Tatuaże

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Tatuaże

Post autor: Alien »

W szczecinie jest studio "Dead Orange" z tego co widziałem robią bardzo dobrze tatuaże. Chciałbym sobie zrobić, ale cena :roll:
00088888000
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Tatuaże

Post autor: Eglarest »

Heh robilem sobie w szczecinie i trochę tamtejszy rynek znam ceny są zabójcze szczególnie u gonza lub undergarnd ale co najgorsze panuje tam wszechobecna prywata. Znam bardzo dobre studio i cholernie tanio koleś robi bo robi to dla przyjemności anie zysku ! a portrety to marzenie gdybym go spotkał wcześniej zaoszczedził bym kilka tysięcy hehe;) no ale teraz też oszczędzam ;)

Jak ktos chce kontakt lub namiary albo cokolwiek w temacie zapraszma na prv
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Tatuaże

Post autor: Alien »

Generalnie z podejrzanie niskimi cenami idą obawy co do jakości ;) A chyba lepiej zapłacić więcej niż mieć coś wyjątkowo paskudnego na resztę życia
00088888000
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Tatuaże

Post autor: Eglarest »

Ano podejzenia idą w paże z ceną ale zawsze mozna zobaczyc na efekty pracy tatuazysty i samemu ocenić. Nieraz można zapłacić mase kasy i gowno też ci zrobią niestety nieraz ceny są niewymierne do zdolności. Ja znam kolesia ktory jakosciowo robi bardzo dobrze ma wlasne studio i niesamowity talent tylko ze nie zarabia na tym bo lubi to robic a zyje z czego innego. Jest z nim tylko jedne problem ciężko się na termin wbić ;)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Tatuaże

Post autor: Alien »

Dobrze zrozumiałem, że w Szczecinie ma on studio? Ma jakąś stronę, na której można oglądnąć jego twórczość?
00088888000
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Tatuaże

Post autor: Eglarest »

oj niestety nie w szczecinie Koleś ma studio w Koninie(centrum Polski) za tatu bierze 3-4 razy mniej niż inni. Oczywiście można jego prace obejrzeć http://www.facebook.com/studio.venom
np ja za portret dałem 150 zł moi koledzy różnie za portret Marlin chyba 300 zł wziął w sumie, za Madone około 250 albo też 300 jak widzisz są to grosze bo wszędzie indziej krzyczą około 1500.
a jak chcesz w szczecinie zrobić to dobrze robią w Underground tylko drogo jest ;/ ja za napis 4 linijki dałem 600 zł gdzie i tak miałem upust(jak twierdził) około 200 bo mu klientów nagoniłem innych.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Tatuaże

Post autor: Alien »

Dzięki. Nie rozumiem skąd biorą się aż tak wysokie ceny :?
00088888000
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Tatuaże

Post autor: Eglarest »

z checi zarobku ;)
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Tatuaże

Post autor: Iblisiątko »

Szlag mnie trafia jak słyszę takie narzekanie na ceny tatuaży :evil:, człowiek wiele lat pracuje by zdobyć taki kunszt, a potem przychodzi grupa ludzi i stękają czemu on bierze tyle kasy za parę godzin roboty.

Serio, żeby dobrze rysować i malować trzeba poświęcić o wiele więcej czasu niż np żeby dobrze grać na gitarze. A taki tatuażysta musi umieć przedstawić każdy temat.... i nie ma opcji spieprzę, to wezmę nową kartkę. Poza tym muszą brać dużo, bo jak jest popyt to tatuażyści sporo zarabiają, i odkładają sobie kasę na te gorsze miesiące, czasami się zdarza, że przez miesiąc nie ma żadnego chętnego.

Poza tym jak się zbiera tą kasę to można się 10 razy zastanowić czy rzeczywiście się chce tatuaż, i jaki chcemy i dlaczego. To nie jest nowa kurtka czy buty, które możemy zdjąć i założyć inne jak nam się znudzi. Warto poczytać na ten temat, zainteresować się najbardziej znanymi twórcami :)

A propos Szczecina to genialnie oceniane jest "Gonzo", tylko sporo się czeka na tatuaż....
Eglarest pisze: Znam bardzo dobre studio i cholernie tanio koleś robi bo robi to dla przyjemności anie zysku !
A może frytki do tego?
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Tatuaże

Post autor: Eglarest »

Wcale nie muszą brać dużo są tatuażyści zawodowi czyli rzemieślnicy i artyści, artyści chcą tylko by im na materiały starczyło a rzemieślnicy chcą zarobić.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Tatuaże

Post autor: Iblisiątko »

Eglarest pisze:Wcale nie muszą brać dużo są tatuażyści zawodowi czyli rzemieślnicy i artyści, artyści chcą tylko by im na materiały starczyło a rzemieślnicy chcą zarobić.
Może jeszcze powinni dopłacać do tego?
Chyba sam nie zdajesz sobie sprawy z tego jakie głupoty wypisujesz, i co znaczą użyte przez ciebie terminy.
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Tatuaże

