Reklamy

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ

Co sądzisz o reklamach??

Są super.
7
8%
Są nie do zniesienia
25
29%
Przydają się, czasem potrzebna jest przerwa
17
20%
Eee, reklamy?? A leci w TV coś innego??
38
44%
 
Liczba głosów: 87
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Reklamy

Post autor: Tori »

Wg mnie ten topic to nie jest spam, lecz tu się będą toczyć dyskusje ;) A mianowicie. Która reklama Was denerwuje, śmieszy, przeraża?? Dla mnie najgorsze z reklam to:

Odkryłem pyszne gwaizdki MNIAM Te gwiazdki to starczoki MNIAM
Nie dość że głupie, to jeszcze zupełnie nierealne.

Pobrudze pana olejem.
Co pani robi??
Doleję jodynę, będzie jeszcze trudniej
I to oburzenie na twarzy brudzonego... I jeszcze akwarium robi za pralke...

BIEDRONKA, ACH BIEDRONKA

Jeszcze istnieją genialne reklamy, typu tesco:

Znicz szklany za jedyne 4.99 Dla ciebie dla rodziny

lub

Wielki bilboard, dziewczynka w mundurku, napis "CZAS DO SZKOŁY" a obok: "Szynka 12.99"

A najgorsze w reklamach jest to, że wcinają się w najlepszych momentach filmu(Trinity wyskakuje w powietrze, bullet time, obrót kamery, zbliża się słynny wykop, DING!! OCH nie, cała łazienka zalana...) , trwają dłuuugo (podczas Matrixa bądź Władcy najdłuższa reklama trwała <chwila napięcia> 26minut!!)są niemiłosiernie głośne...

Kiedyś reklamy były genialne, jak na przykład reklama frugo, i to już kultowe hasło "Baryła, skocz po frugo. No skoczy, bo samo nie przyjdzie..." lub gdy siedziało się wśród nowych znajomych, nie wiedziało co powiedzieć, chciało się rozładować sytuację lub przerwać ciszę leciało hasło "No to frugo"...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Hie, hie, hie, I'm the lucky one :>
Nie oglądam tv, nie mam nawet telewizora, więc reklamy mi nie straszne :D

Jak już mowa o reklamach, to tak na marginesie, za idiotyzm uważam decyzję naszego rządu, zgodnie z którą podczas wizyty papieża nie mogą być emitowane niektóre reklamy...
A niby czemu? Papież tv raczej nie będzie oglądał, a ludzie w PL już się do nich przyzwyczaili ;)

Widziałam gdzieś na google video świetne reklamy samochodów, jak je znajdę, to wrzucę tu linka. Nagle nie mogę sobie przypomnieć, jak się te autka nazywały -_-"
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Czyżby Punto G?? :twisted: :>
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Dunno :)

W jednej reklamie terrorysta chce wysadzić samochód-pułapkę, a w drugiej są falujące cycki ;)
Jak mój luby wróci do domu, to na pewno znajdzie te linki. A przynajmniej linka do falującego biustu ;)

A co za reklama z tym Punto G? Sama nazwa auta mi się dziwnie kojarzy, ma ktoś linka do reklamy? :D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Jak Ci sie "dziwnie" kojarzy, to znaczy że kojarzysz sens tej reklamy :P A link podam jak zawsze :P Zeby mnie tylko nie odwiedził jakiś oddział różnokolorowych beretów, to powiem że jest troche deprawująca, i dzieci nie mogą oglądać!! Tylko dla widzów dorosłych!! Sam jako niepełnoletni Wam to mówię ;) A na serio, to nic takiego strasznego w niej nie ma... Ale nie oglądajcie przy rodzicach bez poczucia humoru i przy młodszym rodzeństwie. :P
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Mnie osobiście strasznie irytuje reklama papieru Mola z tą swoją infantylną piosneczką...
"Wytrzymały, bardzo miły, panie domu to stwierdziły... I dla mamy, i dla taty i dla każdej malolaty...żyć bez niego nie możecie, o czym sami dobrze wiecie... delikatny papier MOLA wybrać go najwższa pora...Marka MOLA tobie da super papier na sto dwa!"
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 maja 2006, 08:28 przez Nyano, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Ooo tak, straszna ta reklama. A także potwornie denerwuje ten ciąg reklam sHIT tygodnia, sHIT soboty, sHITY miesiąca... A do tego jeszcze reklamy z Zygmuntem, robione na coś, co ma wyglądać na jakiś teleturniej, wszystkie apapu czy innego panAdolfa "Mam coś silniejszego" A także te, w których po rozpieszczeone bachory przyjeżdża ojciec najnowszym samochodem za kupe forsy, a reszta dzieciaków patrzy z zazdrością, jak ten jeden odjeżdża i jeszcze wrednie macha łapą... I jak tu mają nie wyrastać materialiści??
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Gość

