Ekologia

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Ekologia

Post autor: AC »

Planeta Ziemia istniała miliony lat przed ludźmi (przynajmniej tymi na tej planecie) i będzie istnieć miliony lat po ostatnim przedstawicielu ludzkości (lub do końca czasu). Cóż to za bzdury się opowiada, że "efekt cieplarniany" czy "dziura ozonowa" powstały przez działanie ludzkości?

Ostatnio też się mówi, że zmiany na słońcu jesteśmy wstanie powstrzymać... wynika z tego jeden duży wniosek: ci, którzy straszą takimi sprawami albo myślą, że są bogami albo po prostu chcą zniszczyć ludzkość.

Ktoś mógłby zadać pytanie: jak ekologia może zniszczyć ludzkość? Odpowiedź na to jest bardzo prosta: wszelkie zakazy i nakazy skierowane są ku krajom rozwiniętym. Kraje rozwijające się mogą korzystać z opłacalnych, ale niszczących środowisko rozwiązań - po pewnym czasie jednak dogonią kraje rozwinięte i też im się zakaże i nakaże wiele "rzeczy". Takim to sposobem powstanie nowy komunizm: wszystko znów będzie zarządzane centralnie.

Jako przykład można podać dwie bliskie Polsce sprawy: jedna to niezbędna droga przez Dolinę Rospudy, a druga to rura radzieckoniemiecka przez Bałtyk. Początkowo komisje europejskie potępiały naszą drogę, ale nie mieli nawet chwili zawahania, żeby zgodzić się na rurę, która zmasakruje resztki ekosystemu Bałtyku.

I proszę kimkolwiek jesteś: Nie daj się okłamać, oni są relatywistami i materialistami - wcale nie obchodzi ich ani wolność ani natura.

Force ray pisze:A co do ratowania przyrody to akurat jet mądre bo twoje ciało nalezy do Ciebie ale twoja planeta nalezy do wszystkich :)
Pamiętaj, że ludzkość to też część natury, a życie ludzkie ma większą wartość niż jakiekolwiek inne życie. A jeśli chodzi o planetę: ona sobie poradzi (no chyba, że Ruscy dokopią się do centrum Ziemii, bo podobno próbują).
Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Ekologia i ekoterroryzm

Post autor: Tevery Best »

AC pisze:Cóż to za bzdury się opowiada, że "efekt cieplarniany" czy "dziura ozonowa" powstały przez działanie ludzkości?
Rzeczywiście, gdzieś czytałem, że efekt cieplarniany wywołuje w znacznie większej mierze aktywność wulkaniczna niż przemysł, a poza tym mam taką teorię, że w historii świata typowe są trwające nawet kilka wieków wahania temperatury. Ale dziura ozonowa to już bez wątpienia w 99% dzieło człowieka, bo w naturze freony występują b. rzadko.
AC pisze:Ostatnio też się mówi, że zmiany na słońcu jesteśmy wstanie powstrzymać... wynika z tego jeden duży wniosek: ci, którzy straszą takimi sprawami albo myślą, że są bogami albo po prostu chcą zniszczyć ludzkość.
A o tym nie słyszałem... podaj waść jakiś link do strony, z której mógłbym się na ten temat wywiedzieć.
AC pisze:Jako przykład można podać dwie bliskie Polsce sprawy: jedna to niezbędna droga przez Dolinę Rospudy, a druga to rura radzieckoniemiecka przez Bałtyk. Początkowo komisje europejskie potępiały naszą drogę, ale nie mieli nawet chwili zawahania, żeby zgodzić się na rurę, która zmasakruje resztki ekosystemu Bałtyku.
Raz: rosyjsko - niemiecka, a nie radzieckoniemiecka. Związek Radziecki już się rozpadł. Dwa: to częściowo jest hipokryzja komisji, a częściowo to, że 1. żadna organizacja ekologiczna się temu o ile wiem nie sprzeciwiła,
2. Rosja nie należy do Unii, 3. na dnie Bałtyku nie mieszkają ludzie, więc TVN nie mógł zrobić z tego ekologicznej afery. :wink:
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Ekologia i ekoterroryzm

Post autor: AC »

