Rasizm

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Rasizm

Post autor: Phoven »

Czyli temat do dyskusji na ten jakże trudny temat. Do załozenia skłonił mnie pewien artykuł na Interii. a raczej komentarze które ukazały się pod nim.
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... eci,885580
Gdy to przeczytałem uderzył we mnie wstyd i zażenowanie przedstawicielami własnego narodu. Jednakze gdy przeczytałem wspomniane już komentarze - zamurowało mnie. Jakby szlag jasny trafił. Miałem wrażenie że odstetek polskich rasistów nie jest duży, tymczasem po przeszperaniu internetu polskiego doszedłem do zatrważających wniosków - spora część naszego społeczeństwa jest pod względem rasizmu nie wiele lepsza od nazistów i faszystów. Po prostu krew zalewa gdy czyta się te rasistowskie wypowiedzi. Pozwolę sobie przytoczyć parę z nich, TYLKO z komentarzy powyzszego artykułu.
I bardzo dobrze! Wg mnie w szkolach powinna byc segregacja!Nikt by sie wtedy nie
denerwowal.Wiadomo tez,ze zdolnosci przyswajania
wiadomosci tzw.czarnych jest nizszy niz rasy
bialej.Nie oklamujmy sie wiecej!
Powinniśmy bronić swojego. Niestety jest tu wielu
idiotów, którzy opluwają własny naród.
TO ja na to pytanie odpowiem ci pytaniem,czy sa
inne narody ktorych zydzi w takim stopniu
nienawidza jak nienawidza polakow. NIE NIEMA.a
przeciez niemcy powinny byc znienawidzone,dlaczego
tak jest ??
Murzyni, arabowie i inne nacje nie wzbudzają we
mnie nienawiści. Ale nie chcę w Polsce czarnych
dzielnic, arabskich dzielnic i innych kolorowych
"dzielnic". Mamy wystarczająco własnych problemów.
A Polacy jako nieliczni mają jeszcze odwagę mówić
o tym głośno.
Et cetera. Po prostu - przy takich wypowiedziach wstyd mi za własny naród. :/
Jakie jest Wasze zdanie? Czy jest wielu Polaków - rasistów? Konkluzje do owego artykułu? Cokolwiek innego dotyczące problemu rasizmu? Piszcie bo ja już nie mogę :/

Ps. Do moderatorów: Nie zauważyłem nigdzie takiego tematu więc myślę że założenie nowego jest dobrym wyjsciem.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Szczególnie zaintrygował mnie pierwszy cytat. Medycznie jest potwierdzone, że zdolności umysłowe każdej z odmian (tak się to teraz nazywa, zamiast "rasa") są jednakowe. Kolor skóry i inne charakterystyczne cechy poszczególnych odmian są po prostu wynikiem określonych warunków klimatycznych i środowiskowych. Więc takie stwierdzenia uważam za bzdurne. I poza tym, nie widzę, co ma miłość do własnego narodu wspólnego z nienawiścią do innych. Czy nie można być patriotą, kochać własny naród i jednocześnie tolerować osoby o innym kolorze skóry/innej narodowości? W Polsce o to nieco trudno. Wiele osób ma w sobie jakąś niechęć do takich osób, chociaż ukrytą. Ogólnie tolerancja rasowa w Polsce ma głównie charakter społeczny, bo prawnie jakiś precedensów nie ma. Do Murzynów/Arabów/etc zawsze sie podchodziło się trochę inaczej. Ale może to kwestia słabych kontaktów z takimi osobami, może gdyby było ich więcej (jak w niektórych krajach) to społeczeństwo by się przyzwyczaiło. Ja w każdym razie rasistą nie jestem, i wierzę, że nasi rodacy nauczą się TOLEROWAĆ ludzi innych odmian. Nie twierdzę, że w naszym kraju są sami rasiści (wręcz przeciwnie), ale trudno się nie zgodzić, że czasem niemiłe rzeczy się zdarzają, bo fanatyków i skrajnych narodowców nie brakuje. Miejmy nadzieję, że to się zmieni.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Post autor: Brzoza »

Ja powiem tak: przed wojną były osobne ławki dla żydów!

