Edukacja Narodowa

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Alucard »

Danai pisze: Szkoła to placówka oświatowa, miejsce nauki. Spotkania towarzyskie - po zajęciach, na wycieczkach, na dyskotekach, w kółkach zainteresowań, whatever.
Otóż moim zdaniem nie. Szkoła to nie tylko placówka oświatowa, ale także miejsce kontaktow międzyludzkich. Sorry ale nie wyobrażam sobie, aby w takowej zabrakło kobiet. Po prostu obserwując je dowiadujemy się o nich więcej. Jeżeli rozmawiamy z nimi często (przerwy, czasem lekcje), widzimy ich zachowanie to uczymy się o nich wiele, poznajemy ich rozumowanie poniekąd. Et vice versa.

Poza tym to w szkole poznałem pierwszą dziewczynę, to w szkole zawsze miałem więcej koleżanek niż kolegów bo po prostu lepiej dogadywało mi sie z inteligentnymi nastolatkami niż tępymi gówniażami popalającymi po kiblach (zmieniło sie trochę w liceum, ale to wyższy poziom nieco), to z koleżanek skompletowałem pierwszą drużyne rpg ( w sumie 2 kumpli i 2 kumpele) i nie wyobrażam, abym to wszystko mógł zrobić w barze albo na dyskotece. Tak. Tam tez można poznać piękne i inteligentne dziewczyny 8) ale nie zastąpi to znajomości np. 12 letniejm, a tyle znam Elkę- kobietę którą mogę nazwac przyjaciółką.

Poza tym co to ma zmienić? Nie rozumiem umotywowania wprowadzenia takich szkół. Uciszanie 15 minut rozchichotanych koleżanek to zły przykład, bo akurat faceci (nawet beż lasek w klasie) zachowuja się o wiele gorzej :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Trankvilus »

Jeżeli idzie o moje zdanie skłaniam sie ku teorii, że można z powodzeniem i korzyścią wprowadzić system szkół "quasi-koedukacyjnych". Tzn. Klasy dysedukacyjne i zajęcia lekcyjne w gronie męskim/żeńskim, ale żeby każda klasa żeńska miała powiązaną ze sobą klasę złożoną z chłopców i na odwrót, żeby ten stan równowagi był w pewnym stopniu chociaż utrzymany. Żeby ten kontakt z płcią przeciwną był. Ale to tylko "moja" teoryjka i to dopiero musiałby wyjść w praktyce. Czyli potrzebowalibyśmy choćby kilku niezależnych "precedensów", najlepiej planowanych eksperymentów.
Koyaanisqatsi!
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Mistrz Małodobry »

jest jeszcze coś takiego jak miękka koedukacja czyli część zajęć w grupach koedukacyjnych a część rozdzielnie

w obecnych czasach gdy zanikają rodziny wielodzietne funkcja szkoły jako miejsca przystosowywania dzieci do życia w społeczeństwie jest coraz większa
Obrazek
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Koval »

Nie trzeba klas koedukacyjnych żeby istniały takie, gdzie będzie tylko jedna płeć. Niektóre profile czy kierunki studiów już jakby same narzucają (może to stereotyp?) taki,a nie inny "skład" grup.
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Force »

Mieczyk (rybka akwariowa) zmienia swoją płeć z męskiej na żenska kiedy w otoczeniu wystepuje za mało samic. Jest to stary mechanizm ewolucyjny pozwalający na przetrwanie gatunku. >>

Psycholodzy odnajduja podobne schematy w psychice ludzkiej. Kiedy w otoczeniu nie ma pierwiastka żeńskiego to dochodzi do różnicowania się charakterów na męskie i żeńskie wśród chłopców (oczywiscie w bardzo, bardzo ograniczonym zakresie) wniosek: Koedukacji zdecydowane tak! (chyba że nie przezszkadza wam wykształcenie wrażliwych chłopców o osobowości typowo żenskiej)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Przeciwnicy mundurków szkolnych tutaj

Post autor: Deep »

Szit... Dopóki miało ich nie być to nie były takie złe. ALE OD WRZEŚNIA W MUNDUR MNIE ZAKUWAJĄ! O, matko! Co ja robiłem, żeby go nie mieć :P
Ale niestety będę nosił....
.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Przeciwnicy mundurków szkolnych tutaj

Post autor: Alucard »

Widzisz Deep
A ja nie musze bo na studia sie wybieram właśnie. Dzięki Ci rodzicielko, ze urodziłaś nie w 88 roku :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Force »

Amen! Ja tez na studia :D Ale zabójczo wygladam w garniaku wiec mundurki why not?
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Przeciwnicy mundurków szkolnych tutaj

Post autor: Szelmon »

