Tytoń

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Brytyjscy naukowcy opracowali nowy ranking 20 najpowszechniej uzywanych narkotykow, pod wzgledem ich szkodliwosci fizycznej i spolecznej, oraz stopnia uzalezniania. Wydaje mi sie on sensowny, a przynajmniej o wiele bardziej sensowny niz kodyfikacje prawne lansowane przez rzad i media, oparte na emocjach i interesach kraju (akcyza na fajki i alkohol) bardziej niz na faktach naukowych. Dla znajacych angielski jest link:

http://www.guardian.co.uk/drugs/Story/0 ... 86,00.html

Podsumuje szybko, ze za najgrozniejsze uznano heroine i kokaine, nieco mniej alkohol, mniej wiecej w polowie skali sa amfa i fajki, nizej ziolo, a do najbezpieczniejszych zaliczono m.in. LSD i extasy. Rzad, co zrozumiale nie poparl wynikow badan. Zeby bylo jasne, nigdy nie bralem LSD ani extasy ;)
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

HURRA
24-ty dzień bez papierosa
Dzisiaj na przystanku kumpel proponował mi pięknego lśniącego długiego Malboro MOCNEGO

Na szczęście moja wysoka charyzma ( 19 ) i udany rzut obronny pozwoliły mi odmówić a zaklęcie tarczy i zręczność na poziomie 18 sprawiły że uniknąłem wydychanego przez niego dymu...

Nie wiem ile bym wytrzymał... na szczęście przyjechała odsiecz (bus) i z wysokim morale odjechałem. Reputacja wzrosła mi do 19 (A jak! W końcu jestem praworządny dobry)

Kolejny Quest zakończony sukcesem - 1500 XP i zaraz mam nowy poziom

POZDRAWIAM WSZYSTKICH FANÓW KARCIANEK :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Masz zamiar spamowac ten temat codziennie podobnymi bzdetami? Wez se kolo bloga zaloz.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Heh, nie musisz zakładać. Każdy forumowicz ma swojego bloga na Tawernie. Wystarczy wejść do swojego profilu :) .
...
NdwZ
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: NdwZ »

Dajcie sie chlopakowi pocieszyc.
Dla nalogowca te 24 dni bez papierosa to juz konkretny sukces.
Gratki Alucard 666 :)
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Dzięki NdwZ

A co do palenia to faktycznie skręca człowieka przez ten okres przejściowy :D Potem jest podobno lepiej

PS:Czy Czy szisza jest mniej szkodliwa od fajek ? ( takie teoretyczne pytanko) Teoretycznie nie ma tam substancji smolistych a i dym jakby nie gryzący w ogóle ... :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Post autor: Brzoza »

PS:Czy Czy szisza jest mniej szkodliwa od fajek ? ( takie teoretyczne pytanko) Teoretycznie nie ma tam substancji smolistych a i dym jakby nie gryzący w ogóle ...
dlatego zawsze wsypuję duże ilości tytoniu... ;p
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

He he Brzoza
Nie ma to jak jabłkowy...
Za dawnych czasów to przesiadywało sie w herbaciarniach pół życia :D
Teraz już płuca nie te, że o braku czasu i funduszy nie wspomnę :D:D

Niestety sam Nargilli w domu nie posiadam :)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Alucard 666 pisze:Sorry staruszku ale wątpię żeby jedynym powodem rozwodu były papierosy... Poza tym nawet jeżeli palisz 2 paczki dziennie (jeżeli się zaciągasz to jest to juz dawka hardcore'owa) to wychodzi ci 300 zł miesięcznie... dużo ale raczej nie połowa zarobków...
Masz rację, starszy dodatkowo zaczął pić. Nie mówiąc już o tym, że 2 paczki to on zazwyczaj przed obiadem kończył... A jak rodzice są nauczycielami, to nawet 300 zł robi dużą różnicę. Co nie zmienia faktu, że nawet kiedy nie pił, to z kasą było marnie, właśnie przez to, że cholernie dużo kasy szło na papierosy.
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Z góry przepraszam wszystkich ale palenie uważam za przejaw głupoty. Sam nie palę i nie będe palić. Za to moi rodzice nałogowo palą papierosy.
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Spoko Isengrim
Nie chcę ingerować w twoje życie osobiste :D
U mnie ojciec też pali coś ze 2 paczki dziennie i jest o to wieczna wojna. W sumie to cię rozumiem. Co do innych spraw starsi liczą każdy grosz ( jak kupimy żarówki energooszczędne to za 3 lata nam sie zwróci itp.) ale fajki to temat tabu...
Idzie się o to wkurzyć...
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

No tak: najlepiej zabronić picia alkoholu, palenia papierosów, jazdy maszynami emitującymi spaliny - najlepiej też zamknąć wszystkie elektrownie, fabryki i wszystko inne. Elektrownie słoneczne przecież wystarczą, żeby zasilić wielki Park Rozrywki dla dzieci gdzie to wszystko będzie zakazane. << całe to głupie gadanie jest po prostu ohydne.

