MAGIA

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Phoenix
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 1 października 2005, 21:46
Lokalizacja: ...że znowu!

Siła psychiki.

Post autor: Phoenix »

OBE jest w miarę spoko... (Out of Body Expierience)...

Z tego wszystkiego to najbardziej podoba mi się 'kontrola snu' czyli tak zwany sen świadomy. Zaczyna się od masy ćwiczeń, które należy w kółko powtarzać aż do znudzenia, ale daje efekty... gorzej jak sie komuś to znudzi lub nie ma już czasu, bo można łatwo zapomnieć - zwłazcza w początkowym etapie nauki. Chyba nie muszę mówić co daje taki świadomy sen?

Czy Wy też macie taki motyw z gonitwą? Ktoś was goni, a Wy staracie się uciec i nie dopuścić do śmierci (i spoconej piżamy) ??? To da się opanować, wykorzystując efekt z "Matrixa", kiedy to Neo i Trinity przygotowują się do odbicia Morfeusza. Przechodzą do 'pomieszczenia', w którym wybierają broń (jaką tylko chcą), a innym razem Trinity 'wgywa sobie' obsługę pilotażu helikoptera... Tak chyba najprościej to wytłumaczyć.

Strasznie ciężko jest natomiast wedrzeć się do czyjegoś snu, ale da się, zależy tylko od regularnych treningów i odpowiedniego podejścia.
Ogółem ciekawe jest takie 'przenikanie do snu innych osób' ;) co udało mi się tylko raz świadomie... nie chcecie znać szczegółów! :mrgreen:

Cudownie jest wzbić się w przestworza. mraaaauuuu!
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

http://www.przebudzenie.net/ to luknij sobię na to wszystko co chcesz wiedzieć o OBE, liqid dreemie i innych. polecam, co prawda narazie 5 numerów, ale zin szybko się rozwija.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja w magię nie wierzę. To wszystko to są bzdury, że ktoś czaruje w prawdziwym życiu oczywiście. Może w fantasty ją popieram, ale w życiu nie! To po prostu nie istnieje...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Jak dla mnie magia może istnieć, aczkolwiek sam tego nie potrafię udowodnić. Po inspiracji i zdobyciu paru "instrukcji" na forum freeyourmind, ukłon w stronę Khazara, próbowałem tworzyć Serwitory, kontrolować sny, do tego runy, zioła i medytacja. Z tego wszystkiego JAKIKOLWIEK efekt miały tylko zioła i medytacja, ale może nie wsyscy są stworzeni do magii... Może tylko jakaś grupa wybranych.... a szkoda....
Radar
Mat
Mat
Posty: 434
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 15:58
Lokalizacja: Warszawa - Praga Północ.
Kontakt:

LOL

Post autor: Radar »

Magia? To niedorzeczne! Czegoś takiego po prostu nie ma... Oczywiście w fantasy to popieram. Nikt raczej mi nie udowodni, że jest magikiem. Nie wierzę w te bzdury...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Medytacja jest w pewnym sensie "magiczna" (niezwykła) , ale typową magią jaką sobie wyobrażamy (Potter i czarnoksiężnicy/wiedźmy się kłaniają) bym tego nazwał... Są poprostu rzeczy, na które człowiek nie zna odpowiedzi, przez co trudno mu to sobie wyobrazić, mimo że są naturalne i są rzeczy, które człowiek wymyśla we własnej główce. 8) Oto co myślę na temat całej "magii".
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

cóz, to twoje zdanie, aczkolwiek ja mimo wszystko wierzę w istnienie magi, którą niestety, nie jestem w stanie się posługiwać.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Zaknafein pisze:cóz, to twoje zdanie, aczkolwiek ja mimo wszystko wierzę w istnienie magi, którą niestety, nie jestem w stanie się posługiwać.
Ale ja nie neguję twojego zdania i twego wyobrażenia. :P Masz prawo tak myśleć bo to temat kontrowersyjny jest. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

A ja nie neguje twojego zdania, więc wszyscy jesteśmy happy :D
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

W magię jako taką nie wierzę, ale po przeżyciu Liquid dreema nigdy nie zwątpie w potęge ludzkiego umysłu.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

chyba Lucid a nie Liquid o ile dobrze kojarze ;P

Ja osobiście wierzę w magię i inne takie pierdoły, ale nie stosuję tego (przynajmniej świadomie, bo czasem zdarzają mi się "minicuda")
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Jelcynowi chodziło zapewne o "mokre sny", których nigdy nie zapomni...
rotfl
Obrazek Obrazek
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Magia jest na około nas, i ja w to wierzę, a przynajmniej chce wierzyć...
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja wierze w wróżby, np. co cię spotka w przyszłości, jaki będziesz itp. Ale nie wierze w magiców, którzy niby czarują. Ale żeby nie było znowu sprzeczki to powtarzam że co niektórzy mogą wierzyć, i ja im nie zabronię... :P
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Ja wierzę w magię. Nawet katolicka wiara uznaje magię, tylko kłopot jest w niedokształceniu społeczeństwa. Wierzę w magię, ale nie chcę jej nigdy używać. Obędę się bez (wolę spluwę ^^)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

lol.
Ogolnie rzecz biorac: obecny poglad na magie powstal w oswieceniu, gdzie odrzucano wszystko co nie mozna bylo pojac umyslem. czemu nie odrzucono Boga? Bo mysliciele ucielki do tezy, ze Bog jest w naturze wiec zaczeli ja poznawac.
To w oswieceniu powstaly takie hasla, jak "Nie wieze w duchy." To oswiecenie krytykowano za badanie wszystkiego "Szkielkiem i okiem." To oswiecenia nienawidzil Blake za jego racjonalizm.

A teraz dodajac, ze praktycznie idea szkolnictwa opiera sie na mysli oswieceniowej, duza czesc naszej kultury z niej pochodzi (zyjemy w republice, dziecku rewolucji francuskiej, czyli produktowi wlasnie oswiecenia).

Dlatego ludzie w magie nie wierza albo nie przyznaja sie ze wierza. Tyle.

Czy ja wierze? Ciezko powiedziec... Powiedzmy, ze fajnie by bylo wierzyc, ze magia istnieje na prawde :)
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Hehe, ja też tak kiedyś myślałem, że fajnie by było wierzyć, ale teraz żałuję. Wiele rzeczy lepiej nie poznawać. Z drugiej jednak strony, żyć w nieświadomości też jest źle... Ale najbardziej umagicznił mnie Mag: Wstąpienie, choć tam magia ma tylko trochę wspólnego z rzeczywistą magią...
Z tego co nauczyła mnie moja religia magia jest siłą destrukcyjną - pochodzącą wprost z piekieł i nie ma rozróżnienia na białą i czarną - obie są złe. Dlatego się w to nie bawię. Moją ambicją nigdy nie było Zstąpienie...
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
ODPOWIEDZ