Deep pisze:Szit... Dopóki miało ich nie być to nie były takie złe. ALE OD WRZEŚNIA W MUNDUR MNIE ZAKUWAJĄ! O, matko! Co ja robiłem, żeby go nie mieć :P
Ale niestety będę nosił....
Od wrzesnia tez, bedziesz mial ocene z religii wliczona do sredniej. Czy tego chcesz czy nie.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Heimdall »

Deep pisze:Od wrzesnia tez, bedziesz mial ocene z religii wliczona do sredniej. Czy tego chcesz czy nie.
A teraz pytanie dla zorientowanych: czy jeśli ktoś nie chodzi na religię, to czy w zamian za to musi chodzić na etykę? Co jeśli w szkole w danym roczniku jest tylko, załóżmy, 5 takich osób?
...
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: jokemaster »

Szelmon pisze:Od wrzesnia tez, bedziesz mial ocene z religii wliczona do sredniej. Czy tego chcesz czy nie.
O boże wielkie mi co ja wiem jak wygladają lekcje religji w gilmazjum i zapewno połowa klasy będzie miała 5 i 4. Ja bym się na waszym miejscy cieszył - łatwa dobra ocena.
Heimdall pisze:A teraz pytanie dla zorientowanych: czy jeśli ktoś nie chodzi na religię, to czy w zamian za to musi chodzić na etykę? Co jeśli w szkole w danym roczniku jest tylko, załóżmy, 5 takich osób?
Z etyką to będzie wielka dupa bo niema nauczycieli więc uczniom każą chodzić na religje bądz przesiadywac na świetlicy.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Phoven »

W takich momentach dziękuje Bogu z całego złośliwego serca, że chodzę do szkoły społecznej. Ludzie są normalni tak jak w publikach* (nawet bardziej - drechów i kradzieży nie ma) a nie będę miał ani mundurków, ani oceny z religi :] Choc akurat do tego ostatniego nie jestem pewien. Mam nadzieje, że nie - bo mimo, że zawsze miało się 6** to następny rok to już bierzmowanie. A więc masa kretyńskich modlitw etc.*** Uch... nieciekawe jest życie nie-katola w dzisiejszej Polsce :P

*Bo już rasowe prywatne szkoły to zazwyczaj zbieranina snobów i ciot. (Pardon za ostre słowa ale zaazwyczaj tak jest ^_-)
**Nieskromnie mówiąc przewyższam znacznie równików pod względem wiedzy teologicznej i religioznawcznej. I wszystkich pokrewnych ;)
*** A warto wspomnieć, że nie znam nawet podstawowych - w stylu "Zdrować Maria" itd.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: krucaFuks »

Phoven pisze:Mam nadzieje, że nie - bo mimo, że zawsze miało się 6** to następny rok to już bierzmowanie. A więc masa kretyńskich modlitw etc.*** Uch... nieciekawe jest życie nie-katola w dzisiejszej Polsce :P
Jakiś dziwny jestem, ale wydaje mi się nienaturalne, że osoba deklarująca się jako "nie-katol", żyjąca w kraju, który nie jest teokracją, uczęszcza na lekcje religii w szkole... nie lekcje religioznawstwa, ale lekcje religii katolickiej.
Moim zdaniem to najlepiej świadczy o tym, że coś jest nie tak, ale może po prostu mam klapki na oczach.

Czy jakiś katolik, który uważa, że jest to w porządku, może mi to wyjaśnić?
Obrazek Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: AC »

A ja uważam, że skoro Polska od ponad tysiąca lat to kraj katolicki to powinien taki pozostać. I choć nie jestem katolikiem to jednak jestem za tym, żeby dzieciaki uczyły się katolicyzmu, a nie jihadu i mi tu z bombami się rozpieprzały. Zresztą u nas pod katedrą jest olbrzymi bunkier atomowy - warto wiedzieć o takich rzeczach i pewnie będzie trzeba się przejść tam w godzinę zagłady, głównie żeby zobaczyć te tłumy frajerów, które będą chciały się tam dostać gdy księża już zamkną od środka wejście.

