CD Action

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Tak, ale jednak czasopismo daje coś, czego w internecie nie ma. Jest to spójny produkt, który trudno porównywać z setką stron z netu, choćby i najlepiej informującymi. Poza tym czasopismo jest w jakimś stopniu profesjonalne, co odbija się na poziomie tekstów - od zawartości merytorycznej do ortografii (niestety, to ostatnie bardzo kuleje).
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Nie zapomnijmy o tym uczuciu kiedy wyjmując starożytny numer widzisz zapowiedź Gothica II, przedpremierowe screeny, obrazki z wersji beta, albo kiedy słuchasz, jaką grą ma być wielka niewiadoma- Need for Speed Porsche :D
Pan_Feanor
Marynarz
Marynarz
Posty: 185
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 08:34
Lokalizacja: Siemiomosze :)
Kontakt:

Post autor: Pan_Feanor »

Hehe Taferniaki, zajżyjcie czasem na forum CDA, jest tam całkiem sympatycznie a i mordek wiele znajomych ^^ pozatym zgadnijcie kto ma tam najwięcej postów/ostrzeżeń i status maskotki :twisted:
Zjedz kota! Zjedz kota! Kot ma wiele witamin i mikroelementów! RAORGHHH ! :D
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re:

Post autor: AC »

Pan_Feanor pisze:Hehe Taferniaki, zajżyjcie czasem na forum CDA, jest tam całkiem sympatycznie a i mordek wiele znajomych ^^ pozatym zgadnijcie kto ma tam najwięcej postów/ostrzeżeń i status maskotki :twisted:
Kto właściwie jest tam na forum CDA? Nadal nie lubię CDA, mogli by dać jakąś fajną grę to kupię... A takto to nie, no trudno, nie dam im pieniędzy. Są moje i tylko moje... A jaki link na ich forum bo mi się nie chce szukać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: CDA ? :)

Post autor: Solarius Scorch »

Ostatnio dali Aftershocka i Morrowinda, doskonałe gry. W ogóle robią się coraz lepsi.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: CDA ? :)

Post autor: Ravandil »

Solarius Scorch pisze:Ostatnio dali Aftershocka i Morrowinda, doskonałe gry. W ogóle robią się coraz lepsi.
Szkoda tylko, że Morrowinda mam już od dłuższego czasu, i to z dodatkami ;) Ale zestawik ogólnie niezły. Ale ja nie patrzę po grach, tylko po poziomie pisania i zawartością, dlatego i tak co miesiąc kupuję CDA. Niby wszystko można w Necie znaleźć, ale paskudnie to męczy oczy i no i papierowe czasopismo można w autobusie czytać :D Aktualnie poważnej konkurencji dla CDA w branży komputerowej (o konsolowej się nie wypowiadam, bo się nie znam) nie ma i chyba przez jakiś czas nie będzie.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: CDA ? :)

Post autor: Alucard »

ano, nie będzie ;D Czyta się miło, poziom recek cieszy, płytkę rzadko odpalam w ogóle (jak już, to dla fajneł pełnej albo trailerów). Ogólnie pismo cieszy i warto wydać 15 zł. Miła lektura jak się ma trochę czasu na zbyciu
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: CDA ? :)

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Ja tam uważam że CDA rządzi. Mam nawet układ ze sklepikarkami z osiedlowego żeby mi nikt nie wykupił CdA przede mną. 8)
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: CDA ? :)

Post autor: Ravandil »

Sir_Ernest_Torrmer pisze:Ja tam uważam że CDA rządzi. Mam nawet układ ze sklepikarkami z osiedlowego żeby mi nikt nie wykupił CdA przede mną. 8)
Ja mam dobrze, bo wiem, że mi nie braknie - w drodze do szkoły mijam 4 kioski i EMPiK :D Chociaż w EMPiK z samego rana nie ma szans kupić CDA w dzień ukazania się.
Alucard pisze:ano, nie będzie ;D Czyta się miło, poziom recek cieszy, płytkę rzadko odpalam w ogóle (jak już, to dla fajneł pełnej albo trailerów). Ogólnie pismo cieszy i warto wydać 15 zł. Miła lektura jak się ma trochę czasu na zbyciu
Ja już nie pamiętam, kiedy ostatnio płytę odpalałem :P Z gier z CDA ostatniego chyba Gothica przeszedłem, i często rozpakowywałem bonusy i TRPG. Ale odkąd mam neta to z Tawerną jestem na bieżąco ;) A 15 zł wydać jak najbardziej warto, mam przynajmniej poczucie, że to lepszy zakup niż pismo np za 11 zł (nie powiem jakie, były takie edycje) z małą ilością stron i furą badziewnych gierek. A tak sobie przynajmniej solidne teksty przeczytam ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: CDA ? :)

