu teraz wszystko co Giertych powie jest be i fuj a to nie prawda bo mondurki to jego najmądrzejsza rzecz.
Świeta racja.

U nas w Łodzi funkcjonuje #3 szkoła w Polsce. I Liceum Ogólnokształcace im. Mikołaja Kopernika. Tam nosza mundurki i żyja. U nich "mundurek" to marynarka + reszta całkowicie dowolna. I to jest fajne.

U mnie w licku widać dokładnie ile kto ma "kasy" i nie jest za fajnie. Najbiedniejsza uczennica wyróżnia się straszliwie na tle najbogatszej. Wszyscy to widzą i jest jej przykro. Mundurki czy marynarki pomogą wyrównać poziom i wprowadzą dyscyplinę. Nie ruszają mnie argumenty o zabranianu noszenia ulub. ubrań. Mój kolega nosi koszulkę Canibali pod marynarką i niema problemu. W szkolę się zapinają i już hops są równi :D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

W UK są mundurki, potwierdzam - nawet takie małe berbecie, co mi ledwo do pasa sięgają, w mundurkach tutaj biegają :)
Mundurki tutaj to najczęściej spodnie/spódnica (w określonym kolorze) + bluza z herbem szkoły (dla dzieci) lub koszula+marynarka (dla nastolatków).

A mi się pomysł z mundurkami podoba. Ot tak, po prostu. Jak dla mnie są cool i w ogóle :) Moja ciotka chodziła do Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej we Wrocku i zawsze jej zazrościłam mundurka. W sumie dalej zazdroszczę, fajnie w nim na fotkach wygląda ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

...Czyżby granatowe marynarskie wdzianko z białymi wstawkami :> ?
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Hmmm, w Wiśle w "Patelnioku" mundurki są cały czas od PRLu... Spodnie z garniaka, koszula, ot i cały mundur :P Ja tam nie jestem ani za, ani przeciw. Jak mają być typu spódnica do kostek, gruby sweter to NIE, ale jak mają być takie jak np z Love China to jestem jak najbardziej ZA ;) Ale mundurki jak mundurki, a co sądzicie o godzinie policyjnej? Ma być wprowadzona od 1 stycznia... Ciekawe jak to będzie wyglądać... U mnie w Gliwicach na tzw "robotniczą" (od nazwy ulicy) policja nie zagląda w ogóle, a jak przejeżdżają to szybko i na sygnale, bo się po prostu boją... Bez jaj, tam łatwiej kupić działkę czegokolwiek, niż bochen dobrego chleba. Jak policja ma się (za przeproszeniem) przypieprzać do każdego spokojnego nieletniego, tylko dlatego, że po 22 jest poza domem, to sorry. Wzmożyć patrole, dać większe prawa, i już będzie większy porządek.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Ty japoński pedofilu (a własciwie mundurkonajaponkachfilu) :wink:
Spódnicy do kostek mówimy nie, ale spódnica ZA kolana należy do najbardziej sexy rzeczy pod słońcem.

Co do godziny policyjnej to w Łodzi jest to niewykonalne. Za dużo roboty dla policji. Po 1.00 ulice wypelniaja się słaniającymi z przepicia małolatami które wracają z centrum na pieszo (!) bo żal im kasy. Po za tym można nieźle wytrzeżwieć. To się dzieje podczas 2 klasy kiedy nie wszyscy są pełnoletni a i tak upijają się na 18-nastkach znajomych. Gdyby dawniej była ta godzina policyjna to już kilka razy wróciłbym w radiwozie do domu.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Force ray pisze:U mnie w licku widać dokładnie ile kto ma "kasy" i nie jest za fajnie. Najbiedniejsza uczennica wyróżnia się straszliwie na tle najbogatszej. Wszyscy to widzą i jest jej przykro. Mundurki czy marynarki pomogą wyrównać poziom i wprowadzą dyscyplinę.
I to wlasnie glowna idea ktora powinna przyswiecac wprowadzeniu mundurkow. Tylko wlasnie... Jakich? Jezeli beda zbyt rygorystyczne, to nasza "szanowna" mlodziez wpadnie na inne 'genialne pomysly" zeby pokazac jacy to oni sa super fajni i modni i zaraz bedziemy mieli atak zakolczykowanych na twarzach osobnikow z tatuazami na czolach albo cos w tym stylu... Taka juz nasza mentalnosc niestety...