Post autor: Eglarest »

To że się ktoś nie zgadza z twoim zdaniem nie znaczy ze wypisuje głupoty

mogę się zgodzić tylko z tym że to rynek kształtuje ceny ale oczekiwania rynku są też inne. Ja bym ocenił te ceny jako zmowę cenową a nie naturalne zjawisko rynkowe gdyż jak pojawia się ktoś kto odpowiada na żądania rynku inii próbują go stłamsić. Nie mogę się jednak zgodzić z tym ze wysokie ceny odzwierciedlają jakiekolwiek umiejętności lub nakład pracy bo z tym jest różnie.
McGenius
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 13:34
Numer GG: 0

Re: Tatuaże

Post autor: McGenius »

Iblisiątko pisze:Szlag mnie trafia jak słyszę takie narzekanie na ceny tatuaży :evil:, człowiek wiele lat pracuje by zdobyć taki kunszt, a potem przychodzi grupa ludzi i stękają czemu on bierze tyle kasy za parę godzin roboty.

Serio, żeby dobrze rysować i malować trzeba poświęcić o wiele więcej czasu niż np żeby dobrze grać na gitarze. A taki tatuażysta musi umieć przedstawić każdy temat.... i nie ma opcji spieprzę, to wezmę nową kartkę.

Żeby być w czymś naprawdę dobrym trzeba się sporo napracować. Bez względu na to co robisz (o tym, że podany przykład jest nietrafiony wspominał nie będę).
Jeśli ktoś coś robi i bierze za to pieniądze, to ma obowiązek robić to dobrze.
Faktem jest natomiast, że cena jest adekwatna nie tylko do jakości ale również do marki.
Dlatego warto porównać oferty.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Tatuaże

Post autor: Iblisiątko »

Eglarest pisze:To że się ktoś nie zgadza z twoim zdaniem nie znaczy ze wypisuje głupoty

mogę się zgodzić tylko z tym że to rynek kształtuje ceny ale oczekiwania rynku są też inne. Ja bym ocenił te ceny jako zmowę cenową a nie naturalne zjawisko rynkowe gdyż jak pojawia się ktoś kto odpowiada na żądania rynku inii próbują go stłamsić. Nie mogę się jednak zgodzić z tym ze wysokie ceny odzwierciedlają jakiekolwiek umiejętności lub nakład pracy bo z tym jest różnie.
Eglarest pisze:Wcale nie muszą brać dużo są tatuażyści zawodowi czyli rzemieślnicy i artyści, artyści chcą tylko by im na materiały starczyło a rzemieślnicy chcą zarobić.

Określenia rzemieślnik http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzemieślnik i artysta http://pl.wikipedia.org/wiki/Artysta określają czyjś poziom w danej dziedzinie. Rzemieślnik osiągnął w czymś dobry poziom, a artysta jest wirtuozem w danej dziedzinie. Żałosne jest to, że artystami nazywasz ludzi, którzy po prostu biorą bardzo mało pieniędzy za pracę :p, artysta, który bierze dużo już spada u ciebie do rangi gorszego twórcy.
McGenius pisze:
Iblisiątko pisze:Szlag mnie trafia jak słyszę takie narzekanie na ceny tatuaży :evil:, człowiek wiele lat pracuje by zdobyć taki kunszt, a potem przychodzi grupa ludzi i stękają czemu on bierze tyle kasy za parę godzin roboty.

Serio, żeby dobrze rysować i malować trzeba poświęcić o wiele więcej czasu niż np żeby dobrze grać na gitarze. A taki tatuażysta musi umieć przedstawić każdy temat.... i nie ma opcji spieprzę, to wezmę nową kartkę.

Żeby być w czymś naprawdę dobrym trzeba się sporo napracować. Bez względu na to co robisz (o tym, że podany przykład jest nietrafiony wspominał nie będę).
Jeśli ktoś coś robi i bierze za to pieniądze, to ma obowiązek robić to dobrze.
Faktem jest natomiast, że cena jest adekwatna nie tylko do jakości ale również do marki.
Dlatego warto porównać oferty.
Pomyłka, niedokładnie to ujęłam. Pograsz ze dwa, trzy lata, w miarę regularnie i możesz już, jeśli się przyłożysz całkiem nieźle grać. Natomiast nie znam nikogo kto osiągnąłby choćby zadowalający poziom w rysowaniu zaczynając zupełnie od zera i ucząc się przez trzy lata.
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
bocian
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 28 lipca 2013, 16:41

Re: Tatuaże

Post autor: bocian »

Arek88
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 7 marca 2014, 13:59

Re: Tatuaże

Post autor: Arek88 »

Pokażcie jakieś nowe wzorki
ODPOWIEDZ