Przyszłość?

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Może nie tylko chodzi o to użeranie się, bo gdyby chcieli to by poszli. Jednak takiej osoby nie dopuści nikt do głosu, póki nie będzie taka jak reszta, czyli zacznie brać łapówki, kłamać, krzyczeć itp.
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Ktoś mnie prosił wcześniej o skany artów z Economisty. Nie mam skanera, więc będzie link na szybko :)

http://www.edwardlucas.blogspot.com/
Teksty o Polsce są na dole strony.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Falka-thx

Ra-V wlasnie w tym caly problem- ludzie ktorzy mysla nie maja czasu i checi sie zorganizowac, a ci co sami proboja cos zmienic zostaja zniszczeni psychicznie, wysmiani, wplatani w dziwne gierki....

I nic dziwnego ze pozniej takie rzeczy pisza o Polsce i Polakach w zagranicznych gazetach... ehh..:(
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Myślę że można się obronić i nie dać się zniszczyć psychicznie, potajemnie organizować siły żeby w pewnym momencie pociągnąć za wszystkie sznurki jakie się posiada i zmienić świat!

Świat da się zmienić. Bo wszyscy się zmieniamy. Chciałbym żeby ktoś mnie obudził zanim znów się zmienię, żeby ktoś mi powiedział że nie oszaleję do końca i żeby ten ktoś mi powiedział czemu tak bardzo cierpię. I czemu to cierpienie cieszy mnie, bo wiem że mam wolną wolę, bo wiem że to moja cena za szczęście które kupuję.


A zagraniczne gazety są cytowane przez media wrogie ogółem Polsce więc lepiej nie słuchać - ja widziałem np taki Bild i ci powiem że to taki gorszy fakt a u nas jest cytowany jakby to była jakaś ważna gazeta.
Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

AC co to za teoria spiskowa dziejow z tymi gzetami jak bym słyszał Radio maryja

Bild pff zcasem zacytują ale z rególy cytuje się Der Spiegel Die welt, Frankfurt AZ lecz by na cytatach nie polehgac wole je kupować i sam czytać.
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Poza tym, co de fcto mamy z tego, że gazety zachodnie źle o nas piszą ? Podobno źle pisały pare lat temu, podobno teraz jeszcze gorzej, ale jakoś nie zauważyłem żeby to miało jakiś wpływ na nasze życie. A przepraszam, ekonomiści się pewnie martwią...
Tak czy inaczej trzeba się wziąć w garść (albo za robotę) i iść dalej, bo takie rozpamiętywanie do niczego nie prowadzi. A jak wiadomo, każdy jest kowalem ( :D ) własnego losu.
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

no wlasnie gazety pisaly i psiac beda ale zagarniczne media maja pewną doze obiektywnosci i dlatego warto czytac prase zagraniczną.
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Może wykażę tu skrajny ksenofobizm, ale po co mam czytać gazety zagraniczne ? Czegóż to ciekawego można się tam dowiedzieć ?
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Mr.Zeth
Bosman
Bosman
Posty: 2312
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:15
Numer GG: 2248735
Lokalizacja: z Wrocławskiej Otchłani
Kontakt:

Post autor: Mr.Zeth »

Wejście do unii jak najebardziej, ale od Rosji precz! Do diabła, powrót sytuacji do takiej jak za ZSRR to byłaby katastrofa.
UWAGA -ZŁOŚLIWY MG!

Mr.Z pisze posta
Obrazek

Miałeś to w upie? Nie miej tego w d*pie!
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Eglarest pisze:no wlasnie gazety pisaly i psiac beda ale zagarniczne media maja pewną doze obiektywnosci i dlatego warto czytac prase zagraniczną.
Powiem tak: pff!

Media zagraniczne, także zachodnie, oceniając nasze państwo, nie mogą być bardziej obiektywne od naszych, bo patrzą na inną, mało znaną im kulturę przez pryzmat swojej. Tak samo my nie możemy być obiektywni w ocenie Zachodu. Oni widzą to, co my im pokazujemy, także przez nasze opinie, i interpretują to na swój sposób. Po przepuszczeniu przez taki podwójny filtr nie istnieje obiektywna informacja.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

-Koval- pisze:Może wykażę tu skrajny ksenofobizm, ale po co mam czytać gazety zagraniczne ? Czegóż to ciekawego można się tam dowiedzieć ?
Przede wszystkim zobaczyć jak się nas widzi z boku :) Przecież wiadomo, że czasami sami nie jesteśmy czegoś w stanie zauważyć i dopiero osoba z boku potrafi to coś wychwycić. I wbrew pozorom gazety z innych państw nie piszą artykułów o nas tylko "od siebie", lecz głównie piszą to dziennikarze pracujący od dłuższego czasu na terenie Polski.

PS: Zeth za Rusofobię to sie Ciebie powinno kopnąć w dupę. Nie pozwolę na szerzenie skrajnej ksenofobii na forum. To się też, tak na przyszłość, tyczy -Kovala- (jak to odmieniać do diabła? :? )
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Mr.Zeth
Bosman
Bosman
Posty: 2312
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:15
Numer GG: 2248735
Lokalizacja: z Wrocławskiej Otchłani
Kontakt:

Post autor: Mr.Zeth »

jestem w Wawie - masz blisko, więc kopnij. Ruscy tyle nam krwi napsuli, że chcę się od nich trzymać z daleka.
A boję się nie tyle samych Ruskich co komuny... lub ich tzw. "demokracji"
UWAGA -ZŁOŚLIWY MG!