Następnie: Bardzo lubie murzyńską muzykę, poznałem kilku naprawdę wartościowych ludzi o tym kolorze skóry. Jeden jeszcze wisi mi partyjkę w pokera ;p. Denerwuje mnie z kolei fakt- zachowywanie się murzynów w stanach. Sytuacja: Murzyn atakuje białego(dawaj kasę i telefon), biały się obroni, pobije, zabije. Można być pewnym że białas będzie miał sprawę w sądzie m. in. za segregację rasową.
Denerwuje mnie to że uważają że tak piękne słowo, o starym rodowodzie i ciekawej etymologii jak murzyn jest dla nich obraźliwe. Jakbym powiedział asfalt, bambus, czarnuch albo niger to rozumiem, ale murzyn? ;/

Żydzi: Ostatnio zdenerwowało mnie to że chcą naszych kamienic. Mam prawo jęczeć o to że żydzi ze satanów, te bogate tłuste pazerne świnie, chcą jeszcze więcej kasy. I zgodzę się z Maciejem G. że sami tworzą getta. Ale ogółem nie spotkałem nigdy żyda i nigdy zaden mnie nie uraził czy coś.

Cyganie: Ograniczę się do tego zdania by nie używać bluzgów.

Arabowie: Zwisają mi. Jest ich tyle w Polsce co żydów i murzynów. Czyli tyle cok kot napłakał.

Kitajce - Podoba mi się to że przyjeżdżają, dają kasę i odjeżdżają. DZIĘKUJĘ WAM! na dodatek umieją nieźle grać białą muzykę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Niestety mieszkańcy Pomrocznej są rasistami. Jest to naród ciemny, głupi i zabobonny. Naród szukający prostych rozwiązań i uważający siebie za naród wybrany. Głupia mentalność znacznej części ludu zamieszkującego Pomroczną, powoduje że muszą oni winą zawsze zwalać na kogoś. Nie ważne w zasadzie czy jest to homoseksualista, murzyn, Niemiec, Rosjanin, Żyd, prawosławny, kobieta, komunista, mason, liberał, zezowaty, leworęczny, Chińczyk, Unia Europejska, USA, ufoludki, "wykształciuchy" czy babcia z sąsiedztwa. Typowy obywatel Pomrocznej wybiera sobie taki obiekt (można wybór wielokrotny) i przelewa na niego całą nienawiść jaką może w sobie wzbudzić. Wszystkie niepowodzenia swoje, rodziny, znajomych, wszystkie strachy i niepewności zwala na ten obiekt. Jak mu w nocy kuśka nie stanie to też wina "obiektu", jeśli pada deszcz to przez sterowanie pogodą a nie można znaleźć porządnej pracy, mimo takich zalet jak skończona podstawówka i znajomość większej ilości przekleństw niż normalnych słów, to dlatego, że miejsca pracy zostały zajęte przez te cholerne obiekty.

Niestety z obserwacji głupoty mieszkańców Pomrocznej, po latach wściekania się i użerania z wszechobecnym zaślepieniem i zaprzaństwem, moja konstatacja jest następująca. Pomroczanie to w znacznej części głupie, zawistne, leniwe, rasistowskie, głośno wyrażające swoje poglądy bydlaki. Na dodatek są z tego dumni i bardzo rzadko przyznają że są rasistami. "Ja nie jestem rasistą, ale Ci Żydzi znów ...." Problem Pomrocznej to to, że reszta normalnych ludzi siedzi cicho, gdy durnie wrzeszczą.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Żal mi się robi mojego własnego narodu, jak czytam takie wypowiedzi. Patrzcie, dokąd dotarł kraj, który był symbolem tolerancji przez ponad 200 lat... Toż to żenada. Rasizm, szowinizm, seksizm i tym podobne odchyły trzeba wykorzeniać z dzieci od małego. I choć Polacy nie są aż takimi rasistami, jak gdzieniegdzie na świecie, to nadal jednostki lub niewielkie grupy osób popierających takie poglądy niszczy nam opinię, zwłaszcza, że zwykle są to grupy łysych karków. Nietolerancja była pierwszym gwoździem do trumny Rzeczypospolitej, nie pozwólmy, aby w III RP ta sytuacja się powtórzyła!
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