Post autor: Szelmon »

Na mnie czekaja dwa zalegle numery... Musze tylko doczekac do srody rana, az spotkam sie z Solarem i polorze na nich lapska :D Tak jak przedmowcy, nie odpalilem nawet plyt z jakichs 5 numerow ostatnich. Nie mam czasu na gierki i dema. Kiedys jednak bywalo inaczej. Plytki traktowalem na rowni z czasopismem. Jak juz lyknalem pisemko, przychodzil czas na cover cd. Zaczynalem zawsze oczywiscie od Tawerny RPG, potem Esensja i inne ziny potem trailerki, dema, uzytki co ciekawsze. W tamtych czasach nie wiedzialem za bardzo co to internet i do czego sluzy, i jak ludzie moga w ogole sie czyms takim podniecac. Cover cd CDA byl dla mnie wszystkim czego potrzebowalem z internetu :)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pan_Feanor
Marynarz
Marynarz
Posty: 185
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 08:34
Lokalizacja: Siemiomosze :)
Kontakt:

Re: CDA ? :)

Post autor: Pan_Feanor »

Pamiętam te czasy jak latałem do kawairenek by wysłać swoje typocinki do tawerny, kącika książki i paru innych zinów :) Eh, a potem przyszedł net, a potem przyszły studia :)
Zjedz kota! Zjedz kota! Kot ma wiele witamin i mikroelementów! RAORGHHH ! :D
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: CDA ? :)

Post autor: Aras »

a imo CDA przez brak konkurencji zasysa, i wiem że tego nie sprawdzimy, ale bez covera to nie widzę jego sprzedaży, kupić to pismo dla smaych tekstów trochę masochistycznie mnie nastraja :wink:

owszem celują w młodszy (do tego w pl dość specyficzny) target, ale fajnie by było mieć w łapie inne stronki niż te ze skrinami/artami w proporcjach 50-50 do tekstu.

a i jest jeszcze ten dział z niby humorem, boszzz czasy kaczora donalda wracają, żenua, szkoda stron
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: CDA ? :)

Post autor: Ravandil »

Aras pisze:a imo CDA przez brak konkurencji zasysa, i wiem że tego nie sprawdzimy, ale bez covera to nie widzę jego sprzedaży, kupić to pismo dla smaych tekstów trochę masochistycznie mnie nastraja :wink:
Jeśli CDA zasysa, a mimo tego wciąż jest największe na rynku PC-towym, to wolę nie wiedzieć, jak zasysają inne pisma :P Nie wiem, bo nie kupuję niczego innego ;)
A co do coverów - jak już kiedyś wspomniałem, zazwyczaj rzucam je gdzieś do szuflady, i to bynajmniej nie dlatego, że jestem masochistą. A kupowanie czasopism dla płyt dołączanych do nich uważam... nie powiem za co :P W każdym razie kupiłem raz Playa dla gierki tam zamieszczonej i autentycznie rozczarowałem się poziomem pisma. Ale może się coś zmieniło od tamtej pory :P
Aras pisze:a i jest jeszcze ten dział z niby humorem, boszzz czasy kaczora donalda wracają, żenua, szkoda stron
Jest na to prosta rada - nie czytaj ;) Te cztery strony jakoś przebolejesz... CDA czytać też nie trzeba :P Jak mi się jakieś pismo nie podoba to po prostu go nie czytam i nie narzekam na recki/humor/płyty etc ;) A przynajmniej nie publicznie ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: CDA ? :)

Post autor: Aras »

skoro publicznie pwostał topic do zamieszczania opinii to publicznie je wyrażam :wink:

a inne pisma zasysają przokropnie, zresztą konkurencja w postaci clicka i play to wiesz, jakby zrobić turniej piłkarski i w jedną grupę do Francuzów wrzucić jeszcze Cypr i Wyspy Owcze ;]

