Satanizm

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ

co to satanizm?

BAZYL
31
21%
laRy
1
1%
ideologia / religia
56
37%
sekta / niewiem
15
10%
lubie ciastka
48
32%
 
Liczba głosów: 151
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Satanizm

Post autor: laRy »

no juz 30 kwietnia bedzie 39-cio lecie istnienia kosciola szatana... co sadzicie o A.S. LaVey-u i calym Church of Satan (CoS)?
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ja wiem ze to jest rodzaj religi. Ludzie uwazaja ze to cos zlego tzn. jedzenia zwiazat itp :lol: troche poczytalem i wiem ze glowna zasada satanizmu jest egoizm. Czlowiek mysli tylko o sobie. Dobrze przeczytalem? Jesli nie to mnie douczcie :)
Kamil Master
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 18 grudnia 2004, 22:32
Lokalizacja: z Warhammera prosto z Altdorfu
Kontakt:

Post autor: Kamil Master »

Satanizm jest to jedno wielkie gów*** jeżeli raz w nie wejdziesz to wątpliwe jest z niego wyjście aż tak sie kleji.A według mnie to nie jest żadna tam głupia religja tylko powalona sekta.
Warhammer jest the best
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

hej kamil, tobie chodzi chyba o takich pseudosatanistow, ktorzy mysla, ze jak zloza cos w ofierze i powrzeszcza przy tym po lacinie to sa satanisci.
dsadfga_atadf_a, satanizm to nietylko egoizm. egoizm jest jedna z czesci satanizmu, chodzi o to, ze jedna z najwazniejszych rzeczy w satanizmie jest NIEWIARA w satana. satan jest tylko symbolem. ale chyba najwazniejsza rzecza dla satanisty jest jego wolnosc, a wiec satanista niebedzie zabijal ludzi, bo grozi to utrata swojej wolnosci (wiezienie), a zreszta, komu by mial skladac ofiare jak w satana niewierzy?
http://www.satan.pl/o_nas/ <- radze przeczytac ten tekst zeby ich chociaz troche zrozumiec (jak niechcecie czytac bibli szatana A.S. LaVey-a)
Skorpinor
Pomywacz
Posty: 61
Rejestracja: sobota, 22 stycznia 2005, 20:38
Lokalizacja: z RG
Kontakt:

Post autor: Skorpinor »

Pozwole sobie zacytować słowa, które są na stronie, którą podał Lary:
2. Kim jesteśmy?

Grupą ludzi ponad wszystko ceniącą wolność myślenia i swobodę dyskusji. Ludźmi, którzy określają siebie jako Satanistów, ponieważ sprawia im to przyjemność. Ludźmi szukającymi dróg do szczęścia i spełnienia, uczącymi się cały czas życia. Hedonistami, racjonalistami, nonkonformistami o bardzo różnych zainteresowaniach. Ludźmi, którzy widzą sens w prowadzeniu największego w Europie Środkowo-Wschodniej (a niedługo na świecie) portalu o Satanizmie Współczesnym.
No, taki Satanizm to mi się podoba! To zburzyło moje dotychczasowe mniemanie o tej sekcie? Skoro Oni (Sataniści) tak sobie cenią mądrość i wolność, to czemu tak się nazywają? Ja bym nazwał ich Illuminaci, czyli Oświeceni. A może jestem w błędzie?? :wink:
Esa que fortunate alve religious - hanta mama ;-P
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

satanizm to nie sekta... to jest religia/ideologia (roznie to ludzie widza a wiec pisze tak i tak), a, ze sie tak nazywa to ja juz nic za to niemoge...
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

nom kiedys sobie czytalem. Troche smiesza mnie reakcje ludzi ktorzy odrazu bluzgaja na to. To tylko potwierdza, ze ludzie czesto nie chca poznawac wielu tematow tabu.. Boja sie wiedzy czy jak?
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Ciekawe, kto powiedział w ankiecie, że BAZYL to szatanista :D.

Szataniści są wg. mnie osobami, które albo starają się komuś zaimponować ( pseudosatanisci) albo naprawdę wierzą w Szatana ( sataniści właściwi) . Obok tych wierzących z czasem tworzy się grupa ludzi uzależnionych od pewnego typu zachowań ( zafascynowani), jak można czytać są to osoby, które często nie zdają sobie sprawy z tego, że przynależą do sekty... :roll:.
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Heh, myślę, że dzielą się wszyscy na trzy podgrupy. Pseudosatanisci którzy grasuja bo monopolowych i szukaja wina, upijaja sie za ich podstawówką osiedlową i rysują pentagramy na piasku, albo kota zabija, albo bejzbolami ksiedza ukatrupią. Sataniści jako (wg. mnie) najczęstsza forma: ludzie, którzy wierzą w szatana, "służą mu", są źli, chcą wyeliminować religię katolicką i w ogóle są satanistai nam znanymi. No i ci ideolodzy - tych wg. mnie jest najmniej, a przynajmiej naprawdę bardzo mało osób wie o ich istnieniu... Ludzi, dla których liczy sie tylko wolność.Sam nie wiedziałem, że tacy są i działają. Wole takich satanistów (w sumie dobrych), niz tych zabijaczy kóz. Oczywiscie sam nigdy bym nie został takim satanistą...
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Religious Tolerance - jak ktos sie interesuje tematem, warto zajrzec.

