Rasizm

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Moongroow
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 03:29

Post autor: Moongroow »

Nie nawidzę rasizmu i rasistów... Prawie zabiłem gdy ktośprzy mnie opowiedział kawał o cyganach. Rasizm kojarzy mi się ze skinami i ich krzywymi, łysymi ryjami. Bardzo inteligentnie postępują - biją cudzoziemców za to, że zajmują miejsca pracy, a nic ich nie obchodzi, że taki pan prezydent jednym podpisem pozbawia chleba 5000 ludzi...

Skoro Polska dla Polaków, to czemu prawie wszyscy wyjeżdżają zbierać truskawki do niemiec?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Moongroow pisze:Nie nawidzę rasizmu i rasistów...
Czy to nie przejaw swoistego rodzaju rasizmu? ;-)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

BAZYL pisze:Czy to nie przejaw swoistego rodzaju rasizmu?
Hehe, to tak jak z tolerancją. Czy nie tolerowanie nietolerancji jest przejawem nietolerancji? :wink: A z drugiej strony tolerowanie nietolerancji jest sprzyjaniem złemu.
...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

BAZYL pisze:
Moongroow pisze:Nie nawidzę rasizmu i rasistów...
Czy to nie przejaw swoistego rodzaju rasizmu? ;-)
Nie, to fanatyzm :p Mylą Ci się pojęcia BAZYLku :D Ale lubię taki fanatyzm akurat ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Somebody

Post autor: Somebody »

Nie rozumiem typów, którzy nalewają się z osób o innym kolorze skóry... Według mnie oni sami są bambusami... Nie wybieramy przecież, kim będziemy po urodzeniu... My też mogliśmy zostać murzynami...
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Chyba napiszę tak jak, w innych podobnych tematach : kompletnie nie interesuje mnie jakiego koloru skóry jest mój, kumpel/kumpela, pracodawca, nauczyciel, znajomy itd

Liczy sie dla mnie tylko co ten człowiek ma pod "fryzurą".

Zaś Panom i Paniom piszącym o przewagach jednej rasy nad innymi życzę przebywania tylko w jednolicie rasowym i równie jak oni światłym towarzystwie. Wyjdzie to zapewne na zdrowie wszystkim.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Miśko
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 15:35
Lokalizacja: Reda

Post autor: Miśko »

Prawie zabiłem gdy ktośprzy mnie opowiedział kawał o cyganach.
Proponuję udać się do psychiatry.
"Nie."
- Wiele osób.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Rasizm...
No tutaj to raczej wszyscy się zgadzamy :D ( Wreszcie)
A co do cyganów- Nie przepadam za nimi nie ze względu na pochodzenie tylko na idiotyczne zachowanie ( Może uogólniam ale zbyt często zauważam agresję cyganów skierowaną w stronę Bogu ducha winnych ludzi )...

W sumie to wydaje mi się że wszyscy rasiści byli kiedyś molestowani przez rodziców, na śniadanie jedli mleko z żyletkami a ich zabawki były niezwykle ciężkie i kanciate. No cóż. Muszą się wyżyć... :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Najbardziej dobijający jest rasizm wśród naszych rodzimych moherów. Jak pewnie zauwazyliście oni wszystkich swoich wrogów wyzywaja od Żydów, a przecież Jezus był Żydem :)
Obrazek
Uciekinier
Marynarz
Marynarz
Posty: 169
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 22:13

Post autor: Uciekinier »

Remik pisze:Najbardziej dobijający jest rasizm wśród naszych rodzimych moherów.
Albo nasz rasizm względem tych moherów, traktowanych jak godne pogardy istoty. Nikt nie wolny od nienawiści i grzechu uogólniania... :roll:
Wciąż mnie ścigają!
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Widzisz bo to nie tak Uciekinier. Nie każda staruszka to od razu moher. Po pierwsze bycie moherem jest kwestią wyboru a nie urodzenia, po drugie wspomnij co przeżyła nniemiecka ekipa telewizyjna podczas afery z Wielgusem to szybko zrozumiesz co złego jest w moherah. Dlatego czepianie się ich nie jest rasizmem bo mohery to nie grupa, która istniała i dostała sterotyp tylko taka, która zaistniała by się weń wpasować.
Moongroow
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 03:29

