Przyszłość?

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Przyszłość?

Post autor: Nadir »

Lato zbliża się wielkimi krokami, okres grillowy sie rozpoczął wszyscy smażą co tylko się da... Ostatnio sobie skoczyłem ze znajmomymi na takiego grilla, choć był nieco niekonwencjonalny- próbownia muzyczna, 2 zespoły w czasie prób a my przed wejściem na blaszanej prowizorce pieczemy boczek...
Pomysł się spodobał muzycy przyłączyli się jak już wypili w trakcie grania parę piwek i zaczęła się dyskusja o przyszłości Polski- czyli o nas młodzieży.
No i tu dochodzimy do sedna sprawy- jeden z tych muzyków twardo obstawał przy swoim że młodzież będzie za wystąpieniem z Unii, wróceniem do starej dobrej polityki prorosyjskiej, zjdenoczeniem słowian pod rosyjska koroną...
Dla mnie perspektywa tragiczna, ale piszę to po to bo chciabym poznać wasze zdanie na ten temat... Bo jak się okaże że większość prezentuje takie panslawistyczne poglądy to normalnie trzeba będzie coś pomyśleć nad swoim życiem....
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: Przyszłość?

Post autor: Zaknafein »

Nadir pisze: [...] zjdenoczeniem słowian pod rosyjska koroną...
Uch... jak dla mnie to jakiś bullshit :/ Nie martw się Nadir, w razie czego zawsze pozostaje emigracja. A według mnie Polska powinna zdobyć uznanie w EU, miast z niej występować. Może jestem w błędzie, ale bardziej mi się uśmiecha mieszkanie w kraju EU niż w kraju podległym pseudodemokratycznej Rosji.
szturm
Mat
Mat
Posty: 426
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 11:56
Numer GG: 8991900
Lokalizacja: sie wial szturmis? ^^
Kontakt:

Post autor: szturm »

zak[jaki ladny skrot ;P], popieram... a ten muzyk przez przypadek nie za duzo wypil? :D bo od alkoholu rozne rzeczy do glowy przychodza... ^^
pozatym emigrowac powinno sie juz teraz, z naszym kochanym rzadem...
byle do UE ^^
szturm! a nie Szturm -.-

Tim, tirim tim.


I think you're the same as me...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Z tą Rosją to musiał być zwykły bełkot po piwie - ktoś miał dobry humor :D
Z UE chciałaby wystąpić tylko Liga Polskich Rodzin, ale poparcie dla tej partii spada, więc nawet koalicja z PiSem niewiele im pomoże. Napsuć, cholernie napsują, ale z UE nie wystąpimy, bo zaczną protestować ci wszyscy Polacy, dla których Unia jest dobrodziejstwem - młodzi, wykształceni... ale także rolnicy, którzy na dopłatach z UE wiele zyskują. A przecież Lepper nie pozwoli, by się krzywda rolnikom działa ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

LPR nie chcialby wystapic z Unii, bo maja od nich kase. To sa zwykle hasla populistyczne, by przyciagnac tych, ktorym nie podoba sie w UE.

Ja nie wiem co sie z tym krajem teraz dzieje, wiem tyle, ze za niedlugo pewnie z niego uciekne :P Taka jest przyszlosc mlodziezy w tym kraju.
Miechu
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 21:04
Lokalizacja: Ałów

Post autor: Miechu »

Mnie wydaje sie, ze powinnismy nauczyc sie zycia tutaj. Moze to stwierdzenie jest bledne bo wiekszosc z nas zyje tu juz dosyc długo, ale mimo wszystko jesli sie wyksztalcimy to nawet na przekór rzadowi i wszystkim przeszkodom moze udac sie nam tu ustawic. Wyjazdy za granice jakkolwiek sa napewno dobrym, profitujacym pomyslem moga zawsze nie wypalic, praca za granica jest na poczatku ciezka i słabo platna. Przeciez jesli ma sie na chleb i jakies dostatnie zycie, to w Polsce tez mozna mieszkac. Wychodzenie z UE to pomysł głupi. Tyle walki zeby tam "wejsc", a teraz tak poprostu sie poddac? Wydaje mi sie, ze nie dokonca o to chodzi...
Come with me my little ones
Let's revel for the free
Raise your glass and praise the fact
How easy life can be..!
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Przyszłość to różowa nie jest... Ministrem oświaty został pan Roman G., o którym nawet zagraniczna prasa się bardzo źle wypowiada (szczegóły w dzisiejszym Metrze, jeśli macie dostęp, a jak nie to mogę przytoczyć). Jeśli zmiany będą iść w takim kierunku to ja skłaniam się ku wizji Świata Pośredniego, opisanej w Mrocznej Wieży Kinga...
Obrazek
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Muzyk bardzo pijany nie byl.. jak na muzyka;P no ale faktem jest ze poglądy jego nie były spowodowane alkoholem. Fakt koleś swoje lata ma- jest koło 30 ale to co on gadał to normalnie o zawrót głowy doprowadza...