Dla mnie i tak caly ten satanizm to glupota.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

A słyszeliście o Zakonie Syjonu? Illuminatach? Co sądzicie o wolnomularstwie ( chyba dobrze napisałem)?

Illuminati chyba. Nazwy tej organizacji się nie odmienia afair. - dop. Asthner
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a mozesz cos wiecej napisac:) bo mam nieczaje :D co to jest za zakon i co oznacza ten 2 wyraz?
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

juz sie bede powtarzal ale satanisci "wlasciwi" (nie zabijacze kotow) w szatana niewierza i traktuja go jako symbol.

a jak ktos sie chce doksztalcic to polecam strone: http://www.satan.pl
w dziale czytelnia jest troche tekstow LaVeya i innych ludzi/organizacji, ktorzy sie przyczynili do rozwoju satanizmu.

a co do innych organizacji to np. w sredniowieczu w angli byl "zakon ognia piekielnego", ale oni wg. mnie niemieli ideologi i "zakon" wykorzystywali jako przykrywke dla orgi... ale sa tez inne organizacje, ktore sie tez nazywaja satanistami, a z laveyowkim satanizmem sie w niektorych punktach niezgadzaja albo wierza w (prawie) calkiem cos innego (jak np. O.N.A. ... nie, nie zespol). jest np. Temple of Seth, oni sa tez satanistami i wierza w cos podobnego jak "laveyowcy" ale oni wierza np. w istnienie szatana.


co do tych organizacji, ktore Darkelfft wspomnial to nieznam, a wolnomularze to chyba odlam zydow (chyba...).
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Illuminati? A co oni mają tu do rzeczy? ach, no tak, po kolei: Illumitai, czyli "Oświeceni" "Ci którzy widzą wiecej" to tajna grupa, niewidzialna dłoń rządząca światem i centrum wszystkich teori spiskowych ;-) Ponoć mają kontrole nad największymi światowymi rządami i instytucjami - ponoć mogą nawet wywoływać i zakańczać wojny lub ustalić wynik rewolucji... Używają pod-frakcji do kontrolowania poszczególnych grup zainteresowań - do niczego sami nie przyłożą ręki (np. Majestic12 to pod grupa Illuminati mająca na celu kontrolowanie wszystkich instytcji/rządów/projektów majacych związek z UFO...). Celem nadrzędnym Illuminati jest stworzenie ogólnoświatowego rządu i poprowadzenie ludzi ku świetlanej przyszłości...

A Sataniści... skoro lubią wolność, i w nikogo nie wierzą, i są tacy inteligentni.... to czemu wybrali najgorszą możliwą nazwę - taką która ich publicznie piętnuje i właśnie tą wolność odbiera? Poważne braki w logice tu widzę... (tak, wiem, że to symbol... ale nie mogli jakiegokolwiek innego symbolu uzyć??)
Skorpinor
Pomywacz
Posty: 61
Rejestracja: sobota, 22 stycznia 2005, 20:38
Lokalizacja: z RG
Kontakt:

Post autor: Skorpinor »

Illuminati byli tajnym zgromadzeniem. Żeby nikt ich nie odkrył wstąpili do organizacji Wolnomularzy i działali wewnątrz niej. Dlaczego się ukrywali? Otóż byli oni prześladowani przez Kościół. Wiadomo, że nauka i religia idą zupełnie w innych kierunkach. I wszystko to, co można było racjonalnie wytłumaczyć, naukowo, było według Kościoła katolickiego herezją.

No, jak wiemy nasza religia opiera się tylko na dogmatach :D :wink:
Esa que fortunate alve religious - hanta mama ;-P
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Owszem, ale wg co poniektórych teorii Illuminati wciąż istnieje i -> patrz mój poprzedni post

Ale mniejsza o nich - to temat o Satanizmie, a nie Illuminati, więc dajmy im knuć w spokoju ;-)
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

:> :> :> :> :> tak ! tak tak ! .... skończmy ten temat ... :> :> :> niema co gadać o pierdołach ... taaaa .... muszę zadzwonić... jaki jest kierunkowy do Watykanu ? :> Mam tam znajomych ... w odwiedziny jadę ..... :> taaa.... Illuminati :> taaaaa :twisted:
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
ODPOWIEDZ