@Brzoza. To, że Żydzi, którzy faktycznie byli właścicielami kamienic chcą jakiegoś zadośćuczynienia to ja rozumiem (co prawda mogli by się po nie zgłosić do Niemców, ale to najmniejszy problem) mnie irytuje to, że prawa do nich rości sobie Światowy Kongres Żydów. Ale tak na ogół do Żydów nic nie mam, a nawet darzę panów w jarmułkach wielkim szacunkiem za ich umiejętności do robienia interesów.

Co do kwestii murzyńskich czy innych kolorów skóry. Ja sądze, że dopóki nie przesadzamy z poprawnością polityczną, która nagina rasizm w drugą stronę (autentyczne przypdaki w stylu nie przyjął do pracy murzyna bo ten miał tylko 3 klasy podstawówki i musiał mu zapłacić odszkodowanie za rasizm :? ) to w sumie nie widzę różnicy między białymi a resztą, no może murzyn jest widokiem nietypowym i zwraca uwagę ale to raczej zaciekawienie typu takiego jak wzbudza ktoś w ciekawych ciuchach a nie ktoś gorszy czy upośledzony. I zgadzam się z Brzozą jeśli chodzi o oburzenie na słowo murzyn. A jak mam mówić na tych w afryce? Afroafrykanie? :P
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Perzyn pisze:no może murzyn jest widokiem nietypowym i zwraca uwagę ale to raczej zaciekawienie typu takiego jak wzbudza ktoś w ciekawych ciuchach a nie ktoś gorszy czy upośledzony. I zgadzam się z Brzozą jeśli chodzi o oburzenie na słowo murzyn. A jak mam mówić na tych w afryce? Afroafrykanie? :P
Tu się zgodzę. Właśnie podejście bywa takie, a nie inne, bo Murzyni to raczej rzadki widok na naszych ulicach. Dlatego też Polacy dość nieufnie do nich podchodzą. Społeczeństwo nie jest z nimi zintegrowane. Ale to wszystko jest do naprawy. I mnie też dziwi stosunek do słowa "Murzyn". W końcu to nazwa oficjalna, odnosząca się do biologicznych cech. Ale jak nas uczy doświadczenie, maniakalna chęć politycznej poprawności potrafi zrodzić nie jeden absurd.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

mi ogolnie wisi jakiego koloru skory czy wyznania ktos jest. znam duzo roznych ludzi z chyba calego swiata i jakos nie_widze roznicy miedzy nimi a mna. co za roznica ze ktos jest czarny albo bialy? uczylem sie kiedys w specjalnej klasie do nauki niemieckiego i mialem chinczyka w klasie ktory sie uczyl w niesamowitym tempie, po prostu niesamowite. tak samo jeden gosc z afganistanu, ten to mial leb do nauki... tez bym tak chcial.

nie_rozumiem dlaczego polacy sa tak rasistowskim narodem (nie_wszyscy ofc, ale dosc duzo), chyba maja jakies kompleksy...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Ravandil pisze:I mnie też dziwi stosunek do słowa "Murzyn". W końcu to nazwa oficjalna, odnosząca się do biologicznych cech.
Oficjalną nazwą jest negr :) a nie murzyn.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