Tevery Best pisze:Ale dziura ozonowa to już bez wątpienia w 99% dzieło człowieka, bo w naturze freony występują b. rzadko.
Czy ja wiem? Ta dziura "zawsze" była nad Antarktydą, ech... nie będę się upierał - dołączono po prostu tą sprawę do "teorii spiskowej globalnego ocieplenia" i dlatego o tym wspomniałem.
Tevery Best pisze:A o tym nie słyszałem... podaj waść jakiś link do strony, z której mógłbym się na ten temat wywiedzieć.
Ja akurat to wyczytałem z dzisiejszej Gazety Polskiej, cytat z Vaclava Klausa (prezydenta Czech), ale dość szybko uzyskałem potwierdzenie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aktywno%C5 ... %82oneczna
http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_vari ... al_warming

(w pierwszym linku jedno zdanie na końcu). Niedługo się okaże, że ludzie korzystający z kosiarek do trawy niszczą gwiazdy wchodzące w skład Wielkiej Niedźwiedzicy. Tak naprawdę do wszystkiego można dorobić ideologię.
Tevery Best pisze:Raz: rosyjsko - niemiecka, a nie radzieckoniemiecka. Związek Radziecki już się rozpadł.
No o to można się pokłócić, ale nieważne - powiedzmy, że to taki skrót myślowy. :wink:
Obrazek
Zajcew
Marynarz
Marynarz
Posty: 161
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 15:36
Lokalizacja: Fort Łódź

Post autor: Zajcew »

AC pisze:Ktoś mógłby zadać pytanie: jak ekologia może zniszczyć ludzkość? Odpowiedź na to jest bardzo prosta: wszelkie zakazy i nakazy skierowane są ku krajom rozwiniętym. Kraje rozwijające się mogą korzystać z opłacalnych, ale niszczących środowisko rozwiązań - po pewnym czasie jednak dogonią kraje rozwinięte i też im się zakaże i nakaże wiele "rzeczy".
Może to prawda, ale nie zawsze. Mi się wydaje, że to rozwinięte kraje olewają zasady ekologii, a wykorzystują je przeciw mniej rozwiniętym państwom. USA nie podpisało ostatniego układu o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych(z tego japońskiego miasta, którego nazwy nie pamiętam) bo zrealizowanie go byłoby po prostu niemożliwe. Jakakolwiek próba zachwiałaby ich przemysłem. Tak samo Rosja i Niemcy nie przejmują się konsekwencjami bałtyckiej rury, ale im nikt nie może niczego kazać bo są zbyt silni. Natomiast już Polskim władzom zakazano budowy drogi, mimo że plany jej zbudowania były wiadome od coś około 10 lat. Przypomniało im się nagle gdy zaczynamy budować. Poza tym obwodnica jest potrzebna ludziom, a nikt nie zamierza zaorać i zabetonować tej całej Rospudy tylko postawić parę betonowych filarów, a na nich drogę. Wszystko będzie przechodzić nad tym całym bagnem i wiele się nie zmieni. Co do bałtyckiego rurociągu to nie wiem do końca jaki miała by wpływ na środowisko sama jego budowa, ale jak ktoś kiedyś zauważył na forum wystarczy pomyśleć co się stanie jak uszkodzą te wszystkie kontenery z bronią chemiczną, które Niemcy porzucili tam na koniec ostatniej wojny. Drugie morze martwe. Ekologia to ostatnio narzędzie polityczne, a ci wszyscy ekologowie powinni pomyśleć o co właściwie walczą.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

1. Polska to kraj rozwinięty.
2. Protokoły z Kioto to raczej żart niż coś poważnego - tak jak napisałeś zresztą.

(Kioto - poprzednia stolica Japonii [jeśli się nie mylę])
Obrazek
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Zajcew, co do Rospudy - prowadzenie obwodnicy przez unikalny ekosystem to zbrodnia. Ekolodzy zaproponowali inny przebieg autostrady, ale władze odmówiły, nie wiem dlaczego. Może jeszcze walnijmy reaktor atomowy w Puszczy Białowieskiej.
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Isengrim Faoiltiarna pisze:Ekolodzy zaproponowali inny przebieg autostrady, ale władze odmówiły, nie wiem dlaczego.
Odsyłam do zastanowienia się i poczytania trochę na temat. I przy okazji: czy wiecie, że ta sprawa to jedna z niewielu spraw, która tak samo by przebiegała niezależnie od opcji politycznej? Od LPR przez PiS, PO, SRP, PSL i kończąc na SLD - wszyscy są za budową tej obwodnicy właśnie w tamtym miejscu. Czemu akurat tam? No cóż: odsyłam do różnych publikacji nie-oszołomskich.