Mr.Z pisze posta
Obrazek

Miałeś to w upie? Nie miej tego w d*pie!
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Post autor: jokemaster »

Mr.Z pisze:jestem w Wawie - masz blisko, więc kopnij. Ruscy tyle nam krwi napsuli, że chcę się od nich trzymać z daleka.
A boję się nie tyle samych Ruskich co komuny... lub ich tzw. "demokracji"
Ja pierdole debilizm się szerzy. Powiedz mi chłoptasiu co to jest komuna. To ustrój w którym w dużym skrócie wszystko jest wspólne. Ruscy tyle ci krwi napsuli to powiedz mi co myślisz co myślisz o Ukraińcach. Prawdopodobnie nic do nich nie masz. Zdradzę ci więc wielki sekret to co ty czujesz do ruskich to oni czuja do Polaków. Przez tyle lat ich ziemie były pod panowaniem Polaków. Ty jednak ich olewasz i tak samo ciebie olewają Rosjanie. Więc nie pierdol smutów i zastanów się nad tym co mówisz.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Mr.Z pisze:jestem w Wawie - masz blisko, więc kopnij. Ruscy tyle nam krwi napsuli, że chcę się od nich trzymać z daleka.
A boję się nie tyle samych Ruskich co komuny... lub ich tzw. "demokracji"
Nie lubię się wypowiadać na temat polityki, ale zrobię wyjątek. Ty się obawiasz "demokracji" ruskiej. Spójrz na Kaczorów i... możesz to nazwać demokracją? Moim skromnym zdaniem, to powoli nie będzie nam wiele brakowało polityki Putina i jego następców. Również dzisiejszą krzywą pochyłą w dół mogę przyrównać do sytuacji politycznej Polski podczas i po wojnie 30-letniej. I tu i tu sobie robimy wielu wrogów, przez własną głupotę. :(
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Nie schodźmy na politykę, bo ten temat na każdym forum wyzwala zupełnie niepotrzebną agresję...
Co do odmiany mojej ksywy, to proszę nie pisać tych "- -". Są tylko dlatego, że przede mną już się jakiś Koval zarejestrował :wink:
Zresztą jak już tu wypisujecie takie rzeczy, to ja tylko dwa wtrącenia: według mnie obecny rząd jest najlepszym rządem od '89 (żeby nie było, że cytuję Dorna...), co nie znaczy, że wszystko jest w porządku i gra tak, jak byśmy chcieli. Każdy popełnia błędy (no, może poza tymi, którzy nic nie robią) i bardziej na wizerunek "władzy" rzutuje chyba nieszczęsna koalicja (wiadomo, o jakie dwie partie chodzi) niż rzekoma niekompetentność PiS' u. Ach, ten opór materii (lekarze, prawnicy, górnicy, nauczyciele etc.). I jak tu zmieniać kraj ?
Dwa: na chwilę obecną nie podoba mi się wyciąganie naszych, tj. polskich spraw na forum europejskie. To są prywatne interesy Polski i inne państwa nie powinny się wtrącać. Poradzimy sobie sami. Z lepszym lub gorszym efektem.
Tyle. Nie będę już więcej pisał o polityce chyba, że jakiś samobójca założy adekwatny temat.
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Niema obecnie prywatnych interesow |Polski Polska jest członkiem wielu org MN i to co się dzieje w Polsce wpływa na wiele innych państw przedewszystkim na UE. Niema juz Europy bez Polski ale tez niema Polski bez Europy jesteśmy w machinie totalnego globalizmu.

Obecny rząd popełnił masę błędów i żeruje na sukcesach poprzednich lat przypomnę tylko ze dziurę budrzetową zrobił rząd Buzka a tylko szereg ustaw o ktorych pewnie nawet większosc z was nie slyszała (chocby o ubezpieczeniach spolecznych z 22 V 2003r.) wprowadzonych przez rząd Lewicy pozwala dzis osiagac sukcesy gospodarce bo ta zostala przygotowana na UE i dobra koniunkture. PIS zbiera plony Lewicy i degarduje wiele dobrych ustaw i instytucji. Nienazwal bym obecnego rządu za najlepszy a raczej przyrownal bym go do Buzkowego.

nastepny rzad bedzie miał ciężko wyprowadzić kraj z tego w co go teraz wpedza PIS.
Mr.Zeth
Bosman
Bosman
Posty: 2312
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:15
Numer GG: 2248735
Lokalizacja: z Wrocławskiej Otchłani
Kontakt:

Post autor: Mr.Zeth »

@jokemaster: w większości przypadków mam gdzieś co myślą o mnie inni. Niezależnie od narodowości, wyznania czy rasy. Mylę się w którymś miejscu -> oświeć mnie, argumentuj, podaj przykłady. Ale bez nazywania debilem i "ja pi***olę". Zaręczam, że się da. Forum jest do dyskusji, prawda?

@LOD - pomińmy milczeniem to co się dzieje w Polsce... proszę... sam się powstrzymałem...
UWAGA -ZŁOŚLIWY MG!

Mr.Z pisze posta
Obrazek

Miałeś to w upie? Nie miej tego w d*pie!
ODPOWIEDZ