W skrócie: chrześcijanizm jedyną religią w polskich szkołach!
Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Phoven »

AC pisze:A ja uważam, że skoro Polska od ponad tysiąca lat to kraj katolicki to powinien taki pozostać. I choć nie jestem katolikiem to jednak jestem za tym, żeby dzieciaki uczyły się katolicyzmu, a nie jihadu i mi tu z bombami się rozpieprzały. Zresztą u nas pod katedrą jest olbrzymi bunkier atomowy - warto wiedzieć o takich rzeczach i pewnie będzie trzeba się przejść tam w godzinę zagłady, głównie żeby zobaczyć te tłumy frajerów, które będą chciały się tam dostać gdy księża już zamkną od środka wejście.
Pomyśleć, że kiedyś byliśmy uważani za najbardziej tolerancyjny i otwarty kraj nie tylko Europy ale i świata. Ale potem zapanowało kołtuństwo, brak zrozumienia, nietolerancja religijna, stanowa i narodowa. I co się stało z niegdysiejszym mocarstwem jakim była RON? Myślę, ze właśnie przez takich ludzi jak AC mamy takie gówno jakie teraz kwitnie w państwie. Nie ważne - komunista czy faszysta, czy kołtun, czy narodowiec - co za ludzie _-_"
AC pisze:W skrócie: chrześcijanizm jedyną religią w polskich szkołach!
Pozwolisz, ze skomentuje to tylko jednym zdaniem: ostatnio tak głupie zdanie mówiłeś przed zbanowaniem - o lepszej doli murzynów pod jarzmem białych _-_"

Ps. Jeśli już to - chrześcijaństwo.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: krucaFuks »

AC pisze:A ja uważam, że skoro Polska od ponad tysiąca lat to kraj katolicki to powinien taki pozostać. I choć nie jestem katolikiem to jednak jestem za tym, żeby dzieciaki uczyły się katolicyzmu, a nie jihadu i mi tu z bombami się rozpieprzały.
Mylisz widać katolicyzm, który ja osobiście też szanuję i darzę wielką estymą, z bigoterskim kołtuństwem. I najwyraźniej albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (co też podobno jest obecnie składnikiem ocen), albo nie rozumiesz terminu religioznastwo, etyka, historia idei, filozofia. notabene tysiąc lat to nie tak dużo, kiedy porównać to z kilkutysięczną historią ludzkości, wydawać się wręcz może to po prostu nieco dłuższym epizodem. Zresztą - Polska tysiąc lat temu nie była krajem katolickim. Katolicki był władca, zresztą nawet nie był wówczas za takiego uznawany. Pierwsza koronacja (czyli uznanie za chrześcijańskiego władc) to rok 1025 o ile mnie pamięć nie myli.
O katolickości Polski możemy mówić od XV-XVI wieku, a i to na niezbyt długi czas, bo wkrótce niemal połowa mieszkańców wyznawała prawosławie, sporo było muzułmanów, o Żydach, którzy znaleźli schronienie w Polsce nie wspominając.

ps. o ironio... widzę że Phoeven użył dokładnie tych samych słow na określenie twojej postawy (odpisując nie czytałem jeszcze jego postu). Coś musi być na rzeczy :D
AC pisze:głównie żeby zobaczyć te tłumy frajerów, które będą chciały się tam dostać gdy księża już zamkną od środka wejście.
Nie obrażaj proszę chrześcijaństwa. Nie wiem czy masz świadomość, ale właśnie popełniłeś grzech, z którego powinieneś się wyspowiadać.
Twoje słowa nie tylko są dowodem głupoty lub nieznajomości podstaw religii, którą jakoby wyznajesz, ale też obrazą chociażby dla pamięci np. św. Maksymiliana Kolbe, który mimo swojego antysemityzmu, nie wahał się oddać w Oświęcimiu życia za Żydów.
Obrazek Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Alucard »

AC pisze:A ja uważam, że skoro Polska od ponad tysiąca lat to kraj katolicki to powinien taki pozostać.
I taki jest. Mimo iz mamy rozdział kościola od państwa żaden polityk tego nie przestrzega.
AC pisze:I choć nie jestem katolikiem to jednak jestem za tym, żeby dzieciaki uczyły się katolicyzmu, a nie jihadu i mi tu z bombami się rozpieprzały.
AC, ty takie pierdoły sam wymyślasz czy ktoś Ci je pisze?
AC pisze:głównie żeby zobaczyć te tłumy frajerów, które będą chciały się tam dostać gdy księża już zamkną od środka wejście.
Zapewne będziesz jednym z tych "frajerów" płaczącym, walającym sie w blocie i przeklinającym, że Cie nie wpuszczono. Biedny mały niekochany... Zastanów sie kiedyś nad tym co mówisz...
Phoven pisze:
AC pisze:W skrócie: chrześcijanizm jedyną religią w polskich szkołach!
Pozwolisz, ze skomentuje to tylko jednym zdaniem: ostatnio tak głupie zdanie mówiłeś przed zbanowaniem - o lepszej doli murzynów pod jarzmem białych _-_"
Mam nadzieję, że AC sie rozkręci jeszcze ;) Przy odrobinie szczęścia będziemy mieć na kolejny miesiąc spokój
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
ODPOWIEDZ