Mój ulubiony polityk

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

Najlepsza Partia

PiS
6
9%
PO
26
38%
Samobrona
6
9%
LPR
1
1%
PSL
0
Brak głosów
SLD
4
6%
inna
25
37%
 
Liczba głosów: 68
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Brzoza »

Chcesz mi powiedzieć że bez przepisów i zwyczajów obowiązujących w większości cywilizowanych krajów, Polska była by lepsza? Anarchista czy jak? Paranoja...
kurwa poczytaj trochę moich postów.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Amrik
Pomywacz
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 6 lipca 2006, 20:32
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Amrik »

Chcę zwrócić uwagę że w programie tym wypowiadają się głównie osoby ok. 30 lat (A więc komunę pamiętające zaledwie z dzieciństwa), albo osoby dość stronnicze.
I wszystko na ten temat. Pochwal się kogo uważasz za obiektywnego.
Z źródłami również bym prosił, nie odbierz tego jako akt złej woli - ale zwyczajnie nie uwierze "na słowo" kolesiowi z jakiegoś forum. Takie widzisz, zboczenie osobiste.
Napiszesz, że źródła nie są obiektywne. Więc: http://img.moronail.net/img/4/4/744.jpg
Argumenty mają to do siebie, ze jeśli przedstawiaja jakies dane (np. ceny gazu) zaznaczają również źródło.
Ty głupi jesteś? Nie widziałeś liczby tam? 100% gazu do Polski z Rosji bez rurociągu z Norwegii. CAŁOŚĆ << której litery nie rozumiesz?
Nie wspominam o tym, że to nadal nie jest argument na poparcie tego, ze wszystkim kieruje jakis blizej nie zidentyfikowany układ.
A gdzie ja napisałem, że wszystkim? Może za mądre to dla ciebie słowo, ale może przeczytasz w słowniku: decentralizacja.
Krytykujcie polityków, wykłócajcie się o swoje racje, obrzucajcie się błotem ale nie depczcie naszej historii!
Historia to prawda. Trzeba deptać kłamstwa, żeby takie bydle jak wałęsa nie zapomniało, że jest zwykłym bydlakiem.
k**wa poczytaj trochę moich postów.
Nie warto tu czytać jakichkolwiek postów. Taka prawda. Chrzanić to.
Aznar eap Gaur
Pomywacz
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:07
Numer GG: 13133386

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Aznar eap Gaur »

Zaknafein pisze:To prawda, do Stańczyka mu bardzo daleko, ale mimo to szanuję tego gościa - za Polmos ;)

Do tego nie rozumiem działań zarządu PO związanych z Palikotem. Według mnie powinni go wywalić z partii, albo przestać oficjalnie "potępiać" jego działania. C'mon, po co te pozory?
No wiecie panowie błazen też się przydaje;D-fakt przegiołem ze Stańczykiem.
,,Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.''
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Sir_herrbatka »

Amrik. Wiesz skąd wzieło się słowo polityczny? ;) Proszę wyrażać się jak dżentelman.

Dobrze, a teraz kilka słów:

W Polsce nie ma polityki prorodzinnej (ani nigdy nie próbowano taką prowadzić) ani nie poczyniono ani jednego kroku by zabezpieczyć nasz kraj przed szantażem Rosji. Wszystko co w Polsce się robi - robi się na pokaz.

Prędzej czy puźniej cała europa będzie uzależniona od gazu z Rosji - i to jest fakt. Gaz z tak zwanego gazociągu pułnocnego nas nie uratuje bo:
a) nie stać nas na budowę gazociągu odpowiednio dużego
b) gaz ten jest zbyt drogi
Ale ładnie plany się prezentują w telewizji. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste i tanie; należy podłączyć się do europejskiego systemu gazowego i kupować gaz europejski (tak wiem że dla was to dalej gaz rosyjski ale rosja nie jest w stanie rozwijać się bez pieniędzy z europy - więc dostaw wstrzymać nie może). Oczywiście to rozwiązanie jest zbyt mało "tru" więc nikt go nie bierze pod uwagę.
Historia to prawda. Trzeba deptać kłamstwa, żeby takie bydle jak wałęsa nie zapomniało, że jest zwykłym bydlakiem.
Kolejny... Wybacz ale teraz poważnie cię traktować nie sposób.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: No Name »

należy podłączyć się do europejskiego systemu gazowego i kupować gaz europejski
Nikt nie bierze tego pod uwagę bo nie widać w tym żadnej logiki. No sory, ale chyba nie rozumiem. Twierdzisz że jeśli zachód, będzie nam sprzedawał gaz taniej niż Rosja, mimo iż sam kupuje go od Rosji?
Nie przeceniajmy znowu tej UE.