Ja nie palę papierosów, ale to czy ktoś pali czy nie to jego sprawa. I denerwuję mnie to, że jakiś "taki duży, taki mały" zabrania tego, zabrania tamtego. To jest poprane - nikt nie zmusza do palenia papierosów, picia alkoholu czy jazdy samochodem czy życia w mieście. Jak ktoś aż tak uwielbia naturę to niech sobie zajmie działkę na Syberii i narazie.
Obrazek
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Każdy kto czytał Stevena Eriksona "Zdrowe zwłoki" wie że zabranianie używek konczy sie żle i ludzie cierpią... ;) Dodam od siebie ze na koniec miasto w którym zebroniono uzywek płonie jak ho ho wesoło :) A co do ratowania przyrody to akurat jet mądre bo twoje ciało nalezy do Ciebie ale twoja planeta nalezy do wszystkich :) /OFFTOPIC
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Mr.Zeth
Bosman
Bosman
Posty: 2312
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:15
Numer GG: 2248735
Lokalizacja: z Wrocławskiej Otchłani
Kontakt:

Post autor: Mr.Zeth »

Papierosy? Jak przestanę kaszleć to się wypowiem. cholerny dym łaskocze w trzewia i uderza w moje gusta węchowe.

Pomyślmy więc: tniemy roślinę, suszymy ją, szatkujemy i pakujemy w papierową tubkę, podpalamy, po czym zaciągamy się dymem... nie dzięki. Próbowałem, żeby nie było, że walę szlam na cos, czego z autopsji nie znam. Smoking sucx i nie dość to jeszcze szkodzi. Hell, nie wiem czemu to jest tak popularne... chociaż ostatnio samobójstwa też się popularne robią. W dzisiejszym świecie nic mnie chyba nie zdziwi.

Ogólnokrajowy zakaz palenia?
Głupota.
Człowiek chce to i tak zapali, a zakazany owoc lepiej smakuje. Do durnego łba nie wtłuczesz, że to szkodliwe, jak do mądrych nawet czasem nie wchodzi.
UWAGA -ZŁOŚLIWY MG!

Mr.Z pisze posta
Obrazek

Miałeś to w upie? Nie miej tego w d*pie!
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Mr.Z pisze:nie dość to jeszcze szkodzi. Hell, nie wiem czemu to jest tak popularne...
Powiem Ci czemu... (Ps. Nieudało mi się rzucić... po prawie miesiącu skapitulowałem-Cienias ze mnie i tyle)
Najpierw jwsteś młody, głupi i palisz dla próby/szpanu/kumpli ( no wiem, głupota, ale cóż)
potem cię to wciąga (no bo co mi zaszkodzi, bo czemu nie itp.)
A potem jest nałóg z którego ciężko wyjść... wiem bo próbowałem... ale się nie poddam
Mr.Z pisze:Do durnego łba nie wtłuczesz, że to szkodliwe, jak do mądrych nawet czasem nie wchodzi.
Mówiłem- początki to chmurna i durna młodość
A poza tym palenie ma też swoje (wątpliwe bo wątpliwe, ale zawsze) plusy... Kręci ci się we łbie, czujesz flowa, poza tym to tak super wygląda jak idziesz przez miasto z petem... no wiesz. Głupie to ale w młodości cieszyło.

Teraz wiem stary, że masz rację w każdym słowie twojego postu...
niestety za późno :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Mr.Zeth
Bosman
Bosman
Posty: 2312
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:15
Numer GG: 2248735
Lokalizacja: z Wrocławskiej Otchłani
Kontakt:

Post autor: Mr.Zeth »

Przykre. Practice willpower, stary!
Alucard 666 pisze:Mówiłem- początki to chmurna i durna młodość
Cała moja klasa w gimie palila, za wyjatkiem mnie... "niepalacy looser" - taki mi nick dopasowali. W licku niewiele lepiej, ael bez złośliwości. Spotkałem znajomego z gima niedawno. "Palacy looser". Wali od gościa fajką i brudem, ale nie kasą. Czekam, aż za kilka lat spotkam znajomych z licka. Oby jako tych, co już rzucili. W przeciwnym wypadku mogą mówic już tylko przez mikrofonik itp.
Alucard 666 pisze:super wygląda jak idziesz przez miasto z petem...
ze o gustch się nie dyskutuje to przemilczę, ale zaznaczę, że niektórym nawet i pelny tuning wizualny twarzy by nie pomogl, a ci ktorzy wygladaja dobrze nie musza się "posiłkować" petem :)
UWAGA -ZŁOŚLIWY MG!

Mr.Z pisze posta
Obrazek

Miałeś to w upie? Nie miej tego w d*pie!
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Mr.Z pisze:Wali od gościa fajką i brudem, ale nie kasą.
Nie no... aż tak źle ze mną nie ma (człowieku, nie odstraszaj kobiet :D )
Mr.Z pisze:
Alucard 666 pisze:ale zaznaczę, że niektórym nawet i pelny tuning wizualny twarzy by nie pomogl, a ci ktorzy wygladaja dobrze nie musza się "posiłkować" petem :)
:D Nie uważam się za brzydala, a pet
1) jarał człowiek aw młodości... teraz to upierdliwy nałóg
2)Wcale nie poprawia urody. Nie mówiłem o tym :D. Po prostu, jak się było młodym to tak męsko wydawało (wiem idiotyzm... ale powtarzam-młodość[wymówka na wszystko :/ ] i głupota)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
ODPOWIEDZ