Alkohole

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Alkohole

Post autor: Alien »

Post pod postem, ale trudno :D. Zdecydowałem się poszerzyć swoje doświadczenie z alkoholami domowej roboty i wymieniłem paczkę fajek na litr wiśniówki made by kumpel z klasy. Na spirytusie.... :D. Całkiem niezły napitek, aczkolwiek bez porównania do wiśniówki jaką miałem przyjemność pić jakiś czas temu ( zamknięta na ponad 10 lat w szafie :D).
00088888000
strumnica
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 17 stycznia 2012, 15:29
Numer GG: 45888
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Alkohole

Post autor: strumnica »

A moja koleżanka zdradziła mi rewelacjny przepis na domową kokosówkę. Lepsze niż oryginalne Malibu, za to niższym kosztem finansowym. :)


________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
...haters gonna love gry na przeglądarkę...
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Alkohole

Post autor: Alien »

Podzieliłbyś się?
00088888000
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Alkohole

Post autor: Wevewolf »

w sylwka pompowaliśmy szampana za 4,30 xD to było coś, ale najdzielniejszy z paczki był alien xD
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Alkohole

Post autor: Deep »

xDxDxD ale z was chardkory, nie moge xDxd

A tak bardziej serio to my na sylwestra zrobiliśmy cytrynówkę ale z powodu lenistwa nie zrobiliśmy jej tak jak trzeba tylko na godzinę przez spożywaniem. Normalnie powinna według przepisu odstać przynajmniej jedną noc w lodówce a my prawie wrzątek wsadziliśmy do zamrażarki (dobrze w sumie, że sie lodówka nie rozmroziła od tego), odczekaliśmy chwilę i zaczęliśmy pić jeszcze ciepłe - siekało jak szatan ale później na szczęście się schłodziła trochę jak już się porozlewało do butelek i po północy się dało pić.
.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Alkohole

Post autor: Wevewolf »

no chyba ze chardkory -.-' ;p

a jak tam wszelakiej maści likiery?
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
ardek123
Pomywacz
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2010, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alkohole

Post autor: ardek123 »

Iblisiątko pisze: Jesteś mało rockowy :D Piwa o polskich nazwach jakoś mnie odrzucają, bez obrazy dla nikogo :D , ale nie widziałam żadnego żula, który żłopałby Carlsberga, za to, Tyskie i Żubry to notorycznie :cry:
Człowieku Ty nie wiesz nic o życiu! Carlsbergi, Hainekeny i Lechy są tak niewyobrażalnie bezpłciowymi i ogółem chu*owymi piwami, że to się w głowie nie mieści. Polskie alkohole przodują. I nie wiem jakich ty żuli widujesz z browarami, ale u mnie to wszyscy popylają z jabolami.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Alkohole

Post autor: Alien »

Ja tam czasem lubię Heinkena, ale w sumie to harnaś jest dobrym kompromisem między ceną a jakością :)
00088888000
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Alkohole

Post autor: Iblisiątko »

Alien pisze:Ja tam czasem lubię Heinkena, ale w sumie to harnaś jest dobrym kompromisem między ceną a jakością :)
Niniejszym ogłaszam cię bezpłciowym :lol:
ardek123 pisze:
Iblisiątko pisze: Jesteś mało rockowy :D Piwa o polskich nazwach jakoś mnie odrzucają, bez obrazy dla nikogo :D , ale nie widziałam żadnego żula, który żłopałby Carlsberga, za to, Tyskie i Żubry to notorycznie :cry:
Człowieku Ty nie wiesz nic o życiu! Carlsbergi, Hainekeny i Lechy są tak niewyobrażalnie bezpłciowymi i ogółem chu*owymi piwami, że to się w głowie nie mieści. Polskie alkohole przodują. I nie wiem jakich ty żuli widujesz z browarami, ale u mnie to wszyscy popylają z jabolami.
Odezwał się znawca -_-

Wystarczy iść do parku i popatrzeć jakie kapsle, od jakich piw leżą wokół powbijane w ziemię.
I podobno Komandosów już nie robią :/
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Alkohole

