Komunizm i stosunek społeczeństwa do niego

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Post autor: scorez »

Ja jestem zdania że żaden system utopijny nie przejdzie. Ma możliwości ani żadnych racji bytu. Ludzie mają to do siebie że do istnienia podobnych systemów potrzeba uczciwych ludzi a takich ze świecą szukać. Chyba że za takich uznacie Lenina, Stalina, Putina i innych z 'a' na końcu. Ja ich uznaję tylko za genialnych i upośledzonych dupków.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

A gdzie tam geniusz? W jakiej dziedzinie? Intryg?

Zresztą Putin jest pionkiem.
Obrazek
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Post autor: scorez »

Teorie spiskowe górą. Prawdziwy boss nadal się ukrywa.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Nie wiedziales? Przeciez to Zydzi i masoneria rzadza swiatem :lol: :wink:
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Post autor: scorez »

Nie! Światem rządzą sado-maso i pederaści! Spójżcie na prezydentów! A tak na serio to proszę o jedno. Nie spamuj.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Oczywiście nikt nie odpowiedział co jest genialnego w twórcach zarazy komunistycznej. Fajnie. Dyskusje tutaj są czasem niezwykle jałowe. Wolicie sobie robić żarty z oczywistych spraw.
Obrazek
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

AC, służe:

Marx był jednym z najwybitniejszych filozofów ostatnich 200 lat. Podobnie jak Nietzsche.

Oczywiście zarówno stalinizm, jak i nazizm tak naprawdę z ich poglądami nie miały wiele wspólnego, były ich mocno wypaczonymi i zbrodniczymi wersjami.

Jeżeli chodzi o socjalizm - jeden z naszych narodowych bohaterów, Piłsudski, był socjalistą. Uświadomcie sobie wszyscy, że to dzięki socjalizmowi warunki pracy w Biedronce uważane są w Polsce za skandal. Gdyby nie socjalizm, pracowalibyśmy tak jak robotnicy w Chinach - bez żadnych praw, za głodowe pensje, bez żadnych przepisów BHP.

Pomyślcie o tym 1 Maja, w Święto Pracy, ustanowione w rocznicę krwawo stłumionych strajków w Chicago, USA (gdzie akurat zamiast tego obchodzi sie federalne święto Labor Day o podobnym wydźwięku). Nie dajcie się ogłupić antykomunistycznej propagandzie i w czambuł potępiać wszystkiego, co jest związane z myślą lewicową - to tak samo jak potępianie PiSu za zbrodnie nazistowskie i antysemityzm w Polsce.
Państwa w dużej części socjalistyczne (np. socjaldemokratyczne) to nie tylko Kuba i ZSRR, ale także Francja, czy może bardziej fortunny przykład - Szwecja. Czyli lewicowość nie tylko nie musi być zbrodnicza, ale może też być bardziej skuteczna i efektywna niż liberalizm gospodarczy...
Obrazek Obrazek
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Post autor: Mistrz Małodobry »

szwecja jest obecnie uznawana za jeden z najbardziej socjalistycznych krajów z niezwykle rozwinietym państwem opiekuńczym

cóż jakby wygladała teraźniejszość gdyby nie ruch socjalistyczny mozna zobaczy w Metropolis z 1927 :wink:

a to że robotnicy sprzeciwili się oligarchii burzuazyjnej (czyli klasie posiadającej ) przyczyniło sie do powstania nowoczesnych demokracji a także równouprawnienia kobiet i walki z segregacja rasową

nie należy także zapomina o komunie paryskiej liberté!, égalité!, fraternité!

komunizm jest ideą a idee same w sobie rzadko bywają złe

zły jest sposób w jaki wykorzystuje sie idee

złem jest kiedy coś tak pięknego jak patriotyzm i duma narodowa wykorzystuje się bu jednoczy ludzi nie dla... ale przeciw...

podobnie jak złem jest wykorzystywanie naiwności, bezsilnośći i biedy ludzkiej dla zdobycia władzy
Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Marks nie był w ogóle wybitny, jego teorie były po prostu błędne. Walka klas? Jaka walka klas np w średniowieczu? Żył w swoim mały świecie i nie wyjrzał nawet przez okno. Teorie Marksa doprowadziły do katastrofy.

