MAGIA

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Małe sprostowanie, dla tych co to lubią doładowac koledze insynuacie na tematy Mokrego śnienia. A tak naprawdę Liquid dreem tzn PŁYNNY! sen

To jest dopiero pocisk! Niech sie schowają ludowe zabobony i inne pseudo magiczne wyczyny.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Nigdy nie spotkałem się z tym pojęciem, myślałem że chodzi ci o Lucid Dream (Świadomy Sen)
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Widziałem bardzo dużo magiców, ale zawsze pod koniac pokazywali oni jak oni to robią, i przez to w to nie wierze...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Zirael
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 grudnia 2005, 17:38

Post autor: Zirael »

Sorry,co znaczy mokre śnienie?? ja jakoś nie znam tego pojęcia :roll:
http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=22423
http://www.zirael.fora.pl
A BAZYLe wcale nie są złe :wink:
[Tylko bardzo złe - dop. BAZYL]
ĆVIRO
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2006, 20:07
Lokalizacja: OCHODNE

Post autor: ĆVIRO »

No to i ja coś dopiszę, ostatnio oglądałem o magiku w masce, spoko z tego co się dowiedziałem, to niejest takie łatwe, na jakie to wygląda. Mimo to i tak niewiem czy w to wierzyć, bo mi i tak nie wychodzi.

A mi dokładniej chodziło o magię, jak by ktoś chciał wiedzieć.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Też to oglądałem, niektóre sztuczki, były całkiem całkiem. Ci kolesie to dopiero mają zwinne ręce.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Nyano pisze:Nigdy nie spotkałem się z tym pojęciem, myślałem że chodzi ci o Lucid Dream (Świadomy Sen)
Masz całkowitą racje LD - świadome śnienie...

Pozatym magia to coś innego od parapsychologi, choć najczęsciej parapsychologia jest brana zamagię a tu jest WIELKI BłĄD. A zdolności parapsychologiczne nie pochodzą z "samego dna piekieł", to są bzdury i herezje (LOL:D).

co sie tyczy LD
LD jest niesamowitym doświadczeniem i ten, kto tego nie przeżył, nigdy nie zrozumie czemu jest on dla mnie tak istotny. To co było niemożliwe nagle stało się rzeczywistością... Powrócił utracony świat marzeń, baśni, czarów.

Może to zbyt mocne słowa ale tak właśnie czuję się, gdy przekraczam granice własnego ciała i podążam ku marzeniom, które tylko tam mogą być spełnione.

Podczas świadomego snu nie jestem biernym obserwatorem akcji, która dzieje się wokoło mnie. Różnica polega na tym, że mogę ingerować w sen, w jego scenerię, w postacie które sama mogę dowolnie kreować! Marzysz o locie ponad ziemią? Może chcesz szybować jak ptak i czerpać z tego przyjemność? Czemu nie? Wystarczy unieść ramiona, pomarzyć o locie i to się dzieje... Wrażenia płyną do Ciebie jak podczas jawy - masz pełną świadomość tego co się z Tobą dzieje. To nie jest zwykły sen, którego nie potrafisz kontrolować! Tym razem poczuj się tak, jakbyś nagle w świecie jawy mógł dostać wszystko czego tylko zapragniesz, robić rzeczy niemożliwe! Podczas LD właśnie tak się czujesz. Nagle masz wielką potęgę - potęgę marzeń - i możesz realizować każdy upragniony cel. Oczywiście masz świadomość, że to tylko sen, że niedługo obudzisz się i pęknie ta mydlana bańka... Ale pomyśl - jutro też jest noc! Tak jak kontynuujesz życie na jawie tak samo możesz robić to podczas snu. Nic nie stoi na przeszkodzie. Chociaż...

Jest pewien mankament - nie jest łatwo doświadczać tego typu przeżyć. Tylko sumienne ćwiczenia i silna wola doprowadzi Cię do celu. A później... Nic nie stoi na przeszkodzie by biegać po tafli wody nie zanurzając się ani o centymetr :)
wystarczyło wpisać w google LD i to wyskakuje na samej górze :shock: Ludzie czasami potraficie załamać kogoś, nie sprawdzi a sie pyta...
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
DJ_Mustafa
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: środa, 5 kwietnia 2006, 16:27
Numer GG: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: DJ_Mustafa »

LD jest niesamowitym doświadczeniem i ten, kto tego nie przeżył, nigdy nie zrozumie czemu jest on dla mnie tak istotny. To co było niemożliwe nagle stało się rzeczywistością... Powrócił utracony świat marzeń, baśni, czarów.
Tak w zasadzie, to z tego co wiem nie jest to takie wielkie przeżycie. Są ludzie interesujący się parapsychologią, dla których LD jest chlebem powszednim. Ot tak dla relaksu. Jakimś większym przeżyciem może być ewentualnie OOBE (out of body expierience), ale to już zupełnie inna bajka :)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Ale to sa juz prawie profesjonalisci, ktorzy potrafia sami wywolac u siebie LD (i bardzo czesto tez OOBE, choc jest to bardzo trudne). To jest tak samo, jakbys stwierdzil, ze jazda 250km/h jest ekscytujaca, a ja bym odpowiedzial, ze dla kierowcow WRC to jest chleb powszedni.

