Rasizm

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Rasizm

Post autor: WinterWolf »

Czytam, czytam i załamuję ręce. Chodzi mi o to coś co miało być chyba wypracowaniem. Podejrzewam jednak, że było to pisane na serio. Już i z takimi ludźmi miałam do czynienia. prszerażają mnie ich poglądy. Szczególnie gdy mówią o nich z pełną powagą i z zaciekłością wykrzykują swoje hasła nienawiści. nie rozumiem tego zupełnie. Staram się poznać motywy nimi kierujące, cele do jakich dążą taką drogą, ale nie potrafię.

fds pisze:WW Kojarzy mi się z Winter Wolf, ale nie sądzę, żeby był zdolny przeżyć spotkanie z nią :D
Dziękuję :D Uznam to za komplement :D

Eglarest pisze:hmm WW czy czasem nie bylo kiedys takich batonikow :d a moze chodzilo o WWW
To były W&W czy jakoś tak. Takie wafelki :D Całkiem smaczne.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Re: Rasizm

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Najbardziej podoba mi sie fragment 'to niech wypierdalaja do tej swojej palestyny'. Zastanawiam sie, co ma palestyna do zydow, pomijajac powiedzmy fragment historii i pretensje.
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Re: Rasizm

Post autor: Max Smirnov »

WW:
Hm, zastanawiam sie nad zjawiskiem rasizmu od lat... Jedyny sensowny wniosek do jakiego doszedlem to taki, ze ludzie lubia nienawidziec 'innych', to pozwala im sie czuc czlonkami grupy, czerpac sile i samozadowolenie z nienawisci. Druga przyczyna, moze nawet wazniejsza to paniczny strach, ktory czuja, moze przed zyciem, moze przed brakiem akceptacji, samotnoscia. Duzo latwiej fascynowac sie mordem niz potrafic wybaczac. Kompleks nizszosci sprawia, ze czuja sie gorsi, wiec tym glosniej staraja sie dowiesc ze sa lepsi, zwlaszcza sami przed soba... Sadze ze gdyby nie bylo ludzi skrzywdzonych nie byloby i rasizmu. I nienawisci w stosunku do kobiet tez, bo to tez jest jakas forma rasizmu, moim zdaniem.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Rasizm

Post autor: LOD »

eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:Najbardziej podoba mi sie fragment 'to niech wypierdalaja do tej swojej palestyny'. Zastanawiam sie, co ma palestyna do zydow, pomijajac powiedzmy fragment historii i pretensje.
Albo chodziło tutaj o Palestynę jako krainę geograficzną, albo jak widać, ów pani nie wykazała się zbytnio wiedzą. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Rasizm

Post autor: Eglarest »

oo BAZYL wykasował mi posta wiec powtórzę się
ale już się tak nie rozpisze
Rasizm wg mnie ma podłoże w obawie przed tym co inne. Dyskryminujemy i prześladujemy to co inne bo lepiej to zniszczyć niż poznać. Boimy się poznać tego co nieznane dziwne z pozoru niezrozumiałe. Jesteśmy zamknięci na wiedzę i wygodniej jest się bronić przed nią.
takim przykładem jest Natalka, która umieściła żydów w Palestynie no i w sumie słusznie ale nie do końca ...
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Re: Rasizm

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Mysle, ze osoba z 3 klasy podstawowki jak sie domyslam nie bedzie sie orientowala w historycznej palestynie, a raczej tej znanej z telewizji, wspolczesnej, a co za tym idzie, religijnie nie majacej nic wspolnego z zydami.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Rasizm

Post autor: WinterWolf »

Max Smirnov pisze:WW:
Hm, zastanawiam sie nad zjawiskiem rasizmu od lat... Jedyny sensowny wniosek do jakiego doszedlem to taki, ze ludzie lubia nienawidziec 'innych', to pozwala im sie czuc czlonkami grupy, czerpac sile i samozadowolenie z nienawisci. Druga przyczyna, moze nawet wazniejsza to paniczny strach, ktory czuja, moze przed zyciem, moze przed brakiem akceptacji, samotnoscia. Duzo latwiej fascynowac sie mordem niz potrafic wybaczac. Kompleks nizszosci sprawia, ze czuja sie gorsi, wiec tym glosniej staraja sie dowiesc ze sa lepsi, zwlaszcza sami przed soba... Sadze ze gdyby nie bylo ludzi skrzywdzonych nie byloby i rasizmu. I nienawisci w stosunku do kobiet tez, bo to tez jest jakas forma rasizmu, moim zdaniem.
Mhm... Racja. Taka nienawiść ma różne podłoża i to często nawet dla tej osoby, która nienawidzi nie są do końca jasne... Strach, obawy, przejścia, niejasne uprzedzenia... Mozliwe, że masz więcej racji niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Nie znam psychologicznych uwarunkowań wywołujących to negatywne uczucie ale to wydaje sie bardzo prawdopodobne. Ktoś już mówił gdzieś, że brak akceptacji samego siebie prowadzi do tego, że ludzie głośno krzyczą głosząc nienawistne hasła. Idąc tym torem współczję wszystkim tym, którzy deklarują swą nienawiść do innych ras, wyznań czy ludzi o innych poglądach.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Rasizm