A godzina policyjna to do dupy jest:P Znow jakas komune nam ukradkiem chca wprowadzic... Bo dlaczego nie moge chodzic wieczorami po ulicy? Jestem dorosly, decyduje za siebie. (ci co nie maja 18 to inaczej se niech wytlumacza:P ze od dziewczyny wraca czy cos...). Niech zaczna scigac bandytow a nie sie mlodych czepiaja...
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

1. Nie będzie "rewi mody" a co za tym idzie panie nie będą chodziły w mini i w koszulkach na ramiączkach (buuu)
No w mini może i koszulkach na ramiączkach codziennie nie chodzą, ale czasem jest jakieś ubranie od którego oka nie można odczepić :D.
No przynajmniej się nie będą dresy chwalić trzemma paskami z adidasa
Paski adidasa są też na butach, kurtkach i czapkach. Żaden argument :D.
2. Szkoła będzie wyglądała lepiej albo gorzej (zależy jak kto spojrzy - wiem że to żaden argument ale dobra Razz)
Szkoła będzie wyglądała lepiej jak ktoś ją wyremontuje (przynajmniej w moim wypadku) ;).
3. Schludniejszy wygląd
Ja codziennie mam elo elo biały kołnierzyk w trendy koszulce (np. lawendową, jasnozieloną, itp.). Dla mnie to niepotrzebne :D.
jeśli to byłaby możliwość, a nie konieczność
Przy możliwości, wszystkie dresy, itp zostaną przy swoich dresach. Ja też nie ubiorę mundurku, gdyby była możliwość, a nie konieczność.
1) dziewczyny wolą mundurowych Razz
Zgadzam się! Ale gdy Twój mundur jest naprawdę wartościowy i ma kilka fajnych odznaczeń, a nie tarcze szkolne i beznadziejny wygląd.
2) mundurki w których skład wchodzą spódniczki mini są niebywale syte. ;]
To jedyna rzecz, dla której idę do technikum, w którym są mundurki z takowymi spódniczkami :D.
U mnie w licku widać dokładnie ile kto ma "kasy" i nie jest za fajnie. Najbiedniejsza uczennica wyróżnia się straszliwie na tle najbogatszej. Wszyscy to widzą i jest jej przykro. Mundurki czy marynarki pomogą wyrównać poziom i wprowadzą dyscyplinę. Nie ruszają mnie argumenty o zabranianu noszenia ulub. ubrań. Mój kolega nosi koszulkę Canibali pod marynarką i niema problemu. W szkolę się zapinają i już hops są równi Very Happy
Jak nie będą mogli się pochwalić kasą na ubraniach, to będą kupowali:
- najdroższe półbuty,
- najdroższe zegarki,
- najdroższe czapeczki,
- najdroższe plecaki,
- najdroższe skarpetki.

Dla mnie to żaden argument, bo nadal wszyscy będą się różnili, tylko że zamiast patrzyć na mundurek, będzie się patrzyło na buty / zegarek.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja jestem przeciw mundurkom, bo lubię się wyróżniać... Kostka, moje koszule, sztruksy/dżinsy i białe (raczej już szare, bo nie czyszczone :P) reeboki i jest git. 8) Nikt tak się nie ubiera, ani słodkie idiotki, ani przystojniacy, ani biedni, ani bogaci tak jak ja. Więc ja się cieszę. :P Wolę być sobą. No cóż... A jak będą mundurki, to będę się ubierał tak samo + mundurek, ale nie będę już tak przystojny jak w moim normalnym ubraniu. :lol:
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Mundurki mają swoje wady i zalety... Mnie na przykład raczej nie podobałoby się to, że narzuca mi się odgórnie to, co mam na siebie włożyć do szkoły... Z zalet można wymienić chociażby wrażenie jakie robi spora grupa ubranych identycznie osób na przykład na wyjeździe. Zauważyłam, że zwiększa się wtedy zaufanie innych ludzi do poszczególnych członków grupy... Więcej można uzyskać np. negocjując warunki korzystania ze stołówki na obozach :P Petycji jednak nie podpiszę, gdyż przytłaczająca ilość błędów dyskwalifikuje ją jako dokument, który można by było komukolwiek przedstawić...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

