Reklamy

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ

Co sądzisz o reklamach??

Są super.
7
8%
Są nie do zniesienia
25
29%
Przydają się, czasem potrzebna jest przerwa
17
20%
Eee, reklamy?? A leci w TV coś innego??
38
44%
 
Liczba głosów: 87
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

A tu frugo :) Ale najlepszej nie ma...

http://www.youtube.com/watch?v=KtWCgUVShLo
http://www.youtube.com/watch?v=GcY6DL_064g

I najmilsza chwila poranka :) http://www.youtube.com/watch?v=uQDh2g4g ... ed&search=

Nie wiem, może już dawałem: Trzeba mieć fantazję, dziadku... :P

http://www.youtube.com/watch?v=BVhgEs5J7fY&NR=1
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Perzyn pisze:I to jest właśnie najgorsze w reklamach. Nikogo nie obchodzi, że reklama wzbudzi w nas uśmiech politowania, o nie. Po prostu jak zobaczysz reklamę to w podświadomości zawsze zostaje te 0.03% a potem tylko myk drogą skojarzeń i kupując produkt nawet nie wiesz, że padłeś ofiarą reklamy. Tak tak drodzy państwo, wszyscy jesteśmy ofiarami reklam bo nasz mózg oszukuje nas samych.
E, daj spokój Perzyn, straszysz i demonizujesz jak "Fakt". Tak wcale nie jest, a na pewno nie do końca i nie wobec wszystkich. Oczywiście reklama jakiś tam wpływ ma, ale raczej na zasadzie argumentacji: skoro ktoś cię do czegoś przekonuje, to jest szansa że w jakimś tam stopniu się z nim zgodzisz i kupisz jego argumenty; jest to normalne zjawisko komunikacyjne, którego doświadczamy cały czas choćby tutaj, a nie jakieś magiczna moc panowania nad umysłami śmiertelników. Nie mówię, że nigdy nie kupiłem niczego pod wpływem reklamy, ale nie jestem zombie; potrafię myśleć, zdobywać wiedzę o produkcie z innych źródeł i na podstawie ogólnej wiedzy o świecie weryfikować informacje, które w reklamach nam serwują. Inni myślący ludzie też tak mają.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

No nie wiem Solarius. Ja jak oglądam reklamy to jestem
a) przywalony i mam zwias
b)sceptycznie nastawiony
więc wątpię aby jakas argumentacja na mnie działała. Prędzej podświadomie cos kupuję :D
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Alucard 666 pisze:No nie wiem Solarius. Ja jak oglądam reklamy to jestem
a) przywalony i mam zwias
b)sceptycznie nastawiony
No OK, zwykle tak jest. :) Mówię o tych przypadkach, kiedy jednak coś tam kupujemy - nawiązując do wypowiedzi Perzyna.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Wiesz, może trochę przesadziłem w tonie, jednak nie zrobiłem tego celowo. Nie miałem zamiaru sugerować, że jesteśmy zombi sterowanymi reklamą. Raczej chodziło mi o to, że reklama na nas wpływ nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Fakt,. A im człek mniej hmmm..... światły i wykształcony, tym jest na chwyty reklamowe bardziej podatny. Nie chciałbym sugerować, że reklamy kierują naszym postępowaniem (gdyż jeśli czegoś naprawdę nie lubimy/popieramy etc, to można to reklamować w niewiadomo jaki sposób, a my i tak tego nie kupimy), ale mają dość duży wpływ na nasz wybór pomiędzy dwoma konkurencyjnymi przedmiotami, które bylibyśmy skłonni zakupić. Ja się na przykład łapie na tym, że wole kupować rzeczy z kolorową etykietką "wyprodukowane w Polsce" jednocześnie nie sprawdzając kodu paskowego (chyba pierwsza cyfra oznacza kraj pochodzenia).
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

i tak kraj pochodzenia w wiekszosci to Tajwan i Chiny ;)

jestesmy podatni na chwyty marketingowe i reklamy nawet nie zdajac sobie z tego sprawy. Ja osobiscie kupuję rzeczy ktore są lepsze, a wiem ze są lepsze jak je przetestuję stad moze forma reklamy jako degustacja czy prezentacja jest na mnie najskuteczneijsza choc w 90% krytykuje produkty :P
Glamdring
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 12:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Glamdring »

Najbardziej denerwują mnie reklamy wszystkich środków chemicznych, proszków do prania, płynów do mycia naczyń itd. Sztuczne głosy (podkładane do zagranicznych reklam), nieskazitelność "prezenterów", ubrania wyglądające lepiej po wypraniu niż w chwili zakupu. Kto pamięta reklamę Vanish - na ulicy ekspedientka (nie wiem jak to nazwać ;p) podchodzi do faceta i wylewa na niego jakieś świństwo. Potem wrzuca jego ubranie do pralki i wyjmuje śnieżnobiałe. Oczywiście facet protestuje, najsztuczniej jak się dało powiedział: "Co pani robi?"