Post autor: Eglarest »

ja też im współczuję

hmm w trzeciej klasie podstawówki to ja sie dość dobrze orientowałem w konflikcie bliskowschodnim :D - to nie jest argument. ;)
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Rasizm

Post autor: Wevewolf »

ja tam nic do murzynów nie mam, ale jak chinola zobacze to aż mnie skręca. Nie żebym ich nie lub, skąd! Po prostu denerwuje mnie ich sposób życia i jego postrzegania. Tak mnie naszło po tej całej sprawie z brytyjczykiem. Widze tych niskich [CIACH]... ludków to krew mi oczy zalewa.

sry WW
Ostatnio zmieniony środa, 30 grudnia 2009, 19:44 przez Wevewolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Rasizm

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Chinole to komuchy... ja nie lubię komuchów... ja chcę ich krwi rozlanej na zimnym betonie...
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Rasizm

Post autor: Obelix »

Za to ty jesteś debilem, a ja nie lubię debili.

Tylko skończony komuch i tępak będzie oceniał cały naród po jego rządzie (na którego OMFG WYOBRAŹ TO SOBIE w tym przypadku wpływu nie mają żadnego). W takim razie co z nami i naszymi Tuskami i innymi kaczorami? Czy ty i ja oraz wszyscy tutaj tylko dlatego jesteśmy durniami?

Mam nadzieję że przemyślisz sobie jaką głupotę pieprznąłeś w miejscu publicznym i że przynajmniej przestaniesz być debilem. A najlepiej wróć tu za jakieś 4 lata bo na razie masz chyba z 12.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Rasizm

Post autor: Wevewolf »

Obelix pisze:Za to ty jesteś debilem, a ja nie lubię debili.

Tylko skończony komuch i tępak będzie oceniał cały naród po jego rządzie (na którego OMFG WYOBRAŹ TO SOBIE w tym przypadku wpływu nie mają żadnego). W takim razie co z nami i naszymi Tuskami i innymi kaczorami? Czy ty i ja oraz wszyscy tutaj tylko dlatego jesteśmy durniami?

Mam nadzieję że przemyślisz sobie jaką głupotę pieprznąłeś w miejscu publicznym i że przynajmniej przestaniesz być debilem. A najlepiej wróć tu za jakieś 4 lata bo na razie masz chyba z 12.
Wypowiedź Torrenta jest faktycznie nieco dziwna... ja tylko chcę dodać że nie mam nic do żółtków, mógłbym się nawet z nimi zakumplować... tyle że po prostu nie lubię ich stylu życia, nie rządu.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Rasizm

Post autor: Obelix »

Nie lubienie kogoś/czegoś (ale jego tolerowanie) to jedno, a chęć mordu na ludziach za to na co nie mają wpływu to zupełnie coś innego. Do ciebie Wevewolf nic nie mam.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Rasizm

Post autor: Wevewolf »

Obelix pisze:Nie lubienie kogoś/czegoś (ale jego tolerowanie) to jedno, a chęć mordu na ludziach za to na co nie mają wpływu to zupełnie coś innego. Do ciebie Wevewolf nic nie mam.
to chyba była ironia.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Rasizm

Post autor: Matysz »

Sir_Erneście_Tormer, sprecyzuj: chcesz krwi komunistów czy Chińczyków? Bo jak tych drugich, toś pacan nieheblowany, bo oni wpływu na swój rząd nie mają, a z twojej wypowiedzi wynika, że z tego powodu ich nienawidzisz.
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Rasizm

Post autor: Phoven »

To ja mam pytanie - ilu z was Chińczyków zna, ilu w Chinach mieszkało - a ile opiera swoją całą wiedzę na ich temat z mediów?

Bo póki co pieprzycie taką totalną papkę wyjętą rodem z tabloidów.
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Rasizm

Post autor: Matysz »

Czyli, że co? Chińczyki są szczęśliwi pod swoją cenzurą i swoim rządem? Z radością chodzą na parady, uważają głosowanie na partię za obowiązek?
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
ODPOWIEDZ