Zjawiska paranormalne

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Zjawiska paranormalne

Post autor: AC »

Co sądzicie o duchach i ufo? A może sami byliście czegoś świadkiem? Zapraszam do dyskusji...
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Sądzę, że wiekszość z tych przypadków to ludzka wyobraźnia. Sam nie miałem z tymstyczności aczkolwiek piszę "większość" gdyż nie neguję całkowiecie istnienia sił nadprzytrodzonych i zjawisk paranormalnych.
.
liego
Majtek
Majtek
Posty: 136
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 17:04

Post autor: liego »

W duchy i ufo to raczej nie wierze, co nie znaczy że mówie że inne istoty rozumne nie istnieją ja poprostu nie wierzę w te wszystkie bajki np. o porwaniach itp.

Ale (chyba to pasuje właśnie do tego tematu) wierzę... nie to złe słowo wiem z autopsji, że istnieje coś takiego jak LD, bą jak kto woli świadomy sen. i jest to świetne doświadczenie. Można kontrolować swoje sny spełniając najskrytsze mażenia!!!
Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

coz w UFO wieze i tylko kretyn moze nie wiezyc w UFO czyli NOL - Niezidentyfikowane Obiekty Latające jest ich tak wiele że uhuhuhu, a wiekszosci zeby niepowiedziec ze 100 % jak sadzę to dzieło ludzi chodż widziałem już rozne cuda na niebie ;)

duchy hmm no mialem kilak tam takich wizji i sytuacji nieciekawych ale chyba wszytsko da sie naukowo wyjasnic ;)
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

hmmm... ufo mnie kiedyś porwało ;] przyjechali w białych uniformach i chcieli mi założyć kaft... aa O UFO ci chodzi ;] to rózne rzeczy są na tym świecie niesamowite Np. fakt że nie uciszono mandaryny i dody ;]


edit: teoretycznie ufo jest ale nie ma...
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Wszystko można racjonalnie wytłumaczyć :roll:
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Co do dziwnych zjawisk, to byłem świadkiem dwóch, z czego jednej sprawy nie jeste do końca pewien. Otóż wczoraj zasypiając, "coś" lekko wyrwało mi poduszkę spod głowy. Z tym, że nie jestem pewien, czy to nie była projekcja zmieszania snu z jawą...

Ale drugiej sprawy jestem całkowicie pewien. Otóż siedząc przy kompie, coś zaczęło mnie trząść i szarpać za krzesło, obracając nim w powiedzmy, 90 stopniach. Początkowo myślałem, że to żarty sobie siostra robi, jednak nikogo nie było, a mną obracało dalej... :? Po jakiś 30 sekundach wszystko ustało i koniec. Żadnego ducha, zimna, uczucia dotyku... Nic, kompletnie nic. Dziwne rzeczy się dzieją na tym świecie :P
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

A byłeś trzeźwy :?: :wink:
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

Nie martw się... to tylko klątwa xD

Co to takich zdarzeń to np. wydawało mi się, że lewituje nad łóżkiem
Myślałem że ktoś mnie woła kiedy była zupełna cisza w domu... a kiedy wyszłem na balkon to mi się wydawało że wypadne...
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Byłem :P Ale często mam, że przy założonych słuchawkach zdaje mi się, że ktoś mnie woła :P
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

