Eutanazja

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Masz rację Eglarest
Każdy ma inna moralność. Dlatego mówię że potrafię zrozumieć ludzi nie potrafiących poradzić sobie z własnym cierpieniem i wybierających śmierć. Sam nigdy nie zaznałem naprawdę wielkiego bólu fizycznego, a i moje własne paranoje nie mogą być porównywane z prawdziwymi lękami i cierpieniem.
Ale z drugiej strony nie zgadzam sie na eutanazję ze względów czysto religijnych. I proszę ego nie traktować jako fanatyzm albo dewocję(to jest moje zdanie). Po prostu uważam że skoro życie zostało nam dane przez Boga to i może zostać tylko przez niego odebrane... zbyt mało rozumiemy aby samym decydować kiedy możemy odejść itp. Podkreślam, że jest to mój pogląd...
Sam nie wiem co bym wybrał w chwili zwątpienia. Mam nadzieje że pozostałbym wierny swoim przekonaniom
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Alucard pisze:Ale z drugiej strony nie zgadzam sie na eutanazję ze względów czysto religijnych. I proszę ego nie traktować jako fanatyzm albo dewocję(to jest moje zdanie). Po prostu uważam że skoro życie zostało nam dane przez Boga to i może zostać tylko przez niego odebrane... zbyt mało rozumiemy aby samym decydować kiedy możemy odejść itp. Podkreślam, że jest to mój pogląd...
Ale eutanazja nie powinna być zabroniona z tego tylko powodu, bo religia to spawa tylko i wyłącznie jednego człowieka, który może przestrzegać zasady danej religii lub nie i to, czy zechce poddać się eutanazji powinno zależeć tylko od niego i od jego sumienia (oczywiście mówię tu o przypadkach, w których eutanazja jest jedynym wyjściem i nie ma prawie żadnych szans na wyleczenie).
...
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Heimdall pisze: Ale eutanazja nie powinna być zabroniona z tego tylko powodu, bo religia to spawa tylko i wyłącznie jednego człowieka.
Ale czy ja zabraniam komuś coś robić albo organizuje jakieś manifestacje ? Mówię tylko że jest to wbrew moim przekonaniom i jestem przeciwny emu zjawisku. Reszta zrobi jak będzie chciała i nikogo do kaloryfera nie będę przykuwał, byle czegoś nie zrobił co nie zgadza sie z moimi poglądami...
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

I to słuszne podejście. Najlepiej rovic jak powiedział Voltaire.

Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania. Voltaire
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Perzyn pisze: Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania.
Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś ma swoje ustalone poglądy, to po jednej dyskusji ich nie zmieni, bo wie, czego chce. Jeśli jest inaczej, to znaczy że sam nie wie, po której jest stronie :) Dlatego właśnie nie lubię agresywnych wymian zdań (jak w niektórych tematach), bo tak naprawdę nikt nikogo w ten sposób nie przekona. Na ten przykład na omawianą w tym temacie eutanazję każdy ma swoje zdanie i to jest jego prawo. Dlatego - miłujmy się wzajemnie :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

tak to najwazniejesze meic wlasne zdanie i bronić je jednak nie anrzucac nikomu :)

i tak jak tu mowiono wczesniej Eutanazja powinna być zezwolona przez prawo ale kazdy i tak wybierał by wg wlasnego sumienia.
ODPOWIEDZ