Post autor: Moongroow »

Miśko pisze:Proponuję udać się do psychiatry.
Wieeeeeeeeeem ; D Nie jestem do końca normalny i do tego fanatyczny wróg faszyzmu...[/i][/b]
Uciekinier
Marynarz
Marynarz
Posty: 169
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 22:13

Post autor: Uciekinier »

Biedni Niemcy. Nie to co większość tych moherów, którzy z trudem zaczynali życie tuż po II wojnie światowej w zrujnowanej Polsce. Mohery bądź co bądź to starsi ludzie i często niedołężni, należy im się mimo wszystko szacunek. A jak zwyzwą jakiegoś metala od "szatanistów" to chyba nic, aż tak strasznego się nie stanie.

Nie wiem czy to wybór. Oni po prostu zachowują się tak, jak ich wychowano. Trudno w późnym wieku wykorzenić stare nawyki.

Szczerze mówiąc, to sami stworzyliśmy sobie obraz moherka, żeby mieć kogo gnoić. No bo jak nie Żydów, bo się już znudziło temu głupiemu narodowi* , to weźmy naszych staruszków.

*szanuję ogólnie Polskę, ale czasem nie mogę się opanować.
Wciąż mnie ścigają!
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Wiesz, ja rozumiem tych ludzi, ale to jak się zachowują to momentami przesada. A argument powołujący IIWŚ jako uzasadnienie i usprawiedliwienie ataku na trych dziennikarzy jest ciut chybiony, bo o ile sie nie mylę pokój mamy muż dobrych kilku lat i niemcy są nawet jednym z naszych partnerów gospodarczych, ale co ja tam wiem. A co do szacunku dla starszych to i owszem posiadam, ale to nie znaczy, że musze milczeć gdy widze przejawy fanatycznego oddania Rydzykowi, bo to są paranoje, za które można stracić szacunek dla Polski... Ale nie o tym jest ten temat więc wybacz, ale zamknę naszą małą dyskusję.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Właśnie Uciekinier... Nie sądzisz że twój awatar jest za bardzo... hmmm... czarny (to był żart oczywiście)

A co do rasizmu... to czy jest nim publiczne napiętnowanie np. odmiennego stylu bycia...
Np. Kiedy chłostamy się perfidnie z Ladys typu Britney, to czy nie ma to pewnych znamion (mocne słowo) rasizmu...
W sumie oceniamy je (z reguły negatywnie) po samym wyglądzie...
I tak jak w ocenie mniejszości narodowych (mówię teraz o ogóle społeczeństwa) tak i tu rządzi nami stereotyp
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Alucard pisze:I tak jak w ocenie mniejszości narodowych (mówię teraz o ogóle społeczeństwa) tak i tu rządzi nami stereotyp
Jest pewna różnica. Bo nie od nas zależy to, czy urodziliśmy się czarni/ biali/ żółci. Ale już robienie z siebie plastic-fantastic-girl jest wyborem świadomym, tak jak wstępowanie do poszczególnych subkultur itd. I trzeba się wtedy liczyć z tym jak będzie nas postrzegało otoczenie.
...
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Tylko, że ten stereotyp jest niestety często oparty na faktach. To wynika z tego, że możesz się urodzić czarny ale to kim będziesz nie jest tym zdeterminowane (no dobra będziesz murzynem, ale tylko od ciebie zależy czy to będzie murzyn spod budki z piwem czy z katedry fizyki jądrowej). Styl życia determinuje natomiast pewne zachowania i daje podstawy pewnych stereotypów. No bo nikt chyba nie zostaje metalem z zamiłowania do lalek barbie i brazylijskich telenowel, tak samo, jak nie zostaje się blondie larvą z zamiłowania do intelektualnych rozrywek i czytania książek o filozofii/zamiłowania do jedzenia surowych kotów i składania ofiar szatanowi. Dlatego ten stereotyp jest samorealizujący się - najpierw ktoś taki był a potem inni starali się wpasować.
ODPOWIEDZ