dziwny jest ten swiat

ja mailem sytuacje ktora nie tylko ja przezylem Bylem na polowaniu w totalnej dziczy w lesie i angle niebo rozblyslo bardzo jasno i swialoz zalalo doslownei wszystko trwalo to z 2 -3 sekundy ale jak odzyskalem jakotako wzrok bo to juz wieczrek(szarowka byla) siedzialem na ziemi po powrocie do ostoi 2ch innych mysliwych mialo calkiem podobnie a moj ojciec co polowal z ajkies 20 km dalej widzial tylko mocne swiatlo
swiatlo bylo purpurowe bardziej.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Jako, że interesuje się ezoteryką, to wierze w takie rzeczy jak duchy (a może raczej byty astralne...Boże jak to brzmi :roll: ), OOBE, LD, radiestezję i inne temu podobne zjawiska. Co do UFO, to uważam, że "gdybyśmy byli jedyną rozumną rasą we wszechświecie, to byłoby to ogromne marnotrastwo przestrzeni". Uważam, że są na tej ziemi "rzeczy, które się naszym filozofom nie śniły", które naprawdę ciężko objąć rozumem. To prawda, że wiele z nich jest wymysłami paranoików i schizofreników, ale jest równie wiele takich, nad którymi trzeba się naprawdę poważnie zastanowić.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Jedyne zjawisko paranormalne, które doświadczam od czasu do czasu to OOBE (o ile to za paranormalkę można uznać ?). Nigdy nie pamiętam swoich snów, nie wiem co mi się śni, ale średnio kilka razy na rok same z siebie zdarza mi się OOBE, bez żadnych treningów ani metod...
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

wq matematyki powinno być kilka set tysięcy cywilizacji w naszej galaktyce

ale dochodzi tu inna problematyka. Wszechswiat jest bardzo stary, a nasza cywilizacja na dobrą mętę liczy sobie jakies 10 tys lat (biorac pod uwage te najstarsze dzieje to i tak przedobrzyłem) cóż to jest 10 tys lat w obliczu 10 miliardów lat? to zaledwie chwila njaprawdo podobniej wiele z tych setek tysiecy cywilizacji już nie istnieje albo się jeszcze nie narodziło.
prawdopodobienstwo istnienia tych cywilizacji w jednym czasie jest mniejsze ale jeszcze mniejsze jest prawdopodobienstwo że cywilizacje te osiagną stopien rozwoju technologicznego umozliwiajacy im spotkanie, nasza cywilizacja jeszcze takiego stopnia nie osiągnęła a dopiero od 40 lat swobodnie latamy w kosmos - to jest tez chwila w dobie istnienia naszej cywilizacji a co dopiero w obliczu istnienia calego wszechswiata.
Nawet gdy przeskoczy się i ten problem pozostaje jeszcze odnalezienie się.
a to wszystko to neizwykle trudny proces
bo ciężko podrozować niemogąc pokonac predkości światła pozostaje nam skomplikowana proba zagięcia przestrzeni.

jeszcze ciezej jest podrozowac tak by przezyc.


UFO zaś istnieje gdyż UFO jest poprostu niezidentyfikowanym obiektem latającym niekoniecznie pochodzenia poza ziemskiego.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

O co chodzi z tym "swiadomym snieniem"? Ja mam "swiadome" sny prawie zawsze. Moze raz na piec nocy (czy dni) zdarzy sie ze podczas snu nie zdaje sobie sprawy ze jest to sen. Nawet jak nie wiem ze jestem we snie, i tak potrafie wszystko, np. latanie, skoki na ogromne odleglosci, przenikanie i wiele innego badziewia. Mnie osobiscie wkurza to, ze zawsze (prawie) podczas snu uswiadamiam sobie ze snie, cala groza koszmarow odplywa i zaczyna sie wyzywka we wszystkich dziedzinach. W ogole to bylem zaskoczony jak sie dowiedzialem ze nie wszyscy tak maja. Tak samo jak bylem w szoku ze wiekszosc nie pamieta swoich snow. Ja ZAWSZE pamietam co mi sie snilo. Mam nawet znajome miejsca i osoby w "powracajacych" snach.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

podobno jak sie obudzisz i spojzysz w okno lub wogole na swiatlo to nie bedziesz pamietac snu.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Eglarest pisze:podobno jak sie obudzisz i spojzysz w okno lub wogole na swiatlo to nie bedziesz pamietac snu.
Nie jest to prawda. Przynajmniej w moim przypadku.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
ODPOWIEDZ