Co do tego że Rosja się nie może rozwijać bez pieniędzy z Europy, to nie bardzo. Tam nie ma demokracji i Unii, a to oznacza że mogą zrobić co im się tylko podoba, z odcięciem gazu i wywołaniem wojny włącznie (zresztą często im się to zdarza :/)
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Brzoza »

Myslę że AC chodzi o to że na początku lat 90 był bardzo prawdopodobny projekt gazu z Norwegii, który został poprostu olany przez lewicę na rzecz tego rosyjskiego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Sir_herrbatka »

Nikt nie bierze tego pod uwagę bo nie widać w tym żadnej logiki. No sory, ale chyba nie rozumiem. Twierdzisz że jeśli zachód, będzie nam sprzedawał gaz taniej niż Rosja, mimo iż sam kupuje go od Rosji?
A gdzie ja to napisałem? :D Na pewno jednak gaz byłby tylko trochę droższy w przeciwieństwie do tego z morza pułnocnego.
Co do tego że Rosja się nie może rozwijać bez pieniędzy z Europy, to nie bardzo.
Na dłuższą metę rosja nie jest w stanie obejść się bez pieniędzy z zachodu - przynajmniej na dzień dzisiejszy. Pamiętaj że gospodarka rosji stoii w znacznej mierze na gazie, w momencie gdy ceny kopalin spadły na łeb na szyję rosja znowu jest na debecie. Nie ma państwa na świecie które potrafi być silne mimo że jest bankrutem - no może za wyjątkiem USA ale to też się kończy.
Myslę że AC chodzi o to że na początku lat 90 był bardzo prawdopodobny projekt gazu z Norwegii, który został poprostu olany przez lewicę na rzecz tego rosyjskiego.
Cena... cena... cena... gaz byłby o jakieś 25% droższy. Ten projekt jest typowym przykładem polskiego udawania że coś się robi. Zresztą kto niby miałby sfinansować ten gazociąg? Jeszcze bardziej mielibyśmy się zadłużyć?
Ojciec Mróz
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2008, 12:31
Numer GG: 2363991
Lokalizacja: Skądinąd

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Ojciec Mróz »

Sir_herrbatka pisze:
Nikt nie bierze tego pod uwagę bo nie widać w tym żadnej logiki. No sory, ale chyba nie rozumiem. Twierdzisz że jeśli zachód, będzie nam sprzedawał gaz taniej niż Rosja, mimo iż sam kupuje go od Rosji?
A gdzie ja to napisałem? :D Na pewno jednak gaz byłby tylko trochę droższy w przeciwieństwie do tego z morza pułnocnego.
Przyznam się, że ni cholery nie rozumiem tego stwierdzenia - jak to podłączyć się do sieci europejskiej? Przecież od dawien dawna jesteśmy jej częścią, bo przez nasz kraj odbywa sięczęść tranzytu gazu dla zachodniej Europy ...
Co do tego że Rosja się nie może rozwijać bez pieniędzy z Europy, to nie bardzo.Na dłuższą metę rosja nie jest w stanie obejść się bez pieniędzy z zachodu - przynajmniej na dzień dzisiejszy. Pamiętaj że gospodarka rosji stoii w znacznej mierze na gazie, w momencie gdy ceny kopalin spadły na łeb na szyję rosja znowu jest na debecie. Nie ma państwa na świecie które potrafi być silne mimo że jest bankrutem - no może za wyjątkiem USA ale to też się kończy.
Tak szybko tych USA nie grzebcie :D To państwo jest tak powiązane globalnymi układami, że nikt nie może sobie pozwolić na jego upadek.
Cena... cena... cena... gaz byłby o jakieś 25% droższy. Ten projekt jest typowym przykładem polskiego udawania że coś się robi. Zresztą kto niby miałby sfinansować ten gazociąg? Jeszcze bardziej mielibyśmy się zadłużyć?
A to akurat nie jest prawdą, że ten gaz byłby droższy. Nawet uwzględniając w cenie surowca koszty budowy i utrzymania infrastruktury potrzebnej do transportu tranzytu gazu. To, że taki gaz byłby droższy od rosyjskiego wymyślili sobie "eksperci" z SLD, którzy cały projekt uwalili. Aha, jeszcze jedno - gazociąg chcieli w większości sfinansować Norwegowie :)
DUB W NOSIE !

Sprawozdania z Drugich Międzynarodowych Warsztatów na Temat Nagich Myszy
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Sir_herrbatka »

Przyznam się, że ni cholery nie rozumiem tego stwierdzenia - jak to podłączyć się do sieci europejskiej? Przecież od dawien dawna jesteśmy jej częścią, bo przez nasz kraj odbywa sięczęść tranzytu gazu dla zachodniej Europy ...
No właśnie - tranzyt :D Ale jednej całości z systemem gazociągów niemieckich nie stanowimy. Na chwilę obecną gdybyśmy zostali odcięci od gazu przez rosjan byłaby bieda. Nie mamy technicznej możliwości sprowadzania gazu (już niemieckiego a nie rosyjskiego) z zachodu. Gdybyśmy mieli... no to byłbym happy :D
Tak szybko tych USA nie grzebcie To państwo jest tak powiązane globalnymi układami, że nikt nie może sobie pozwolić na jego upadek.
Dobra... dobra... wiemy :P
A to akurat nie jest prawdą, że ten gaz byłby droższy.
Znaczy chcesz powiedzieć że sprzedawaliby nam ten gaz o wysokich kosztach wydobycia, wydobywany w bogatym kraju, przesyłany przez drogi gazociąg położony na morskim dnie taniej niż np. dla brytyjczyków? :D