Oprócz walorów ekologicznych przebiegu trasy, który jest w realizacji jest jeszcze jeden. Najważniejszy: życie ludzkie. Fajnie jest się wypowiadać, gdy się nigdy nie było w danym miejscu - ja byłem w Augustowie i tam jest rzeczywiście niebezpiecznie.
Obrazek
Zajcew
Marynarz
Marynarz
Posty: 161
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 15:36
Lokalizacja: Fort Łódź

Post autor: Zajcew »

Isengrim Faoiltiarna pisze:Zajcew, co do Rospudy - prowadzenie obwodnicy przez unikalny ekosystem to zbrodnia. Ekolodzy zaproponowali inny przebieg autostrady, ale władze odmówiły, nie wiem dlaczego. Może jeszcze walnijmy reaktor atomowy w Puszczy Białowieskiej.
A gdzie byli ci ekolodzy przez ostatnie 10 lat kiedy obwodnica była w trakcie planowania i przygotowań do budowy? Oni działają teraz tylko dla rozgłosu i robią z siebie bohaterów. Poza tym o tyle o ile środowisko jest ważne to pewne ludzkie problemy są dużo ważniejsze. Już mówiłem, że Rospudy całkowicie nie zniszczą, a nawet jeśli by to zrobili to sprawy środowiska powinny być dyskutowane międzynarodowo tylko jeśli miałyby międzynarodowy skutek. Jak na razie to wszyscy się do tego mieszają.

Co do reaktora atomowego to sama elektrownia atomowa jeśli nie ulegnie awarii to nie produkuje żadnych zanieczyszczeń ani promieniowania. wbrew temu co się powszechnie myśli.
Mr.Zeth
Bosman
Bosman
Posty: 2312
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:15
Numer GG: 2248735
Lokalizacja: z Wrocławskiej Otchłani
Kontakt:

Post autor: Mr.Zeth »

Co zasłyszałem na ten temat:
Ogólny plan ekologów zakładał przeniesienie pewnych gatunków zwierząt z poprzednich miejsc... na odległe o kilka km, co zakrawa na kpinę i kompletną bzdurę. Gatunki owe od pokoleń maja w temtym meisjcu tereny lęgowe. Co maja zmiar zrobić, łapać i noscić? A może wytłumaczyć, że mają skłądać jaja nie tu a gdzieś indziej? (patrzaj ptaszku, zaraz ci na mapie pokażę)
UWAGA -ZŁOŚLIWY MG!

Mr.Z pisze posta
Obrazek

Miałeś to w upie? Nie miej tego w d*pie!
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Zajcew pisze:A gdzie byli ci ekolodzy przez ostatnie 10 lat kiedy obwodnica była w trakcie planowania i przygotowań do budowy?
Zgłaszali swój projekt alternatywnych dróg omijających dolinę Rospudy do Ministerstwa Środowiska np :) Ale zostali olani.
Zajcew pisze:Co do reaktora atomowego to sama elektrownia atomowa jeśli nie ulegnie awarii to nie produkuje żadnych zanieczyszczeń ani promieniowania. wbrew temu co się powszechnie myśli.
Reaktor atomowy daje bardzo czystą energię. Nie pisałbym, że nie daje żadnych zanieczyszczeń bo to jest czysta nieprawda. Widzę, że ktoś zapomina o odpadach radioaktywnych :). Jednakoż gdyby ktoś chciał wybudować reaktor atomowy na terenie Polski to byłbym za. Jest to energia znacznie znacznie czystsza niż np z elektrowni węglowych. W Polsce chyba najczystsza z możliwych (elektrowni termonuklearnej nie liczę bo dopiero się świat szykuje do odpalenia pierwszej). Wiatry mamy porywiste i zmienne, morze płytkie, rzek w zasadzie nie tak znów wiele :? Elektrownia atomowa to dobre wyjście by było.