Nietzsche? Patrząc przez pryzmat drugiej połowy XX wieku to chyba trzeba przyznać rację wielu teorią pana N.

I do tego wasz obrzydliwy przykład Szwecji jako bogatego kraju, pieniądze to nie wszystko. Szwecja jest skończona, ale skoro Holendrzy i Francuzi otworzyli oczy w części to może i Szwedzi też zobaczą co dzieje się z ich krajem.

Konieczna jest równowaga między liberalizmem a socjalizmem, bo obie te formy prowadzą do zniszczenia, ale wypośrodkowanie przynosi dobre skutki.


ps. nie, nie potępiam wszystkiego co lewicowe, a nawet potępiam niektóre "prawicowe" sprawy
Obrazek
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

AC, nie chcę cię martwić, ale średniowiecze skończyło się albo w 1453 (zdobycie Konstantynopola przez Turków Osmańskich) albo w 1492 (odkrycie Ameryki przez Kolumba). Marks żył w latach 1818-1883, więc nie wiem, skąd ci do głowy przyszło średniowiecze. Innymi słowy, może bardziej dla ciebie przystępnymi: przestań gadać głupoty i zanim coś napiszesz, pomyśl.
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Isengrin ty chyba nie znasz tekstów Marksa.

edit: Ach, kolejne zdanie po tym przykładzie o średniowieczu :P Stąd twoja pomyłka. Przykład tyczy się pytania "Walka klas?", kolejne zdanie jest osobne.
Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

AC pisze:Marks nie był w ogóle wybitny, jego teorie były po prostu błędne. Walka klas? Jaka walka klas np w średniowieczu? Żył w swoim mały świecie i nie wyjrzał nawet przez okno. Teorie Marksa doprowadziły do katastrofy.
Tak? :] Zauważ że nie tylko Marks postulował za wprowadzeniem komunizmu (w znaczeniu utopijnym) i równości klasowej. Takie żądania były stawiane ZNACZNIE wcześniej :P
AC pisze:Nietzsche? Patrząc przez pryzmat drugiej połowy XX wieku to chyba trzeba przyznać rację wielu teorią pana N.
Tu się z Tobą zgodzę, sam wole Nietzechego od Marksa ale... klniesz na Marksa a teorie zostaly wykorzystane (i spaczone) przez nazistów :P
AC pisze:I do tego wasz obrzydliwy przykład Szwecji jako bogatego kraju, pieniądze to nie wszystko. Szwecja jest skończona, ale skoro Holendrzy i Francuzi otworzyli oczy w części to może i Szwedzi też zobaczą co dzieje się z ich krajem.
Dlaczego Szewcja jest skończona? Jeden Argument choćby prosze :P
AC pisze:Konieczna jest równowaga między liberalizmem a socjalizmem, bo obie te formy prowadzą do zniszczenia, ale wypośrodkowanie przynosi dobre skutki.
Nie prowadzą do zniszczenia... ale zgadzam się, najlepiej dla gospodarki byłoby gdyby połączono oba trendy.
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Nie znam. Nie jestem uczonym profesorem, potrafiącym z pamięci cytować wszystkich filozofów i sławnych ideologów. Wiem tylko ogólnie, o czym mówiła idea komunizmu-o równości klas i sprawiedliwym podziale dóbr. Cały czas utrzymuję, że komunizm jako idea był dobry i piękny, ale co z tego, jeśli jedyne, co ludzkość potrafiła z nim zrobić, to wypaczyć i wykorzystać do wzbogacenia się kosztem zubożenia innych grup społecznych.

Co do stwierdzenia o braku walki klas w średniowieczu: a bunty chłopskie? Rokosze, rebelie wzniecane przez rycerstwo przeciwko królowi? Dążenie miast do niezależności od feudała?
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Komunizm bardzo łatwo można wprowadzić - wymordować wszystkich i gdy już jedna tylko osoba zostanie to będzie można powiedzieć, że wszyscy ludzie są równi.

