Na celowniku...

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

LOD ma rację, ale można mu to wejście utrudnić i spowolnić, ato zawsze coś da
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja poza paroma antywirami i firewallem do nich dołączoinych wychodzę z założenia, że nic nie mam zbytnio wartościowego na kompie, więc nie ma się poco włamać, spam mi nie przeszkadza (wisi mi to), a sensu wpakowywania na mojego kompa wirusów nie mogę pojąć...
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Tak mi się skojarzyło...

Ja kiedyś też myślałam, że nie potrzebuję jakiegoś super hasła na swoją skrzynkę, bo po co ktoś miałby się tam włamywać... I co? I skończyło się podszywaniem pode mnie, prawie że skłóceniem mnie z Qnikiem z AM, anonimowymi smsami, anonimowymi telefonami, groźbami nawet i oskarżeniami o morderstwo :D
Ubaw był niezły, ale przejętych skrzynek trochę szkoda.

Nawet jak nie masz nic wartościowego na dysku, to lepiej go pilnować. Tak na wszelki wypadek, bo jest masa żałosnych ludzi, którzy robią różne świństwa ot tak, dla rozrywki.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Może, ale wrogów raczej nie mam, a maila nikt nie zna bo używam go jedynie na forach, do zalogowania się. 8) No ale myślę że te 2 antywiry dobrze bronią mego kompa. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

LOD pisze: No ale myślę że te 2 antywiry dobrze bronią mego kompa. 8)
Oczywiście :D tylko pewnie się cholernie gryzą ze sobą i w ogóle nie działają ;) Na komputerze powinien być tylko jeden firewall i jeden antywirus. Zresztą antywirusy nie chronią przed włamaniami :)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Jej, 'wrogów', jak to strasznie zabrzmiało... Brrr... ;)

Dwa antywiry starczą. Dodać do tego dobry program pocztowy i przeglądzarkę (oba nie z Microsoftu) i jesteś ułożony ^^
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Jak program na hakery, to musi coś tam bronić nie :D ???
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
ĆVIRO
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2006, 20:07
Lokalizacja: OCHODNE

Post autor: ĆVIRO »

A jest jekiś program przeciw hakerom, bo nailepszy sposób na hakera to mi się wydaie że jest odłączenie się od neta.
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Ja osobiście używam ArcaVira (takie dzieło twórców Kasperskiego) ma wbudowanego firewalla, do tego S&D (rezydent uruchomiony) i Firefoxa, na spam już nie narzekam (gmail).

Jakby ktoś chciał wypróbować ArcaVira to niech się do mnie zgłosi. Mam darmowego cd-keya który był zamieszczony w którymś CDA. :) Jakby ktoś miał wątpliwości co do mojego działania to ew. mogę podac numer CDA w którym był zamieszczony ArcaVir i sobie ktoś zamówi :)
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Nie gryzą się moje antywiry. A Microsofta to używam tylko Windowsa, Worda, Painta i chyba raz użyłem Excela. :P
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

LOD pisze:Nie ma zabezpieczenia przed każdym hakerem. 8) Dobry haker wejdzie wszędzie.
Problem w tym, ze zeby wejsc na niezabiezpieczony komputer (np windows z IE) nie trzeba byc hakerem. Wystarczy byc srednio inteligentnym nastolatkiem z jakas wiedza o necie, ktory gdzies sobie wyszuka jakiegos exploita i zdobedzie odpowiedni programik albo kod na zlosliwa stronke www.
Ja sie hakerow raczej nie boje, bo szansa jest mala ze zaatakuja moj komp (chyba ze po to, coby wykorzystac go do dalszych atakow, ale raczej znajda slabiej chroniony). Zabezpieczam sie przed wlasnie takim domoroslymi "chakerami".
Obrazek Obrazek
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

A myśleliście o minach, sentry gunach (co najmniej 20mm), zasiekach z drutu kolczastego i zbrojnej straży? Żaden haker nie przedostanie się do waszego kompa przez takie zabezpieczenia. Takie coś chroni nie tylko zresztą przed hakerami ale także przed psami, złodziejami, rodzicami, młodszym rodzeństwem etc. (oczywiście fizycznie) A co do sieciowej obrony, jest jeden, ale niezawodny sposób: Odłączyć kabel sieciowy!
Obrazek

Obrazek
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Nie no, z tym to już przesada :lol: , co do sieciowej ochrony, to najlepiej zakupić sobie ruter, przechwytuje on ok. 90 % hakerów, a co się z tym wiąże? Nawet nie trzeba mieć firewalla, bo ruter działa podobnie. Tylko za dobry ruter trzeba także dobrze zapłacić...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Rodic pisze:najlepiej zakupić sobie ruter, przechwytuje on ok. 90 % hakerów
ROTFL :D
Nie ma to jak świetny żart na początek dnia :D

Router działa jak kiepski firewall. Powodzenia w chronieniu swego kompa w ten sposób.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Ja nie uzywam żadnego programu antywirusowego itp. Ale faktem jest, że IE nie uruchomilem ani razu, a używam tylko opery. Na razie chyba nie mam żadnej infekcji, ciekawe jak dlugo... :twisted: nie chce mi sie po prostu sciagac zadnych programow

A na dobrego hakera jest tylko jeden sposob, odlaczyc komputer z sieci :)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Z tym nie uruchamianiem Explorera to bym nie szarżował. Windows jest zbudowany na explorerze, wiec jak otwierasz dowolne windowsowskie okno - używasz IE ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Ale lokalnie na dysku :) otworzenie którejkolwiek z zawratości sieci web w programie microsoftu, przy moim zabezpieczeniu antywirusowym uważam za samobójstwo. PS: Z kąd wiesz, że używam okienek a nie np. Linuxa? :twisted: A tak już na offtopiku czytałem o możliwości odinstalowania IE, tylko nie pamiętam czy był to win 95 czy 98, ale chyba ten drugi. Genialne co?
ODPOWIEDZ