PS: AC nie wyzywaj wszystkich od oszołomów bo świadczy to najgorzej tylko i wyłącznie o Tobie oraz Twoim nieuctwie i zacietrzewieniu.
PPS: Pisanie zdań w stylu "A jeśli chodzi o planetę: ona sobie poradzi" świadczy o mocno rozwiniętym egoizmie i gigantycznym wręcz antropocentryzmie.
PPPS: Nie zrozumiałem w czym masz problem z tym słońcem. To już od dawna udowadniali, że cykl pogodowy, wzrostu roślinności etc, jest uzależniony od cyklu słonecznego i trwa 11 lat.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Zajcew
Marynarz
Marynarz
Posty: 161
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 15:36
Lokalizacja: Fort Łódź

Post autor: Zajcew »

fds pisze:Reaktor atomowy daje bardzo czystą energię. Nie pisałbym, że nie daje żadnych zanieczyszczeń bo to jest czysta nieprawda. Widzę, że ktoś zapomina o odpadach radioaktywnych
Fakt, źle się wyraziłem. Chodziło mi bardziej o to, że nie produkuje żadnych zanieczyszczeń w swoim bezpośrednim otoczeniu i nie szkodzi środowisku produkując energię(tak jak gazy cieplarniane ze spalania paliw kopalnych). Same odpady są dużym problemem więc właśnie dlatego zwraca się na nie szczególną uwagę przy pozbywaniu się ich.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Niszczenie przyrody jest złe.
Ale...
Elektrownie atomowe sa okej.
Ludzie są poprostu nieswiadomi. Zajcew miał racje piszac ze w porównaniu do elektrowni napedzanych weglem elektrownie atomowe to pikuś. Dzieci w weglu tez jest uran. I wiecej uranu wydostaje sie co roku z normalnych elektrowni niz z elektrowni atomowych.

Co do składowania pretów paliwowych: Wiekszość zużytego paliwa jest przerabiana na i odzyskiwana do ponownego uzytku a reszta syfu jest składowana w pojemnikach ze ściankami o grubosci 50-60 cm. Jak mi dacie to poliże taki pojemnik i nic mi nie bedzie. Są one składowane w mogilnikach.. Jedynym niebezpieczeństwem sa starsze odpady składowane wtedy kiedy metody zabezpieczen były... cienkie. Bogu dzieki ze takich jest mało.

Co nie zmiena faktu że minister Szyszko jest kompletnym bucem i dba tylko o swój tyłek. Kilim.[/url]
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Odnośnie elektrowni atomowych:
Przeglądałem ostatnio raport WHO z 2004 na temat Czarnobyla... jasno wynika z niego, iż zagrożenie promieniowaniem w Polsce było zerowe, a szkodliwość żadna... nawet na terenach w okolicy reaktora nastąpił jedynie wyraźny wzrost zachorowań na - prawie zawsze uleczalnego - raka tarczycy (inne choroby pojawiają się częściej ledwie o kilka %, a i to w dużej mierze z powodu stresu wywołanego dezinformacją) i ku wielkiemu oburzeniu Ukrainy zalecono cofniecie większości rent jego "ofiarom" ;p

Inna sprawa, że wyciek w reaktorze Czarnobylskim był wynikiem fatalnego nim zarządzania, a nie wady w projekcie ;p
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

fds pisze:
Zajcew pisze:A gdzie byli ci ekolodzy przez ostatnie 10 lat kiedy obwodnica była w trakcie planowania i przygotowań do budowy?
Zgłaszali swój projekt alternatywnych dróg omijających dolinę Rospudy do Ministerstwa Środowiska np :) Ale zostali olani.
Bo ten cały ich projekt jest debilny. Widziałem je wszystkie i ten, który jest jest najlepszy. I to nie tylko moje zdanie.
fds pisze:(elektrowni termonuklearnej nie liczę bo dopiero się świat szykuje do odpalenia pierwszej)
To ciekawe, gdzie taka będzie?

[wiem, że to może zabrzmieć jak ironia, ale pytanie jest całkowicie serio, bez podtekstów]

fds pisze:PS: AC nie wyzywaj wszystkich od oszołomów bo świadczy to najgorzej tylko i wyłącznie o Tobie oraz Twoim nieuctwie i zacietrzewieniu.
Tyle, że właśnie ja czytałem ich bzdury i dlatego ich nazwałem oszołomami. Podobnie jak wielu, którzy też czyli różne ich teksty i ja po kilku chwilach zacząłem podejrzewać, że "ekologowie" działali tam w interesie kilku bogatych kacyków, którzy chętnie pozbyli by się trochę ziemii w tamtym rejonie na budowę drogi.