Co do wyjazdów- cóż uczę się i będę szukać pracy w Polsce. Ale jeśli dobrej nie znajdę wyjadę albo do Niemiec(Monachium) albo do Anglii(Londyn-FLK pozdro...:twisted: )bo mam zamiar kiedyś mieć rodzinę ale dobrze by było mieć taką pracę żeby zapewnić jej dostani byt...
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

KhelbenBlackstaff pisze:praca za granica jest na poczatku ciezka i słabo platna
Ale prędzej czy póżniej trafia się na pracę lekką, łatwą i przyjemną, gdzie cały dzień można klepać na forum i jeszcze Ci za to płacą :D I stać Cię na wakacje na Ibizie, własne mieszkanie i Macintosha ;)

W PL nie mogłam znaleźć pracy, bo a) brakowało wykształcenia (studentów nie przyjmują), b) brak doświadczenia, c) jestem w wieku produkcyjnym i mogę w każdej chwili zajść w ciążę, d) nie chciałam pracować w sklepie, a nigdzie indziej mnie nie chcieli z powodów wymienionych w poprzednich trzech punktach ;)

Dlatego wyjechałam do UK, gdzie jestem szczęśliwa ^^
Ra-V pisze:Ministrem oświaty został pan Roman G., o którym nawet zagraniczna prasa się bardzo źle wypowiada
W piątkowym Economiście będzie specjalny dodatek na temat Polski. Już się boję, co tam napiszą - jak dotąd w ostatnich dwóch numerach powstrzymali się od jakichkolwiek komentarzy na temat koalicji i sytuacji w PL. Zazwyczaj artykuły są trafne i dosyć intersujące. Jak faktycznie będzie coś ciekawego, to przeklepię na forum :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Falko, dalo by rade zeskanowac te artykuly i mi przeslac? ;)
Miechu
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 21:04
Lokalizacja: Ałów

Post autor: Miechu »

Falka pisze:Ale prędzej czy póżniej trafia się na pracę lekką, łatwą i przyjemną, gdzie cały dzień można klepać na forum i jeszcze Ci za to płacą :D I stać Cię na wakacje na Ibizie, własne mieszkanie i Macintosha ;)
Jedyne co moge powiedziec w obliczu takich argumentów to to, ze bardzo Ci zazdroszcze..! Jesli udało Ci sie tak ustawic w Anglii to moze faktycznie warto stad uciekac. Bo ja pomimo, ze bardzo chciałbym tu zostac i pracowac zdaje sobie sprawe z faktu, ze moje zycie moze nieco te zamiary skorygowac.
Come with me my little ones
Let's revel for the free
Raise your glass and praise the fact
How easy life can be..!
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

ano... nie ty jeden zazdroscisz... i faktem jest ze zle sie dzieje.. bardzo zle w Polsce i jak tak dalej będzie to nawet jak praca będzie to po prostu strach będzie tu mieszkać:/
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
szturm
Mat
Mat
Posty: 426
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 11:56
Numer GG: 8991900
Lokalizacja: sie wial szturmis? ^^
Kontakt:

Post autor: szturm »

heheh. a ja dorosne, i pojde w slady wiewiory ;P w przyszlym roku chce FCE zdawac. dodajmy, ze mam 14 lat :D i pojade za granice, i znajde prace, i fajnie bedzie, ale nie zapomne o naszym kraju. chociaz, moze powinienem...? x_X
szturm! a nie Szturm -.-

Tim, tirim tim.


I think you're the same as me...
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

no ale zanim wyjedziesz to pan Roman wezmie cie w obroty w szkole z ktorej zrobi siedzibe i wylegarnie mlodziezy wszechpolskiej...bleee...

falka- tez bym prosil o te artykuly:P
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Nadir pisze:no ale zanim wyjedziesz to pan Roman wezmie cie w obroty w szkole z ktorej zrobi siedzibe i wylegarnie mlodziezy wszechpolskiej...bleee...
To jest właśnie najgorsze. Obawiam się co z tymi, którzy będą mieli zdrowsze przekonania i własne zdanie. Znając Giertycha, to pewnie sprowadzi wszystkicg do parteru i trzeba będzie krakać jak wrony między które się weszło.
Obrazek
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

ra-v swieta prawda...smutny aczkolwiek scenariusz bardzo prawdopodobny.. szkola stanie sie miejscem prania mózgów bo przeciez trzeba sobie wychowac mlodziez by zapewnic sobie poparcie w kolejnych wyborach...:evil:
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Przesadzacie nieco z Giertychem. Nie mozna zrobic takiej szopki z oswiaty, po prostu sie nie da. Czegos takiego to nawet za komuny nie bylo. Do tego min. oswiaty to nie tylko wesoly Romek, ale i w pizdu doradcow i tym podobnych.

Mnie bardziej martwi to, ze stanowisko to objela osoba bez predyspozycji do niego :/
ODPOWIEDZ