Zauwaz, ze jako przecietny czlowiek przezycie snu swiadomego moze byc naprawde ciekawym wydarzeniem, tym bardziej, jesli zdarzylo sie to po raz pierwszy.

Ja jeszcze nigdy nie doszedlem do mozliwosci kontrolowania snu, choc wiele razy wiedzialem, ze to jest sen. To tak, jakbys gral w jakas gre, wiedzial o tym, ale nic w niej nie robil i pozwolil rzeczom sie po prostu dziac ;)
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Jejku... co idiotyczny pomysl, kontrolowac co sie dzieje w snie... jakas mania kontrolowania wszystkiego, przeciez rownie dobrze mozna sobie cos wyobrazic, prawda?
Ja w snach najbardziej cenie wlasnie ich irracjonalnosc i to ze potrafia zaskakiwac ;-)
Obrazek Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Chodzi o to, ze masz dwie ciekawe rzeczy.
Po pierwsze: odczuwasz wszystko poza bolem. Wiec jest lepiej niz w realu.
Po drugie: mozesz robic to, czego w rzeczywistosci nie. Marzyles o chodzeniu po scianach czy lataniu? W LD jest to mozliwe!

I to jest magia, ktora sie z tym wiarze.

A po trzecie: odezwalbys sie w koncu na gg ;)
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Craw pisze:Po drugie: mozesz robic to, czego w rzeczywistosci nie. Marzyles o chodzeniu po scianach czy lataniu?
Do tego służy mi wyobraźnia... :P
Obrazek Obrazek
DJ_Mustafa
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: środa, 5 kwietnia 2006, 16:27
Numer GG: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: DJ_Mustafa »

Do tego służy mi wyobraźnia... :P
No i LD polega właśnie na wyobrażaniu sobie, ale różni się tym, że nie tylko chcesz coś zobaczyć, ale wpływasz na swoją podświadomość i naprawdę czujesz, że to się dzieje. Po prostu takie mocniejsze wyobrażanie sobie.
Ale to sa juz prawie profesjonalisci, ktorzy potrafia sami wywolac u siebie LD
Eee tam... Ja się interesuję parapsychologią od 3 lat i już prawie mi się to udaje :P :D
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Dlatego mowie, prawie profesjonalista :)

Przeca nie idzie powiedziec tak sobie, nie majac z tym nic wspolnego, "chce miec LD" i to sie stanie.

Jezeli bedziesz chcial potem przejsc do OOBE, to uwazaj na larwy astralne. Taki jeden koles przez nie jedzie teraz na psychotropach :/

I jak tam idzie cwiczenie czakry? (bo pewnie to robisz ;))
DJ_Mustafa
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: środa, 5 kwietnia 2006, 16:27
Numer GG: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: DJ_Mustafa »

Hmm... O larwach astralnych nie słyszałem ale nic :)

I jak tam idzie cwiczenie czakry? (bo pewnie to robisz Wink)
Jeśli masz na myśli typową energetyzację czakr, to owszem coś próbowałem, a nawet miałem jedną nieprzyjemną przygodę. Po prostu kiedyś, kiedy robiłem to wieczorem i niedługo potem poszedłem spać najwyraźniej nie do końca je zamknąłem i obudziłem nie chciało mi się nic robić, dobrą godzinę po obudzeniu jeszcze nie bardzo miałem siłę wyjść z łóżka. Na szczęście szybko wpadłem na pomysł co mogło być przyczyną i krótka ingerencja całkowicie i natychmiastowo pomogła :)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Kurde, ja nie otwieram, a mam tak ciagle ;P Co zrobiles, moze mi to pomoze? ;)
Lord Malphas
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2006, 18:03
Kontakt:

Post autor: Lord Malphas »

A macie jakieś ciekawe doświadczenia z lucid dream :?:
Co zrobiliście takiego najbardziej niesamowitego :?:
Ja dopiero się ucze wywoływać LD, testy wyobraźni itp.
W ten weekend minie dwa tygodnie od kiedy zaczołem ćwiczyć i chyba spróbóje wywołać LD techniką MILD.
A wam kiedy się pierwszy raz udało wywołać LD :?:
„Wypatruj sercem, czego oczy dostrzec nie mogą, a odnajdziesz drzwi, których nie ma”
Patricia A. McKillip
Obrazek
ODPOWIEDZ