Edukacja Narodowa

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Gigaman
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: środa, 1 listopada 2006, 21:04
Lokalizacja: Konoha
Kontakt:

Przeciwnicy mundurków szkolnych tutaj

Post autor: Gigaman »

Jutro w Warszawie we wszystkich szkołach będzie rozprowadzane petycja przeciwna mundurkom szkolnym. Zaś dziś powstała już Petycje o tej samej treści.

http://www.petycje.pl/1842

Prosimy o wspomozenie akcji !
Obrazek
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Poprawcie interpunkcję w tej petycji, bo wstyd taką wysłać. Chociaż z drugiej strony w Sejmie teraz same głąby, pewnie nikt nie zauważy braku ok. 9 przecinków...
No i co to jest 'biór'?! Albo 'znadą'? Albo 'pozatym'? Nie ma takich słów... Ja wiem, że Giertych jest głupi, ale tak bezczelnie się z niego nabijać i podsyłać tekst pełen słów, które nie istnieją? ;)

C'mon, ludzie, jak piszecie petycje, to róbcie to porządnie.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Nie podpiszę się pod słowami jakiegoś 12latka, który popełnił tyle krzaczorów :D. Zróbcie to lepiej ;).
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Hm, szczerze mówiąc biedna trochę ta petycja, nie podpiszę się pod czymś takim. Po napisaniu czegokolwiek powinno się choć raz to przeczytać. Ja rozumiem, że jakiś jeden błąd może uciec, ale to co tam widziałem, to juz przesada.

PS. Coś mi się zdaję, że nie powinno się pisać tą petycję, tylko tę petycję, ale głowy nie dam.

Od kiedy w Polsce jest Minister Edukacij?
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Ehhh, z czym do ludzi? Jak już coś ma być, to zrobione "z pompą" i porządnie, a nie błędów pełno, czasem nawet nie wiadomo o co chodzi... To wszystko wygląda jak ten protest rozsyłany gg (Jak ktoś nie wie, to jakis debil napisał łańcuszek, że dnia XXX (piątek) na znak protestu przeciw Romanowi mamy nie przychodzić do szkoły, i poustawiać opisy bojkotujące Romana, np Roman musi odejść itp... U mnie na to się złapała ok 1/10 szkoły...)
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Nie mowiac o lancuszkach gg w stylu stania przed szkoła i krzyczeniu "Precz z Romanem" :D Wg mnie jeśli ma być to poważna petycja to autor powinien znac choć podstawowe zasady gramatyczne i interpunkcyjne. Bo jak wiadomo nasi politycy belki w swym oku nie widzą ale drzazge (w tym przypadku również belkę :P) w u kogoś zauważą od razu... taki zawód widać ;P
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Przez takie błędy zmuszacie tylko ministra edukacji do zaostrzenia rygoru i wprowadzenia zamiast mundurków pasiaków znanych z Oświęcimia.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Mówcie co chcecie ale mi się mundurki wcale źle nie widzą. Po prostu teraz wszystko co Giertych powie jest be i fuj a to nie prawda bo mondurki to jego najmądrzejsza rzecz.
.
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Ja nie wiem, czy mundurki są dobre, czy złe. Mam prawdę mówiąc gdzieś ich walory i wady. Chodzi głównie o to, że mają zamiar zmuszać uczniów do ich noszenia. Nie miał bym nic przeciw, jeśli to byłaby możliwość, a nie konieczność. Dla samej wywrotowej idei mundurki będę bojkotował, ale takie 'petycje' tylko napędzają tryby machin ekipy rządzącej. Opozycja powinna być poważna, a nie żałosna. Taka petycja (zwłaszcza w sprawie dotyczącej edukacji) powinna być napisana perfekcyjnie. To tworzy argument dla przeciwnej strony: "przecież oni nawet nie potrafią pisać, to jest żart a nie petycja", czy coś w tym typie. Żadnej petycji nie podpisywałem i nie mam zamiaru podpisywać żadnej, dopóki ktoś się porządnie za to nie weźmie. Ende.

PS. a łańcuszkowe akcje ggadowe są poniżej wszelkiej krytyki. To idiotyczne łańcuszki, jak każde inne. Aż szkoda mi ludzi, którzy się na to nabierają :/ .
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Deep pisze:Mówcie co chcecie ale mi się mundurki wcale źle nie widzą. Po prostu teraz wszystko co Giertych powie jest be i fuj a to nie prawda bo mondurki to jego najmądrzejsza rzecz.
Jedna sprawa: Zalety mundurków jakie znasz?
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Zalet jakichś znacznych nie ma. Ale nie widzę powodu dla którego nie powinno się nosić mundurków.
Jasne, że wolałbym chodzić w tym w czym chcę chodzić ale jeśli przejrzeć propozycje Giertycha to ta wcale nie jest zła ;)
.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

No to co to za sens wprowadzac mundurki skoro... zadnych argumentów na za nie ma :P
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Są są. Ale dobre tylko dla nauczycieli :P
1. Nie będzie "rewi mody" a co za tym idzie panie nie będą chodziły w mini i w koszulkach na ramiączkach (buuu)
No przynajmniej się nie będą dresy chwalić trzemma paskami z adidasa
2. Szkoła będzie wyglądała lepiej albo gorzej (zależy jak kto spojrzy - wiem że to żaden argument ale dobra :P)
3. Schludniejszy wygląd

To jeszcze wszystko zależy jak te mundurki będą wyglądały. Np nie chciałbym mieć jakiegoś sraczkowato-zielonego. Ale w szkole brata mojego kolegi noszą tylko bluzy (bodajże zielone, nie pamiętam). Ja na przykład bym chciał żeby mój mundurek wyglądał tak:
- Dowolne buty
- Jeansy albo sztruksy
- Bluza
I tyle starczy.
.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Mundurki nie mają zalet? Brednie! :D
1) dziewczyny wolą mundurowych :P
2) mundurki w których skład wchodzą spódniczki mini są niebywale syte. ;]
3)Mundurki ogólnie są fajne i sprawdzają się w innych krajach - vide Japonia, UK (to drugie nie jestem pewien :P)
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

UK (to drugie nie jestem pewien Razz)
Tak UK też.
Kiedyś widziałem przemarsz jakiejś szkoły przez centrum Londynu. Bardzo fajnie to wygląda i cieszy oko.
.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Ra-V: Po przeczytaniu 2 pkt chyba zmienie nastawienie do mundurków ;)

A ogólnie: Jeśli mój mundurek miał wyglądać vide wizja Deep'a
- Dowolne buty
- Jeansy albo sztruksy
- Bluza
To można to zaakceptować. Jednak jeśli miałybybyć to mundurki a la garnitur... to lece po jakiegoś kałacha i idę do wujka Romka :twisted:
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

No co ty, garniturków nawet w UK nie ma :P
Ewentualnie koszula. Ale koszule nie są złe. Zwłaszcza jak se na plecach walniesz naszywkę jakiegoś fajnego zespołu ;)
.
ODPOWIEDZ