fds pisze:
Ravandil pisze:I mnie też dziwi stosunek do słowa "Murzyn". W końcu to nazwa oficjalna, odnosząca się do biologicznych cech.
Oficjalną nazwą jest negr :) a nie murzyn.
Wiem, wiem, nawet w szkole uczą, że mamy odmianę europeidalną, negroidalną i mongoloidalną. Może trochę źle sformułowałem. W każdym razie z grubsza chodziło mi o to, że słowa "Murzyn" używało się od zawsze (abstrahując już od biologii, systematyki, demografii etc) i nieco dziwne jest nagłe odcinanie się od tego określenia. Taki mamy świat, że niektórym się wszystko ze wszystkim kojarzy i kombinują jak mogą, by coś nazwać inaczej, niż sie zawsze nazywało.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Post autor: Kaczor »

a ja nawiazujac do pierwszej wypowiedzi powiem ze umiejetnosci intelektualne zaleza od miejsca w ktorym zyli przodkowie czlowieka. Im mieli ciezsze warunki do zycia-tym teraz czlowiek ma wieksze IQ. A jak wiemy murzyni nigdy lekko nie mieli.
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Kaczor pisze:A jak wiemy murzyni nigdy lekko nie mieli.
To chyba nie wiemy tego samego. :P
A kto inny szuka zrzutów na pieprzonym stepie, gdy całkiem niedaleko są olbrzymie plantacje kawy?
A kto inny żył od tysiącleci w lasach tropikalnych i nie robił nic dla poprawy swojej bytności?
A kto inny zasiedla slumsy i okazyjnie niszczy wszystko do okoła (np w Nowym Orleanie)?


No cóż, ja tam rasistą nie jestem. Ale RPA przed 1994 rokiem było dużo lepszym miejscem. Tak samo Rodezja, Nigeria, czy Egipt gdy tam rządzili biali.
Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Post autor: Brzoza »

A ja teraz po czasie ogarnę myśli i powiem dlaczego nie przepadam, a wręcz bardzo nie lubię cyganów. Otóż owy naród, wg. mnie powinien wrócić do taborów. Raz robi mi się niedobrze jak podczas jarmarku dominikanskiego widze jak dzieci są zmurzane do żebrania, do kradziezy kieszonkowych. Dwa, ze podobnie jak zydzi sami sie izoluja, tworzac zamkniete spolecznosci. Trzy tworza panstwo w panstwie, maja wlasnych krolow, na dodatek wyzynaja sie czasem jak mafia. Cztery, czepiają się ludzi ktorzy im sie nie podobają. Moj znajomy z kielc szedl sobie spokojnie ulica i w bialy dzien napadlo go czterech chlopa z nozem, gdyby nie widzial jak spierdalac bym juz z nim nie pogadal.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Osobiscie uwazam, iz rasisci musza byc pedalami, poniewaz:

http://images.askmen.com/galleries/sing ... ture-1.jpg

http://www.celebrityimpersonators.com/c ... eyonce.jpg

http://ninjapants.org/files/%5Bc%5D%20r ... dawson.jpg

http://www.bookmice.net/darkchilde/dram ... okusen.jpg

Jesli ktos patrzac na te panie uzna, ze roznokolorowi sa rasa gorsza, tzn, ze nie moga byc orientacji hetero.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Kiedyś czekając z wilczycą na tranwaj , zaczepiła nas starsza pani wskazujac na plakat filmu "oliver t" rzekla :


"o Roman Polanski lubie go, ale jak patrze na to zydzisko to aż mnie coś sie gotuje"
ja zdziwiony pytam sie "dlaczego"
i tu uslyszalem " jacy oni byli brudni, ja mieszkalam tu w poznaniu przed wojna gdy wszyscy zakaldali sobie kanalizacje oni oszczedzali i wylewali wszystko na zewnatrz by nie placic jaki to byl smrod[...]wykozystywali pracownikow.. etc"
sluchalem w oslupieniu ale z nog zwalil nas tekst " wie pan co mi hitler zabil calą rodzine sama bylam, na pracach w niemczech ale dzis bym mu za zydow polozyla na grobie kwiaty"

to był dla nas powazny szok ktory skłonił nas do wielogodzinnej dyskusji, mimo opini tej sympatycznej badz co badz staruszki nadal uwazam ow narod za niezwykle bogaty kulturowo i wplywowy mzoe maja za duze anbicje ale kto ich niema mysle ze maja prawo istniec na rownych prawach jak my.