O! Wiem! Przypomniał mi się mój ulubiony argument za mundurkami! Nie trzeba się zastanawiać, w co ubrać! Problem ciuchów odpada, bo z góry wiesz, co ubierzesz! :D

Dla mnie to duży plus, bo nie cierpię się szykować rano do pracy i zastnawiać, co dzisiaj ubrać. I czy mi bluzka będzie pasować do kiecki albo czy w tej kiecce i glanach nie będę wyglądać jak CowGril z Dzikiego Zachodu (raz mi się zdarzyło tak wyglądać... szczegółów wam oszczędzę).

Wg mnie to nie jest tłamszenie indywidualizmu, a wygodne i oszczędne rozwiązanie ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Dla mnie jedynym minusem mundurka jest nakaz noszenia go ZAWSZE (bez wyjątków). Spróbujcie w grubym mundurku wytrzymać w czerwcu w szkole...
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

To co, może jeszcze nie będzie go można zjąć będąc w szkole w upalny dzień? No, to jest lekka przesada, bo spocę się jak świnia, a to wcale nie doda szkole żadnych pozytywnych s(k)utków :wink: .
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

@up:
Mundurki są tak skonstruowane, że albo masz dwie wersje - jedna na zimę, druga na lato, albo jedną: z odpinanymi rękawami i nogawkami. :)
Obrazek
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

To ja chce mieć wersje z kevlarem. I pasem na magazynki od MP5. Najlepiej żeby to był nano mundurek. Mówię "mundurek" i moja koszulka HammerFalla zamienia sę w mundurek :D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Nekonushi »

Moim zdaniem :

- Jakoś wąptie, by były to mundurki w stylu "zakładaj co chcesz byle w jednym kolorze"
- Poza tym osobiście naprawdę wolę ubierać się jak chcę
- W szkołach już jest zakaz noszenia wyzywających ubrań (dekolt, makijaż, spódniczki), więc co za różnica, czy "cizie" :twisted: będą miały kary za noszenie strojów złych, czy za noszenie strojów innych niż mundurki ?
- Ale zgodzę się z jednym - jeśli Gigaman już chciał mimo młodego wieku (nie podam jakiego :twisted: ) zrobić petycję, to mógł sam sprawdzić błędy, albo chociaż przepuścić tekst przez Worda ....[/b]
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

P.K(ot).L. pisze: W szkołach już jest zakaz noszenia wyzywających ubrań (dekolt, makijaż, spódniczki), więc co za różnica, czy "cizie" :twisted: będą miały kary za noszenie strojów złych, czy za noszenie strojów innych niż mundurki ?
Hm, u mnie w szkole niby takie zakazy są, ale nikt ich raczej nie przestrzega (i chwała im za to :wink: :D ), więc panowie z rządu sobie pomyśleli, że jak wprowadzą mundurki, to albo do szkoły pójdzie sie w mundurku, albo wcale. Swoją drogą, ciekawe jakie kary będą za przyjście do szkoły w ubraniu innym niż mundurek. Chłosta, dwie godziny w dybach, łamanie kołem?

Wszyscy, którzy piszecie, że mundurki są dobre, bo dziewczyny będą musiały chodzić w mini, raczej o tym zapomnijcie. Z uwagi na to, kto rządzi Polską, to raczej nie przejdzie.
ODPOWIEDZ