Gumisie

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

Jak oceniłbyś/oceniłabyś świat przedstawiony w "Gumisiach"?

Czas głosowania minął niedziela, 28 listopada 2004, 21:31

5
5
33%
4
4
27%
3
4
27%
2
1
7%
1
0
Brak głosów
Nie wypowiem się.
1
7%
 
Liczba głosów: 15
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Gumisie

Post autor: Runiq »

Tak tak! Chodzi o film animowany pt. "Gumisie", który leci w niedzielę o 19.00 na TVP1. Muszę się teraz przyznać: od czasu do czasu oglądam "Gumisie". Nie dla frajdy, tylko aby zobaczyć na razie chyba jedyną (jak się mylę, to niech ktoś mnie oświeci) kreskówkę w świecie fantasy, która "leci" obecnie na kanałach. Mnie się świat Gumisi podoba tak średnio, ale chciałbym poznać opinię innych. Czy waszym zdaniem jest on podobny do D&D, czy bardziej do Warhammera? A może do innego systemu?

Czekam na posty.
Rallat
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 11:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Rallat »

Inną kreskówką w świecie fantasy są "Lochy i smoki" (deja vu?). Niemniej "Lochy..." są najgorzej spolszczoną kreskówką, jaką miałem okazję oglądać. :evil: A co do Gumisiów... Toudi - to jest to! :wink:
"To była wolność. Utrata całej nadziei była wolnością..."
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

a na czym leci DnD obecnie i kiedy ? bo już dawno nie udało mi się nań trafić w TVce
a Gumisie ? - są niezłe i kiedyś nawet grałem w wfrp`a gumisiami w ich świecie :D jedna sesja jako gumisie i jedna jako orki i ludzie ich szukający :D ale to była jatka (spaliliśmy cały las a i tak nie znaleźliśmy)
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

1. Nie bierz wiecej tego swinstwa :wink:

2. GUMISIE RULEZZ :D ...... w 1 klasie gimnajzum dostalem 6 z muzyki za odspiewanie "na goraco" [tzn bez przygotawania] openingu do Gumisiow :D ...................................................................................................... :]
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

gumisie ROX a przynajmniej tak było jak miałem latek 7 ;) teraz raczej nie oglądam (telewizora nie mam :shock: ). Wiem za to, że są tacy zboczeńcy co gumisie do DnD wsadzili 8)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Dalam 4 bo swego czasu to lubilam ogladac.
Wg mojego chlopaka ta bajka zle wplywa na dziecieca psychike - przedstawia gumidziewczynki wesolo skaczace z golymi tylkami... ;)
Ja tam osobiscie nic takiego nie pamietam, dla mnie misiek w majtkach to by bylo zboczenie ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Krycho
Marynarz
Marynarz
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 2 września 2004, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Krycho »

GUMISIE???? Tak, fanatycznie oglądam gumisie! Wraz z kolegami założyliśmy sektę gumisi! Przepraszam, idę się pomodlić do boga gumisia!
Dzisiaj złożę mu brata w ofierze! Nara. :D A tak serio to podobają mi się teksty tego kafara ( tu nie chodzi o BAZYLA :D , tylko tego zioma z gumisi :D )
!!!Chcemy własnego tematu dla runicznej gwardii!!!
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Gumisie. Hmmmm........ To sie szerszy!! Ostatnio nasz kumpel dostał xywe "Gumiś" Yyy.......... Z nami wszystkimi coś nie tak?? NIe nie my jesteśmy normalni to świat jest INNY!!!!
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Nalavara
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 92
Rejestracja: środa, 3 listopada 2004, 20:47
Lokalizacja: Menzoberranzan

Post autor: Nalavara »

Gumisie sa fajne.. n o a przynajmniej były te kilka lat temu. W wakacje udało mi się natrafić na odcinek ze smokiem. Po pewnej przeróbce (no dobra... durzej przeróbce) nadało się to nawet na przygodę, graczaom się podobało więc to już coś :wink:
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Zobacz sam jak Gumisie skaczą tam i siam bo gumisiów cały świat już zna Gumiś to fajny miś. Abrakadabra to czary i magia sekretem jest Gumisi jest gumisiowy sok. A hokus Marokus dostarcza złych pokus lecz misie zwyciężą bo zwalczają zło...
I dalej śpiewamy razem
:twisted:
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

No przecież "Gumiś to fajny miś" :D.

A pamiętacie Idola? Ja raz oglądałem kolesia, który na eliminacjach zaśpiewał... motyw przewodni z Gumisów! I jeszcze go potem na finał chyba zaprosili, żeby za żywo zaśpiewać (chyba obydwa jego "występy" mam na kompie).
Obrazek
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

No! Nie spodziewałem się takiego odzewu! Widzę teraz, że nie jestem sam :wink: . A co do odcinka ze smokiem: Nie wiem czy Nalavara mówiła o walce gumisi z chińskim smokiem, bo tylko takowego smoka widziałem w "Gumisiach".

P.S.
Ten chiński smok został fajnie rozwalony. Mnie się najbardziej podobała scena, jak gumisie połozyły fajerwerki obok ogona potwora i je podpaliły.

P.S.2
W kazdym budzi się kiedyś dziecko. :)
Nalavara
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 92
Rejestracja: środa, 3 listopada 2004, 20:47
Lokalizacja: Menzoberranzan

Post autor: Nalavara »

Nie, chodziło mi o innego smoka. On mieszkał w jakimś jeziorze i chyb a Tami (w każdym razie ten różowy gumie) znalazł flet Dzięki za wszystko i któremu mógł sprawować kontrole nad smokiem. Potem smok dołożył Iktornowi. (tak się nazywał ten zły?)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Aaa, pamietam ten odcinek! :D ale to sie teraz glupie wydaje, a to swego czasu moja ulubiona bajka byla
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Falka piszesz tak tylko dlatego, żeby zamaskować fakt, iż ciągle namiętnie je oglądasz :) Niczego przed nami nie ukryjesz...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

nie ogladam tego, ja mam tutaj tylko pelny pakiet SkyTV, a oni nie puszczaja gumisiow :(
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Terion
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: środa, 24 listopada 2004, 11:55
Lokalizacja: Menzoberranzan
Kontakt:

Post autor: Terion »

To się wyda wam śmieszne ale wdzieciństwie miałem parę odcinków Gumisiów na video, akutat był tam ten odcinek ze smokiem o którym Nalavara pisała. I pamiętam że był tam jakiś motyw z fletem, ale mniejsza oto, ja dałem tylko 3 bo w tedy wolałem oglądać smerfy, a teraz jestem dorosły (wedle prawa, bo nie czuje się taki), i jak sie da to ogladam mange i gram w D&D, prawdziwe zajęcie dorosłego faceta (są jeszcze inne zajęcia facetów ale to nie temat na takie rozważania). :twisted:
ODPOWIEDZ