Zresztą ta rura też by nas nie uratowała - całego potrzebnego gazu przez nią nie moglibyśmy otrzymywać. Inna sprawa że można by drażnić gazprom :P
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Brzoza »

taniej niż np. dla brytyjczyków?
A brytyjczycy mieszkają na syberii i nie mają dostepu do własnych złóż gazu na swoim terenie morskim
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Sir_herrbatka »

Brytyjczycy importują gaz od norwegów - do nie dawna sami eksportowali ale teraz importują. Więc wybacz ale nie wiem o co ci chodzi :P
Ojciec Mróz
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2008, 12:31
Numer GG: 2363991
Lokalizacja: Skądinąd

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Ojciec Mróz »

Heh, z tym norweskim gazem to jest taki myk, że drogi transport zwróciłby się dzięki tańszemu surowcowi, tylko że o tym nikt jakoś nie chce mówić, bo siara wyszła straszliwa z całym tym projektem :) No i nikt nie zakładał, że dzięki temu pokrylibyśmy zapotrzebowanie w 100%, ale to źródło plus zwiększenie wydobycia u nas (tak, tak, my też mamy swoje pokłady) dałoby już tak duże ilości, że w sumie nawet odcięcie dostaw od ruskich nie byłoby ostateczną katastrofą. No ale niestety koledzy z SLD nie mogli jakoś się zdobyć na to, żeby pójść przeciwko swoim dawnym kolegom z KPZR (to jest oczywiście żart, żeby nie było :D )

A najlepiej to by było dla nas jak i dla całej UE, żeby pociągnąć gaz z rejonów Morza Kaspijskiego z całkowitym pominięciem Rosji, czyli trasą przez południowo-wschodnią Europę. Tyle, że wtedy Putin nie miałby pewnie innego wyjścia, jak wysłać armię na jakiś podbój, bo szybko Rosja zdechłaby z głodu ...

no, a tak w temacie, żeby nie było, to moim ulubionym politykiem jest Kononowicz - przynajmniej jest śmieszny :D ;) Chociaż gdyby poważnie przyszło co do czego, to wybór niestety jest zerowy, bo kogo by się nie wybrało, to będzie niestety źle, nie mamy w naszym kraju nawet jednego chyba polityka, o którym można powiedzieć że jest "dobry". Najbliżej tego poziomu jest w moim mniemaniu pan Olechowski, człowiek wykształcony, kulturalny i z dużą wiedzą polityczną. Nawet jego dokonania biznesowe wydają się być ewentualnym plusem, bo przynajmniej nie jest on oderwanym od realiów teoretykiem. Tyle, że niestety wycofał się z czynnej działalności, więc nie wiem, czy można go zakwalifikować :)
DUB W NOSIE !

Sprawozdania z Drugich Międzynarodowych Warsztatów na Temat Nagich Myszy
fallout76.1976
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 06:53
Numer GG: 6756857

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: fallout76.1976 »

na dobrego polityka ez wygląda Lepper,ten facet przynajmniej nie p-li sie w tańcu,mówi co chce ico mu do głowy przyjdzie :mrgreen:
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Blue Spirit »

fallout76.1976 pisze:na dobrego polityka ez wygląda Lepper,ten facet przynajmniej nie p-li sie w tańcu,mówi co chce ico mu do głowy przyjdzie :mrgreen:
rozumiem że to ironia lub sarkazm. Lepper jedyne co zrobi to przyjdzie, namiesza i pójdzie
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Brzoza »

osobiście to nie wiem kto Leppera w ogóle wybierał. Człowiek nie ma specjalnie wykształcenia, a już w ogóle ogłady języka czy w ogóle jego kultury.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ojciec Mróz
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2008, 12:31
Numer GG: 2363991
Lokalizacja: Skądinąd

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Ojciec Mróz »

Brzoza pisze:osobiście to nie wiem kto Leppera w ogóle wybierał. Człowiek nie ma specjalnie wykształcenia, a już w ogóle ogłady języka czy w ogóle jego kultury.
nie on jeden
DUB W NOSIE !

Sprawozdania z Drugich Międzynarodowych Warsztatów na Temat Nagich Myszy
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Mój ulubiony Polityk

Post autor: Brzoza »

Ojciec Mróz pisze:
Brzoza pisze:osobiście to nie wiem kto Leppera w ogóle wybierał. Człowiek nie ma specjalnie wykształcenia, a już w ogóle ogłady języka czy w ogóle jego kultury.
nie on jeden
jemu jednak najabrdziej słoma z butów wystawała. A co do Wiejskiej, to Piłsudski (tak uwazam że był agentem zjedzcie mnie) pod koniec życia uważał że od sejmu na całej wiejskiej oborą wali. I do dziś to się sprawdza.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