- Co pana irytuje?
- Eee, Zaczarowany Pierniczek?
;)
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Ostatnio widziałem reklamę jakiegoś środka zapobiegającemu śmierdzniu szamba. Ta relama mnie dobiła.
Stoją trzy ogrodowe krasnoludki tzrymajace ise za nos i wołają piskliwymi głosikami:
"Śmierdzi, śmierdzi, strasznie śmierdzi!"
.
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Re: Reklamy.

Post autor: Max Smirnov »

Gott seit Danke, ostatni raz ogladalem polska telewizje chyba z rok temu. Niby jestem teraz na 'zgnilym Zachodzie', ale, zaprawde powiadam wam - tutaj reklamy nie sa tak wszechobecne, tak dlugie, ani tak debilne jak w Polsce. Nie wiem jak to sie dzieje, ale chyba po prostu telewizja w Irlandii nie jest tak chciwa jak TVP.
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Re: Reklamy.

Post autor: PrQ »

Ja też nie za bardzo oglądam telewizję... nie mam kablówki w pokoju, a do rodziców mnie się łazić nie chce... :P

ALe te reklamy naprawdę wkurzają. Se oglądam Władcę a tu nagle reklamy... czasami mam wrażenie żę reklamy trwają dłużej niż sam film... xD
Prosiak (PrQ)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Reklamy.

Post autor: Force »

Ostatnio widziałem reklamę jakiegoś środka zapobiegającemu śmierdzniu szamba. Ta relama mnie dobiła.
Ta, jakiś aktywator (czy też dezaktywator??) do szamb. Pierwszy raz zobaczyłem ją na regionalnej TVP i myslałem że to tylko Łódź schodzi na psy. Potem ją wycziłem w ogólnopolskiej tv po reklamie majonezu ;P Normalnie słów brakuje i jeszcze ten trzepiący mózg komentator od zabawek z EP (epee :P :P)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Reklamy.

Post autor: Tevery Best »

Mnie dobiła lecąca sobie z rok czy dwa wstecz na niemal każdym kanale reklama. Mianowicie była to reklama takich samochodzików - zabawek Hot Wheels. Lektor z takim podnieceniem w głosie, na jakie mógłby się zdobyć tylko totalny debil albo ktoś, kto ma 5 lat i dzień w dzień się tym bawi, wrzeszczał: HOT WHEELS! Szybkie są! i tym podobne pierdoły. No i reklama Kreta - kto kojarzy? Wchodzi do pannicy napakowany hydraulik, aby przetkać rurę (bez podtekstów!). Nomen omen dziewoja rzuca mu się na szyję i cała sprawa znajduje swój finał na kuchennym zlewozmywaku, gdzie ona pokazuje mu dozownik z tym jakże cudownym środkiem czyszczącym. W tle bez przerwy kobiecy chórek "Kret! Kret!". Żal.pl.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Reklamy.

Post autor: Force »

Tavery Best pisze:HOT WHEELS! Szybkie są!

Weź pod uwagę że ta reklama nie była docelowa dla twojego przedziału wiekowego. (zgaduje :P ) Jak znam życie to 6 latki lizały ekran telewizora przy tej reklamie. Ale dobrze że powiedziałeś o tej reklamie bo jest okazja do porozmawiania na temat reklam adresowanych do dzieci. Dla mnie to barbarzyństwo, pranie mózgów maluchom tylko po to żeby naciągneły rodziców.



Btw. kiedy to pisze za mna leci reklama "lodów gibek" :" wyginaj śmaiło ciało, wyginaj śmaiło ciało..." tak jak ta reklama kreta powtazrajac za taverym Żal.pl
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Reklamy.

Post autor: Tori »

Tym bardziej, że te samochodziki kosztowały ok. 6zł za sztukę...

Ale wracając do reklam- pamiętacie genialną reklamę kleju/cementu/zaprawy murarskiej/czego tam jeszcze ATLAS? Grunwald, wychodzi dwóch krzyżaków i wyskakują z tekstem: Nasz mistrz, Urlich von Jungingen, daje wam te dwa nagie miecze. Bach, cwajhandery w ziemię. I zapytuje, czy nie macie (...) ATLAS? I potem idzie rząd krzyżaków, na jedną kupę chełmy, na drugą miecze, na trzecią tarcze, a każdy z nich dostaje paczkę z charakterystycznym znakiem. i całość zwieńczona jakże melodyjnym hasłem Atlas! Klej okej!


Ech, to były czasy...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Reklamy.

Post autor: Force »

Tori pisze:Tym bardziej, że te samochodziki kosztowały ok. 6zł za sztukę...
Czuje ironie w twoich literkach. Dobrze wiesz że nie w każdym przypadku chodzi o jedyne 6 zł.

Przypomniała mi sie rekalama Hammerite. Rycerze malują się farbą na wzajem i czekają. Dla pewności poczekajmy jeszcze dwa lata :P Rycerzom w obleżonym zamku zbroje przerdzewiały a rycerze pomalowni Hammerite wyskakują pomalowani na epic silver z krzaczorów :P

Dobra reklama.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