Post autor: No Name »

ardek123 pisze:
Iblisiątko pisze: Jesteś mało rockowy :D Piwa o polskich nazwach jakoś mnie odrzucają, bez obrazy dla nikogo :D , ale nie widziałam żadnego żula, który żłopałby Carlsberga, za to, Tyskie i Żubry to notorycznie :cry:
Człowieku Ty nie wiesz nic o życiu! Carlsbergi, Hainekeny i Lechy są tak niewyobrażalnie bezpłciowymi i ogółem chu*owymi piwami, że to się w głowie nie mieści. Polskie alkohole przodują. I nie wiem jakich ty żuli widujesz z browarami, ale u mnie to wszyscy popylają z jabolami.
Wszystkie te piwa są rozlewane w Polsce, przykro mi.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
ardek123
Pomywacz
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2010, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alkohole

Post autor: ardek123 »

No Name pisze:
ardek123 pisze:
Iblisiątko pisze: Jesteś mało rockowy :D Piwa o polskich nazwach jakoś mnie odrzucają, bez obrazy dla nikogo :D , ale nie widziałam żadnego żula, który żłopałby Carlsberga, za to, Tyskie i Żubry to notorycznie :cry:
Człowieku Ty nie wiesz nic o życiu! Carlsbergi, Hainekeny i Lechy są tak niewyobrażalnie bezpłciowymi i ogółem chu*owymi piwami, że to się w głowie nie mieści. Polskie alkohole przodują. I nie wiem jakich ty żuli widujesz z browarami, ale u mnie to wszyscy popylają z jabolami.
Wszystkie te piwa są rozlewane w Polsce, przykro mi.

Heineken – holenderskie przedsiębiorstwo piwowarskie, założone w 1863 przez Gerarda Adriaana Heinekena w Amsterdamie.

To, że mają browary na ternie Polski, to nie znaczy, że są polskie...
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Alkohole

Post autor: Ragnar »

Boże błogosław LO XIII i tamtejszych chemików! Znajomego mam i takie wina robi że wysiadka... wino ryżowe (nie mylić z sake. Sam nie wiem jak z czegoś tak bezpłciowego jak ryż wyszło coś tak dobrego), drugie wino - nie pamiętam jakie, ale delicje. A do tego czeka nastawiony miód...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: Alkohole

Post autor: Epyon »

Jeśli chodzi o piwa, to mojemu delikatnemu podniebieniu ostatnio najbardziej smakuje Koźlak i miodowy Ciechan. A z tych bardziej tradycyjnych piw, to nie odmówię Żubrowi, ani Tyskiemu, najlepiej lanemu w pubie przy samym browarze (nie ma to jak się urodzić w zajebistym mieście ;)).

A z innych alkoholi to przede wszystkim Jack Daniel's, a w lepszych czasach jakaś whisky ze średniej półki (ot, choćby Bell's).
Obrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Alkohole

Post autor: Alien »

Właśnie miałem okazję napić się Jack'a i nie dziwię się, że jest tak znany :) Ja tam mieszałem z colą i lodem, jutro próbuję opcji z lodem i cytryną :)
00088888000
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Alkohole

Post autor: Ragnar »

Myśmy próbowali ginu, ale bez toniku to jakoś nie tak bardzo... za to Soplica Orzechowa - ostatni przebój, normalnie fanboje. Nawiasem fajna historia - rozmawiamy w klasie, rozmowa schodzi na alkohole i ja Orzechówkę wychwalam pod niebiosa. "Delicje, ambrozja" - a kumpel patrzy i mówi że "alkohol dobry, ale takich określeń na wódkę to on jeszcze nie słyszał".
ardek123
Pomywacz
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2010, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alkohole

Post autor: ardek123 »

To fakt. Gin bez toniku tragedia. Ale ostatnio jak coś takiego mi się przydarzyło, to ratowałem się świeżo wyciskanym sokiem z grejpfruta i było świetnie.
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Alkohole

Post autor: corvus »

Gin z tonikiem jest akurat najpopularniejszą wersją picia tego alkoholu, ale w Polsce. Przynajmniej z tego, co mi wiadomo. Mniej znane u nas, ale równie popularne jest picie ginu z sokiem pomarańczowym, co również całkiem nieżle smakuje. Dobry jest też w drinkach, chociażby dość łagodny Coco Chanel.

Ginu się raczej samego nie pije...
Bombay Sapphire Gin jest dobry w smaku, ale w sumie jest bardziej do drinków niż picia bez niczego. Zresztą jak to gin ogólnie.

Ja ostatnio piłam całkiem niezłą wódkę gruszkową, ale niestety nie pamiętam nazwy. Świetnie się to piło.
ODPOWIEDZ