Żadna z wytyczonych przez "ekologów" tras nie omija pięknych terenów.
fds pisze:PPS: Pisanie zdań w stylu "A jeśli chodzi o planetę: ona sobie poradzi" świadczy o mocno rozwiniętym egoizmie i gigantycznym wręcz antropocentryzmie.
Z twoich zaś tekstów wynika wielka nienawiść do rasy ludzkiej. "A niech ludzie zdychają tylko, żeby droga nie szła przez jakieś tereny które mam w dupie, ale mi powiedziano, że są piękne." - czy tak wygląda twój altruizm?

A ja tak: jestem egoistą, ale również jestem osobą, która pomogła by prawie każdemu.

I co widzisz złego w antropocentryźmie? Wydaje ci się, że nie jesteś człowiekiem czy co? Nie rozumiem... Człowiek to istota o wielkich możliwościach - nie wolno nam zmarnować naszego daru zabijając siebie nawzajem. A właśnie zatrzymywanie budowy drogi w tamtym miejscu zabija ludzi.
fds pisze:Nie zrozumiałem w czym masz problem z tym słońcem. To już od dawna udowadniali, że cykl pogodowy, wzrostu roślinności etc, jest uzależniony od cyklu słonecznego i trwa 11 lat.
Tak, tyle, że jeśli czytałeś drugi link, który podałem to zapewne zwróciłeś uwagę na kit o ludziach. Szczerze mówiąc globalne ocieplenie istnieje - i by istniało nawet gdyby ludzkość nie istniała.
Mr.Z pisze:Co zasłyszałem na ten temat:
Ogólny plan ekologów zakładał przeniesienie pewnych gatunków zwierząt z poprzednich miejsc... na odległe o kilka km, co zakrawa na kpinę i kompletną bzdurę. Gatunki owe od pokoleń maja w temtym meisjcu tereny lęgowe. Co maja zmiar zrobić, łapać i noscić? A może wytłumaczyć, że mają skłądać jaja nie tu a gdzieś indziej? (patrzaj ptaszku, zaraz ci na mapie pokażę)
Te ptaszki same się przeniąsą, jeśli byłyby tak głupie jak je podejrzewasz to miliony ptaków by już dawno zdechły w miejscach masowych wyrąbek lasu w Brazylii czy Afryce. Zwierzęta jednak radzą sobie jednak prawie tak dobrze jak człowiek i można powiedzieć, że mają nad nami małą przewagę: bardziej ufają instynktowie. :wink: [a my nad nimi multum innych ;) ]
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Raport o globalnym ociepleniu ostrzega świat
Przykładowy cytat:
W ostatecznym kształcie raport stwierdza, że 30 procentom gatunków na Ziemi grozi wymarcie, jeśli temperatury podniosą się o dwa stopnie Celsjusza powyżej przeciętnej dla lat 80. i 90.

Raport jest jak dotąd najdobitniejszym i najpełniejszym naukowym określeniem wpływu globalnego ocieplenia powodowanego głównie przez zanieczyszczanie atmosfery Ziemi dwutlenkiem węgla.


A reaktor termojądrowy powstanie w okolicach Marsylii. Nosi czy będzie nosić nazwę ITER.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zasilanie bezprzewodowe

Post autor: krucaFuks »

ten post powstał oryginalnie w odpowiedzi na wątek o Zasilaniu bezprzewodowym a następnie został przeniesiony tutaj:
---------
www.gazetawyborcza.pl pisze:Sprawność prototypu wynosi ok. 40 proc. - taka część energii trafia do odbiornika. Zdaniem badaczy to już wystarcza do praktycznych zastosowań.
Kolejne kilka tys. kw. lodowcow stopnieje, kolejne kilka milionów ludzi będzie głodować na świecie z powodu szybszych zmian klimatycznych - wszystko dla tego, ze komuś trudno podłączyć się do kontaktu kablem. Taka nowa, jeszcze bardziej prądożerna wersja stand-by... Zaiste, postęp :P
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 czerwca 2007, 00:50 przez krucaFuks, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Zasilanie bezprzewodowe

Post autor: Deep »

Ja tam nie mam nic do wtyczek.

@krucaFuks: Spokojnie. Nas już wtedy nie będzie ;) :P
.
ODPOWIEDZ