Doszedlem tez wkoncu do wniosku ze nietolerancja, rasizm rodzi sie w niezrozumieniu - zniszczmy wszystko co jest obce, inne, nieznane bo moze nam zagrozic.
Osobiscie wypowiedz tej staruszki dala mi duzo do myslenia do tego stopnia ze podjąłem nauke hebrajskiego by lepiej zrozumiec samych zydow- i dziś nie żałuję.

Murzyni, chinczycy i cała reszta była mi zawsze obojętna traktowałem ich zawsze przedewszystkim jak ludzi i starałem sie unikać spoglądania na nich przez pryzmat stereotypow co wyszło mi w 100% na dobre.

Nie rozumiem ludzi ktozy nie akceptują, przesladuja obrazaja innych z jakiegokolwiek powodu nie trafia domnie płytka argumentacja ktora powoduje tylko to ze rodzi sie wemnie niechec do takich ludzi i jakas forma nieakceptacji ich.
Ostatnio zmieniony środa, 21 marca 2007, 22:20 przez Eglarest, łącznie zmieniany 1 raz.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

AC pisze: To chyba nie wiemy tego samego. :P
A kto inny szuka zrzutów na pieprzonym stepie, gdy całkiem niedaleko są olbrzymie plantacje kawy?
A kto inny żył od tysiącleci w lasach tropikalnych i nie robił nic dla poprawy swojej bytności?
A kto inny zasiedla slumsy i okazyjnie niszczy wszystko do okoła (np w Nowym Orleanie)?
Polacy. Żyjący w slumsach polskich miast. Demolujący polskie "wszystko do okoła". A co do NO - nie zapominaj że to wina kobiet, w końcu to jedna z nich, jak jej tam - nazywała się chyba Katrina - zdemolowała to piękne miasto. Wszystko przez feministki. A dlaczego? Bo chłopa nie miały <zapijaczony rechot>.
Że odpowiedź bez sensu i że niby głupia? Bez obrazy ale popatrz na swój post i powiedz mi czym różnią się te dwie wypowiedzi?:P
AC pisze:No cóż, ja tam rasistą nie jestem. Ale RPA przed 1994 rokiem było dużo lepszym miejscem. Tak samo Rodezja, Nigeria, czy Egipt gdy tam rządzili biali.
Było lepiej - dla białych (tak BTW: Dlaczego mówisz o Egipcie? O ile mi wiadomo arabowie to nie murzyni, ale Ty Wiedzieć Lepiej :D). A to jest ziemia murzynów - i to biali tam wtragneli siłą i gwałtem zajmujac terytoria do których nie mają żadnych praw. Są państwa w których niezależnie od koloru skóry jakoś sie żyje... ale to przecież są zepsute zachodnie kapitalistycznie molochy bez chrześcijańskich wartości :P Zresztą, skoro jesteś Chrześcijaninem - to dlaczego nie stosujesz w praktyce dwóch najważniejszych przykazań każdego chrześcijanina? Mam przypomnieć? Ja lewak, cyklista i Żyd (co mnie niesamowicie bawi bo poglądy mam raczej centroprawicowe ;P)? No AC, nie zawstydzaj nas :P
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Osobiscie uwazam, iz rasisci musza byc pedalami, poniewaz:
moglbys unikać pewnych określeń jak np. "pedal"...
Jesli ktos patrzac na te panie uzna, ze roznokolorowi sa rasa gorsza, tzn, ze nie moga byc orientacji hetero.
i co to ma dowodzic ze co ze bedac rasista jest sie gorszym bo jest sie nie hetero ?? co to za argumentacja z jednejstrony tepiąca przejaw nietolerancji z drugiej ja szeząca.
mnie te panie są obojętne...[/list]
ODPOWIEDZ