Jest największy bo... jest :P ale ilość tekstu nie należy z pewnością do czegoś co nokautuje, reklamy, screeny, arty, zajmują masę miejsca- plus kącik w stylu humoru, i nie wychodzi tego tak strasznie dużo. Dodawanie jednak bardzo dobrych gier, które ciągną największe rzęchy podbija jednak znacznie nakład.
Cały czas mało osób ma alternatywę grania na czymś innym niż pc, rodziców nie stać na ciągłe modernizacje i najnowsze szpile, a tak chociaż jest te 25 zł na miesiąc, z dwie gierki, i cuś do czytnięcia- wielu osobom to starcza, i jest piekną alternatywą dla niegrania (bo skąd wziąć kasę?) czy nieczytania (bo co innego można czytać?).



brakuje imo w Polsce jakiejś wielkiej gazety która by wlazła z butem na rynek, i multiplatformowo zajęła się poważnie branżą, z jakościę papieru CDA i treścią conajmniej na poziomie Neo i PE.


PS ale designersko to DTP u cidi ssie dość mocno, tak to wyglądąły strony czasopism w 2001 r. a nie u progu 08
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: CDA ? :)

Post autor: Ravandil »

Aras pisze: PS ale designersko to DTP u cidi ssie dość mocno, tak to wyglądąły strony czasopism w 2001 r. a nie u progu 08
Tutaj spytam z ciekawości - jak powinny wyglądać strony czasopism u progu 2008r? Jest jakiś kanon, który określa, jak powinny wyglądać strony wraz z upływem lat? ;) Bo akurat wala mi się po szafkach parę pisemek z okolic 2001r. i porównywanie ich ze współczesnym CDA nie wydaje mi się zbyt trafne ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: CDA ? :)

Post autor: Solarius Scorch »

Pobawię się w analityka: Arasowi chodzi, jak to zwykle rewolucjonistom, o równość i sprawiedliwość. Równość i sprawiedliwość oznacza tutaj: 1o% pisma dla PC, 10% dla PS, 10% dla XBoxa, 10% dla PSP, 10% dla Wiii (choć go nie lubi, no ale równość to równość), 10% dla GBA itd. No, może dla PC tylko 3%, bo przecież jest tyle innych czasopism służalczych wobec blaszakowego terroru, więc po co jeszcze dokładać? Dajmy im najwyżej jedną stronkę w CDA, może dzięki temu kupią i ujrzą te wszystkie cuda na next-genach, od których wylezą im oczy, przyspieszy serce, stwardnieją sutki, a żółć zagotuje się z zazdrości i zgryzoty nad swym marnym losem (i ich szmatławymi pisemkami, do których na szczęście CDA już należeć nie będzie).


Co do mojego stosunku do CDA, to jest on umiarkowanie pozytywny. Nie ma w nim tego czaru, który był w Top Secrecie czy Gamblerze, ale się starają. Zresztą nie ma co wracać do przeszłości, bo czasy były wtedy inne, a ja byłem nastolatkiem... Więc życzę CDA jak najlepiej, tylko tak dalej chłopaki.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: CDA ? :)

Post autor: Pita »

Ja też uważam, że CDA do czołówek nie należy. Robią dośc duża ilośc błędów merytorycznych, często zapowiadają gry które nie są potwierdzone na PC i pozniej wychodza z tego kwiatki - jak chocby ilustam stronnicowa zapka MGS3. Szata graficzna surowa, dział listy...cóż jeśli ktoś uważa, że smugller jest idolem i błyszczy inteligentną ripostą to naprawde powinnien kupowac N+ dla banana. Moim zdaniem najlepszy dziennikarz zajmujący się grami wideo jakiego wydała Polska. I nie, nie chodzi mi o to, że CDA = PC :) lubiłem Top Secret i SS. A duże niezdecydowanie redakcji CDA, momentami naprawdę bolesne wpadki, oraz jak dla mnie nadmiar dziwnych kącikow nie czynią dla mnie CDA czyms wielkim. Jest dobre i tyle ;0 no offence :) Tez mi brakuje mega-pisma multiplatformowego na tym rynku...

EDIT: w zasadzie takie pismo multiplatformowe powinno dzielic sie wedle rynku ;) wiec jego obejtosc na daną paltforme zalezala by od danego miesiąca> Jeśli zajmowałaby sie PS2,PS3, Xbox 360, Wii, GBA, DS, PSP, Arcade, PC, komorki - retrokonsole było bosko ;) wiadomo, że pisma strice PC będą bronic swojego, konsolowe swojego ;)
Har Har Har
ODPOWIEDZ