A o Szwecji? http://www.wirtualnapolonia.com/niemcy/ ... kstID=9585


edit: Bunty chłopskie nie zmieniały oblicza Europy (zresztą prawnie byli prawie-niewolnikami).
Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Komunizm bardzo łatwo można wprowadzić - wymordować wszystkich i gdy już jedna tylko osoba zostanie to będzie można powiedzieć, że wszyscy ludzie są równi
Przestań sie ośmieszać

A co do Szwecji: Tak wybrało społeczęnstwo, czy Ty tego nie rozumiesz? Skoro tak głosowali skoro badania wykazują że mieszkańcy Skandynawii sa najbardziej zadowolonymi mieszkańcami swiata... To że Tobie sie taki model życia rodzinnego nie podoba (mi również) to nie znaczy że skoro inni go popierają i akceptują to sa patologiczni :P
I prosze... nei bredz teraz czegos o nazistach i ze sobie oni tez wybierali co chcą... Społeczenstwo Szewdzkie nie krzywdzi zadnego innego :P
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

To, że sondażownie w Polsce są prowadzone przez ludzi wywodzących się z otoczenia gen Jaruzelskiego sprawia, że sondaże są bardzo rzetelne? Albo teksty, że ludzie w Gułagach żyli dlatego, bo tak bardzo im się tam podobało. To obrzydliwy eksperyment to co dzieję się teraz w Szwecji. Koszmar rodem z "Rok 1984", tyle, że mają na to pieniądze.

Nie ośmieszaj się? A według ciebie jak inaczej w rzeczywistości mógłby zaistnieć mityczny komunizm?

edit:
1. Ra-V: To są złe ideologie i złe ustroje społeczne.
2. fds >> "Propagowanie faszyzmu jest zabronione konstytucyjnie i grozi za to dłuuuuga odsiadka, komunizmu nie." <<< nie, nikomu nic nie grozi dopóki nie zakłada partii politycznej lub innych organizacji:

Art. 13.
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.


To jedyne prawo odnośnie tego, jak widzicie w konstytucji wyraźnie stoi, że nazizm, faszyzm i komunizm są jednakowo złe.


Ale OK, już kończę kłótnię, ale moderatorzy powinni reagować gdy ktoś wychwala twórców systemów, które wymordowały niezliczone rzesze ludzi, a innych dotkliwie pobiły (lub gorzej). Moim zdaniem, gdy pojawia się komunizm każde miejsce się stacza, gdy toleruje takie ekscesy wielbiące śmierć.
Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

(może źle zaczynać wątek, którego nie będzie się śledziło z powodu ponad tygodniowej nieobecności z powodu wyjazdu, ale nie mogę się powstrzymać)

Stosunek dzisiejszy do komunizmy. Ogólnie rzecz biorąc jest śmieszny. Niby źle, że Polacy mają wstręt do komunizmu, ponieważ tak właściwie z prawdziwym komunizmem (Marksistowskim) nie mieliśmy nigdy nawet w 1/4 do czynienia. Z drugiej strony dobijają mnie ludzie, którzy po wiadomych przejściach naszego kraju z tym rodzajem władzy, chodzą z komunistycznymi gwiazdkami lub mówią, że komunizm to dobro. Zaś już kompletnie dobijają mnie osoby mówiące że Lenin był dobry i prowadził fajny socjalizm... taki tok myślenia kompletnie mnie dobija, szczególnie jak na Polaka.

Jak tak się wszystko weźmie do kupy (szczególnie te 2 pierwsze opcje) to nie wiadomo co o tym myśleć. Bądź co bądź osobiście jestem całkowicie przeciw temu ustrojowi, ponieważ jest to wizja utopijnego świata, a jako argument potwierdzający może być fakt, iż nigdzie, nigdy nie udało się komunizmu wprowadzić z jakimkolwiek dobrym skutkiem.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
ODPOWIEDZ