Post autor: Gość »

a mnie straszliwie irytuje reklama niejakiego Jana Niezbędnego w której to pewna rodzinka podnieca się mocą i elastycznością worka na śmieci, i gdy zwykłe worki przestają być uzywane a zastepuje je MOC ELASTYCZNE JAK W SKLEPIE POKAZYWALI !" worki to cała rodzinka chce wyrzucać smieci "Mamo moge wyrzucic smieci ?" "Tata cie uprzedził !" - gratulacje dla tego który to wymyslil
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Heh... jak od 4 latek nie oglądam TV i sobie do domku z telepatrzydełkiem pojadę, to czasami właczam sobie i oglądam reklamy. Nie długo, ale zawsze... ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Ja TV oglądam w zasadzie dla reklam to niezwykle ciekawe ile reklama mowi o spoleczenstwie. pzoatym ciekawe jest jak wile kreatywnych pomyslow przewija sie przez te kilka sekund. są reklamy glupie i bedace ponizej dna ale one tez maja za zadanie tarfaic do pwnego targetu is a neiraz celowo tak robione neeiarz glupia reklama jest bardziej zapamietana niz jakas przemyslana i inteligentna. i to ejst caly urok reklam sa jak pudellko zcekoladek nigdy niewiadomo na co sie trafi...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Zadaniem reklamy nie jest byc inteligentna czy glopia, z fajnym pomyslem czy bez. Ona ma byc zapamietana tak, by klient przechodzac sie po sklepie przypomnial sobie o produkcie i go kupil.
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

fakt- wiekszosc reklam jest dennych. Ale tak bylo kiedys, i tak juz pewnie bedzie. I nie zgadzam sie z twierdzeniem ze dawne reklamy byly fajne a teraz sa debilne. Trzeba tylko znalezc w srod tego natloku roznych bzdur te naprawde ciekawe. Moim zdaniem dobrym przykladem sa tu reklamy Heyah- choc nie wszystkie ale wiekszosc stala sie kultowa np taki czerwony kapturek albo szewczyk dratewka.. To samo tyczy sie reklam plusa.. Ach to slawetne kopytko i inne... Choc moja ulubiona reklama sa pileczki... To chyba reklama tv plazmowego bravia czy cos... Ale jest zajebscie pozytywna i czadowo wygladaja te setki kolorowych kauczkowych pileczek odbijajacych sie po ulicy.. i ta wyskakujaca zaba.. czad :twisted:
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Craw pisze:Zadaniem reklamy nie jest byc inteligentna czy glopia, z fajnym pomyslem czy bez. Ona ma byc zapamietana tak, by klient przechodzac sie po sklepie przypomnial sobie o produkcie i go kupil.
Owszem, lecz równie dobrze ktoś może planować zakup czegoś, lecz przypomniawszy sobie żałosną reklamę kupiźć produkt konkurencyjny. Czy nigdy nie widziałeś reklamy, która zamiast przyciągać, odpycha?
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

awangarda, nowatorstwo, kreatywność- w reklamie poszukujemy ciekwych konceptów. Reklama ma donas trafiac ma byc absurdalna lub poprostu debilnie prosta ma wiele zadan i niezgodze sie ze stwierzdeniem ze jedyną funkcją reklamy jest zachecenie do kupna sa takze reklamy czysto informacyjne lub recz zniechecajace do kupna niektore organizacje twoza reklamy ktore maja zadzialac na odbiorcę nie zachecajac go do kupna czego kolwiek a np. do przemyslenia pewnych faktow. W Polsce tego typu reklamy sa coraz czesciej widoczne obecnie okazuje sie ze Polacy maja bardzo absurdalne poczucie humoru i zaanagarzowanie Mumio do spotow reklamowych lub kampania żywca bardzo tarfia do szerszej grupy odbiorcow lecz wcale nie przyspaza wiecej kleintow.
Wiele koncernow skupai sie na reklamie marki nie oczekująć zwiekszenia klienteli a wrecz przeciwnie zamiezaja przez dobra kampanie rekalmowa wyselekcjonowac konkretnego klienta np. reklama Biedronki ze slawna Danusia trafiac miala do gospodyn domowych i ubozszego odbiorcy a reklama Heyah z poczatku miala jedynie wypromowac znak i marke. Wielu koncerną chodzi przedewszystkim o wypromowanie marki i pozycji na rynku klient ma kojazyc produkt ze swojej pulki ma niejako sam sie klasyfikowac co jest dla niego a co nie.
z drugiej zaś strony reklamy oferuja wielokrotnie kultowe przechodzace do jezyka potocznego zwroty(bedace haslami reklamowymi) chociazby takie jak zacytowal Nadir lecz to wcale nie sparwia ze udane haslo przyspaza wiekszej grupy kleintow a jedynie pozwala producentowi zmocnic pozycje marki na rynku.
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Eglarest- swiete slowa... wczoraj nawet w jakims dzienniku slyszalem jak pani prowadzaca komentowala jakas afere juz nie kojarze o co chodzilo ale bylo tam cos ze "prawie sie udalo" a prezenterka na to "no tak, ale wszyscy doskonale wiedza, ze prawie robi wielkia roznice" hehehe..:)
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Ten tekst z 'prawie' jest z jakiejś reklamy?

A jak już o reklamach mowa, to wrzucam linka do nowych reklam Apple. Jedna jest nawet zabawna ;)
No i bonusowo link do parodii tych reklam, tyle że w formie komiksu (zabójczego swoją drogą :D)

No i jeszcze dorzucę swoje trzy grosze do dosykusji - reklamy potrafią zniechęcić do produktów. Jeżeli widzę w sklepie coś, czego reklama mi się nie podobała, to nie kupuję. Tyczy się to głównie billboardów i reklam w gazetach, bo tych z tv nie znam.
A najskuteczniej zniechęciają reklamy w necie, ale o tym to każdy wie ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Tekst prawie jak pochodzi z reklamy żywca, oryginalnej chyba znaleść nie można, ale w necie jest pełno przeróbek, lecz muzyka i zakończenie jest identaczne jak w prawdziwej reklamie. A tutaj daje link do reklam "prawie jak..." zamieszczonych na youtube.com
Od dziś płacę Eurogąbkami.
ODPOWIEDZ